Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.05.2017., 17:18   #2801
Quote:
Nixe kaže: Pogledaj post
Ides, sta vec?
To kao da si se vec i vratio.
Na ti . To mi želiš, da mi brzo prođe ?

Haha, vidim da će biti mučenje u Mystayu I onda još taj doručak ispada najbolji, a to ne mislim uzimati u hotelu, ja volim konbinije.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:54   #2802
Bok ljudi!
Znam da je ovdje bilo par linkova za unutrašnje letove u Japanu s vrlo povoljnim cijenama. Ima li još toga? Zanima me u periodu 15.-30.06. Hvala!
Ceskek is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2017., 15:46   #2803
Samo kratko javljanje sa Hokkaida: Sapporo djeluje "normalno japanski", ali u odnosu na Honšu, Hokkaido je zabit teža.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 19:06   #2804
Pozdrav!
Može li mi netko pomoći i preporučiti koji je najbolji način plaćanja u Japanu? Bit ću mjesec dana pa ne planiram nositi u kešu sve novce sa sobom, nego bih dizala s bankomata. E sad, s kojih, kakav je tečaj, koliko se to isplati? Kakvo je vaše iskustvo?
Čitala sam da je najbolje u 7/11 storeovima, ali nisam našla neke detalje koliko računaju na pretvorbi iz kuna u jene..

Plus, rekli su mi u Zabi da imam limit na dnevno dizanje od 1000 kuna jer imam studentski paket. Oni su mi sredili podizanje u cijelom svijetu, tako da ne bi trebalo biti problema s odbijanjem kartice.

Puno hvala svima, svaka informacija je poželjna
m@rt@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:00   #2805
Quote:
m@rt@ kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Može li mi netko pomoći i preporučiti koji je najbolji način plaćanja u Japanu? Bit ću mjesec dana pa ne planiram nositi u kešu sve novce sa sobom, nego bih dizala s bankomata. E sad, s kojih, kakav je tečaj, koliko se to isplati? Kakvo je vaše iskustvo?
Čitala sam da je najbolje u 7/11 storeovima, ali nisam našla neke detalje koliko računaju na pretvorbi iz kuna u jene..

Plus, rekli su mi u Zabi da imam limit na dnevno dizanje od 1000 kuna jer imam studentski paket. Oni su mi sredili podizanje u cijelom svijetu, tako da ne bi trebalo biti problema s odbijanjem kartice.

Puno hvala svima, svaka informacija je poželjna
Osobno sam kupovao Jene u Hrvatskoj, a djelomično sam koristio i kreditne kartice amex, diners, visa. Zaba ti ima najpovoljniji tečaj za kupnju Jena, naručiš u banci količinu koju trebaš i ona ti stigne drugi dan. Za bankomate se ne sjećam jel ih nisam koristio.
Evo to su moja iskustva.
plavi1981 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 18:45   #2806
Mi smo jako tesko nalazili bankomate koji primaju nase kartice! Nema ih bas na svakom koraku. Isti smo problem imali i sa mijenjanjem. U trgovinama se moze platiti karticom, ali uvrestoranima gdje smo mi bili ne.
Visnja73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 16:27   #2807
Plan za vikend:
petak navečer šinkansen Hakata - Mihara, sa presjedanjem i Hirošimi. Noćenje.
Rano ujutro taksi Mihara - Itozaki, vlak za Onomiči.
Trajekt Onomiči - Tsuneiši, cca pola sata, odmah povratak natrag za Onomiči, autobus preko Šimanami Kaido za Imabari na otoku Šikoku.
Nakon dolaska u Imabari, taksi za Hašihamu, do škvera Imabari Zosen, pa pjege do stanice, na lokalni vlak za Oniši, gledanja škvera Šin Kurušima radi.
Onda vlak za Matsujamu, pa lokalnom željeznicom do luke, i trajekta za Kure.
Dva sata na trajektu, pa vlakom Kure - Hirošima, pa iz Hirošime šinkansenom do Kokure. Spavanje.
To je bila subota. Nedjelju još moram vidjeti.
Pokazna za šinkansen će me dođe 11.000 jena. Nije ful jeftino, ali opet dosta jeftinije nego redovne karte.
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2017., 16:24   #2808
Evo jednog svježeg povratnika iz Japana.

