Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.06.2015., 14:16   #461
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Molitva čuda čini, i Isus nam je to jasno navijetio. Tko ne vjeruje da ga Bog ne može izliječiti, niti ne vjeruje ispravno u tog Svemogućeg Boga. Božji blagoslov svima
Bit vjere molitve nije ozdravljenje, jer u tom slučaju svima onima koji su istinski vjernici se šalje poruka "niste dovoljno dobri vjernici, ne vjerujete dovoljno jako" Cudotvorna iscjeljenja se dogadaju i na karizmatskim skupovima, duhovnim obnovama, kod bioenergeticara, neki se iscjele new age praksama. Sve su to individualna iskustva i sto kod nekog djeluje ne znaci da ce kod drugog i da postoji pravilo. Ali u svakom slucaju molitva i sa znanstvenog aspekta ima djelotvoran ucinak.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 18:41   #462
Mislim da ono stanje milosti kad te Isus dodirne u kojem sam i ja bio za vrijeme izlječenja i neko vrijeme nakon dok sam ovo uopće pisao je bilo zbilja nešto nevjerojatno , zbilja to je osjećaj kakav vjerujem da je dostupan za stalno u raju , taj osjećaj milosti je jednostavno neopisiv , a traje jedno kratko vrijeme i sad jednostavno samo žudim da ga ponovno osjetim.

Kao da je Duh Sveti prošao kroz mene , uzeo moje boli i rekao, u redu ,sad si novi čovjek , imaš novu šansu , sad si siguran da možeš pronaći pravi put , a ja sad idem dalje potrebitima i koji me traže.

Ah da , uz one prvotne boli u naslovnoj temi koje su uzete u trenu oka od mene ,tijekom ovih sljedećih par tjedana je također nestalo iz mene i psovka, ljutnja, bijes, nemir , potreba za mastrubacijom , bilo kakav oblik ljubomore ,želja da ogovaram druge što svi znamo ponekad raditi , laž mi je postala ogavna , nemam apsolutno nikakvu potrebu da gledam druge(tuđe) grijehe ili da se ismijavam katkad nad tuđim grijesima(manama)...

U međuvremenu dana mi je posebna bol(čudna bol u srcu) u trenutku kad vidim druge(tuđe) boli, želja za pokušajem izražavanja utjehe svima koji se osjećaju loše ili im jednostavno dan nije dobar , posebno osjećam potrebu da molim Boga pomoć za sve oko mene(i bliže i daljnje) .

Ali opet ponavljam onaj osjećaj milosti kao da se stišao , to jest ne osjećam ga u onakvoj mjeri , u onim trenucima iz mojih usta su izlazile riječi meni potpuno nepoznate , riječi i rečenice za koje nisam bio učen , kao da su mi bile nekako usađene , a sad mi jednostavno strahovito fali to , to stanje takve Božje blizine , Božje milosti , ne znam , kao da sam stavljen na čekanje ili više jednostavno nema potrebe da se tako osjećam , naravno Bog zasigurno zna bolje od mene , stoga ga ne propitkujem puno o tome , jednostavno sam mu zahvalan svaki dan, što je sve ovo loše izvadio iz mene.

Meni je sad jedno potpuno jasno a to je kad vas Bog dotakne ne liječi vas površno , on zagrabi u dubinu ljudske duše i uzima sve loše a ostavlja potpuni mir i sigurnost , vjerujete mi , bili vi vjernici ili ne, iskreno vam svima želim da koji niste osjetili takvu milost Božju da se pomolite i zahvalite Bogu katkad za vaš život , ja vam iskreno kažem da povjerenje koje date Bogu biti će vam uzvračeno stostruko više.

Bog i milost Božja s vama svima u vijeke.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 19:55   #463
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Mislim da ono stanje milosti kad te Isus dodirne u kojem sam i ja bio za vrijeme izlječenja i neko vrijeme nakon dok sam ovo uopće pisao je bilo zbilja nešto nevjerojatno , zbilja to je osjećaj kakav vjerujem da je dostupan za stalno u raju , taj osjećaj milosti je jednostavno neopisiv , a traje jedno kratko vrijeme i sad jednostavno samo žudim da ga ponovno osjetim.

Kao da je Duh Sveti prošao kroz mene , uzeo moje boli i rekao, u redu ,sad si novi čovjek , imaš novu šansu , sad si siguran da možeš pronaći pravi put , a ja sad idem dalje potrebitima i koji me traže.

