Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.03.2017., 11:13   #1601
Pa i meni se cini da je drugaciji dojam kada putujes sam. Ruta djeluje prilicno logicno u kom god smjeru da se radi.
Da li ste bukirali rent a car na licu mjesta ili online i preko koje agencije? Taj dio sam propustila.

Inace preporucujem svima koji putuju ili planiraju da putuju da citaju od pocetka jer stvarno postoji gomila korisnih informacija.
najnaEdO is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:26   #1602
Imali smo kontakt tu od forumaša, evo ga
http://saborservices.com/. Lik se zove Badr Sabor.
Dogovorili prije puta preko vibera sve, dočekao nas je u Marakešu na aerodromu i auto smo ostavili u Fesu nekom njegovom kompiću.
Bio je povoljniji nego klasične rent a car agencije, mislim da je bila Fiesta u pitanju, sve je bilo ok.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 15:54   #1603
Naš put se bliži.

1.4.-11.4. (4 osobe)

Letimo iz Venecije za Casablancu (Marco Polo) s Royal Air Maroco (karte su na rumbo.es bile za 100 eura s uključenom predanom prtljagom, mogli smo uzeti i za 82 eur ali dok smo se premišljali oko datuma rasprodale su se po toj cijeni). Do Venecije idemo autom jer nam je najpovoljnije. Čuvani parking za 10 dana nas košta 38 eur (ParkinGo Venice Open Air).

Uzeli smo rent a car preko rentalcars (Avis). Uzeli smo Daciu Dokker radi kofera i da nam bude komotnije - ipak nas je 4. Ispalo nas je 3.100 kn s dodatnim vozačem (plus još će nam cca 100 eur biti osiguranje).

1.4. dolazak kasno navečer, pokupimo auto i noćenje u Casablanci
2.4. ujutro krećemo za Tanger - da li da stanemo usput u Rabatu?
3.4. odlazak do Hercules Cave i prema Chefchauouenu
4.4. prijepodne šetnja po Chefu i odlazak prema Fesu
5.4. Fes
6.4. put do Merzouga-e, spavanje u šatorima u pustinji (Hasan, 35 eur po osobi)
7.4. put od pustinje do Todgha Gorge (noćenje Tinghir)
8.4. Marrakesh
9.4. Marrakesh
10.4. El Jadida i tamo noćenje (možda usput Essaouira)
11.4. popodnevni let

Ukupni procijenjeni troškovi cca 5.500 kn (put do Venecije, parking, avionske karte, rent a car, osiguranje, gorivo, putno osiguranje, noćenja, hrana, izlet u pustinju).

Sad samo da vrijeme bude ok jer zasad u pola Maroka po prognozi pada kiša narednih 10 dana. A prekjučer je u Chefu padao snijeg (otežava pakiranje - temp razlike i čizme i japanke, haha).

Eto, javimo se kako je prošlo Nosimo eure i tamo mijenjamo, fejk Go pro i kupujemo jednu njihovu GSM karticu.
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 17:25   #1604
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Naš put se bliži.

1.4.-11.4. (4 osobe)

Letimo iz Venecije za Casablancu (Marco Polo) s Royal Air Maroco (karte su na rumbo.es bile za 100 eura s uključenom predanom prtljagom, mogli smo uzeti i za 82 eur ali dok smo se premišljali oko datuma rasprodale su se po toj cijeni). Do Venecije idemo autom jer nam je najpovoljnije. Čuvani parking za 10 dana nas košta 38 eur (ParkinGo Venice Open Air).

Uzeli smo rent a car preko rentalcars (Avis). Uzeli smo Daciu Dokker radi kofera i da nam bude komotnije - ipak nas je 4. Ispalo nas je 3.100 kn s dodatnim vozačem (plus još će nam cca 100 eur biti osiguranje).

