Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 11:35   #4941
Ja sam sam sa dvoje djece. Majka napustila.
Oni se jos bolje drze nego ja. Isto srecom veseli po prirodi.
Bio sam i ja sa njima kod djecjeg psihologa i u razgovoru sa njima psiholog je rekao da su sasvim dobrog psihoholoskog stanja u odnosu na situaciju.
Tesko mi je podosta zbog moje anksioznosti funcionirati, al poboljsava se ipak malo po malo.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:06   #4942
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Bio sam i ja sa njima kod djecjeg psihologa i u razgovoru sa njima psiholog je rekao da su sasvim dobrog psihoholoskog stanja u odnosu na situaciju.
Tesko mi je podosta zbog moje anksioznosti funcionirati, al poboljsava se ipak malo po malo.
Sta je tim danasnjim zenama
Old Danas, 12:28   #4943
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Sta je tim danasnjim zenama
Ma ja nebi dijelio na zene i muskarce. Mislim da se to podjednako dogadja kod oba spola. Istina majka je majka. U prvim godinama zivota zasigurno povezanija sa djetetom, al kasnije se to izjednacava.
Lose veze, losa komunikacija, nezadovoljstvo i ljudi su poceli sve vise i sve brze izlaziti iz takvih situacija. U svakom slucaju bolje nego trpit nesto u losem odnosu, al ipak svoje vlastito dijete zanemarit, cudljivo.

No nije ovo za ovu temu.
Da onda nadodam i nesto u vezi teme.
Vidim da dosta ljudi ovdje sa anksioznoscu se zali i na terapeute, a i na lijekove koji ne pomazu.
Evo ja sam jos jedan od njih. Neznam sta cu napravit jer se moram stabilizirati radi djece.
Mislim da cu morat kod privatnika, jer ovo u bolnici je gubljenje vremena. Tako mi se cini da se samo cim prije zele rijesiti pacijenta, dat lijekove koji mozda i ne odgovaraju ljudima jer u tako kratkom vremenu u razgovoru sa pacijentom tesko je i zakljucit koji lijek bi najvise pomogao.

Hvala Bogu pa mogu jos normalno obavljat sve vezano oko djece. Nadam se da se nece jos pogorsat ovo stanje. Jer me zna ulovit neka bezvoljnost.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 12:55   #4944
Quote:
profesorica3 kaže: Pogledaj post
Ja silom pokusavam nesto napraviti po stanu da maknem fokus sa ovog sto me muci. I ne ide. Srce mi tandrce...

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
ti, profo, opet tandrčeš?!? ne sjećam se, jesi li na kakvom ad-u i kojoj dozi. Trebala bi ti psihijatrica poštelati terapiju, očito ovo što imaš ne pokriva simptome, bez veze se mrcvariš
Old Danas, 12:58   #4945
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
dobro je kad su klinci bar malo veći, a ne puzavci. ja sam jednom ležala u gripi, on je bio full mali i kako se nisam ustajala, otišao je u kuhinju po mlat za meso došao u sobu kod mene i opalio me s tim po glavi. jebote, glava me bolila danima nakon toga. a dijete to vidjelo negdje na crtanom...u pm.
ti se zajebavaš, azz, ha?!? vidio malac da je vrijeme da stvar uzme u svoje ruke, genijalac!!!
Old Danas, 13:00   #4946
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ti se zajebavaš, azz, ha?!? vidio malac da je vrijeme da stvar uzme u svoje ruke, genijalac!!!
Nego sta vidjelo.dijete da pomaze samo cekic 😊
Old Danas, 13:33   #4947
Quote:
Nego sta vidjelo.dijete da pomaze samo cekic 😊
Da prodrma malo mozdane vijuge.
To je bio onaj drveni, tupi valjda, al boli sigurno bez obzira.
Glavno da je glava ostala citava. Dobro da joj nije nos slomio, eh onda bi bila patnja.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 13:54   #4948
Quote:
rejoflajt kaže: Pogledaj post
ti, profo, opet tandrčeš?!? ne sjećam se, jesi li na kakvom ad-u i kojoj dozi. Trebala bi ti psihijatrica poštelati terapiju, očito ovo što imaš ne pokriva simptome, bez veze se mrcvariš
Ne znam ali opet sam sada koma. Na sve sam sada dobila grceve u crijevima pa trcala na wc. Ne znam da li od rucka (a mislim da je mama stavila jedan paradajz u varivo), a ja sam ga ipak pojela, ili .... Ovaj gastritis me kolje i vjerovatno pojacava moju anksioznoat. Necu niti spominjati sto mi se sve po glavi mota od tih svih simptoma i tegoba koje imam. Za novu srinkicu imam termin tek u srijedu, a do tada..... Samo da se ova muka sa gastritisom smiri.

