Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 00:46   #1
Question Slanje hrane poštom??

Dakle, mogu li ispeći one "obične" čajne kolačiće (znam da dugo stoje) pa ih upakirati u onu metalnu kutiju za kolače i poslati u Veliku Britaniju (mislim da bi stigli na adresu u roku od nekih 7-10dana) a da kolačići budu jestivi kad stignu do mojeg malog cookie-monstera? I je li bilo tko od vas zapravo probao učiniti takvo što?

Unaprijed zahvaljujem
__________________
DOĐE MI DA VRIŠTIM

:horor:
bastilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 01:06   #2
Quote:
bastilla kaže: Pogledaj post
Dakle, mogu li ispeći one "obične" čajne kolačiće (znam da dugo stoje) pa ih upakirati u onu metalnu kutiju za kolače i poslati u Veliku Britaniju (mislim da bi stigli na adresu u roku od nekih 7-10dana) a da kolačići budu jestivi kad stignu do mojeg malog cookie-monstera? I je li bilo tko od vas zapravo probao učiniti takvo što?

Unaprijed zahvaljujem
mislim da ti je njihova jestivost na kraju balade najmanji problem

..a ziher sam da bi bili ok..

prvo odi u lokalnu poštu i pitaj pravila slanja i pakiranja takve vrste paketa..spomeni metalnu kutiju itd.. da ti neka antiteroristička histerija ne upropasti trud.
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 01:25   #3
Nece ti proci, moras predati otvoren paket, na rvackoj carini (u posti u Branimirovoj), oni ce vidjeti da je unutra hrana bez deklaracije. Sori, ali nema sanse da prodje. Cak kad bi s tim kolacima htjela prijeci sengensku granicu pa ih poslati iz Slovenije, morala bi ih prijaviti slovenskim carinicima na granici (osim ako ne sadrze nikakve zivotinjske sastojke). Moguce je da bi te carinici pustili i moguce je da te u slovenskoj posti ne bi gnjavili i trazili da predas otvoren paket.

A da mu emailom posaljes recept za te kolace?
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 09:44   #4
ne znam odgovor na temu, ali malo oftopičarenja nije zgorega. Naime ne znam da li ste znali ali u Austro ugarskoj ste mogli poslati živu gusku poštom nekome!
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 09:48   #5
Quote:
bastilla kaže: Pogledaj post
Dakle, mogu li ispeći one "obične" čajne kolačiće (znam da dugo stoje) pa ih upakirati u onu metalnu kutiju za kolače i poslati u Veliku Britaniju (mislim da bi stigli na adresu u roku od nekih 7-10dana) a da kolačići budu jestivi kad stignu do mojeg malog cookie-monstera? I je li bilo tko od vas zapravo probao učiniti takvo što?

Unaprijed zahvaljujem
Možeš.
Ispeci ,dobro spakiraj,savjetujem u kartonsku,čvrstu kutiju.
Pošalji paket i napiši da su nutra "souvenirs" i bokteveseli.
Ja slala suhe kolačiće u Australiju.Nitko niš nije pitao.
Nisam slala iz Branimirove i išlo je kao preporučena pošiljka i nije moralo biti otvoreno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 09:56   #6
Mene su trazili da predam otvoren paket za BIH, rekli da dodjem u radno vrijeme carine jer sam imala caj i "ne znamo mi saljete li vi drogu". Na kraju sam poslala busom.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:14   #7
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Mene su trazili da predam otvoren paket za BIH, rekli da dodjem u radno vrijeme carine jer sam imala caj i "ne znamo mi saljete li vi drogu". Na kraju sam poslala busom.
Valjda si im bila sumnjiva.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:16   #8
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Valjda si im bila sumnjiva.
čaj nije hrana, čaj je sumnjiv sam po sebi
crveno-crno is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:20   #9
Quote:
crveno-crno kaže: Pogledaj post
čaj nije hrana, čaj je sumnjiv sam po sebi
Da, ali kad doneseš paket u kojem je čaj, onda oni kad te vide (a još ne vide čaj) i ako si im vizualno sumnjiva, onda traže da se paket otvori i kao takav predoči. To je bio problem... sad ne znam zašto bi to radili jednoj simpatičnoj, dragoj djevojci kakva je patientia...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:21   #10
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Da, ali kad doneseš paket u kojem je čaj, onda oni kad te vide (a još ne vide čaj) i ako si im vizualno sumnjiva, onda traže da se paket otvori i kao takav predoči. To je bio problem... sad ne znam zašto bi to radili jednoj simpatičnoj, dragoj djevojci kakva je patientia...
Ja nisam bila sumnjiva hehehehehe
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:57   #11
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Da, ali kad doneseš paket u kojem je čaj, onda oni kad te vide (a još ne vide čaj) i ako si im vizualno sumnjiva, onda traže da se paket otvori i kao takav predoči. To je bio problem... sad ne znam zašto bi to radili jednoj simpatičnoj, dragoj djevojci kakva je patientia...
Prije nego sam imala paket, u posti u Vukovarskoj pitala sam za cijene, da vidim trebam li ga spakirati kao pismo ili kao paket. Tad su mi rekli da moram predati otvorenu posiljku i da je slanje paketa jeftinije, ali da oni ne primaju pakete. Onda sam odnijela otvoreni paket u Branimirovu.

Quote:
crveno-crno kaže: Pogledaj post
čaj nije hrana, čaj je sumnjiv sam po sebi
Caj je imao deklaraciju. Nisam ga doma zmuckala.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:21   #12
jao kad se setim da sam pre 15 godina iz srbije poslala tortu postom u norvesku. dosla je sva zelena, ubudjana posle 15 dana. zavrsila je u kanti, al gest se racunao.
darling is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 11:20   #13
Quote:
darling kaže: Pogledaj post
jao kad se setim da sam pre 15 godina iz srbije poslala tortu postom u norvesku. dosla je sva zelena, ubudjana posle 15 dana. zavrsila je u kanti, al gest se racunao.
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:04   #14
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Mene su trazili da predam otvoren paket za BIH, rekli da dodjem u radno vrijeme carine jer sam imala caj i "ne znamo mi saljete li vi drogu". Na kraju sam poslala busom.
A, jebi ga Strpljiva, kad te imaju u evidenciji zbog onih vaga.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 10:49   #15
Meni je frend iz Grcke postom slao kuglof . Bio je spakiran u celofan i onda u kutiju i normalno doslo. A frendu je slao kekse i oni normalno dosli. Ergo, iz EU se moze!
Doria is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 17:08   #16
2 godine prije vaga.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 19:10   #17
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
2 godine prije vaga.
Vaga who?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:18   #18
Kupila na ebayu preciznu vagu i ocekivala da mi policija pokuca na vrata.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:36   #19
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Kupila na ebayu preciznu vagu i ocekivala da mi policija pokuca na vrata.
I? Jesu došli kao dostava?
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 20:45   #20
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
I? Jesu došli kao dostava?
Ma kakva "precizna vaga"! Kupila je neko apotekarsko čudo što važe miligrame! Fakat nam je policija za k....kad joj još nisu pozvonili.


Daj Strpljiva onu sliku, ne mogu je naći. (a tražio sam).
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.