1.4. dolazak kasno navečer, pokupimo auto i noćenje u Casablanci
2.4. ujutro krećemo za Tanger - da li da stanemo usput u Rabatu?
3.4. odlazak do Hercules Cave i prema Chefchauouenu
4.4. prijepodne šetnja po Chefu i odlazak prema Fesu
5.4. Fes
6.4. put do Merzouga-e, spavanje u šatorima u pustinji (Hasan, 35 eur po osobi)
7.4. put od pustinje do Todgha Gorge (noćenje Tinghir)
8.4. Marrakesh
9.4. Marrakesh
10.4. El Jadida i tamo noćenje (možda usput Essaouira)
11.4. popodnevni let

Ukupni procijenjeni troškovi cca 5.500 kn (put do Venecije, parking, avionske karte, rent a car, osiguranje, gorivo, putno osiguranje, noćenja, hrana, izlet u pustinju).

Sad samo da vrijeme bude ok jer zasad u pola Maroka po prognozi pada kiša narednih 10 dana. A prekjučer je u Chefu padao snijeg (otežava pakiranje - temp razlike i čizme i japanke, haha).

Eto, javimo se kako je prošlo Nosimo eure i tamo mijenjamo, fejk Go pro i kupujemo jednu njihovu GSM karticu.
koji?
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2017., 07:29   #1605
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
koji?
http://www.ebay.com/itm/4K-Ultra-SJ9...20848867&rt=nc
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 15:58   #1606
Pazi da ne kupiš fejk SJcam, ni to loša kamerica, štoviše u nekim stvarima bolja od napumpane gopro, jasno ako nije fejk.
__________________
Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivog zaključka...http://www.youtube.com/watch?v=L5HXyOgz2YA
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 13:16   #1607
Kupila sam karte preko ryanair iz Milana (Bergamo) - do Fesa, povratak iz Marakesa (28. Oktobar - 6. Novembar). Karta do Fesa je bila 35, a iz Marakesa 55e.
Jos uvijek je rano ali svakako sam procitala cijeli topic i skontala otprilike sta i kako.
Obziirom da nemamo previse vremena na raspolaganju moracemo nesto ostaviti i za drugi put.
2 dana Fes
rent a car - Merzouga (nocenje u pustinji)
1 nocenje u Ouarzazate
3 nocenja Marakes (moguc izlet u Esaouiru)
najnaEdO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2017., 21:21   #1608
Ja bih skratila marakes. Na putu od merzouge do marakesha bi se duze zadrzala- dades, todra meni neopisivo lijepi. I fez jedan puni dan je dosta po meni.


Quote:
najnaEdO kaže: Pogledaj post
Kupila sam karte preko ryanair iz Milana (Bergamo) - do Fesa, povratak iz Marakesa (28. Oktobar - 6. Novembar). Karta do Fesa je bila 35, a iz Marakesa 55e.
Jos uvijek je rano ali svakako sam procitala cijeli topic i skontala otprilike sta i kako.
Obziirom da nemamo previse vremena na raspolaganju moracemo nesto ostaviti i za drugi put.
2 dana Fes
rent a car - Merzouga (nocenje u pustinji)
1 nocenje u Ouarzazate
3 nocenja Marakes (moguc izlet u Esaouiru)
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 07:52   #1609
Evo mi smo se vratili. Ukupni troškovi 5.000 kn po osobi za 11 dana (put do Venecije, parking u Veneciji, karta, osiguranje, rent a car, smještaj, izleti, suveniri, hrana - baš sve). Priuštili smo si komociju (autom do Vencecije, uzeli Dokkera u rent a caru da imamo više mjesta, nakupovali brdo suvenira, u nekim mjestima uzimali bolje i skuplje smještaje) tako da bi bez toga troškovi naravno bili niži.

Dojam - pa ok. Išli smo turu Casablanca, Tangier, Chef, Fes, Merzouga, Todgha Gorge, Marrakesh, El Jadida, Casablanca. Najviše nam se svidio Marrakesh od gradova, spavanje u pustinji (iako smo svi već prije bili u pustinju ali ovo nam je bio doživljaj), vožnja uz Atlas i Todgha Gorge. Fes nam je isto bio ok. Chef nas se nije nešto posebno dojmio. Ok je sve to, ali da bi vukla ponovno potez do gore samo radi njega - ne bi.