Marljivo smo odrađivali svih 19 dana iako je bilo jako vruće i vrlo sparno. Generalno gledajući, ništa se bitno nije promijenilo, Japanci su još uvijek ljubazni, gužve su u svim velikim gradovima a vlakovi polaze i stižu po zacrtanom redu. Čisti i uredni gdje god smo bili. Ovogodišnje putovanje podijelio sam u tri cjeline, Kanto (Tokyo, Kamakura, Enoshima), Kansai (Osaka, Kyoto, Nara, Kobe) i područje oko Okayame s cjelodnevnim izletima u Kurashiki, Hiroshimu, Iwakuni, Miyajimu, Tottori i Takamatsu.

Smještaj smo ove godine podigli u nešto viši cjenovni razred; u Tokiju je to bio New Tohoku Hotel s kojim sam vrlo zadovoljan. Twin soba je vrlo velika, kupaona pristojna. Osoblje vrlo slabo govori engleski, nisam mogao platiti AmExom iako je uredno naveden na njihovoj stranici. Prošla je VISA tekućeg računa u PBZ, bez pina. New Tohoku hotel ima dobru lokaciju, par minuta istočno od Ueno stanice, idealno ako dolazite iz zračne luke Narita.

U Osaki smo uzeli Mystays hotel (preko Booking.com) pored Shin-Osaka stanice što se pokazalo izuzeno dobro za putovanja u Kyoto (15 min) i dalje. Twin sobe su izrazito male, jedva je mjesta za jedan kofer otvoriti. U Mystaysu mi je AmEx uredno prošao a za pohvaliti je koin randori (praonica na kovanice) najbolja koju sam ikad imao u Japanu. Recepcija je malo čudna, meni je izgledala sivo i bezlično poput kakve garaže u kojoj je uvijek bar 10 stupnjeva niže nego u ostatku hotela.

Shin-Osaka je inače čudan kvart, sama stanica je malo ofucana, baš kao i većina mjesta koja sam upoznao u Osaki. Hotel je dobar za snalaženje jer veliki nadvožnjak nadzemne željeznice daje dobre smjernice kretanja. Jako puno konbini dućana i zgodnih ulaza u metro. Ako hvatate shinkansen, računajte da do njega stižete za cca 10 minuta.

U Okayami smo uzeli Mielparque hotel s lijepim predvorjem i dosadnim zaposlenicima koji su nas saljetali čim smo zakoračili na njihov teren. Iznenađenje je uslijedilo kad smo ušli u sobu, nema klime, samo ovlaživač zraka. Velika primjedba za Booking.com, air conditioner nije isto što i air purifier. Ovlaživaču je bila potrebna čitava noć da se temperatura koliko toliko spusti na ugodnu.

AmEx uredno prošao, soba velika, kupaonica možda i najveća meni ikad u Japanu. Previdio sam nepostojanje koin randorija pa smo morali nešto veša oprati jedno pol sata hoda dalje, u maloj sumnjivoj praonici kao iz horror filmova. Do stanice ima kakvih 20ak minuta hoda a na tom putu posebno nam je dobro došao Aeon Mall shopping centar sa izvrsnom ponudom hrane u Takashimaya food hallu.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 10:50   #2809
Čeka se nastavak... (dok čekam šinkansen)

Hotel bez klime?!? Teško za povjerovati, ali se očigledno da pronaći...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:27   #2810
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Hotel bez klime?!? Teško za povjerovati, ali se očigledno da pronaći...
Nisam ni ja to mogao vjerovati. Jutra su bila posebno zanimljiva, vidio sam kak otvaraju vrata svih slobodnih soba i rade propuh da bi ih rashladili.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2017., 15:50   #2811
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Čeka se nastavak... (dok čekam šinkansen)
DAN 1

Znam da već svi šize kad već godinama pišem isti putopis, al eto, ili putujem uvijek s osobom kojoj je prvi put u Japanu pa mora vidjet sve najpoznatije ili se vraćam(o) na mjesto zločina.

Enivej, jutro smo počeli na Asakusi, klasičan obilazak Senso-ji kompleksa, novo mi je bio ulazak u Denpo-in no iz nekih razloga u vrt s jezerom se nije moglo. Glavninu suvenira smo kupili odmah na početku u Nakamise-dori, cijene od 350 JPY na gore.

Zatim smo se spustili do Toei metroa i potegnuli s Asakusa Line do Sengaku-ji svetišta, poslijednjeg prebivališta legendarnih 47 ronina. Mjesto samo po sebi ima veliki značaj i stalno je netko tu, uglavnom Japanski turisti. Spustili smo se par-sto metara do stanice Shinagawa gdje smo presjeli na Yamanote Line.

