Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2024., 18:15   #1
Kibbe

Evo, da ne gnjavimo na temi Modne kritike one koje tamo ne žele čitati o kibbe body tipovima (kao što je i predloženo), otvaram novu temu.

Par riječi za one koji možda ne znaju o čem se radi: ideja potječe od stilista Davida Kibbe-a, koji je klasificirao žene (i muškarce) u 13 tipova tjelesne građe.
Na jednom kraju spektra su ženske (yin) karakteristike - oblo, mekano, malo, kratko.., a druge strane muške (yang) - izduženo, oštro, čvrsto...

Romantic body type je čisti yin tip, dramatic je yang tip, a ostali su neka kombinacija yina i yanga.
Ideja je da odjeću i stil oblačenja treba uskladiti sa svojim tipom tijela kako bi bi njegova ljepota došla do izražaja. Pet je glavnih tipova (dramatic, romantic, classic, natural i gamine), a svaki ima svoje podtipove, ukupno 13:


dramatic
soft dramatic
flamboxant natural
natural
soft natural
dramatic classic
classic
soft classic
flamboyant gamine
gamine
soft gamine
theatrical romantic
romantic

Za dobit ideju o čemu se radi, možda su mi najzgodniji videići od AlyArt

https://www.youtube.com/watch?v=Zt4Xd6pL9vE&t=8s
https://www.youtube.com/watch?v=hkf33PHuD-c&t=21s
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 18:20   #2
Podržavam temu možda napokon i naučim što mi je tijelo.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 18:35   #3
Neki gamine, Pješčana.

Rješavala sam nedavno opet i negdje napisala rezultate:
Lice čisti classic
Tijelo classic, kosti dramatic, flesh soft classic.

Sad još ovu style essence
hours is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 18:43   #4
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
Neki gamine, Pješčana.

Rješavala sam nedavno opet i negdje napisala rezultate:
Lice čisti classic
Tijelo classic, kosti dramatic, flesh soft classic.

Sad još ovu style essence
Ma ne možeš bit različit tip za kosti i meso, sve to ide skupa.
Mislim da sam ti već rekla da mislim da si natural (tijelo, lice nisam vidjela pa ne mogu ništa reći). Vjerojatno soft natural.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 18:47   #5
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ma ne možeš bit različit tip za kosti i meso, sve to ide skupa.
Mislim da sam ti već rekla da mislim da si natural (tijelo, lice nisam vidjela pa ne mogu ništa reći).
Eventualno soft natural, ali lice mi je classic, nema ništa izraženo na njemu.

U rezultatima mi bude nešto B odgovora (ili A )za kosti, i nešto E odgovora za flesh.
hours is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:01   #6
koji si ti test rješavala? u onom što sam ja zalijepila slova označavaju tipove tijela. ne znam sada napamet koje slovo što označava. nema ovo tvoje meso i kosti.

ja sam imala pola classic, pola romantic i nijedan drugi tip tj nisam imala nijedno drugo slovo. bilo koliko se sjećam pola C i pola D odgovora. možda sam pomiješala sad slova ali sjećam se podjele.

pretpostavljam da mi je onda faca romantic ili bar soft classic jer mi tijelo nije. skužila sam tek danas po jednoj glumici koja ima praktički identično tijelo kao ja, tj bar mi se tako čini, da sam čisti classic u tijelu. faca nam nije ista. njena je oštrija. ona je sva classic i u licu i u tijelu.
Hyacinthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:08   #7
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
Eventualno soft natural, ali lice mi je classic, nema ništa izraženo na njemu.

U rezultatima mi bude nešto B odgovora (ili A )za kosti, i nešto E odgovora za flesh.
I ja mislim soft natural. Ma ti meni baš imaš konstituciju kostiju i mišića za natural - jače kosti s blunt edges (ne znam kako prevesti /tupi rubovi zvuči čudno), imaš mišića i preko tog i mesa. Imaš širinu u ramenima i leđima, nemaš široke bokove, čvrsta si. To je to, skoro pa školski primjer.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:09   #8
Quote:
Hyacinthia kaže: Pogledaj post
koji si ti test rješavala? u onom što sam ja zalijepila slova označavaju tipove tijela. ne znam sada napamet koje slovo što označava. nema ovo tvoje meso i kosti.

ja sam imala pola classic, pola romantic i nijedan drugi tip tj nisam imala nijedno drugo slovo. bilo koliko se sjećam pola C i pola D odgovora. možda sam pomiješala sad slova ali sjećam se podjele.

pretpostavljam da mi je onda faca romantic ili bar soft classic jer mi tijelo nije. skužila sam tek danas po jednoj glumici koja ima praktički identično tijelo kao ja, tj bar mi se tako čini, da sam čisti classic u tijelu. faca nam nije ista. njena je oštrija.
Da, taj, ali kako nema, baš je podijeljeno, ok možda se ne naziva točno tako ali prvo se odnosi na koštani okvir itd.
U rezultatima stoji: ako imaš većinu odgovora C uz nekoliko A i/li B odgovora, onda si blablabla.