Sve u svemu, da mi sada preporučujemo nekome odlazak u Maroko rekli bi mu 3 dana Marrakesha i na 2-3 dana izlet do pustinje i to je to. Naravno, ukusi se razlikuju i ovo je samo naše skromno subjektivno mišljenje. Jednostavno nas se ostalo nije ništa ekstra dojmilo.

Što se rent a cara tiče i vožnje - po gradovima je malo ludilo, ali van njih je super za voziti. Policijske kontrole su na svakom koraku ali su nas zaustavili samo jednom. Nisu niti gledali dokumente nego više da vide kuda idemo i poželili sretan put. Tu nije bilo nikakvih neugodnih iskustava. Uspjeli smo vratiti auto bez ijedne ogrebotine pa smo na to jako ponosni
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 13:24   #1610
DIZANJE SA KUNSKE VISE ?

Dobar dan dragi putnici !

Ima brzo pitanje budući da putujemo za 5 dana u Maroko, naime upravo sam čitala jedan putopis iz 2015. i žena je napisala da nije mogla dizati sa kunske vise

Pročitala sam zadnjih 30 stranica ovog foruma i koliko se sjećam mislim da nitko nije imao problem sa podizanjem love, ali budući da je to bitan! faktor htjela bih sa informacijama iz prve ruke provjeriti. Imat čemo pola kesh a ostatak naravno na kunskoj VISI od Splitske banke. Da li ste vi bez problema dizali novac ?

Putujemo na 14 dana

Let Split - London
London - Rabat
Marrakech - Marseille
Marseille - Zadar ukupno 150 e po osobi easyjet + ryan

Itinerar

Rabat - 3 noći (u posjeti rodjaku)
Fes - 3 noći (mozda ubacit i Chef jer izgleda velicanstveno na slikama)
Fes - Marrakesh treking 2 noci, 3 dana - cjenkat se na licu mjesta, nadam se postici cijenu 100-150e max po osobi

Marrakech 3 noci
Essaouira 2 noci
Marrakech 1 noc prije aviona

Eto jedan laganini itinerar, ako ne potegnemo do Chefa gore.

Takodjer kako ste prosli sa proljevom u Maroku - partner i ja jos imamo traume od Indije stoga smo nabavili Seldiar 2mg, preporucila teta u ljekarni.

Dali je netko bio na djutiju u Rabat airportu - ima li alkohola za kupiti na ulazu u zemlju.

Zahvaljujem svima na pomoći !
lijalaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 13:39   #1611
Nikakav proljev nisam imao tamo, za novce nemam pojma imao sam cash


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 08:33   #1612
@ijalaura - ja sam u Indiji skoro umrla, a u Maroku ništa. No to ništa ne znači... Seldiar je najbolji prijatelj ako vas ulovi negdje na putu, u transferima ili gdje nije zgodno trčati na wc svakih pola sata. U suprotnom je najbolje pustiti da to izađe van barem jedan dan .
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 21:27   #1613
Quote:
lijalaura kaže: Pogledaj post
Dobar dan dragi putnici !

Ima brzo pitanje budući da putujemo za 5 dana u Maroko, naime upravo sam čitala jedan putopis iz 2015. i žena je napisala da nije mogla dizati sa kunske vise

Pročitala sam zadnjih 30 stranica ovog foruma i koliko se sjećam mislim da nitko nije imao problem sa podizanjem love, ali budući da je to bitan! faktor htjela bih sa informacijama iz prve ruke provjeriti. Imat čemo pola kesh a ostatak naravno na kunskoj VISI od Splitske banke. Da li ste vi bez problema dizali novac ?

Putujemo na 14 dana

Let Split - London
London - Rabat
Marrakech - Marseille
Marseille - Zadar ukupno 150 e po osobi easyjet + ryan

Itinerar

Rabat - 3 noći (u posjeti rodjaku)
Fes - 3 noći (mozda ubacit i Chef jer izgleda velicanstveno na slikama)
Fes - Marrakesh treking 2 noci, 3 dana - cjenkat se na licu mjesta, nadam se postici cijenu 100-150e max po osobi

Marrakech 3 noci
Essaouira 2 noci
Marrakech 1 noc prije aviona

Eto jedan laganini itinerar, ako ne potegnemo do Chefa gore.

