Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 15:12   #481
Quote:
NFD kaže: Pogledaj post
Bi li se usudili skuvat išta u nečemu ovako jeftinom?
https://www.vivre.hr/p-719125/ekspre...=1&ch_id=10419

Gledan ekspres lonce već neko vrime (online) i ovo je prvi put da san naletila na ovakav mehanizam zatvaranja, a baš takav bi rado uzela jer ga moji kod kuće imaju već dugo i super funkcionira (ćaća ga kupio negdi u Hercegovini, ne zna ni on više di, prije bar 15 godina). Poklopac je lagan, nema brtve i bez beda se pere u mašini za sude.

Zna li neko za neki dućan i proizvođača koji ima ovakve lonce, al da su malo skuplji?
Ja ga kupio..Ne bojim se, ali tebra,mislim da ne funkcionira bas..Ja ga naložim dok se ne podigne onaj siguronosni klip..Ali mi se cini da kroz ventil stalno ide para ko blesava.Ako jako smanjim plamen,klip se spusti,što znači da je pritisak pao previše..I tak ,pravio varivo s komadima junetine jedno 2,5h.Što radim krivo?..Ili je lonac smeće?..Možda sam stavio previše vode?.
SvinjeNaKuke is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 15:01   #482
Quote:
Znjorcak kaže: Pogledaj post
Neko je napisao Fisler za 1000 kn.
Ja kupio u Austriji jedan poklopac i dvije posude, veča cca 4 i manja cca 2 litre za otprilike 400 kn. dakle poklopac sa dva donja dijela. Fisler je jako kvalitetna firma i to preporučam. Važno je da ima rezervnih dihtunga. A pošto je Fisler, a i kod nas su cijene takvim stvarima već i iste kao u inače skupoj Austriji, to 1000 kn. nemoj ni čitati, a kamoli platiti.
guma im ode začas od pokopca a košta kao 1 lonac,,,,
lovess is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2017., 22:33   #483
Pozdrav svima. Zanima me da li netko od vas ima iskustva sa Fackelmannovim expess lonec iz Plodina? Sada je tamo akcija i taj lonac je na 50% popusta: http://www.plodine.hr/wordpress/wp-c....07.-19.07.pdf.

Ja ga danas kupila ali mi ne izgleda baš nešto. Nema nikakvu gumenu brtvu na poklopcu za koju sam mislila da ima svaki express lonac, a i ta ručka mi nije nešto. Da li ga je netko koristio i kakva su iskustva? Ja sam ga kupila kao početnik, nisam odmah htjela nešto previše ulagati pa ne znam dal je ovo ok
__________________
Valkyrie
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:13   #484
Ja imam wmf expres lonce,isto kombinacija 4,5 i 2,5 l i jedan poklopac,samo moji su kostali 1300 kn. Lonci su savrseni i potpuno su mi preporodili kuhanje kad sam svladala koliko tekucine treba staviti( isto je bilo situacija na pocetku sa razvodnjenom govedjom juhom jer nisam uracunala da voda ne isparava).zamjenska guma je koliko znam oko 150 kn.

Sent from my B3-A20 using Tapatalk
luda vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 14:45   #485
@philemon - ja imam Lagostinin expres lonac, sličan kao ovaj tvoj, isto je bez gume i kuha bez problema. Ne moraš se opterećivati time.
BigDaddy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 00:07   #486
Quote:
BigDaddy kaže: Pogledaj post
@philemon - ja imam Lagostinin expres lonac, sličan kao ovaj tvoj, isto je bez gume i kuha bez problema. Ne moraš se opterećivati time.
Super, hvala ti!