Ah da , uz one prvotne boli u naslovnoj temi koje su uzete u trenu oka od mene ,tijekom ovih sljedećih par tjedana je također nestalo iz mene i psovka, ljutnja, bijes, nemir , potreba za mastrubacijom , bilo kakav oblik ljubomore ,želja da ogovaram druge što svi znamo ponekad raditi , laž mi je postala ogavna , nemam apsolutno nikakvu potrebu da gledam druge(tuđe) grijehe ili da se ismijavam katkad nad tuđim grijesima(manama)...

U međuvremenu dana mi je posebna bol(čudna bol u srcu) u trenutku kad vidim druge(tuđe) boli, želja za pokušajem izražavanja utjehe svima koji se osjećaju loše ili im jednostavno dan nije dobar , posebno osjećam potrebu da molim Boga pomoć za sve oko mene(i bliže i daljnje) .

Ali opet ponavljam onaj osjećaj milosti kao da se stišao , to jest ne osjećam ga u onakvoj mjeri , u onim trenucima iz mojih usta su izlazile riječi meni potpuno nepoznate , riječi i rečenice za koje nisam bio učen , kao da su mi bile nekako usađene , a sad mi jednostavno strahovito fali to , to stanje takve Božje blizine , Božje milosti , ne znam , kao da sam stavljen na čekanje ili više jednostavno nema potrebe da se tako osjećam , naravno Bog zasigurno zna bolje od mene , stoga ga ne propitkujem puno o tome , jednostavno sam mu zahvalan svaki dan, što je sve ovo loše izvadio iz mene.

Meni je sad jedno potpuno jasno a to je kad vas Bog dotakne ne liječi vas površno , on zagrabi u dubinu ljudske duše i uzima sve loše a ostavlja potpuni mir i sigurnost , vjerujete mi , bili vi vjernici ili ne, iskreno vam svima želim da koji niste osjetili takvu milost Božju da se pomolite i zahvalite Bogu katkad za vaš život , ja vam iskreno kažem da povjerenje koje date Bogu biti će vam uzvračeno stostruko više.

Bog i milost Božja s vama svima u vijeke.
da li su i drugi primjetili tvoju unutarnju promjenu ?
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 20:27   #464
Quote:
mik-mik kaže: Pogledaj post
da li su i drugi primjetili tvoju unutarnju promjenu ?
Naime , iako je ovo nebitno, vidim da nema svađa i bespotrebnih prepirki više među prijateljima kad sam s njima u društvu , u obitelji nema svađa ,čak se i moj otac koji ima malo tvrđe srce potpuno promjenio na bolje ,jer od tada nemam potrebu se isticati na nikakav način osim na pozitivu i dobre stvari (riječi,utjehu) , a ovo ljudi ne pamte uvijek , ponekad mi kažu da sam se promijenio i da im nije jasno kako to , a s obzirom da mnogi moji prijatelji nisu svjesni ni sami što da vjeruju ne pričam im previše o tome , samo pokažem prstom u nebo i kažem "netko" ipak sve vidi i gleda.

Imam osjećaj da sam ovu temu o mom spašavanju opisao nesamostalno ,eto opet ponavljam kao da je neka sila(milost) u meni govorila da to moram napraviti i to baš ovdje ,i to baš ovako, ne znam zašto , valjda ču znati jednog dana , iako sad tu silu(milost) , u onom obliku više ne osječam ili je jednostavno to njena volja da je ne osjećam tako kao onda.
__________________
Po pregorkoj muci Isusovoj ,Budi milosrdan nama i cijelome svijetu.
Sveti Bože,Sveti Jaki Bože,Sveti Besmrtni Bože,smiluj se nama i cijelome svijetu.
zoki0307 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 20:37   #465
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Mislim da ono stanje milosti kad te Isus dodirne u kojem sam i ja bio za vrijeme izlječenja i neko vrijeme nakon dok sam ovo uopće pisao je bilo zbilja nešto nevjerojatno , zbilja to je osjećaj kakav vjerujem da je dostupan za stalno u raju , taj osjećaj milosti je jednostavno neopisiv , a traje jedno kratko vrijeme i sad jednostavno samo žudim da ga ponovno osjetim.

Kao da je Duh Sveti prošao kroz mene , uzeo moje boli i rekao, u redu ,sad si novi čovjek , imaš novu šansu , sad si siguran da možeš pronaći pravi put , a ja sad idem dalje potrebitima i koji me traže.

