Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2013., 19:46   #61
kupila sam si danas Dikson boju, srednje pepeljasto plava...posto se hidrogen kupuje posebno, koji bi postotak trebala? prodavacica mi je dala 6%, jel mi to dovoljno??
caterine22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 20:26   #62
Hey!
Ovakva je moja prirodna kosa (pepeljasto plava sa zlatnim pigmentom):
http://womeninfashion.net/wp-content...nde-hair-1.jpg

Sada sam bojana sa osmicom i htjela bih boju kakva mi je prirodna. Koju boju da uzmem?
Please pomozite
CoCoChanel05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2013., 23:54   #63
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
nisam blajh i farbanje radila odjednom.
nego sam bila na blajh stavila boju kako to vec i ide jel...i nakon mjesec dana farbala opet plavom. i bila sam plava. nisam sve odjednom radila.
Ma znam draga da nisi odjednom :*
Al stvar je u tome da kad god ponovo prefarbaš dužinu, pa nek je i 3 mjeseca između, kosa se ošteti.

Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
plava boja je krasna ali smrt za kosu za nas koji nemamo svijetlu kosu.
nikada mi plava kosa nece biti zdrava kao smedja.
budem razmislila jos o prelasku u plavu.
To je onda druga stvar

Istina, svijetla plava je smrt za kosu, ali... ali... ali!
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 12:55   #64
ej cure bok! evo da vam dam jedan savjet ukoliko kao i ja patite od dosadno narancastog pigmenta....
ja sam sa loreal pref. 10.1 HELSINKI uspjela dobiti prirodnu nijansu tamnoblond (nisam mogla dobiti svjetlije jer sam bila farbana u smede), a zatim kosu
perem schauminim silver reflex samponom koji je pokazao odlicnim za nisku cijenu..od 15 kn (kozmo)... eto..
lanchyl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 17:03   #65
A ja došla malo popljuvat njihovu novu liniju - Prodigy. Ili barem svijetle boje. Mislim da su mogli komotno napravit liniju boja do najsvjetlije tam sedmice ili nešt. Uzela 9.10 i mislila kak bi trebala neutralizirati blajh žutilo, al k... Ostala sam zlatna. Ne kužim uopće koja je fora s tom linijom, nema je nigdi po netu, nema reviewa, ničega, tek na nekoj rumunjskoj/bugarskoj stranici našla sliku cijele linije (od desetki nema druge nego 10.21 )... Jel oni to na nama testiraju dal će proći? E, pa neće.

Nadam se samo da njome ne planiraju zamijeniti Casting Creme Gloss koji već mjesecima viđam na sniženju. Nema do CC 1010, u mom Kozmu je uvijek razgrabljen, pa sam dala šansu Prodigyju, ne bum tu grešku ziher ponovila.

Boja ko boja je u faktu odlična, ako i ima 9% hidrogen uz sebe, nisam osjetila (inače me 9 i 12 užasno peku), miješa se u zdjelici kaj je neobično za L'Oreal, specifičnog mirisa, al ni jakog ni neugodnog, nemam pojma, možda je to argan na djelu, ne znam u faktu kak on miriše... Smjesa je fina kremasta, stavila na kosu ko kakvu masku, jako se lijepo nanosi, sjaj odličan. Al sve mi to badava kad na kraju nije ispala ni blizu ko na kutiji ni sprijeda, ali ni straga na prije/poslije sličicama. Bezveze.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2013., 20:42   #66
Pozdrav plavusice! I ja sam jedna od vas vec dugo vremena, ali nisam nikad sudjelovala u raspravama, nego potajice citala, jer sam se uvijek drzala istih farbi.. pocelo je s pramenovima, pa sam presla na palette color creme c9, pa sam presla na palette deluxe 230 ili 318, ovisi koju sam nasla na policama.. i sve super, nisam bila ni prezuta, ni presiva (jer ni to ne volim) i sve super... ali vec zadnja 2x (da 2, glupa sam ) me peklo za umrijet i dosle su mi rane po glavi, uzas!!! i sad sam prisiljena promjeniti farbu i razmisljam o isprobavanju garnier olia 10.1 (kao ulja blabla, jer mi je kosa i onako kao slama) ili garnier 111, jer citam da je okej. Tako da help pliz inace imam narancasti pigment! Hvala puno!
__________________
Kill all my demons, and my angels might die too.