Yamanote Line u nedjelju nešto prije podne ludnica kolika je gužva. Dogovorili smo s frendicom Japankom nalaženje kod Hachika, zakasnili pol sata al na sreću ju pronašli (prepoznali). Imali smo namjeru napravit par krugova po Shibuyi no prisjelo nam je kolika je tu gužva bila pa smo pošli prema Harajukuu.

Na Jingu-bashi mostu cosplayeri se više ne okupljaju, Elvisi opet štrajkaju (valjda im je prevruće) ali tu su i glume face Yoyogi kao i inače nedjeljom u rano popodne, idealno za piknik, uvježbavanje plesnih i pjevnih točaka. Meiji shrine ponudio nam je dobru dozu hlada no kad smo se približili samom hramu vidjeli smo da se preuređuje.

Pa smo pobjegli kroz Takeshita-dori, opet gužva i cika prodavačica koje reklamiraju robu otežući kroz nos. U nekoj od sporednih uličica smo pronašli super indijski restoran pa se vratili na Omotesando i vozili po pokretnim stepenicama Shel'ttera i ogledavali u izlomljenim ogledalima na stropu.

E sad, kakvi smo već stariji i umorniji postali vratili smo se u hotel na odmor i navečer prošli Ginzu punu neona i došli sve do Tokyo Towera. Bio sam uvjeren da ćemo se lako orjentirati prema tornju, no nije bilo tako jedna zgrada blokira drugu i toranj se ne vidi dok mu se priđe dosta blizu. Za prvi dan dosta.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 13:34   #2812
Help needed

Dragi forumasi, nakon tragedije u obitelji i zelje za odmakom od svega kupila sam karte za Japan za sebe i decka od 27.7og znaci vec ovaj cetvrtak do 16.8. Slijecemo u Tokyo Nrt u petak u 10:45 po njihovom vremenu. Zelja mi je oduvijek posjetiti ovu zemlju ali sam uvijek mislila da cu pazljivo isplanirati svaki detalj puta. Izgleda da ovaj put nece biti tako. Osoba sam koja je fleksibilna i spontana ali ipak ovo nije kratak put tako da bih trebala bih vasu pomoc ukoliko je moguce. Vidim da ovdje ima puno iskusnih forumasa pa bih vas molila samo da me usmjerite na prvi put. Ukoliko je netko proveo tamo tri tjedna i ima neki plan puta koji bi mogao podjeliti samnom bila bih zahvalna. Pretpostavljam da bih polovicu puta couch-surfala a ostatak bismo proveli u nekom hotelu. Ne zelim tokom puta juriti kako bih vidjela "sve" a na kraju zapravo ne vidis nista, nego bih s nekom lezernoscu otkrivala gradove i mjesta. Prvo pitanje se postavlja Japan Pass dali ili ne? Buduci da ga moram naruciti vec veceras molim asap odgovor.

Usputno citam sve vase postove i pokusavam saznati sto vise informacija... hvala vam

Marina

Zadnje uređivanje pembroke : 25.07.2017. at 13:52.
pembroke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 15:26   #2813
JR pass ako mislite putovati po Japanu je isplativa opcija. Mi smo bili tri tjedna i uzeli smo JR pass za 14 dana. Pošto smo tjedan dana bili u Tokyu to nam je bila najidealnija opcija. Prošli smo Kyoto, Kurashiki,Hiroshimu,Kanazawu i takayamu.
Preporučio bih Kanazawu. Stvarno krasan ,ugodan i lijep grad za provesti 2,3 dana. Najljepši park u Japanu sam tamo vidio, samo zbog toga se isplati.
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 16:03   #2814
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
JR pass ako mislite putovati po Japanu je isplativa opcija. Mi smo bili tri tjedna i uzeli smo JR pass za 14 dana. Pošto smo tjedan dana bili u Tokyu to nam je bila najidealnija opcija. Prošli smo Kyoto, Kurashiki,Hiroshimu,Kanazawu i takayamu.
Preporučio bih Kanazawu. Stvarno krasan ,ugodan i lijep grad za provesti 2,3 dana. Najljepši park u Japanu sam tamo vidio, samo zbog toga se isplati.

Buduci da putujemo u cetvrtak ujutro dali mozemo dostaviti JR pass kod naseg hosta u Japanu. Nisam sigurna da moze doci unutar 24 h:/
pembroke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:09   #2815
Quote:
pembroke kaže: Pogledaj post
Ukoliko je netko proveo tamo tri tjedna i ima neki plan puta koji bi mogao podjeliti samnom bila bih zahvalna.
Pozdrav Pembroke. Pokušajmo riješiti prvi problem. JRP. Po ovom kvotanom, pretpostavljam da si tri tjedna u Japanu ? Uzmite JRP na dva tjedna ali ga koristite od drugog tjedna, samim time ostanite prvo u Tokiju, 7-10 dana. Drugi tjedan uzmite Kyoto koji je suprotnost Tokiju a za treći npr. Hiroshimu ili neki drugi grad iz kojeg možete na jednodnevne izlete. Provjeri samo da li možeš dobiti JRP na adresu hosta, ne bi trebalo biti problema. Za registraciju JRPa ti ionako treba putovnica odn. dokaz da nisi japanski državljanin.