Uvijek sam komentirala da mi lice i tijelo izgledaju kao da pripadaju različitim osobama, možda je i tebi tako
hours is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:09   #9
Quote:
Hyacinthia kaže: Pogledaj post
koji si ti test rješavala? u onom što sam ja zalijepila slova označavaju tipove tijela. ne znam sada napamet koje slovo što označava. nema ovo tvoje meso i kosti.

ja sam imala pola classic, pola romantic i nijedan drugi tip tj nisam imala nijedno drugo slovo. bilo koliko se sjećam pola C i pola D odgovora. možda sam pomiješala sad slova ali sjećam se podjele.

pretpostavljam da mi je onda faca romantic ili bar soft classic jer mi tijelo nije. skužila sam tek danas po jednoj glumici koja ima praktički identično tijelo kao ja, tj bar mi se tako čini, da sam čisti classic u tijelu. faca nam nije ista. njena je oštrija. ona je sva classic i u licu i u tijelu.
O kojoj se glumici radi?
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:12   #10
Ja sam imala svakakvih odgovora na tom testu, što bi išlo u prilog tom da sam gamine.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:14   #11
Našla jučer neki tik tok na temu Sidney od Arrude, ali ne mogu zalijepit jer nemam aplikaciju. Uglavnom, meni je Arruda>Merriam>Aly po tom pitanju.

Nekad mi bude žao koliko sam vremena izgubila
Ali Aly i Arrudu sam puno manje gledala.
Akvamarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:15   #12
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
I ja mislim soft natural. Ma ti meni baš imaš konstituciju kostiju i mišića za natural - jače kosti s blunt edges (ne znam kako prevesti /tupi rubovi zvuči čudno), imaš mišića i preko tog i mesa. Imaš širinu u ramenima i leđima, nemaš široke bokove, čvrsta si. To je to, skoro pa školski primjer.
Ali češće su primjeri za soft natural bokatiji, npr. JLo, nekako se ne mogu povezati

Ako hoćeš, poslat ću ti sliku od jučer koju si propustila, s pripadajućom facom
hours is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:15   #13
Quote:
Akvamarin kaže: Pogledaj post
Našla jučer neki tik tok na temu Sidney od Arrude, ali ne mogu zalijepit jer nemam aplikaciju. Uglavnom, meni je Arruda>Merriam>Aly po tom pitanju.
Aly je najjednostavnija za početnike.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:16   #14
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
Ali češće su primjeri za soft natural bokatiji, npr. JLo, nekako se ne mogu povezati

Ako hoćeš, poslat ću ti sliku od jučer koju si propustila, s pripadajućom facom
Može!
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:18   #15
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Aly je najjednostavnija za početnike.

Tako krenuh u ovu avanturu
Akvamarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:21   #16
Quote:
Akvamarin kaže: Pogledaj post

Tako krenuh u ovu avanturu
Zato sam nju stavila na početak da ne zbunjujemo one koji nisu upućeni.

Ne znam dal je recimo Merriam igdje imala takav pregledni video kao Aly.
Ona ide više u detalje, ali nije tako sistematična.
A kasnije je uvela i neke druge, svoje nazive za tipove.

I ja sam prvo pogledala Aly, pa kasnije prešla i na druge.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:26   #17
Ti nazivi su praktički istoznačnice ovim kibbea. Imala je neki backlash jer je sustav tumačila na svoj trunku drugačiji način pa se ovako snašla. Lijepo ju je slušati, onako je dosta uvjerena u sve to i ima podlogu što se tiče umjetnosti. Aly je pjevačica, ali najpoznatija je ja bih rekla za kibbe. I jest za početnike najpodobnija, složila bih se tu.
Akvamarin is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:27   #18
Quote:
hours kaže: Pogledaj post
Da, taj, ali kako nema, baš je podijeljeno, ok možda se ne naziva točno tako ali prvo se odnosi na koštani okvir itd.
U rezultatima stoji: ako imaš većinu odgovora C uz nekoliko A i/li B odgovora, onda si blablabla.

Uvijek sam komentirala da mi lice i tijelo izgledaju kao da pripadaju različitim osobama, možda je i tebi tako
ne sjećam se toga. pogledat ću ga ponovno jednom prilikom.


što se razlike lica i tijela tiče, nisam dosada tako razmišljala, ali sam počela nakon ovog testa tj bar to tako sebi tumačim.
Hyacinthia is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:28   #19
Hours, ja mislim da je i Jennifer Aniston natural, a ona nije nešto bokata.

Ja sam se kad sam riješila taj test malo predomišljala između soft dramatic i dramatic classic, ali uz mantisinu pomoć sam došla do toga sam soft dramatic i stvarno jesam. Imam dosta oštre crte lica, izražene visoke jagodice i dugačke udove. I oštre kosti na ramenima , gležnjevima, rukama. I dosta sam visoka.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2024., 19:32   #20
Quote:
bigblue2010 kaže: Pogledaj post
Hours, ja mislim da je i Jennifer Aniston natural, a ona nije nešto bokata.

Ja sam se kad sam riješila taj test malo predomišljala između soft dramatic i dramatic classic, ali uz mantisinu pomoć sam došla do toga sam soft dramatic i stvarno jesam. Imam dosta oštre crte lica, izražene visoke jagodice i dugačke udove. I oštre kosti na ramenima , gležnjevima, rukama. I dosta sam visoka.
Ti i Sofia Vergara
hours is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.