Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.08.2016., 12:35   #261
Quote:
dinamitis kaže: Pogledaj post
https://www.youtube.com/watch?v=JyqfJBvO6zQ

Marin je na onoj lopti što je zabio u mrežu, trebao napraviti ovo što i Borna protiv Kyrgiosa, bacit mu lob.
puknuo je jednom u sličnoj situaciji marin upravo u tom meču lob, i poslao u aut. lako je fulati lob kad si blizu mreže, zajeban udarac. mislim da nema svatko na atp to dobro izvježbano
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 13:17   #262
Quote:
dinamitis kaže: Pogledaj post

Marin je na onoj lopti što je zabio u mrežu, trebao napraviti ovo što i Borna protiv Kyrgiosa, bacit mu lob.

Marin je vrlo dobar tenisač, ali moj je dojam da je mogao biti i bolji

tenis je psihički sport, tu ne pobjeđuje samo fizika i tehnika, već i glava. no dobro, ne treba marinu ništa zamjeriti, imamo i u ovoj generaciji GS šampiona i osvajača Mastersa mnogi to nemaju.
Marin je sve dobro napravio pri onom udarcu, samo je eto falio i pogodio mrežu ... desi se to svima. Nemoguće je odigrati tako kratak lob ( oba igrača na mreži) i iz njega direktno poentirati. Čak i da je Marinu lob uspio Murray bi taj udarac vratio. Ovo što je Marin napravio ispravno je 100% -samo grješka, falio je, što možemo, nije nikakva tragedija -sve se to događa filmskom brzinom i lako je nama sada ovdje pametovati.

Ovo drugo sve drži: Marin je vrhunski teniser, pa zaradio je od turnira oko 15 mil, to ne može biti slučajno ili po sreći... mene osobno smeta kada likovi Marina i igrače poput njega smatraju "psihićima". Pa svakome se ruka skrati kada igraš za 1.000 000 doaral ili eura.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 17:03   #263
Quote:
versilov kaže: Pogledaj post
Slazem se. Gleda sam gorana od 1992, pa Ljubu... Ancica sam samo mogao navijat u parovima iako je njegova igra bila oku ugodna kad je bio u formi..al Cilic je nas daleko najatraktivniji tenisac kad ga ide.. Goran je bio negledljuv kad ga je islo.. a jos gori kad ga nije islo... al je bio genijalac.. osvojio bi te nekim ludim izlazom na mrizu, osjecajem il citanjem igre...Marin nije genijalac al je nas najtalentiraniji tenisac ikad i nadam se da ce dosegnit 100 posto od svog potencijala... Gorana sam obozava, al najveceg sportasa svih vremena smatram Ljubicica jer je covjek skup prosjecnosti dovea do savrsenstva... njegove igre u davis cupu 2005 su mi draze od ikojeg naseg sportskog uspjeha.. to je nevjerojatno sta je on tu odigra... to i ona bronca s ancicem 2004 su sportska cuda nad cudima...
Mene je Cilkan zauvik kupija jer je prigazija ovog govnara u njegovom prime timeu.. ovo je ko da je Goran dobija Samprasa 1994 u wimb 3:0 u setovima
Slazem se skroz, s tim da sam ja za Ancica i u singlu navijala. Voljela sam njegovu igru.

I moj najdrazi uspjeh je Goranov Wimbledon. Ali ni DC puno ne zaostaje.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 17:52   #264
Igrac bez bekenda, drop shota, igre na mrezi atraktivniji od Ancica

Takoder, Marinu su se poklopile neke stvari koje recimo Ferreru ili Berdychu ili nekom konstantnom Top7 igracicu nisu, pa ima u paketu GS i 1k, tako da Atticus ne bahati se
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 18:19   #265
Daj molim te izdvoji bar jedan post u kojem sam se bahatila. Rekla sam da mi je draze, kao fanu, da ovaj ode do kraja tu i tamo makar sto puta kiksao nego da je konstatan a nakraju bez velikog trofeja i to je sve. Uopce nisam tvrdila da ga to cini objektivno vecim od konstantnijeg igraca.

