Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2017., 20:07   #8921
Quote:
Featon kaže: Pogledaj post
Dakle za kip vidim da si dobila odgovore, ja sam kupio kartu samo za Piedestal (uključen put brodom i posjet Ellis Island-u), ako si kupila kartu online ne moraš stajati u redu jer si na mail dobila kartu sa bar codom samo se staneš u red za securty check prije ukrcaja na brod, sve to piše na samoj karti.

Ja idem 17.06.2017. još imam vremena za kupiti pass al nikako da se odlučim šta da uključim na njega.

PITANJE: Vidio sam sva ograničenja što se tiće unosa tekučine u avion u ručnoj prtljazi. Let traje dugo pa me zanima kakve su mi mogućnosti za unos vode. One fore sa 10 bočica od 100ml mi se čine smiješne. Da li se voda dijeli u avionu ili mogu u Duty Free Shopu kupiti bocu od litre ili????
I ja sam uzela postolje i trajekt.
Mislim da ima i muzej imigracije.
Upravo sam sad isprintala.
Super da onda s ovim idemo kao sa "pravom" kartom.

Sto se vode tice svuda je isto.
Ja nedam za flasicu vode par eura i ostavim praznu flasicu i prodjem kontrole.
Svuda unutar aerodroma a prosla sam ih puno, imas one pipe sa pitkom vodom.
Na zadnjem pokazivanju karti, prije ulaska u avion niko ti ne gleda torbu.
A i u avionu imas pica koliko hoces.
Bar voda nece bit problem.

Odakle letis?
Mi iz Bg, hvala bogu na direktnom letu.
Presnedanja mi preko glave.
Maca. is offline  
Old 16.05.2017., 20:31   #8922
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
I ja sam uzela postolje i trajekt.
Mislim da ima i muzej imigracije.
Upravo sam sad isprintala.
Super da onda s ovim idemo kao sa "pravom" kartom.

Sto se vode tice svuda je isto.
Ja nedam za flasicu vode par eura i ostavim praznu flasicu i prodjem kontrole.
Svuda unutar aerodroma a prosla sam ih puno, imas one pipe sa pitkom vodom.
Na zadnjem pokazivanju karti, prije ulaska u avion niko ti ne gleda torbu.
A i u avionu imas pica koliko hoces.
Bar voda nece bit problem.

Odakle letis?
Mi iz Bg, hvala bogu na direktnom letu.
Presnedanja mi preko glave.
Mi iz Zg al sa presjedanjem u Bg. Meni je na žalost to prvi let, biti će zanimljivo. Koliko sam pročitao imaju oni free cugu u avionu.
Featon is offline  
Old 16.05.2017., 21:12   #8923
Ma ne brini, necete bit zedni.
Ionako imam sve pohvale za Air Serbiu.
Maca. is offline  
Old 16.05.2017., 21:26   #8924
Quote:
Maca. kaže: Pogledaj post
Ma ne brini, necete bit zedni.
Ionako imam sve pohvale za Air Serbiu.
Featon is offline  
Old 17.05.2017., 20:21   #8925
Kako su avionima krenuli naplacivati SVE (ako ces cekirati kofer - ovo barem na linijama po Americi, ako hoces sedeti u onom izlaznom redu gde imas samo par cm vise mesta za noge, ako ces neki mali sendvic, samo gledaju kako da ti nesto naplate) voda je jos poslednji bonus koji se dobro drzi! Nudice vam dosta cesto na tom dugom letu ali ok, mozda mala rezervica za svaki slucaj, ali ja se ne bi vodom puno opterecivao.
VisokiGost is offline  
Old 18.05.2017., 08:51   #8926
Ovo je ipak druga linija. A, za po Americi sam se iznenadila da nude cak i vise pica i grickalice nego prije, npr. United i Delta (s ovima zadnjima sam samo jednom isla). Opet govorim o duljim US letovima.


Sent from my iPad using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 18.05.2017., 09:13   #8927
Ma vodu se nudi redovno po letovima u SAD-u, kod ovih legacy kompanija, ono jednom davno su neko vrijeme probali prodavati vodu ali im se to odbilo malo od glavu pa su brzo odustali od toga. Još jedino onaj užasni Spirit bi chargao za sve i svašta. AA, Delta, UA, Alaska, daju vodu, kavu... hrana se po SAD-u plaća u ekonomskim klasama, i nije nešto dobro, ali dozvole unos klope u avion koja je kupljena u zračnoj luci.