Zadnje uređivanje Pixie-L : 07.12.2013. at 20:49.
Pixie-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 01:27   #67
Quote:
Pixie-L kaže: Pogledaj post
Pozdrav plavusice! I ja sam jedna od vas vec dugo vremena, ali nisam nikad sudjelovala u raspravama, nego potajice citala, jer sam se uvijek drzala istih farbi.. pocelo je s pramenovima, pa sam presla na palette color creme c9, pa sam presla na palette deluxe 230 ili 318, ovisi koju sam nasla na policama.. i sve super, nisam bila ni prezuta, ni presiva (jer ni to ne volim) i sve super... ali vec zadnja 2x (da 2, glupa sam ) me peklo za umrijet i dosle su mi rane po glavi, uzas!!! i sad sam prisiljena promjeniti farbu i razmisljam o isprobavanju garnier olia 10.1 (kao ulja blabla, jer mi je kosa i onako kao slama) ili garnier 111, jer citam da je okej. Tako da help pliz inace imam narancasti pigment! Hvala puno!
Frendica ima slican problem, i presla je na Subrinu 30/3 i jako je zadovoljna i bojom i "njeznoscu" prema vlasistu.
I neka So Capova boja ( neka njihova, talijanska) joj je bila jako blaga. Profi boja, nekih 30 kn (bez hidrogena, samo boja) ...
__________________
Why do we feel safe under blankets? It's not like a murderer will come in thinking..."I'm gona ki....ahh damn! She's under a blanket."
Agency is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 10:58   #68
Quote:
Timbalandica kaže: Pogledaj post
Ja ne mogu više...jednostavno ne mogu
ta plava kosa mi je diiivnaaa, diiivna ali ja ne mogu više.

cijelu kosu sam si usrala a samo jednom sam se blajhala i to onda kada sam išla iz smeđe u plavu.

Koristim subinu 80/8 ili 30/3, kada mi puhne u glavu, ovisi
Jednom se farbam, a slijedeći put napravim preljev.
I kosa mi je slaba. ne mogu više.
imala sam dugu kosu, sada mi je do ramena.
Inače mi je kovrčava pa ta suhoća dodano se istakne. Ne smijem se više peglati jer samo svaki put frizerka mi ju dodatno skrati. Kose mi je poispadalo mooore jedno.

Koristim Kerastase zelenu liniju, ciment kod zaštite od topline, Macadamia ulje...ma ništa.
nekada sam imala sjajnu kosu.
mislim da ću odustati.
bar preko zime.
ovo sam i ja isto nekidan vrtila po glavi, kosa mi se stanjila, puca, ko da je stalno na istoj dužini tj vjerovatno puca, opadala mi je cjeli 9. i 10. mjesec grozno, kad zavežem rep gore izgledam proćelavo, užas kompletni. Ajde kad je pustim dole i naricam na figaro sliči na nešto al ispeglano koma (u biti je ne peglam više uopće, još i to mi treba) al eto raste mlada kosa bar me to tješi. Ne želim ić u tamnu boju jer mi očajno stoji sve osim plave tako da sam zadnje bojanje izrasta napravila sa 30/3 subrinom ali samo pola priloženog hidrogena a ostala polovica voda i ispalo je ok skroz, tješim se da se tako manje pržim. Samo sam izrast i još par cenata bojala, krajeve ništa ionako su bijeli. Tako da ću ubuduće definitivno razrijeđivat hidrogen, trebala sam to i prije radit

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2013., 23:26   #69
Bok cure

koja bi boja bila ovo :http://s1285.photobucket.com/user/di...147b8.jpg.html
ja sam planirala pramenove i preljev pa me sada zanima sa kojim preljevom to postići ?Inače sam plava ali više na bež mi je kosa. Možda Koleston 12 ?
hvala

Zadnje uređivanje tija54 : 08.12.2013. at 23:44.
tija54 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 16:30   #70
Quote:
Agency kaže: Pogledaj post
Frendica ima slican problem, i presla je na Subrinu 30/3 i jako je zadovoljna i bojom i "njeznoscu" prema vlasistu.
I neka So Capova boja ( neka njihova, talijanska) joj je bila jako blaga. Profi boja, nekih 30 kn (bez hidrogena, samo boja) ...

