Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.01.2017., 14:09   #781
Si bio/bila tamo?
Creep2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 14:15   #782
Acapulco je jedan od najopasnijih gradova trenutno, ratna zona, po ovoj statistici iz 2016. drugi po redu po broju ubojstava (i nasilja) u zemlji (u tom trenutku): http://static.animalpolitico.com/wp-...ciudades-2.png
http://www.animalpolitico.com/2016/0...ras-inseguras/
Mozda neko bezbriznije mjesto?
daria25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 14:18   #783
Quote:
Creep2 kaže: Pogledaj post
Si bio/bila tamo?
Da, u neka sigurnija vremena.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2017., 14:23   #784
Auu nisam za to znao.
Možda neki drugi grad ili država, europu sam već dosta obišao, pa se sad okrećem na nove avanture.
Creep2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 13:48   #785
Quote:
daria25 kaže: Pogledaj post
Acapulco je jedan od najopasnijih gradova trenutno, ratna zona, po ovoj statistici iz 2016. drugi po redu po broju ubojstava (i nasilja) u zemlji (u tom trenutku): http://static.animalpolitico.com/wp-...ciudades-2.png
http://www.animalpolitico.com/2016/0...ras-inseguras/
Mozda neko bezbriznije mjesto?
Nemojte gledati statistike propustiti cete puno.. Bio sam u Acapulcu prije nekih 2 tjedna. Po gradu se moze vidjeti vojne patrole tu I tamo ali mjesto je sigurnije od mnogih vecih gradova u US. To nasilje se odnosi na obracune narco cartela, turisti nisu na meti. Plaze su odlicne, 11 km pijeska, podsjetillo me na Kaliforniju, idila.. Turisti su uglavnom domaci, ima i amera ali puno manje nego u Cancunu. Jedino, brutalnu vrucinu i vlagu je tesko bilo za izdrzati..
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2017., 05:38   #786
Evo da dam i moj kratki osvrt na osam dana u Meksiku. 2dana Cancun-5Tulum-1Chichen Itza. Definitivno mi nije zal kak sam rasporedil. Tulum mi je bil odlican. Ne prevelik,lijepe plaze,jeftiniji od Cancuna. U oba grada sam bil smjesten u hostelu u centru, ne na plazi. U Cancunu me ubil promet. Kad cekam po par minuta na onoj vrucini da prijedem cestu, mrak mi padne na oci. Vozaci niti pomisliti da te puste prek zebre. Tulum promet puno puno bolji, vozaci stanu da te propuste. Jedna glavna prometnica. Rusevine u Tulumu svakako za pogledati, preporuka rano ujutro. Plaze u oba grada odlicne ali na zalost pune vec spomenutom travom. Chichen Itza isto jako dobro al moram priznati da mi je Angkor Wat milijun puta bolji. Hrana odlicna,ljudi pristojni, bez spanjolskog je jako tesko. ADO busevi odlicni! Jedina zamjerka aerodromi bez interneta. Sigurnost-osjecal sam se tisucu puta sigurnije nego i u jednom americkom gradu. U Meksiku znas kam ides a kam ne. Turisticka zona je totalno sigurna, a u one opasne nemas niti kaj ulaziti. U njima nema nist zanimljivo turistu. Definitivno zemlja koja mi je visoko na vrhu posjetiti opet
ninac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 23:34   #787
Koliko sa karte placali avionske i odakle ste letili..Mi bi isli od 23,12 do 12,1 tu negdi..ali mi se karte cine presupe,,
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 13:10   #788
meni je akapulco totalno bezveze bio, došli vidli ga i pobjegli dalje. puno bolja su mjest ajuznije na obali, koja su manja i deset puta ljepša, tipa Mazunte.

mene povratna karta došla oko 5000 kn, biloje jetinijih letova, ali su isli preko amerike, al u principu dođe ti na isto ako moras vadit americku vizu.
__________________
enemy on the roof
povrche is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 00:56   #789
Koja kompanija?Odakle ste letili?
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 01:39   #790
Quote:
Čiribimbaš kaže: Pogledaj post
Koja kompanija?Odakle ste letili?
Ja sam prije par godina imao Air France, Zagreb - Mexico City povratnu za 4600kn.