Ah da , uz one prvotne boli u naslovnoj temi koje su uzete u trenu oka od mene ,tijekom ovih sljedećih par tjedana je također nestalo iz mene i psovka, ljutnja, bijes, nemir , potreba za mastrubacijom , bilo kakav oblik ljubomore ,želja da ogovaram druge što svi znamo ponekad raditi , laž mi je postala ogavna , nemam apsolutno nikakvu potrebu da gledam druge(tuđe) grijehe ili da se ismijavam katkad nad tuđim grijesima(manama)...

U međuvremenu dana mi je posebna bol(čudna bol u srcu) u trenutku kad vidim druge(tuđe) boli, želja za pokušajem izražavanja utjehe svima koji se osjećaju loše ili im jednostavno dan nije dobar , posebno osjećam potrebu da molim Boga pomoć za sve oko mene(i bliže i daljnje) .

Ali opet ponavljam onaj osjećaj milosti kao da se stišao , to jest ne osjećam ga u onakvoj mjeri , u onim trenucima iz mojih usta su izlazile riječi meni potpuno nepoznate , riječi i rečenice za koje nisam bio učen , kao da su mi bile nekako usađene , a sad mi jednostavno strahovito fali to , to stanje takve Božje blizine , Božje milosti , ne znam , kao da sam stavljen na čekanje ili više jednostavno nema potrebe da se tako osjećam , naravno Bog zasigurno zna bolje od mene , stoga ga ne propitkujem puno o tome , jednostavno sam mu zahvalan svaki dan, što je sve ovo loše izvadio iz mene.

Meni je sad jedno potpuno jasno a to je kad vas Bog dotakne ne liječi vas površno , on zagrabi u dubinu ljudske duše i uzima sve loše a ostavlja potpuni mir i sigurnost , vjerujete mi , bili vi vjernici ili ne, iskreno vam svima želim da koji niste osjetili takvu milost Božju da se pomolite i zahvalite Bogu katkad za vaš život , ja vam iskreno kažem da povjerenje koje date Bogu biti će vam uzvračeno stostruko više.

Bog i milost Božja s vama svima u vijeke.
Ja samo mogu reci čuvaj taj osjećaj i nisi stavljen na čekanje Bog je uvijek uz tebe.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 23:07   #466
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
Naime , iako je ovo nebitno, vidim da nema svađa i bespotrebnih prepirki više među prijateljima kad sam s njima u društvu , u obitelji nema svađa ,čak se i moj otac koji ima malo tvrđe srce potpuno promjenio na bolje ,jer od tada nemam potrebu se isticati na nikakav način osim na pozitivu i dobre stvari (riječi,utjehu) , a ovo ljudi ne pamte uvijek , ponekad mi kažu da sam se promijenio i da im nije jasno kako to , a s obzirom da mnogi moji prijatelji nisu svjesni ni sami što da vjeruju ne pričam im previše o tome , samo pokažem prstom u nebo i kažem "netko" ipak sve vidi i gleda.

Imam osjećaj da sam ovu temu o mom spašavanju opisao nesamostalno ,eto opet ponavljam kao da je neka sila(milost) u meni govorila da to moram napraviti i to baš ovdje ,i to baš ovako, ne znam zašto , valjda ču znati jednog dana , iako sad tu silu(milost) , u onom obliku više ne osječam ili je jednostavno to njena volja da je ne osjećam tako kao onda.
Jako je pozitivno što ti se i ponašanje promjenilo na bolje a i to što su se ljudi oko tebe promjenili na bolje. Drago mi je zbog tebe i dao Bog da ima sve više i više takvih ozdravljenja. Btb
mik-mik is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 09:58   #467
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Bit vjere molitve nije ozdravljenje, jer u tom slučaju svima onima koji su istinski vjernici se šalje poruka "niste dovoljno dobri vjernici, ne vjerujete dovoljno jako" Cudotvorna iscjeljenja se dogadaju i na karizmatskim skupovima, duhovnim obnovama, kod bioenergeticara, neki se iscjele new age praksama. Sve su to individualna iskustva i sto kod nekog djeluje ne znaci da ce kod drugog i da postoji pravilo. Ali u svakom slucaju molitva i sa znanstvenog aspekta ima djelotvoran ucinak.
Nitko nije rekao da je bit vjere ozdravljenje.