Tu smo (sam) za ostala pitanja na koja znam odgovore.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 21:56   #2816
DAN 2

Nastavak klasičnih ruta, prvo shotengai (tržnica) Ameyoko u jutarnjim satima. Sad sam mu toliko blizu da dođem i prije nego otvore sve štandove Zapadno od stanice Ueno nalazi se ribnjak Shinobazu s hramom Bentencho na otočiću. Ueno Park je pun muzeja ali danas je ponedjeljak, ne rade ni muzejski dućani, naravno.

Yanaka je pravo tokijsko predgrađe, s niskim kućama i tek ponešto zgrada. Tu se proteže i Yanaka groblje s ponekim manjim hramom. Središnja ulica je u sjeni drveća i ugodno je tuda proći u jutarnje sate. Cilj nam je stanica Nippori gdje hvatamo Yamanote Line i vozimo se do stanice Komagome.

Posjećujemo park Rikugien, nešto slabiji od mog omiljenog Kiyosumija ali još uvijek u vrhu parkova. Kažu da je ljepši u jesen no ni ovaj ljetni izgled nije uopće loš. 300 JPY ali znajte da kad plaćate upad u japanski park, vrijedi svakog jena. Vratili smo se na Ueno stanicu obnoviti snage za Akihabaru, kad tamo temperatura 35 C bez ijednog oblačka na nebu ! Teškog srca odlučio sam ostaviti Akihabaru za neki drugi dan (što se pokazalo lošom odlukom - jer uopće nismo stigli obići ju) pa smo otišli na ručak i nazad u hotel dok sunce ne zađe. Gradske vrućine i sparina neizdrživi su od cca 14-17 sati.

Navečer otišli na Shinjuku, prvo zapadni dio, među hotele nebodere pa onda u istočni dio okupan neonom. Klasična tura kroz Kabukicho (tokijski red-light-district) koncentriran da ne slikam cure koje nude svoje usluge s cijenama ispisanim na njihovim torbama, već šarene neonske izloge pa ko uleti u kadar, uleti Nisam imao bliskih sureta s makroima zbog fotkanja.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2017., 23:40   #2817
Quote:
pembroke kaže: Pogledaj post
Ukoliko je netko proveo tamo tri tjedna i ima neki plan puta koji bi mogao podjeliti samnom bila bih zahvalna.
Mi smo proveli u Kini i Japanu zajedno 3 tjedna, od toga pola u Japanu, možeš pogledati naš putopis ukoliko stigneš, vjerujem da bi ti mogao pomoći, ovdje su svi linkovi pa vidi zanima li te nešto od toga i koji dio: http://tripologia.com/mapa-putopisa-daleki-istok-2013/

Quote:
Prvo pitanje se postavlja Japan Pass dali ili ne?
Mi nismo uzimali JRP, putovali smo Willer Bus pass-om koji je višestruko jeftiniji ali naravno i sporiji. Pisao sam već nekoliko puta o tome no ovdje ljudi baš i nisu bili zainteresirani. Ako te zanima pronaći ćeš više o tome u gore spomenutim putopisima ili reci pa ću napisati koju riječ više.

Quote:
Buduci da putujemo u cetvrtak ujutro dali mozemo dostaviti JR pass kod naseg hosta u Japanu. Nisam sigurna da moze doci unutar 24 h:/
Koliko je meni poznato JRP se više ne mora čekati već se može kupiti online a po dolasku u Japanu vaučer zamijeniti za pravi Pass na jednoj od stanica Japan Rail pass-a. Pogledaj ovdje o tome a svakako predlažem i da ih nazoveš da budeš sigurna: https://www.staputovanja.com/prijevozi/japan-rail

Sretan put Marina i uživaj u Japanu, nadam se da ćeš moći unatoč tragediji koju spominješ.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2017., 19:56   #2818
DAN 3

Klasična ruta posred Tokija. Jutro počinjemo u LaQua zabavnom parku pored Tokyo Dome baseball stadiona. Prolazim tek toliko da se podsjetim na njega. Napokon ponavljam posjet Koishikawa Korakuen vrtu, ovdje sam bio prije 10 godina i sve izgleda kao na mojim starim fotkama, ništa se nije promijenilo.