Vidim da Lufthansa ima trenutno akciju za cca 35000 milja i 2400kn što mi se čini kao dobra prilika. Kupnja mora biti prije kraja mjeseca, a povratni let mora biti u 9. ili 10. mjesecu ove godine. Malo sam razmišljao o tome ali ne volim kišnu sezonu koja još uvijek traje u to doba.
highway is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2017., 14:40   #791
solo aranžman, letila iz zagreba, preko parisa, s tim da sam kartu kupila tipa mjesec dana unaprijed. i vraćala se iz gvatemale. meni taj meksiko prejeftin bio, tipa za 3 tjedna ako sam potrošila 300 dolara američkih ( al dobro mi smo putovali chicken busevima) i puno puno su mi bolja manja mjesta nego gradovi, gradovi koji su ogromni kaotični su, gužva - bolje izbjeći.
__________________
enemy on the roof
povrche is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 16:58   #792
Bok svima!
Putujem u Mexico u siječnju i tražim suputnika.
Plan je Cancun, Tulum, ... nekih 12 dana.
Je li tko ovdje posjetio pink lake? Kako ste došli do tamo?
lijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 11:07   #793
Quote:
lijena kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Putujem u Mexico u siječnju i tražim suputnika.
Plan je Cancun, Tulum, ... nekih 12 dana.
Je li tko ovdje posjetio pink lake? Kako ste došli do tamo?
Nisam posjetio to ali sam bio Cancun, Playa del Carmen, Tulum, Chitzen Itza, Isla Mujeres plivanje sa delfinima itd. pa tri dana u Mexico Cityu i Theotihuacan, ako te šta zanima pitaj...
7 dana na Yucatanu i 3 u glavnom gradu ali sve ispod tri tjedna je po meni premalo jer je to toliko lijepa zemlja da bih i godinu dana imao šta vidjeti i raditi...
Složi si najbolje što možeš plan i uživaj, tamo je ljepše od raja
BlueLabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 18:26   #794
Quote:
lijena kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Putujem u Mexico u siječnju i tražim suputnika.
Plan je Cancun, Tulum, ... nekih 12 dana.
Je li tko ovdje posjetio pink lake? Kako ste došli do tamo?
Bok.
Putujem u Cancun 19.01.2018
Za sada putujem sama i ostajem 15 dana.
Nemam neke planove jos uvijek ali imam vremena za sve isplanirati..😊
pcelica 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 12:45   #795
Ukoliko netko planira putovanje u Cancun u 01/2018 neka mi se javi .
Karte su kupljene od 19.01- 31.01.2018 sam u tom krugu.
Ne mislim posjetiti DF, samo Yucatan.


Poslano sa mog LG-H840 koristeći Tapatalk
pcelica 13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2017., 16:14   #796
Pozdrav svima! Ispričavam se ako je spomenuto, a da ja nisam primjetila. Ima li netko da je u posljednje vrijeme rentao auto za obilaženje gradova? Mi planiramo obići Yucatan jer imamo 10-15 dana, pa bi radije pošteno vidili jedan dio nego sve nabrzaka.
Ako dobro vidim, cijene za najam uopće nisu skupe. Ima li netko iskustva.. bi li trebali imati ikakvih problema s autom, ostavljanjem i sličnim?
Hvala
japanska-buba is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2017., 12:44   #797
Quote:
japanska-buba kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Ispričavam se ako je spomenuto, a da ja nisam primjetila. Ima li netko da je u posljednje vrijeme rentao auto za obilaženje gradova? Mi planiramo obići Yucatan jer imamo 10-15 dana, pa bi radije pošteno vidili jedan dio nego sve nabrzaka.
Ako dobro vidim, cijene za najam uopće nisu skupe. Ima li netko iskustva.. bi li trebali imati ikakvih problema s autom, ostavljanjem i sličnim?
Hvala
Pozdrav,

rentali Jeep Unlimited u prvom mjesecu preko rentalcars.com (to mi najjeftinije izbacilo na netu), tri dana nas izašlo 1250 kn, preuzeli auto u Playi del Carmen, nikakav problem, standardna procedura, kopirali vozačku i putovnicu, uzeli nam polog na karticu koji su kasnije poništili (kad smo vratili auto), čovjek prije preuzimanja obišao auto s nama, popisao sve ogrebotine i sl. koje su bile na njemu i vozi...mi smo na voucheru imali potpunu zaštitu, ali smo svejedno još na licu mjesta uzeli neko dodatno osiguranje koje su ponudlil, to nas je koštalo još 500 kn za tri dana (bilo nas je 5 pa nismo ni osjetili), ono, za svaki slučaj...prošli od Playe preko Chichen Itze do Meride, Uxmal, Ruta Puuc i Tulum...jedini problem koji smo imali bio je zadnji dan s akumulatorom, nazvali rent a car, tip došao za 45 minuta, osposobio auto, sve ok...