Drugo, svjedočanstva kršćanskih egzorcista govore da "izliječenja" kod raznih bioenergičara vrlo skoro rezultiraju raznim problemima koje se i zdravstveno vrate, i na drugim područjima. Bitno je znati da zlo postoji, a molitva sa znanstvenog aspekta znači da taj znanstvenik koji moli isto vjeruje, ništa drugo
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 16:18   #468
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Nitko nije rekao da je bit vjere ozdravljenje.

Drugo, svjedočanstva kršćanskih egzorcista govore da "izliječenja" kod raznih bioenergičara vrlo skoro rezultiraju raznim problemima koje se i zdravstveno vrate, i na drugim područjima. Bitno je znati da zlo postoji, a molitva sa znanstvenog aspekta znači da taj znanstvenik koji moli isto vjeruje, ništa drugo
Sto se tice iscjeljenja na npr.. karizmatskim susretima ili kod bionergeticara nema pravila, netko ne dozivi nista u smislu iscjeljenja, neka su kratkotrajna, neka dugotrajnija, bolest i problemi se vraćaju ili ne. Ja znam nekoliko jako pozitivnih iskustava sa iscjeljenjem kod bioenrgeticara , hvala Bogu. Molitva, meditacija na neki način utječu na čovjeka, donose bar mrvicu mira i kao takve pozitivno utječu na organizam koji je pod stresom npr..na to sam mislila na znanstvenu preporuku.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 19:32   #469
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Sto se tice iscjeljenja na npr.. karizmatskim susretima ili kod bionergeticara nema pravila, netko ne dozivi nista u smislu iscjeljenja, neka su kratkotrajna, neka dugotrajnija, bolest i problemi se vraćaju ili ne. Ja znam nekoliko jako pozitivnih iskustava sa iscjeljenjem kod bioenrgeticara , hvala Bogu. Molitva, meditacija na neki način utječu na čovjeka, donose bar mrvicu mira i kao takve pozitivno utječu na organizam koji je pod stresom npr..na to sam mislila na znanstvenu preporuku.
Odlasci bioenergičarima su ništa drugo nego služenje poganskim govorima koji zavode čovjeka. Redovito takve osobe imaju reakcije na duhovnim obnovama kada se spominje ime Isusovo ili kada se moli silazak Duha Svetoga. Tko ne vjeruje neka otiđe barem jednom kod fra Smiljana, fra Ive Pavića ili drugih - odmah će se uvjeriti.
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 19:43   #470
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Odlasci bioenergičarima su ništa drugo nego služenje poganskim govorima koji zavode čovjeka. Redovito takve osobe imaju reakcije na duhovnim obnovama kada se spominje ime Isusovo ili kada se moli silazak Duha Svetoga. Tko ne vjeruje neka otiđe barem jednom kod fra Smiljana, fra Ive Pavića ili drugih - odmah će se uvjeriti.
Da, svi po difoltu odmah ozdrave....

Vannia lijepo kaže da nema pravila pa ni fra ovaj ili onaj nemaju licencu za iscjeljenje već to ovisi o čovjeku samome.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 22:09   #471
Quote:
with_one kaže: Pogledaj post
Odlasci bioenergičarima su ništa drugo nego služenje poganskim govorima koji zavode čovjeka. Redovito takve osobe imaju reakcije na duhovnim obnovama kada se spominje ime Isusovo ili kada se moli silazak Duha Svetoga. Tko ne vjeruje neka otiđe barem jednom kod fra Smiljana, fra Ive Pavića ili drugih - odmah će se uvjeriti.
Isto tako nisu ni duhovne obnove za svakoga i mogu biti opasne za labilnije osobe koje nakon njih zive u nenormalnom strahu od sotone , pakla i sl.. na koje pečat ostavi dobronamjerno zastrašivanje dogmama, a ne ljubav i povjerenje u Boga.Ljubav i iscjeljenje ne mogu biti zlo i ne mogu za jedno reci da je vrijedno, a drugo manje vrijedno ili opasno, nije kršćanski. Ali svatko ima pravo na svoje mišljenje. A jedino mogu reci hvala za svako čudo i iscjeljenje. Da li bi se ako vjeruješ da iscjeljenja npr.. bioenergijom dolaze od zlog molila za poništenje tog iscjeljenja odnosno utjecaja zlog. Samo hipotetsko pitanje na razmišljanje. U konačnici samo Bog zna istinu, i to sto se sad ne slažem sa tvojim pogledom ne znaci da možda nisi u pravu.

