Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2017., 20:52   #5021
Grad neće povećati ulaganje u kulturu, a uložit će masu para u Kinoteku. Osnovno znanje matematike pokazuje što će se dogoditi s gradskom subvencijom Tuškancu.

Pritom je Tuškanac gradski prostor, a Kinoteka prostor u vlasništvu crkve.
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 17:13   #5022
Quote:
Sudden Sid kaže: Pogledaj post
a Kinoteka prostor u vlasništvu crkve.
A Sedlar na otvaranju
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 18:27   #5023
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
A Sedlar na otvaranju
Slučajni prolaznik, filmofil
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:30   #5024
Objavljen program 64. pulskog filmskog festivala:


Hrvatski film


Odabrani naslovi programa Hrvatski film:

• premijere
Agape, Branko Schmidt
Mrtve ribe, Kristijan Milić
Kratki izlet, Igor Bezinović
Fuck off I love you, Anđelo Jurkas
Dom, Dario Pleić
Raspuštenice, Stanislav Tomić
Zbog tebe, Anđelo Jurkas
Goran, Nevio Marasović
Ne gledaj mi u pijat, Hana Jušić
ZG 80, Igor Šeregi
Ustav Republike Hrvatske, Rajko Grlić
Uzbuna na Zelenom Vrhu, Čejen Černić
Anka, Dejan Aćimović

• Izvan konkurencije
Transmania, grupa redatelja
Jedno ubojstvo za van, Luka Duvančić

O nagradama u Hrvatskom programu odlučivat će žiri na čelu s prošlogodišnjim laureatom, redateljem Zrinkom Ogrestom, članovi žirija su scenograf Mladen Ožbolt, kostimografkinja Ivana Zozoli, glumac Vedran Živolić i filmski kritičar Josip Grozdanić.
jasna-st is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:04   #5025
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
Objavljen program 64. pulskog filmskog festivala
Slogan ovogodišnje Pule je "Vjerujem u Anđela"?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:27   #5026
LouReeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 22:52   #5027
Quote:
jasna-st kaže: Pogledaj post
Objavljen program 64. pulskog filmskog festivala:


Hrvatski film


Odabrani naslovi programa Hrvatski film:

• premijere
Agape, Branko Schmidt
Mrtve ribe, Kristijan Milić
Kratki izlet, Igor Bezinović
Fuck off I love you, Anđelo Jurkas
Dom, Dario Pleić
Raspuštenice, Stanislav Tomić
Zbog tebe, Anđelo Jurkas
Goran, Nevio Marasović
Ne gledaj mi u pijat, Hana Jušić
ZG 80, Igor Šeregi
Ustav Republike Hrvatske, Rajko Grlić
Uzbuna na Zelenom Vrhu, Čejen Černić
Anka, Dejan Aćimović

• Izvan konkurencije
Transmania, grupa redatelja
Jedno ubojstvo za van, Luka Duvančić

O nagradama u Hrvatskom programu odlučivat će žiri na čelu s prošlogodišnjim laureatom, redateljem Zrinkom Ogrestom, članovi žirija su scenograf Mladen Ožbolt, kostimografkinja Ivana Zozoli, glumac Vedran Živolić i filmski kritičar Josip Grozdanić.
pa više od pola filmova nisu premijere.. a žiri je izuzev ogreste skup anonimaca. bit će nagrada za sve
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2017., 18:43   #5028
POkušavam skupit hrabrost da odem pogledat Svinjare ali nikako da nadođe! Pričital sam da je tristo ljudi ušlo u kino to pogledat.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 09:30   #5029
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
POkušavam skupit hrabrost da odem pogledat Svinjare ali nikako da nadođe! Pričital sam da je tristo ljudi ušlo u kino to pogledat.
Neće se to tebi svidjeti, ali pogledaj, kad već gledaš sve domaće. Nije to dobar film, ali ima jako dobrih dijelova. I bezveze ga toliko raščerećuju. Dečko je probao napraviti nešto drugačije. Nije baš uspjelo, ali bar je pokušao. Bolje to nego, ne znam, "Halimin put".
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 09:48   #5030
A Smoogj, si pogledao Transmaniu i/ili Gorana?
Svinjari mi se čine ko puno veći kaos od Gorana, a i potonji je pokušaj nečega drukčijeg. Dobro, Transmania je stvarno izvan svih okvira jer taj film doslovno nema smisla.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2017., 09:58   #5031
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
A Smoogj, si pogledao Transmaniu i/ili Gorana?
Svinjari mi se čine ko puno veći kaos od Gorana, a i potonji je pokušaj nečega drukčijeg. Dobro, Transmania je stvarno izvan svih okvira jer taj film doslovno nema smisla.
Nisam. "Gorana" ću u Puli, a ovo drugo nemam pojma što je, a ne da mi se sad guglati s moba.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 19:51   #5032
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Neće se to tebi svidjeti, ali pogledaj, kad već gledaš sve domaće. Nije to dobar film, ali ima jako dobrih dijelova. I bezveze ga toliko raščerećuju. Dečko je probao napraviti nešto drugačije. Nije baš uspjelo, ali bar je pokušao. Bolje to nego, ne znam, "Halimin put".
Prestrašno! Neka ga raščeručuju ako je snimano s državnim novcem. Ja ne razumijem kako uopće takav film bude stavljen na kino repertoar. To običan puk ne može gledati u kinu. Umro sam skoro. Jedva sam izdržal do kraja. Toliko je loš da može poslužiti kao vrhunski prikaz nepotrebnosti filma kao umjetničkoga djela. Preseravanje i izdrkavanje čisto. U rangu je četveroreda.Hamilin put je remek djelo za pokušaj ovoga satiričkog smeća.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 21:54   #5033
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
pokušaj ovoga satiričkog smeća.
Ja sam ga htio otić pogledat ali gubim volju. Kad te već kvotam sa smećem meni je dojam da je film upravo i tako koncipiran - kao "smeće" poradi sveopćeg smeća. Nisam gledao pa neću kenjat ali pretpostavio sam da ima nešto u tome, jedino što se sudeći po reakcijama nije uspjelo u kvalitetnoj realizaciji namjere.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 22:25   #5034
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Ja sam ga htio otić pogledat ali gubim volju. Kad te već kvotam sa smećem meni je dojam da je film upravo i tako koncipiran - kao "smeće" poradi sveopćeg smeća. Nisam gledao pa neću kenjat ali pretpostavio sam da ima nešto u tome, jedino što se sudeći po reakcijama nije uspjelo u kvalitetnoj realizaciji namjere.
Nemojte tako. Dečku je mama Nada Gaćešić Livaković, možda i najveća štetočina hrvatskog filma od osamostaljenja, notorna glupača. Zanimljivo je vidjeti što znači odrastati u tom kućanstvu. A što je najbolje, ona niti ne shvaća kakvim je taj film prikazuje. Na svjesnoj razini ne shvaća niti autor, ali je fascinantno kako to izađe.