Promet korektan, ne divljaju, voze disciplinirano, jedino upozorenje svima koji tamo voze je nenormalan broj ležećih policajaca, doslovce na ulazu i izlazu iz svakog sela...i to, oni visoki, koje moraš proći doslovce u prvoj, pazite na to da ne ostanete bez kotača...mi smo se u Playu vraćali sa Rute Puuc jedan dio lokalnim cestama jer nam se nije vraćalo na Meridu pa na autocestu, svako selo je imalo po 2-3 takva ležeća, ulaz-izlaz obavezno, i još pokoji usred sela...
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 11:01   #798
Pozdrav, htjela abi nekoga tko je u ovim putničkim krugovima puno više nego ja da mi malo kaže šta misli o ovom planu putovanja? Da u pitanju je agencija, ali nema veze. Bitno mi je jeli ovo ok plan i obuhvaća li, pa pristojan dio mjesta za posjetiti? Hvala unaprijed.

Meksiko Putevima Asteka i Maya
1. dan: Okupljanje na aerodromu u Budimpešti. Let do Mexico Cityja sa presjedanjem. Dolazak u najveći grad na svijetu i smještaj u hostel koji se nalazi u samom centru grada, u mirnom i prelijepom rezidencijalnom dijelu Meksiko Cityja, udaljen samo nekoliko desetina metara od Zocalo trga (trećeg najvećeg trga na svijetu) i ruševina Tenochtitlana, glavnog grada moćnog carstva Asteka. Noćenje.
2. dan: Prijepodne krećemo u šetnju glavnim ulicama i trgovima. Fasade iz kolonijalnog perioda ostavit će vas bez daha, a monumentalne građevine i ulice Meksika očarati ljepotom. Glavni trg Zocalo, katedrala Metropolitana, Nacionalna palača, Palača lijepih umjetnosti… Prošetat ćemo jednom od najdužih avenija u Meksiko Cityju, Paseo Reformom sve do Chapultapeca, najveće zelene površine i prave oaze ovog grada gdje se nalazi jedan od najznačajnijih muzeja u Meksiku, muzej Antropologije. Navečer odlazimo do trga Garibaldi gdje uživamo u glazbi mariachija i degustaciji tekile. Noćenje.
3. dan: Fakultativni izlet do Teotihuacana, misterioznog grada kojeg su otkrili Asteci i smatrali ga gradom bogova. Impresivne piramide Mjeseca i Sunca, Dolina mrtvih i priča o poznatom narodu Asteka koji su 1325. godine osnovali današnji Meksiko City. Povratak u grad i slobodno vrijeme do polaska za Pueblu. Dolazak u kolonijalni grad i transfer do smeštaja. Noćenje.
4. dan: Fakultativni obilazak Pueble - “grada Anđela”, prelijepe barokne arhitekture, jedinstvenog spoja meksičke i španjolske kulture, kao i jedne od najukusnijih kuhinja. Odlazak do astečke piramide Cholula i posjeta katedrali koja se nalazi na vrhu piramide. Večera u jednom od mnogobrojnih lokalnih restorana. Noćenje.
5. dan: Jutarnji polazak za Oaxacu, najveći grad u istoimenoj državi koje je od 1987. godine na UNESCO-voj listi kulturne baštine. Obilazak centra grada i uživanje u jednom od najljepših kolonijalnih gradova Meksika. Noćenje.