Zadnje uređivanje vannia : 26.06.2015. at 22:36.
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 23:45   #472
Poznanik mi je imao rak i drastično je promjenio prehranu i izlječio se jer koliko ja znam hrana i nutrijenti iz nje su to što pogoni tijelo i izgrađuje ga, a ne molitva ili???
Reealist is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 16:12   #473
Quote:
zoki0307 kaže: Pogledaj post
............ ponekad mi kažu da sam se promijenio i da im nije jasno kako to , a s obzirom da mnogi moji prijatelji nisu svjesni ni sami što da vjeruju ne pričam im previše o tome , samo pokažem prstom u nebo i kažem "netko" ipak sve vidi i gleda.
...............
:klap:
https://www.youtube.com/watch?v=ZT5claoo-KU
ANTI-PROTIVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 19:22   #474
Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
na koje pečat ostavi dobronamjerno zastrašivanje dogmama
Tu smo, u korijenu problema. Netko tko misli da su dogme nešto čime se zastrašuje očito ne pozna niti 2% teologiju Crkve niti uopće zna po definiciji što je dogma, niti zna što je konsenzus, niti zna što je stav u vezi jedne teme.

Quote:
vannia kaže: Pogledaj post
Isto tako nisu ni duhovne obnove za svakoga i mogu biti opasne za labilnije osobe koje nakon njih zive u nenormalnom strahu od sotone , pakla i sl.. na koje pečat ostavi dobronamjerno zastrašivanje dogmama, a ne ljubav i povjerenje u Boga.Ljubav i iscjeljenje ne mogu biti zlo i ne mogu za jedno reci da je vrijedno, a drugo manje vrijedno ili opasno, nije kršćanski. Ali svatko ima pravo na svoje mišljenje. A jedino mogu reci hvala za svako čudo i iscjeljenje. Da li bi se ako vjeruješ da iscjeljenja npr.. bioenergijom dolaze od zlog molila za poništenje tog iscjeljenja odnosno utjecaja zlog. Samo hipotetsko pitanje na razmišljanje. U konačnici samo Bog zna istinu, i to sto se sad ne slažem sa tvojim pogledom ne znaci da možda nisi u pravu.
Netočno. Za svakoga mogu biti pozitivne ako se moli, i protiv strahova raznih se također moli. Bog je upravo mnoge koji nikako nisu htjeli na takve obnove tamo čudesno dotaknuo najednom.

Iscjeljivati može i Sotona pod krinkom da zavede ljude. Dokazali katolički egzorcisti:

Đavli ne mogu učiniti sljedeće:
1.Proizvesti bilo kakvu vrstu istinski nadnaravnoga fenomena.
2. Stvoriti tvar, jer samo Bog može stvarati.
3. Vratiti mrtvaca u život, iako mogu proizvesti obmanu da to čine.
4. Istinski prorokovati, jer samo Bog zna apsolutno budućnost, i oni kojima On odabere objaviti njezin dio. Međutim, inteligentna đavolska slutnja o budućnosti može se pukim smrtnicima učiniti kao proročanstvo.
5. Poznavati tajne uma i srca neke osobe. Međutim, njihova oštroumna inteligencija i promatranje može im omogućiti da zaključe mnoge stvari o osobi.

Ali đavli mogu učiniti sljedeće:
1. Proizvesti tjelesne ili imaginarne vizije.
2. Falsificirati ekstazu.
3. U hipu izliječiti bolest uzrokovanu đavolskim utjecajem.
4. Proizvesti stigme.
5. Glumiti čuda i fenomene levitacije i bilokacije
6. Pričiniti da ljudi ili predmeti nestaju utječući na nečiji vid ili viđenje.
7. Uzrokovati da netko čuje zvukove ili glasove.
8. Uzrokovati da netko govori u jezicima.
9. Izreći činjenicu koja je skrivena ili udaljena.

Kršćanski, i to izvorno kršćanski jest prokazati lažne nauke. Sam apostol Pavao je imao jedan takav slučaj gdje je jedna žena imala duha vračarskoga (dakle demonskoga) i zavodila narod. Čime zavodila? Upravo lažnim privatnim kumirom, privatnim idolom/bogom u čije ime je čak i nesvjesno liječila.

Djela apostolska 16, 16
Jednom nas na putu u bogomolju sretne neka ropkinja koja je imala duha vračarskoga i gatajući donosila veliku dobit svojim gospodarima.
17 Pošla je za Pavlom i za nama te vikala: "Ovi su ljudi sluge Boga Svevišnjega; navješćuju vam put spasenja."
18 To je činila mnogo dana. Pavlu to napokon dodija pa se okrenu i reče duhu: "Zapovijedam ti u ime Isusa Krista: iziđi iz nje!" I iziđe toga časa.