Enjoy, nice coffee, free of charge...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 18.05.2017., 18:41   #8928
Quote:
Bezveze kaže: Pogledaj post
Ovo je ipak druga linija. A, za po Americi sam se iznenadila da nude cak i vise pica i grickalice nego prije, npr. United i Delta (s ovima zadnjima sam samo jednom isla). Opet govorim o duljim US letovima.


Sent from my iPad using Tapatalk
Nisam dugo isao sa Unitedom i Deltom, da li naplacuju dodatno da cekiras kofer?

U zadnje vreme me nervira da su se skoro svi istrenirali da upakuju sve sto im treba u kofercic MAKSIMALNE velicine koji se moze uneti u kabinu, da ne bi cekirali i tako placali dodatno, ali onda cesto nema mesta za sve pa visak kofera spustaju rucno, od samog ulaza u avion dole onim majstorima da to ubace u trup aviona.

Zasto ljude maltretiraju i ne puste da ko god hoce da cekira to uradi besplatno, sto bi mi omogucilo da na put nosim omiljeni "after shave" jer ako to hoces uneti u kabinu potpada pod one limite da ne smes nista tecno preko valjda 3 unce . Vec mi je muka od rutine da kad putujem i stignem negde prvo odem do radnje da kupim after shave, sto manja i jeftinija bocica, jer to onda ostavim u hotelu, jer eto ne moze na prokleti avion.

OK, ovo je malo off topic, ali korisno za one koji misle avionom ici malo po Americi iz NYC-a. Inace slazem se da "legacy" kompanije ti daju picence i nekakav kiki-riki ili perece, tu su se upristojili. Valjda to i tako ne kosta bas toliko, a posada je i tako placena da budu u avionu pa eto malo posluzuju umesto da sede. Inace po Americi je bio TAKAV gust putovati avionom pre teroristickih napada, uh kad se setim, kako je bilo dobro, kao da ides na gradski autobus... a i docekivati nekoga na aerodromu, dodjes do same kapije gde se iskrcavaju iz aviona bez da te iko ista pita, uh, stara vremena...
VisokiGost is offline  
Old 19.05.2017., 00:35   #8929
New York

Quote:
VisokiGost kaže: Pogledaj post
Nisam dugo isao sa Unitedom i Deltom, da li naplacuju dodatno da cekiras kofer?

Nedavno sam isla sa Deltom, bio je sam jedan smjer po Americi i platila sam online prilikom checkina za torbu. Oko $25. Vjerojatno je jeftinije kad online placas.

Ostali letovi su mi bili uglavnom dio prekoocenske karte od 6-8 segmenata, pa je prtljaga ukljucena, kao za svaki prekoocenski let kod tih kompanija.

Znam da se i za AA placa slicno.
Bezveze is offline  
Old 19.05.2017., 02:43   #8930
I AA i UA i DL - naplaćuju prtljagu na letovima unutar SAD za ekonomslu klasu. Jedno vrijeme JetBlue nije naplaćivao no i oni sad naplaćuju. Uglavnom - prva torba: $25, druga: $35, treća i ostale: $100.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 20.05.2017., 18:06   #8931
Evo ekipa ako nemate šta pametnije radit u Cetvrtak popodne a zanima vas kako je to putovat sa malenim ditetom u narucju i prijenosnom tutom na leđima. I sve to u glavnom gradu svita New Yorku , možete svratit i poslusat moju audio vizualno putopisnu tribinu !

Putopisna tribina by wob
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Old 20.05.2017., 19:24   #8932
Vjerojatno ti nije public event ili nesto drugo ne stima

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 20.05.2017., 20:29   #8933
Kako nije ? Svi moji vide event
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Old 20.05.2017., 23:43   #8934
Quote:
wob kaže: Pogledaj post
Kako nije ? Svi moji vide event
Sad vidim i preko browsera/desktop, nisam vidjela preko jednog moba (i jos ne vidim, ali mozemo to ignorirati), preko drugog moba vidim ...
Bezveze is offline  
Old 24.05.2017., 16:03   #8935
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
I AA i UA i DL - naplaćuju prtljagu na letovima unutar SAD za ekonomslu klasu. Jedno vrijeme JetBlue nije naplaćivao no i oni sad naplaćuju. Uglavnom - prva torba: $25, druga: $35, treća i ostale: $100.


JetBlue carry on free ,United isto .

.Bas sam bukirala nyc-orlando ,Nisam ni ja znala da naplacuju $52 za bag jer mi je Spirit bio najpovoljniji ali klinac ... bag $52
Idemo samo na 7 dana ,svatko po carry on nista shopping .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 24.05.2017., 18:15   #8936
Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
JetBlue carry on free ,United isto .
Nismo govorili o carry on nego checked in luggage.