6. dan: Fakultativni odlazak do arheološkog lokaliteta Monte Alban, jedinstvenog u Latinskoj Americi. Povratak u Oaxacu i slobodno vrijeme do večernjeg polaska za San Cristobal de la Casas. Noćna vožnja.
7. dan: Dolazak u San Cristobal u jutarnjim satima. Odmor i uživanje u glavnom gradu savezne države Chiapas koja se nalazi u prašumskoj oblasti prepunoj vodopada, kanjona, kolonijalnih građevina kao i arheoloških nalazišta Maja. Noćenje.
8. dan: Jutarnji polazak za Palenque, grad u kojem se nalazi istoimeno majansko nalazište koje mnogi smatraju najljepšim gradom iz doba drevnog naroda Maja. Fakultativni izlet do Aqua Azul i kupanje u prelijepim lagunama, prirodnim bazenima sa pogledom na mnogobrojne kaskadne vodopade. Noćenje.
9. dan: Cjelodnevni fakultativni obilazak arheološkog lokaliteta Palenque, jednog od najimpresivnijih majanskih gradova skrivenog duboko u meksičkoj džungli. Nakon obilaska imamo slobodno vrijeme za uživanje u čudesnom gradiću Palenque do večernjeg polaska za Meridu. Noćna vožnja.
10. dan: Dolazak u Meridu, glavni grad države Yucatan, u ranim jutarnjim satima. Obilazak i slobodno vrijeme u “bijelom gradu” poznatom po svojoj kolonijalnoj arhitekturi, folkloru kao i ukusnoj kuhinji sa Yucatana. Noćenje.
11. dan: Slobodan dan ili fakultativni obilazak Uxmala, jednog od najvećih majanskih gradova na Yucatanu. Palače koje se protežu na stotine metara, čudesna priroda i arhitektura koju mnogi uspoređuju sa egipatskim ruševinama u Tebi. Povratak u Meridu i slobodno vrijeme. Večera u nekom od lokalnih restorana. Noćenje.
12. dan: Napuštamo Meridu i krećemo ka Karibima i državi Quintana Roo. Stižemo u Playu del Carmen, prelijepo mjesto na obali Karipskog mora u državi Quintana Roo. Beskrajna peščana plaža, tirkizno plavo more kakvo niste imali prilike vidjeti, lijepo sređene ulice, suvenirnice, meksičke kantine i restorani, mariachi, barovi... To je Playa del Carmen. Smještaj u hotel koji se nalazi u blizini glavne ulici. Nestvarna boja Kariba i bijeli pijesak udaljeni su svega nekoliko metara od vas. Slobodno vrijeme za odmor i uživanje. Navečer, po želji, idemo na tradicionalnu meksičku večeru, a zatim u bar na nekoliko pića (tekila, pivo, meskal…odlučite sami). Noćenje.
13. dan: Fakultativni izlet u Chichen Itzu, grad Maja i jedno od novih svjetskih čuda. Ovo će sigurno biti jedno od najimpresivnijih mjesta koje ćete vidjeti u životu, a priča o Majama, njihova kultura i način života će vas bar malo trgnuti i natjerati vas da odete duboko u razmišljanje. Usput ćete imati priliku kupati se u cenotama - prirodnom jezeru koje se nalazi u spilji. Po povratku sa izleta, pravimo kratku pauzu da bi vidjeli grad Valladolid. Povratak u Playu del Carmen. Slobodno vrijeme. Noćenje.
14. dan: Fakultativni odlazak u Tulum, grad Maja na obalama Kariba. Iguane raznih boja i veličina će slobodno šetati pored vas, a poslije obilaska arheološkog lokaliteta Coba, idemo na jednu od najljepših plaža na Karipskom moru i sigurno jednu od najljepših plaža na svetu. Imamo cijelo popodne za uživanje u ovom raju. Navečer se vraćamo u Playu del Carmen. Noćenje.
15. dan: Slobodan dan u Playi del Carmen ili fakultativni izlet do Isla Mujeres, prelijepog otoka koje se nalazi svega 20 min od Cancuna. Nekada ribarsko naselje a danas mali i mirni otok sa savršenim pješčanim plažama. Možemo iznajmiti golf auto i obići cijeli otok. Navečer povratak u Playu del Carmen i uživanje na Karibima. Noćenje.
16. dan: Napuštamo Playu del Carmen. Transfer do Cancuna. Let do Meksiko Cityja i presjedanje na međunarodni let do Budimpešte.
17. dan: Dolazak u Budimpeštu. Kraj putovanja.
__________________
Postoje dvije vrste ljudi: oni kojima se sviđam i oni koji nemaju ukusa.
LostGirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 11:36   #799
Sasvim OK , jedino mi nije jasno zasto iz Meride za Playu de Carmen , pa onda opet nazad do Chicen i Valladolida i onda opet nazad za Playu , kad bi puno jednostavnije i krace bilo iz Meride za Chicen i Valladolid pa poslije za Playu .
antemarineitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 11:39   #800
To je agencija Jungle tribe, možda?

Poslano sa mog LG-H840 koristeći Tapatalk
pcelica 13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.