Trebas stvarno biti jako pressiran da interpretiras bilo sto sto sam napisala kao 'bahacenje.'
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 18:33   #266
Greco se bahati, on je uvijek bio među najbahatijima ovdje, dolazi iz zemlje El Bahati, i stalno se bahati.

ma glupo je o tome uopće raspravljat, izlike svatko može napraviti, da je Novak tražio izlike nikada ne bi bio broj jedan, ali ako moram vući paralelu između Marina i Raonića za klasu mi je bolji igrač Marin. iako je Raonić kao uspješniji igrač na touru kad se sveukupno gleda rezultate, ja ga osobno nikad nisam doživljavao ozbiljno. npr Dimitrova sam smatrao velikim potencijalom, ali i on je kao i Raonić zapeo negdje na putu do vrha. ko im je kriv, što nisu imali glad želju i krv znoje i suze kao Novak i Rafa bori se i izbori za tu poziciju, da bi bio na vrhu himalaje moraš se i gadno oznojit smrznut kako hoćeš.

https://www.youtube.com/watch?v=n3jtHlFS-Rk

ovdje je trebao napraviti paprikaš od novaka, ali kao i obično tako blizu a tako daleko, e moj marine crni marine samelješ ga u papar pa ga poslje tješiš da ste veliki prijatelji i da se poznajete od malena.


mačak gaston, da je Marin imao jaču glavu imao bi sigurno 5-6 GS u to sam siguran, između njega i novaka ključna razlika je glava, ne toliko tenis. novak ima puno veću glad, i konzistentan je, te mentalno puno jači igrač od njega. to je ta ključna razlika između njega i novaka, u teniskom smislu nije novak ništa puno napredniji i jači od njega. u juniorima su bili gotovo identičnih sposobnosti, ali se Novak znao nametnut osvojio je rano masters pa 1 GS i dalje je povijest. Marin očito nije bio to sposoban, i kraj priče.

Zadnje uređivanje dinamitis : 24.08.2016. at 18:45.
dinamitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 18:51   #267
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Daj molim te izdvoji bar jedan post u kojem sam se bahatila. Rekla sam da mi je draze, kao fanu, da ovaj ode do kraja tu i tamo makar sto puta kiksao nego da je konstatan a nakraju bez velikog trofeja i to je sve. Uopce nisam tvrdila da ga to cini objektivno vecim od konstantnijeg igraca.

Trebas stvarno biti jako pressiran da interpretiras bilo sto sto sam napisala kao 'bahacenje.'
nu sto smo bahati

di si bila 23.5.2016. xaxa

Jos koji solidan rez i ovi Cilictardi ce izmislit Veliku Petorku
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 19:01   #268
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post

di si bila 23.5.2016. xaxa
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 20:28   #269
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post

Jos koji solidan rez i ovi Cilictardi ce izmislit Veliku Petorku
Kako stoji mediokritet s tvog avatara. Hoće li uskoro u taj top5
sedan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 20:41   #270
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Takoder, Marinu su se poklopile neke stvari koje recimo Ferreru ili Berdychu ili nekom konstantnom Top7 igracicu nisu, pa ima u paketu GS i 1k
Ma da, Federer se na USO sam pobijedio.
Isto kao i Murray u Cincinnatiju. Umor ne spominji, do tog meča mu nije smetao.

Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Jos koji solidan rez i ovi Cilictardi ce izmislit Veliku Petorku
Prije Veliku Šestorku, ipak nećemo Vekića izbacivati iz tog društva.

I Čilić uopće nije mentalno nestabilan niti munjara. Da, nije stabilan kao Nolo ili Rafa, ali tko je?
Svakom se dogodi da izgubi od lošijeg od sebe, svatko nekad izgubi nakon što vodi 2:0... Čilić ništa posebno češće od drugih, od nekih i primjetno rjeđe.

Nikad mi nije bilo jasno zašto ga se tako karakterizira. Stil igre mu je takav da će češće griješiti nego recimo Nolo, ali to ne znači da je munjara i mentalni patuljak.
Tako se može nazvati Fogninija i Pairea, ne trpajte Marina u društvo s njima.
__________________
Nadal, Gaston, Khachanov, Dimitrov, Bautista Agut, Trevisan, Andreescu, Martić
lyra777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 20:43   #271
Umjesto da si zahvalan jer je decko propustio 7 gem lopti u tako u dva navrata nije potvrdio brejk i poklonio titulu Caru, ti provociras

_________________
Ignore lista : bahati Cilictardi (Sedan, Atticus, Gospa, Lyra, Dinamitis)
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 20:55   #272
Ajme, Grecov potpis.
Atticus Finch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 22:11   #273
Sve je jasno, Marin mu porazio ljubimca dva puta u dva tjedna za redom, to se ne oprašta tako lako
__________________
Living Is A Problem Because Everything Dies.
foo_fighter is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 00:20   #274
Quote:
dinamitis kaže: Pogledaj post
..., ali ako moram vući paralelu između Marina i Raonića za klasu mi je bolji igrač Marin.
Apsolutno, Marin ima bolje kretanje, brži je, bolje radi pripremu udarca i odlično se postavlja na lopticu, ima jači i konkretniji BH. Užitak ga je gledati kada je na udarcu i kada razvali lopticu. Raonić ima samo bolji servis.