Carry on je free of charge i kod Americana, Delte, Alaske i drugih također.

Quote:
spalatina-nyc kaže: Pogledaj post
.Bas sam bukirala nyc-orlando ,Nisam ni ja znala da naplacuju $52 za bag jer mi je Spirit bio najpovoljniji ali klinac ... bag $52
Idemo samo na 7 dana ,svatko po carry on nista shopping .
Spirit ne mogu smislit. Jednom sam letio s njima i rekao sam si - nikad više.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Old 25.05.2017., 11:56   #8937
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Nismo govorili o carry on nego checked in luggage.

Carry on je free of charge i kod Americana, Delte, Alaske i drugih također.



Spirit ne mogu smislit. Jednom sam letio s njima i rekao sam si - nikad više.


Oprosti ,da u pravu si ,pricalo se o luggage a ja sam ostala iznenadena da Spirit naplacuje i carry on .Nisam znala za druge jer sam gledala samo United i JetBlue .
Nisam nikada letila s Spirit ,ali su najjeftiniji pa su mi bili jedna od opcija a mi idemo
za 4th July kad su karte skupe opcenito .
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is offline  
Old 25.05.2017., 23:36   #8938
U biti kod low cost kompanija je najskuplja prtljaga i kod nekih jos moras strepit da je sve u jednoj torbi (ono, ne mozes ni torbicu u imat). Normalne kompanije, ako i naplacuju prtljagu kod najjeftinije klase, nije tako strasno.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
Bezveze is offline  
Old 28.05.2017., 00:54   #8939
Pozdrav is NYC, noge mi vec "otpadaju" ali sutra the New Museum, pa makar puzio na 4 noge
http://www.newmuseum.org/about
sto zbog zgrade sto zbog znatizelje o eksponatima.

Inace, stigao SouthWestom i nisu ni pokusali naplatiti mi kofer koji sam cekirao, ispadose oni najsire ruke, mada kao slove za low-cost, tako da ih preporucujem onima koji bi nekud iz NYC putovali po Americi.

Inace, prostor u ovom gradu je toliko skup da se restorani penju na gornje spratove. A i hoteli, recepcija 6th floor, sobe jos vise gore. Paris Baguette ima super kolace, peciva, a ni kava nije losa, i lokacija na 7 Aveniji ima jos dva nivoa gore za sedeti, retko se nadje u NYC mesto gde se bas mozes raskomotiti, i uzivati gledajuci dole ludnicu od prometa na ulici (ok, meni su francuski kolaci i peciva slabost, tako da se mozda nekome i ne dopadne, prilicno je bazicno, kupis na tezgi i nosis sam gore, tako da nije preskupo)

Zadnje uređivanje VisokiGost : 28.05.2017. at 01:14.
VisokiGost is offline  
Old 28.05.2017., 01:23   #8940
Quote:
VisokiGost kaže: Pogledaj post
Pozdrav is NYC, noge mi vec "otpadaju" ali sutra the New Museum, pa makar puzio na 4 noge
http://www.newmuseum.org/about
sto zbog zgrade sto zbog znatizelje o eksponatima.

Inace, stigao SouthWestom i nisu ni pokusali naplatiti mi kofer koji sam cekirao, ispadose oni najsire ruke, mada kao slove za low-cost, tako da ih preporucujem onima koji bi nekud iz NYC putovali po Americi.

Inace, prostor u ovom gradu je toliko skup da se restorani penju na gornje spratove. A i hoteli, recepcija 6th floor, sobe jos vise gore. Paris Baguette ima super kolace, peciva, a ni kava nije losa, i lokacija na 7 Aveniji ima jos dva nivoa gore za sedeti, retko se nadje u NYC mesto gde se bas mozes raskomotiti, i uzivati gledajuci dole ludnicu od prometa na ulici (ok, meni su francuski kolaci i peciva slabost, tako da se mozda nekome i ne dopadne, prilicno je bazicno, kupis na tezgi i nosis sam gore, tako da nije preskupo)
Koliko si dugo tamo?

Idi svakako u Met, MoMu, Guggenheim ako mozes......i popij kavu u Central Parku kraj onog malog jezera s brodicima na upravljanje, mozes uci na East 72nd ulici.

Ja sam tamo zivjela godinama, tek nedavno se preselila....toliko mi nedostaje.
Atticus Finch is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:45.