Odlučujem posjetiti i besplatni vidikovac u Bunkyo Civic Centru, nije ispunio moja očekivanja, jedino se može vidjeti istočna strana na kojoj nema bog zna što, Tokyo Sky Tree u daljini i to je to. Podzemnom do Jimbochoa, kvarta knjižara koji je pun sallarymena na pauzi za ručak. Ulazimo u parkove carske palače, Kitanomaru pa Higashi Gyoen.

Nekoliko puta sam već prolazio ovuda i nikad istim putem. Ovaj put sam pronašao mirnu oazu Ninomaru parka s jezercem, najbolje što se ovdje može doživjeti ako zanemarimo Imperial Plazu i Nijubashi most. Sunce je ponovo pripeklo pa smo propustili prolazak kroz Hibiya park i krenuli tražiti mjesto za ručak na potezu od Tokyo Int. Forum i Yurakucho.

Još malo obaveznog šetanja kroz srce Ginze, aveniju Chuo-dori i završetak puta u Hakuhinkan Toy Shopu. Tu već deset godina mislim kupiti posudice za led u obliku Han Sola u karbonitu i napokon kupujem i nije baš nešto. Posuda se satoji od nekoliko manjih kalupa (na kocki leda uopće se ne razaznaje što predstavlja) i jednog većeg (kod kojeg se Han Solo čak i prepoznaje), cijena cca 60 Kn.

Navečer ništa, umor nas svladao.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 02:06   #2819
Quote:
Hard-Boiled Wonderland kaže: Pogledaj post
DAN 2

...

Cilj nam je stanica Nippori gdje hvatamo Yamanote Line i vozimo se do stanice Komagome.

...
Fora je kako ženski glas iz razglasa u vlaku koji najavljuje stanicu otpjeva ovaj naziv, kao Komagomeeeeeee...
lappino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 17:21   #2820
Quote:
lappino kaže: Pogledaj post
Komagomeeeeeee...
Eeeee, da si mi rekao prije puta, obratio bih pažnju. Ovako sam samo osluškivao vozače buseva u Kyotu.

DAN 4

Klasična ruta (zar opet ? ) po Odaibi. Skratili smo rutu, počeli s Metropolitan Shiokaze parkom pored mora. Sve je lijepo počelo no uskoro smo morali još kratiti rutu jer se puno toga preuređuje. Tek tamo negdje od Hiltona može se lijepo prošetati uz kamenu plažu do replike Kipa Slobode uz shopping mallove Aqua City i Decks. Zanimljivo, otvaraju se tek u 11h, izgleda da i Japanci imaju ljetno radno vrijeme ponegdje.

Nisam se pohvalio, uhvatio sam prednje sjedalo u Yurikamome Line vlaku, za one koji ne znaju, ova linija je automatska, nema vozača i s prvog sica se može uživati u pogledu, vlak čitavim putem vozi kroz futuristički krajolik i preko Rainbow mosta kojeg često uspoređuju s brooklynskim u New Yorku.

Na povratku smo izašli na Hamamatsucho stanici i posjetili 500 JPY vrijedan vidikovac na tokijskom WTCu. Vrlo dobar pogled na Kyu Shiba Rikyu Park i Tokyo Tower, bio bi i odličan da ne podižu zgradu pored koja blokira pogled na južnu stranu. Od WTCa avenija ravno vodi do hrama Zojo-ji (gdje su snimali nekoliko sekvenci drugog dijela Wolverinea) a odatle je nemoguće promašiti Tokyo Tower.

Htjeli smo posjetiti još i Reiyukai hram jedne budističke sekte ali i tu su osvanule skele, nešto se preuređivalo. Hram kažu izgleda poput stiliziranih sklopljenih ruku u molitvi no mene podsjeća na svemirski brod koji se tu spustio i sakrio među višim zgradama. Pokušali smo mu doći iza leđa no prilaznih puteva nije bilo. Ništa zato, pronašli smo mali hram, Google kaže da se zove Nishikubo-hachiman.

Na večer Sumida, kvart istočno od istoimene rijeke. Motali smo se oko Tokyo Sky Tree vidikovca jer smo se tu dogovorili za večeru s frendicom Japankom. Izbor je pao na kaiten zushi (sushi na pokretnoj traci) restoran Toriton na 6. katu shopping malla Solamachi. Za svaku pohvalu.
Hard-Boiled Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:28.