Nadam se da će i sin Vinka Grubišića jednog dana snimiti film.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 22:42   #5035
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post

Nadam se da će i sin Vinka Grubišića jednog dana snimiti film.
Za još jednu crnogorsku kandidaturu za Oskara.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2017., 23:42   #5036
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Ja sam ga htio otić pogledat ali gubim volju. Kad te već kvotam sa smećem meni je dojam da je film upravo i tako koncipiran - kao "smeće" poradi sveopćeg smeća. Nisam gledao pa neću kenjat ali pretpostavio sam da ima nešto u tome, jedino što se sudeći po reakcijama nije uspjelo u kvalitetnoj realizaciji namjere.
Nemoj ga ići gledati. Ne može se nikakvim umjetničkim pokušajem opravdati ovo doslovce smeće od filma. Onaj tko je ovo pustil u kino produkciju je opako fulal. Prosječan Hrvat koji ionako ne ide na Hrvatski film u kino nakon ovoga će biti još uvjereniji u tu svoju odluku i nikada neće više mu past na pamet odgledat neki domaći film. Ja ne razumijem kako to naši filmski djelatnici ne kuže.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 17:50   #5037
Nego, bit će zgodnih kratkiša na Danima hrvatskog filma, ako ništa, malo za upoznat nove autore/ice (a sigurna sam da među njima ima onih koji će raditi filmove koji neće prosječnom Hrvatu ostavljat gorak okus u ustima ). Nekih 6-7 igranih i par dokseva sam već gledala i mogu reć da mi nijedan nije bio baš loš.
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 10:53   #5038
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Nego, bit će zgodnih kratkiša na Danima hrvatskog filma, ako ništa, malo za upoznat nove autore/ice (a sigurna sam da među njima ima onih koji će raditi filmove koji neće prosječnom Hrvatu ostavljat gorak okus u ustima ). Nekih 6-7 igranih i par dokseva sam već gledala i mogu reć da mi nijedan nije bio baš loš.
Pa nema niti jednog dugometražnog filma? Kakvi su to dani hrvatskoga filma? Zakaj se ne zovu onda dani kratkog hrvatskoga filma i Gazda?
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 12:47   #5039
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa nema niti jednog dugometražnog filma? Kakvi su to dani hrvatskoga filma? Zakaj se ne zovu onda dani kratkog hrvatskoga filma i Gazda?
molim te nemoj preskakati irenicu i njenu nezeljenu bastinu.

malo sam pregledao program, cini se kao dosta dobar prosjek.
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 14:09   #5040
Quote:
Inconnu kaže: Pogledaj post
Nego, bit će zgodnih kratkiša na Danima hrvatskog filma,
Ja sam redovito godinama na kratkima i nemam više živaca za to. Ili se puca na tehnikalije ili kvazi umjetnost. Čast iznimkama ali dobre priče, originalnosti, svježine, offbeata, na kapaljku.

Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Pa nema niti jednog dugometražnog filma? Kakvi su to dani hrvatskoga filma?
Pa kratki. Od 16. do 20.6.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:31.