Vračevi, šamani, čarobnjaci, bioenergičari, vidovnjaci, rei-ki majstori; ne mogu jednostavno u istu rečenicu sa Isusom. Lijepo se vidi koliko su se zli duhovi morali pokoravati Sinu Svevišnjega u Bibliji. Bog je jasno objavio da se Isusu pokoravaju svi duhovi i da ima nakon uskrsnuća aposlutnu vlast nad svakim entitetom u svemiru; a sve ovo što sam nabrojao - upogonjeni su duhovima. Nisu upogonjeni samo ljudskim silama ni bezličnim energijama kako neki tvrde prizivajući, već duhovima sa intelektom i voljom koji upravljaju naivnima i pružaju im čak stanovite izvanredne moći.

Otiđite jednom kod fra Ive Pavića u Šurkovac ili kod fra Smiljana Kožula u Siget pa ćete imati prilike vidjeti i čuti svjedočanstava iz prve ruke.
with_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 20:57   #475
Dogme same po sebi nisu zastrašivanje , ali mogu djelovati na nekoga tako . Zamisli kako je osjetljivoj osobi kojoj je stalo do drugih ljudi živjeti sa uvjerenjem da su joj bliske drage osobe završile u vječnim mukama jer nisu bili najuzorniji vjernici. Tako da nikad ne znas kako sto može djelovati na nekoga bez obzira jel vjernik i da li se moli ili ne. Srećom u Crkvama nema toliko spominjanja sotone i pakla..
vannia is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 21:33   #476
Quote:
Reealist kaže: Pogledaj post
Poznanik mi je imao rak i drastično je promjenio prehranu i izlječio se jer koliko ja znam hrana i nutrijenti iz nje su to što pogoni tijelo i izgrađuje ga, a ne molitva ili???
Meni je poznanica pričala kako je imala frendicu koja je čitav život pazila što jede,hranila se zdravo,izbjegavala junk foodnije pušila,niti pila kavu.... umrla u 40tim od raka. Kako to objasniti?
mia14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 10:05   #477
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Meni je poznanica pričala kako je imala frendicu koja je čitav život pazila što jede,hranila se zdravo,izbjegavala junk foodnije pušila,niti pila kavu.... umrla u 40tim od raka. Kako to objasniti?
Načinom kako je mislila o sebi i vlastitom životu,
sudbinom,
da je dovršila ovdje što je trebala pa otišla...


biraj razlog prema vlastitom stavu...
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 03:21   #478
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Meni je poznanica pričala kako je imala frendicu koja je čitav život pazila što jede,
hranila se zdravo, izbjegavala junk food, nije pušila, niti pila kavu.
Umrla u 40-tim od raka... Kako to objasniti?
Svi mi pripadamo Bogu i Njemu se svi vraćamo - neko prije, neko kasnije.
Taj zalogaj svi probati moramo ali se treba pripremiti za taj čas.
Samo Bog zna kad će Smak svijeta nastupiti. Samo On spušta kišu.
Samo On zna šta je u matericama, a čovjek ne zna šta će sutra zaraditi.
I ne zna čovjek u kojoj će zemlji umrijeti. Bog uistinu sva zna, o svemu je obaviješten.
(Qur'an)
Nadam se da je tvoja prijateljica znala gdje ide.
I nadam se da je u životu uradila više dobra. A svi ćemo jednom tamo.
Harf is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 02:50   #479
Ljudi uporno hoće jednodimenzionalno svesti ovaj zemaljski život i pronaći neku formulu koja tobože vrijedi za sve i objašnjava sve situacije.Upravo iz te pogrešne percepcije je monoteizam legnuo dobro na takve ljude da se priljepe onako kako bi se reklo kao pijan plota i sve generaliziraju preko boga koji je tobože neko razmijevanje stvari a zapravo je to običan stadij noja koji uživa zabiti glavu u pjesak i misleći da je tako siguran od opasnosti.
EliEliLama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2015., 04:36   #480
Quote:
mia14 kaže: Pogledaj post
Meni je poznanica pričala kako je imala frendicu koja je čitav život pazila što jede,hranila se zdravo,izbjegavala junk foodnije pušila,niti pila kavu.... umrla u 40tim od raka. Kako to objasniti?
Moguće da ju je strah ubio, čim je sebi nametnula takav rigorozni režim prehrane.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:12.