Ja sam ga danas već isprobala, napravila goveđu juhu i dobro je ispalo. Još se samo trebam malo ispraksirati s njim.
__________________
Valkyrie
philemon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:19   #487
Jel ima tko ovaj ekspres lonac iz Ikee?
Kakva je kvaliteta, pogotovo u odnosu na duplo skuplji WMF?
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 15:03   #488
Quote:
JPK kaže: Pogledaj post
Jel ima tko ovaj ekspres lonac iz Ikee?
Kakva je kvaliteta, pogotovo u odnosu na duplo skuplji WMF?
Imam ja, manju varijantu (4 - efektivno 2,5 litre). Ne mogu usporediti s WMFom jer imam veliki Kelomat. Kolegica ima isti, problem je što je otišla gumica dosta brzo, a novu treba naručiti. Meni je zasad odličan baš zato što je malo, lakše se hendla, treba mu malo tekućine da postigne tlak i jako brzo se da otvoriti nakon kuhanja. Ne ide u suđericu (ni u pećnicu ) i nije sad neke vrišteće kvalitete izrade, al za isprobavanje je čisto ok. Jednom dok ga rasturim, možda ocijenim da se isplati investirati i u WMF.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 23:05   #489
Prezadovoljna sam godinama Fisslerovim bluepointom (duo 4,5 l + 8 l) i nezadovoljna WMFovim Perfect 4,5 l.
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 17:17   #490
Quote:
rh4ps0dy kaže: Pogledaj post
Imam ja, manju varijantu (4 - efektivno 2,5 litre). Ne mogu usporediti s WMFom jer imam veliki Kelomat. Kolegica ima isti, problem je što je otišla gumica dosta brzo, a novu treba naručiti. Meni je zasad odličan baš zato što je malo, lakše se hendla, treba mu malo tekućine da postigne tlak i jako brzo se da otvoriti nakon kuhanja. Ne ide u suđericu (ni u pećnicu ) i nije sad neke vrišteće kvalitete izrade, al za isprobavanje je čisto ok. Jednom dok ga rasturim, možda ocijenim da se isplati investirati i u WMF.
Na kraju sam se odlučio za kvalitetu i kupio Kuhn Rikon od 8 l.

- ima potpuno metalni minimalistički glavni ventil (samo štap i opruga), za razliku od onih velikih plastičnih na drugima koji ne izgledaju kao da traju vječno,

- nema samo 2 settinga, nego se može kuhati na bilo kojem tlaku od 0 do 1.2 bara. Najčešće imaju samo 0.4 i 0.8 bara, to mi se čini premalo,

- dijelove nije teško nabaviti i garantiraju min. 15 godina dostupnost (pretpostavljam da će samo dihtung trebati),

- švicarska kvaliteta ,

- prvo jelo (filana paprika) je ispalo odlično.
JPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 21:28   #491
Jel ima netko električni ekspres lonac? Jel se to uopće može kupiti kod nas? Vidim da ima raznih slow cookera za kupiti, i samo obične ekspres lonce, a ja se baš namjerila na električni tipa Instant Pot.
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2017., 19:28   #492
Quote:
Sadie G. kaže: Pogledaj post
Jel ima netko električni ekspres lonac? Jel se to uopće može kupiti kod nas? Vidim da ima raznih slow cookera za kupiti, i samo obične ekspres lonce, a ja se baš namjerila na električni tipa Instant Pot.
Jao, srodna dušo. I ja se ložim na njega, ali mislim da u Hrvatskoj nema nekog tržišta za to.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 13:05   #493
Pozdrav,

Imam Fisslerov lonac, ne mogu sad naći na stranicama kako bi se točno zvao, bio je onomad u konzumu na akciji, možda se netko sjeća.

Već neko vrijeme postoji problem* s loncem: kad stavljam nešto kuhati i ako voda u loncu zauzme nešto više od one oznake 1/2 (dakle, DEBELO ispod oznake max), lonac se neće "zaključati". Samo pušta višak pare; evo, sad sam stavila pureće vratove za juhu i više od pola sata sad već ne želi zaključati i početi postizati potrebni tlak.
Kad ima manje sadržaja unutra, dakle, kad se nešto dinsta i tekućine je do pola, onda se zaključa bez problema.

Kaj da radim? Nema mi baš smisla kuhati u ekspres loncu koji ne dohvati povećani tlak, pa opet moram kuhati sat i pol.

* - dopuštam da uopće nije problem u loncu, nego u činjenici da je meni ovo prvi ekspres lonac u životu i da, iako sam naučila Fisslerove upute <> napamet, ja radim nešto krivo. stoga se veselim svakom potencijalnom savjetu, jer kad sam već dala 600 kn za lonac, želim u njemu ekspresno i kuhati
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 16:40   #494
daj mi pliz objasno ovo "lonac se neće zaključati". misliš na zaključavanje kad staviš poklopac i zavrneš?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 16:53   #495
Staviš poklopac, zavrneš, upališ plin ispod lonca, polagano se diže temperatura u loncu i u nekom trenutku se podigne tvz. "kontrolni ventil" (u međuvremenu sam pronašla upute od lonca, Fissler Vitaquick btw pa koristim njihov vokabular ) i tada je postignut ispravan tlak u loncu. Dok se taj ventil ne podigne, lonac kuha na normalnom, atmosferskom tlaku.