Quote:
dinamitis kaže: Pogledaj post
mačak gaston, da je Marin imao jaču glavu imao bi sigurno 5-6 GS u to sam siguran, između njega i novaka ključna razlika je glava, ne toliko tenis.
To isto drži, Đoković ima najjaču glavu, takve glave u tenisu još nije bilo, otprilike kao što Karlović ima najjači servis. Marina se pogrješno doživljava kao luzera i psihića a zaradio je ~15mil od turnirskih nagrada. Odličan igrač, samo ponekad zmanjka želje, agresivnosti, ponekad ima slab dan, ponekad nije "unutra u igri". Kod Marina se poslije nekoliko gemova odmah osjeti što može napraviti u meču. U svakom slučaju veliki neiskorišteni potencijal.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 00:21   #275
Quote:
foo_fighter kaže: Pogledaj post
Sve je jasno, Marin mu porazio ljubimca dva puta u dva tjedna za redom, to se ne oprašta tako lako
__________________
https://attinianum.com/
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 03:19   #276
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ajme, Grecov potpis.
https://www.youtube.com/watch?v=AHsGb9BfHEI

čista ljubomora, zna da je Marin za dvije klase bolji od Grigora, i za klasu od Miloša, zna da je Novak samo mentalno jači, kao i od Murrya teniski gledano oni su ista razina, Čilić pati od visine i to je ključna razlika da je manji bio bi i fleksibilniji, samim time puno opasniji za Novaka i sve ostale, dakle kako god što god pričao Greco uzmite u obzir da iz njega progovora velika tuga, što Marin u posljednjih nekoliko sudara s bugarinom odvaljuje pa se nakupila frustracija. no to je posve razumljivo, ljudski je biti frustriran kad te ne ide.

Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post

To isto drži, Đoković ima najjaču glavu, takve glave u tenisu još nije bilo, otprilike kao što Karlović ima najjači servis. Marina se pogrješno doživljava kao luzera i psihića a zaradio je ~15mil od turnirskih nagrada. Odličan igrač, samo ponekad zmanjka želje, agresivnosti, ponekad ima slab dan, ponekad nije "unutra u igri". Kod Marina se poslije nekoliko gemova odmah osjeti što može napraviti u meču. U svakom slučaju veliki neiskorišteni potencijal.
dobro ne bih rekao da je neiskorišteni potencijal, jednim djelom ga je iskoristio, ali većim djelom po meni nije. ostao je puno dužan, i moj je dojam da je mogao znatno više i bolje u smislu rezultata. dakle puno više osvojenih mastersa i GS, a ne nekakvih miki maus 250ica. dakle, to je moj dojam, i mislim da osvojanje US opena i sad Cincinatia ide u prilog tim mojim tvrdnjama.

da, Novak je jedan od najboljih svih vremena kad je u pitanju psiha u tenisu, i to je ključna razlika između njega i Marina, naravno možemo pričat i o nekim teniskim nedostacima Marina sigurno da nije u teniskom smislu na istoj razini ko Novak naravno da nije, ali mu je jako blizu a razliku krucijalnu razliku čini upravo glava. mislim igraš 14 mečeva, i nijedan ne dobiješ, što je to nego pokazatelj ne da je Novak toliko bolji, već je Marin upravo toliko psihički limitiraniji od njega, koliko puta je bio blizu pobjede protiv njega, i svaki put je dozvolio preokret novaku. dakle stvar je više psihičke prirode, nego što je teniske, jer da je razlika između marinovog i njegovog tenisa tolika da u 14 međusobnim omjera s njime ima 0 pobjeda, ja na prosto ne vjerujem. jer teniski gledano to niej tako velika razlika, da ga Marin barem par puta nije mogao dobit, prvenstveno je moj dojam da je u pitanju glava pogotovo u tim dvobojima s Novakom.

naravno da je Novak bolji teniski, ima sve u teniskom smislu udarce i fantastičan return i kretanje, ali opet nije ni Marin treći razred svijetskog tenisa već prvi, pa mi nije jasno kako pobogu nije smogao snage da ga barem jednom pobjedi, u čast gospe međugorske?