Takodjer kako ste prosli sa proljevom u Maroku - partner i ja jos imamo traume od Indije stoga smo nabavili Seldiar 2mg, preporucila teta u ljekarni.

Dali je netko bio na djutiju u Rabat airportu - ima li alkohola za kupiti na ulazu u zemlju.

Zahvaljujem svima na pomoći !
Nisam imao nikakvih problema oko dizanja love ni sa VISA ni sa Maestro. Čuo sam od jednog kolege da je imao sa ZABA karticom. Za svaki slučaj nazovi banku i najavi im svoje putovanje, neke banke blokiraju pokušaje dizanja iz čudnih zemalja.

Što se tiče problema sa probavom i trovanjem, prošao sam bez problema. Dva tjedna ukupno.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 00:46   #1614
BROJ OD HASSANA U MERZOUGI

Dobra vecer ekipa iz Fesa !

Evo mi smo malo zapeli u Fesu, naime nemozemo nac turu preko pustinje do Marrakecha ispod 290e po osobi - nimalo turisticki grad, nema fleksibilnosti niceg.
Utlavnom sjetila sam se Hassana sa firuma pa ako netko ima broj njegov pohranjen da podijeli bila bih vam zahvalna.

Lijep pozdrqv iz vruceg Fesa !
lijalaura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 11:50   #1615
Auberge le source inn se zove to..vidi mail ..broj nemam...bas s procita tvoj post i tia ti rec da se dohovoris preko neta..jer nije to SE Asia..jebiga...u Chefu pazi di kpujes bilje..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 11:58   #1616
+212 662-101585 evo ga hassan auberge surce inn...selo hasi labied...On te ceka na stanici u merzugi...bus ujutro dode...veceras mos vatat bus za merzugu..vidi ctm ili supraturs..nakon pustinje to jutro uvatis bus za qartazate i tamo obides todes gorges i ait benadohu di se snmaju filmovi i iduci dan nastavis za marakes...to ti isto nude agencije samo ovako ides sama i prodes jeftinije..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2017., 12:05   #1617
Ako triba jos sta reci...
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 03:20   #1618
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
+212 662-101585 evo ga hassan auberge surce inn...selo hasi labied...On te ceka na stanici u merzugi...bus ujutro dode...veceras mos vatat bus za merzugu..vidi ctm ili supraturs..nakon pustinje to jutro uvatis bus za qartazate i tamo obides todes gorges i ait benadohu di se snmaju filmovi i iduci dan nastavis za marakes...to ti isto nude agencije samo ovako ides sama i prodes jeftinije..
Možeš kod njega ostati i na Couchsurfing, uopće nije loša opcija... Samo računaj da će ti onda diskretno naplatiti nekih 10tak eura više turu u pustinju... Provjereno.

Nego... Ako se nekome da čitati... Složio sam prvi dio svog putopisa iz Maroka...

http://hrbackpacker.com/putopis/?vri...ko%20(I.%20dio)

eto.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 13:40   #1619
Da li je prema vasem misljenju Ourika vrijedna potrosenog vremena ili je bolje to vrijeme potrositi u samom Marakesu ?
najnaEdO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 22:01   #1620
Quote:
najnaEdO kaže: Pogledaj post
Da li je prema vasem misljenju Ourika vrijedna potrosenog vremena ili je bolje to vrijeme potrositi u samom Marakesu ?
ovisi što te zanima. meni je to bio zanimljiv izlet, iako mi je ostao subjektivno u lošem sjećanju jer sam malo nezgodno doskočio na jednom skliskom kamenu i morao drugi dan odgoditi Imlil i neka ozbiljnija planinarenja.

Priroda, dolina, kanjon... Lijepo izgledaju. Iako ima puno boljih mjesta u Maroku, samo su dalje.

Ako si zaljubljenik u bazaare, stare jezgre, gužve, tržnice... Nemoj ići u Ouriku. Ako voliš prirodu, planine, kanjone... Odi.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:59.