Hvala ti na brzom odgovoru pogledala sam Subrininu 30/3 ali je slicica na kutiji jako siva, pa sam malo paranoicna, jer ne zelim bit ni siva, mada je i slicica na c9 siva, siva.. a u stvarnosti sam ispala zutija sa c9, nego sa 230.. pa ti budi pametan neznam sta da radim.. mrzim tu plavu kosu, a istovremeno je i obozavam a nista drugo naravno ne dolazi u obzir. jednom sam slucajno fulala nijansu i dosla nijansu tamnija i vristala sam ko pomahnitala kad sam osusila kosu, kao da sam crna ispala

privlaci mi ta garnirer olia, ali recenzije su podijeljene ofc... a mislim da i vise ima negativnih, nego pozitivnih.. tako da...
__________________
Kill all my demons, and my angels might die too.
Pixie-L is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 18:59   #71
Pozdrav
imam jedno pitanje. Naime nakon sto sam cijelog zivota bila crnka, odlucila sam da predjem u plavo. Vec sam bilo 4 puta kod frizera i ona mi je stavila mnogo pramenova u kosu i dobila sam stvarno dobru boju Onako boje meda. Ali dlake pri glavi su i dalje crne ( ne znam dali sam dobro objasnila) a ja zelim da mi kosa bude potpuno plava. Frizerka kaze da je nemoguce za nju da stavi boju preko cijele kose jer boja nece bit ljepa i da mozemo samo da stavljamo pramenove, ali da cu ipak uvijek da imam crni izrastak pri glavi. Naime, ja sam imala prilike vidjeti djevojke koje su presle iz crne u plavo na isti nacin kao i ja (pramenovi) i da im na kraju frizerka stavi preljev ili boju preko cele kose i da dobiju bas plavu boju.

Da li je to moguce i za mene ( jako sam zadovoljna sa bojom kose, ali mi bode u oci ono malo crno sto je ostalo) ?
Ja sam kosu farbala u inozemstvu ( zivim u sjevernoj Europi), i ona je koristila 6 % hidrogen.
__________________
Homer: Marge, you being a cop makes you the man! Which makes me the woman — and I have no interest in that, besides occasionally wearing the underwear, which as we discussed, is strictly a comfort thing.
Mashiara25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 21:16   #72
cure, što mislite kao bi Subrina Charm 80/8 ispala na ovoj podlozi (farbano svjetlosmeđe+ 0.11 ash blue)?

jagvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2013., 22:32   #73
Pozdrav svima Zanima me ima li tko iskustva sa Lorealovim castingom? Naime, prošli put sam bojala izrast sa subrinom saten 80/8 i iako prirodno nisam tamna jako (imam nekakvu mišje sivo/smeđu kosu prirodno) izrast mi je blago narančast :/ pogotovo ga vidim kad nategnem kosu, npr. kad se feniram..Ostatak kose mi je jako svijele boje, gotovo bijel...stavila bih možda casting jer su dosta blage te boje samo nisam sigurna koju nijansu. Može biti i mrvicu tamnija od bijele ali da ostane hladnog tona, nikako toplog,žuto-zlatnog..

Čine mi se ok:

910-ledeno plava - ta je mrvicu tamnija pa si mislim da bi možda mogla ujednačit sve, a bojim se da ne bude žuta ili pretamna

1021-Svijetloplava perla

013 Svijetloplava boja pijeska

evo tu su slike nijansa pa bih molila savijet, pogotovo ako je netko probao već ove boje na posvijetljenoj kosi

http://www.lorealparis.hr/bojenje-ko...eno-plava.aspx
glamandglitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 12:22   #74
Quote:
glamandglitter kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima Zanima me ima li tko iskustva sa Lorealovim castingom? Naime, prošli put sam bojala izrast sa subrinom saten 80/8 i iako prirodno nisam tamna jako (imam nekakvu mišje sivo/smeđu kosu prirodno) izrast mi je blago narančast :/ pogotovo ga vidim kad nategnem kosu, npr. kad se feniram..Ostatak kose mi je jako svijele boje, gotovo bijel...stavila bih možda casting jer su dosta blage te boje samo nisam sigurna koju nijansu. Može biti i mrvicu tamnija od bijele ali da ostane hladnog tona, nikako toplog,žuto-zlatnog..