šalu na stranu, još jedna velika zamjerka, nema konstantnost, da i novaku se dogogodi da izgubi i važne mečeve, dogodi se i najboljima da ih ne ide, ali on je za razliku od marina primjer teniske konstantnosti, ko robot je dok Marin može totalno formu izgubit doslovce u razmaku jednog turnira. to meni ne ide u glavu, evo vidjet ćete US open će vjerojatno još dobro odigrat ali već idući turnir ne bi me iznenadilo da izleti odmah na startu, dakle uz glavu nedostatak konstantnosti je ono što čini veliku razliku između njega i Novaka, zato on ima toliko bodova manje od njega i zato je 9 a ovaj 1. to su te "sitnice" koje čine veliku razliku kad se gleda ukupni poredak na kraju godine. previše oscijalacija, jamči da nećeš bitii u borbi za broj jedan, u biti jamči ti da nećeš ni u top 5 a kamoli u broj jedan. za biti u samom vrhu svijetskgo tenisa, neophodno je imati konstantnost, koju Marin teška srca to moram reći nema. pozdrav za Greca, od uvijek vjernog i realnog Cilictarda.

Zadnje uređivanje dinamitis : 25.08.2016. at 03:43.
dinamitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 10:38   #277
Quote:
dinamitis kaže: Pogledaj post
mačak gaston, da je Marin imao jaču glavu imao bi sigurno 5-6 GS u to sam siguran, između njega i novaka ključna razlika je glava, ne toliko tenis.
statistika će glavu isključiti jer komparativno nešto otkriva. a ona otkriva da je novak teniski bitno jači u defanzivnom tenisu nego čilić. mislim da je glavna razlika u čitanju servisa i udaraca, tu je nole najbolji na svijetu. nikakva glava ne može objasniti taj kontrast. dečki na vrhu postavili su visoku letvicu, i da bi bio dio te elite moraš biti kompletan tenisač - dozvoljeno je da ti je jedna strana jača od druge, tipa da si bolji napadač nego defanzivac, no ne smije biti prevelika razlika

klasa tih kompletnih dečkiju je da ne moraju igrati svoj vrhunski tenis da bi pobjeđivali. tako će murray ili pogotovo novak doći do finala a bez da su nešto specijalno odigrali, jednostavno svoj neki standard. a igrača poput marina ili raonića možeš vidjeti kao pobjednika gs-a ili mastersa jedino ako odigraju na gornjoj granici svojih mogućnosti. i tu je razlika. no svejedno, marinu je top 5 dohvatljiv, uz malo više stabilnosti, i mrvicu napretka

u teniskom smislu ovo bih identificirao kao prostor za napredak:
- % ubačaja prvog servisa (ali bez žrtve u brzini i preciznosti)
- retern drugog servisa (napadanje kickova)

može li mu bjorkman pomoći unaprijediti ova dva segmenta?
ako ovo dvoje radiš vrhunski, samopouzdanje raste samo od sebe...
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 14:30   #278
http://www.atpworldtour.com/en/stats...ard?page=serve

1 servis i nije toliko velika razlika, ali zato return....

http://www.atpworldtour.com/en/stats...ard?page=serve

to je da ključna razlika, 1 servis i pogotovo return igra od Novaka je znatno bolja nego Marinova. općenito motorika kretanja Novaka je puno bolja, Marin i da hoće ne moež se tako kretat jer ima duge noge a i dugačke ruke čisto sumnjam da mu olakšavaju posao. bolje je biti građen kao Novak u tenisu, jer si onda puno brži i fleksibilniji, a ta brzina i fleksibilnost puno znače u mečevima s ovakvim top igračima. taj djelić sekunde što ukradeš protivniku, znači poen.

no ne brinem se ja za marina, bit će on u top 10 barem do 30 ili tu negdje blizu, a onda će ić lagano prema dolje kao i svi ostali nakon 30e.

no generalno gledano, već sad može biti zadovljan kakvu karijeru je napravio, naravno ostaje uvijek žal i pitanje jel mogao više ? ja mislim da je, ali i ovako je dobro ne može si ni on sam niti drugi mu nešto puno prigovorit.
dinamitis is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 14:37   #279
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Slazem se skroz, s tim da sam ja za Ancica i u singlu navijala. Voljela sam njegovu igru.

I moj najdrazi uspjeh je Goranov Wimbledon. Ali ni DC puno ne zaostaje.
To je izvan svih kategorija... to se ne računa... takva priča se više nikad neće ponovit... da uz jednog sportaša cila zemlja umire i nervira se 10ak godina..zivi s njegovim mečevima i porazima, ludom glavom i praznovjerljem... Goran je bijo zivot..zivot je bijo Goran
versilov is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:28.