Upute kažu ovako: "Zagrijte ekspres lonac na najjači stupanj enegrije. Para odlazi ispod ručke poklopca (slika A-1), a time i kisik iz zraka koji je štetan za vitamine. Ovaj proces može trajati i par minuta. Čim se Euromatic zatvori, para ne izlazi i stvara se tlak. Pokazivač kuhanja ubrzo će početi rasti (slika A-6).

Ovaj podcrtani dio meni je danas trajao više od 45 minuta, i to se događa gotovo uvijek kad u loncu ima više od 1/2 tekućine
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 08:46   #496
stvarno ne bih znala. ja sam ga isto kupila na toj akciji i stvarno ga puno koristim i do sada je sve bilo ok (nadam se da se sad ne bum urekla). nazovi njihovog zastupnika ili servis, pa pitaj. možda se neki dio istrošio.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:03   #497
kemik, mozda ti poklopac nije dobro namjesten. Meni se, isto na Fisslerovom ekspres loncu, dogadja da mu duze treba da postigne ispravan tlak odnosno da se lonac zakljuca i onaj pipac na poklopcu pocne rasti. Tada malo protesem lonac i promrdam poklopac (bez otvaranja). Nakon toga se gotovo odmah zakljuca i sve bude super.

Naravno da zbog toga nisam sretna i naravno da mislim da se to jednom Fissleru ne bi smjelo dogadjati.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 09:53   #498
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
kemik, mozda ti poklopac nije dobro namjesten.
al onda se to ne bi dešavalo svaki put kad u loncu ima vode više od pola nego nasumično bez obzira na količinu vode.

kemik, ne samo da ti voda ne smije prelaziti max oznaku nego i hrana koja se kuha. možda je do toga?
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 10:39   #499
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
kemik, ne samo da ti voda ne smije prelaziti max oznaku nego i hrana koja se kuha. možda je do toga?
A kažem, jučer je bila juha od purećih vratova. Voda je bila daleko iznad površine "hrane" koja se u njoj kupala

coffeebreak, to sam i ja jučer pomislila, zato sam u jednom trenutku otvorila poklopac, dobro "prodrmala" ventile i sve pomične dijelove, malo i gumu, i nakon toga ponovo zatvorila. Nemam osjećaj da je baš puno pomoglo Mislim da je još 20 minuta nakon toga trebalo.

Navečer sam, ohrabrena novopronađenim uputama za lonac, odšarafila i vrlo pažljivo i temeljito oprala sve "skidljive" dijelove, ručku, ventil; nadam se da će to pomoći. Ne znam dal' da idem iz znatiželje danas kuhati čistu vodu
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2017., 18:50   #500
Quote:
kemik kaže: Pogledaj post
A kažem, jučer je bila juha od purećih vratova. Voda je bila daleko iznad površine "hrane" koja se u njoj kupala

coffeebreak, to sam i ja jučer pomislila, zato sam u jednom trenutku otvorila poklopac, dobro "prodrmala" ventile i sve pomične dijelove, malo i gumu, i nakon toga ponovo zatvorila. Nemam osjećaj da je baš puno pomoglo Mislim da je još 20 minuta nakon toga trebalo.

Navečer sam, ohrabrena novopronađenim uputama za lonac, odšarafila i vrlo pažljivo i temeljito oprala sve "skidljive" dijelove, ručku, ventil; nadam se da će to pomoći. Ne znam dal' da idem iz znatiželje danas kuhati čistu vodu
U pravilu bi para pod pritiskom trebala podignuti pipac ventila nakon nekog vremena, prolazeći pri tom sve jače pored njega. Ako je unutrašnjost ventila prljava od nakupljene masnoće onda će čišćenje pomoći. Dobro kaže Coffee da "drmanje" lonca pomaže do neke mjere.
Međutim, ako je velika gumena brtva oslabjela dobar se dio pritiska gubi pored te brtve pa se pipac ne može podignuti jer nema dovoljno pritiska.
Ako temeljito čišćenje nije pomoglo vrijeme je za novu brtvu.
panorama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.