Čine mi se ok:

910-ledeno plava - ta je mrvicu tamnija pa si mislim da bi možda mogla ujednačit sve, a bojim se da ne bude žuta ili pretamna

1021-Svijetloplava perla

013 Svijetloplava boja pijeska

evo tu su slike nijansa pa bih molila savijet, pogotovo ako je netko probao već ove boje na posvijetljenoj kosi

http://www.lorealparis.hr/bojenje-ko...eno-plava.aspx
Meni je od Castiga bilo jaaako zuto. Navodno su njihove farbe njeznije za kosu, ali samim time ne izvlace dovoljno....

Neznam s kojom sam se bojala, ali je sigurno bila turbo najsvjetlija koja je bila u Mulleru...
to su moji kriteriji biranja boje = Muller + najsvjetlija i najpepeljastija + akcija
__________________
Why do we feel safe under blankets? It's not like a murderer will come in thinking..."I'm gona ki....ahh damn! She's under a blanket."
Agency is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 13:39   #75
Quote:
Agency kaže: Pogledaj post
Meni je od Castiga bilo jaaako zuto. Navodno su njihove farbe njeznije za kosu, ali samim time ne izvlace dovoljno....

Neznam s kojom sam se bojala, ali je sigurno bila turbo najsvjetlija koja je bila u Mulleru...
to su moji kriteriji biranja boje = Muller + najsvjetlija i najpepeljastija + akcija
Da, toga se i bojim joj ne znam što da radim, nijansa kose je zapravo super ali je izrast blago narančast..radije bi da je moje prirodne boje nego ovakav...
glamandglitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 13:56   #76
Quote:
glamandglitter kaže: Pogledaj post
Da, toga se i bojim joj ne znam što da radim, nijansa kose je zapravo super ali je izrast blago narančast..radije bi da je moje prirodne boje nego ovakav...
A da probas premazati samo izrast sa nekim Silverom, samo da nije Keune

I ostavi taj sampon na izrastu nekih 20 - 30 min, onako nasuho ga namazi.
Ali nemoj zahvatiti ovo kaj je lijepe boje, jer ce biti ljubicasto

Meni je to tlaka uvijek, ali djeluje
__________________
Why do we feel safe under blankets? It's not like a murderer will come in thinking..."I'm gona ki....ahh damn! She's under a blanket."
Agency is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2013., 14:03   #77
Quote:
Agency kaže: Pogledaj post
A da probas premazati samo izrast sa nekim Silverom, samo da nije Keune

I ostavi taj sampon na izrastu nekih 20 - 30 min, onako nasuho ga namazi.
Ali nemoj zahvatiti ovo kaj je lijepe boje, jer ce biti ljubicasto

Meni je to tlaka uvijek, ali djeluje
Jel mi se neće to brzo isprati? neda mi se svako malo to ponavljat
glamandglitter is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2013., 13:50   #78
Quote:
glamandglitter kaže: Pogledaj post
Jel mi se neće to brzo isprati? neda mi se svako malo to ponavljat
Ah, i hoce i nece, sve ovisi, ali te barem malo "odzuti" a da nije neka jaca kemija, do slijedeceg farbanja...onda mozda bude bolji rezultat, pa ne treba to ponavljati sa samponom

Iako, meni to sa samponom bude dosta losa boja, jos je tamno (za moj ukus ) ali barem ne bude narancasto, nego bez...

A izdrzat ce ti nekoliko pranja sigurno...a onda samo nastavis prati kosu s tim, ja sam znala ostaviti na cijeloj kosi onako nasamponirano, dok recimo obrijem noge ili tak nesto....
__________________
Why do we feel safe under blankets? It's not like a murderer will come in thinking..."I'm gona ki....ahh damn! She's under a blanket."
Agency is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 15:57   #79
Pozdrav cure, ja koristim a Subrinu 12/1 ali ne pase mi nikako uzasno me tjeme svrbi od nje, a jos se brzo i ispire
ako znate neku drugu boju a da je sto slicnija subrini?
Rexia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2013., 16:35   #80
A da probas profesionalnu liniju Subrine...ima je u Domjanicevoj, a ima i neka verzija u dm-u....to su ti one sve boje koje imaju istu zensku na slici
Sve su crvenokosa
__________________
Why do we feel safe under blankets? It's not like a murderer will come in thinking..."I'm gona ki....ahh damn! She's under a blanket."
Agency is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:48.