Sent from my Lenovo P2a42 using Tapatalk
profesorica3 is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:07   #4949
Quote:
Ovo ti govorim iz vlastitog iskustva, bolje rezati u korijenu nego kasnije.
Hvala na savjetu, ali nema potrebe da ga ikud vodim. A i mislim/nadam se da nece biti potrebe nikad - jer je mali veseljak, i po horoskopu jako drustven i veseo tip. Uz to, tata mu je vrlo prizemljen tip, i strpljiv i drzat ce ga 'u redu'.

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Na žalost to je tako, u toliko sam ja jako ljubomorna na MM iz razloga kada se on ne osjeća dobro, on se fizički distancira od djece da ne prenosi tu svoju "negativnu" energiju na njih.

Ja nemam tu privilegiju.
Ja kada sam u depri, anexiozna, uz glavobolju da ne mogu stajat na nogama, migrenu s aurom toliko da sam gotovo slijepa, ja i dalje nemam druge nego biti u kontaktu s djecom jer se nemam kamo distancirati.

Nemaju druge nego me gledati takvu. Tako malo malo i njih "boli glava" jer naravno taj obrazac ponašanja upijaju gledanjem svoje majke.

Gdje će to u budućnosti odvesti, ne znam. Al me plaši.

U zadnje vrijeme sam pukla i popizdila na MM i jednostavno legnem i spavam kad sam takva. Ne bauljam po kući i ne pokušavam se igrati s djecom ako "nisam svoja".
Evo juče popodne, starija uči za ispit iz hrvatskog. Nisam bila u stanju je ispitati. Dala sam joj da riješi online test za provjeru.
Nakon toga su klinci visili na kompjuterima i netu i bauljali tamo virtualno o svom kontu (što je krajnje , radije bi da smo juče bili vani u vožnji biciklom).

Ne znam. Fakat ne znam. Ja sam isto od svoje stare preuzela tu "glavobolju".
Jednim dijelom jest genetski, a dobrim dijelom je naučeni obrazac funkcioniranja.
E bas to. Majka se ne moze puno distancirati od djece. Pogotovo ja jer sam s njim 0-24. Nejde jos u vrtic. Plus tata radi non stop. Ne zato sto ja ne radim, da krivo ne shvatite. U biti njegova je zelja bila da sam ja s malim doma. Mada to za mene nije bas dobro, al eto, zasad je tako. On je radoholicar. Stalno u pokretu.

Quote:
Ma kakvom psihijatru dijete od 4 godine ,eventualno psihologu, djeca upijaju,ako.me sjecanje sluzi ,djeca upijaju od 3 godine, i to djecjem psihologu.
Ne pada mi napamet zdravo dijete od malena voditi psihologu. Opet ponavljam da vidim da je cudan, povucen ili nesto vodila bi ga.

Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
dobro je kad su klinci bar malo veći, a ne puzavci. ja sam jednom ležala u gripi, on je bio full mali i kako se nisam ustajala, otišao je u kuhinju po mlat za meso došao u sobu kod mene i opalio me s tim po glavi. jebote, glava me bolila danima nakon toga. a dijete to vidjelo negdje na crtanom...u pm.
Hahaha azzu pa moralo te dijete pokrenut nekako
Sta ces lezat, imas li to pravo ???

Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Nada živi vječno. Tako se i ja nadam da neće baš do toga doći.
E potpisujem. A zato rjesenje je u nama. Mi cemo se rjesit anksioznosti i tih obrazaca ponasanja pa nece imat sta vidjet
Petitapetit is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:11   #4950
Quote:
salevart kaže: Pogledaj post
Tebi svaka cast malo je takvih oceva.
Biti ce bolje. Koliko imas god?
Petitapetit is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:00   #4951
Quote:
Petitapetit kaže: Pogledaj post
Tebi svaka cast malo je takvih oceva.
Biti ce bolje. Koliko imas god?
Pa zao mi ih je. Tesko mi je to zamisliti da nekog mama ostavi, a to se bas njima dogodilo. Volim ih jako i nadam se da izrasti u dobre i stabilne ljude.

Sad cu 32g.
salevart is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:36   #4952
Bok.

Da li mogu tražiti od doktorice opće prakse,da mi na doznaci za bolovanje ne

stoji šifra zbog depresije i anksioznosti,jer ne želim da poslodavac to vidi?!
roza jabuka is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 17:33   #4953
Quote:
roza jabuka kaže: Pogledaj post
Bok.

Da li mogu tražiti od doktorice opće prakse,da mi na doznaci za bolovanje ne

stoji šifra zbog depresije i anksioznosti,jer ne želim da poslodavac to vidi?!
Po novome ne pisu sifre
Old Danas, 17:48   #4954
Quote:
Po novome ne pisu sifre
hvala na odgovoru.
hoćeš reći ne piše ništa na doznaci,ni riječima ni šifrom,gdje bi oni
mogli doznati zbog čega sam na Bo?
roza jabuka is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:04.