Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2017., 00:32   #21
Bio majstore. Radio u Africi na terenima,doduse u sjevernoj i djelu juzne,centralnu bas i nisam vidio. Dole isto vole mobitele i mobilni internet. Netko treba instalirat i odrzavat centrale,bazne stanice i data centre. I radije bih opet npr u Bocvanu nego u Irak ili Siriju.
Grimko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 09:14   #22
Quote:
stupidus kaže: Pogledaj post
Jesi li ikad bio u Africi majstore , ja dole bez SDO-a za 30 dana , borbenog kompleta od 300 okvira sa 9000 metaka 7.62mm , AP M-70AB2 , TT-ejca sa 1000 metaka , Prsluka , jednog "šarca" 7.9mm sa 500.000 metaka - ne bih išao, čak niti u posjetu
Stric mi je dole živio 20g+...nije cijela Afrika raspašoj, ne pričaj gluposti
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2017., 17:19   #23
Radi se o očitom trollu, ne samo na ovoj temi nego na svima. Samo report i ignore.
Quorgyle is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 00:31   #24
Fuf... 20 milijuna kuna...

Jedno 5 milja bih rasprckal (nesto malo zasluznima, vise sebi u luksuznu nekretninu u gradu).

Ostalo - dio u biznis s nekretninama i rentanjem (drugi bi mi vodili), dio bih stavio na bluechip dionice, dio na orocenje, i vjerujem da bi na kraju godine ispalo oko 3,5% kamate nakon oporezivanja.

To je 525.000 kn godisnje ili cca. 43.000 kn mjesecno netto.

Vjerojatno ne bih znao kako sve to potrositi mjesecno, nego bi mi i od toga ostalo.

Ali mogao bi si bilo kad priustiti otici bilo kamo na svijetu na tjedan-dva, pa i duze. Tipa - sjednes na avion i odes na tjedan dana zivjeti u Barcelonu, jer ti tako doslo, a i utakmica je u tjednu, pa mozes i to obici. Doslovno da mozes uciniti stogod zelis u zivotu i tako do kraja zivota, i za sebe i za djecu...

I da, 99% da bih se i dalje bavio necim, radio mozda cak i za placu u nekoj firmi, ali bez prevelike obveze.

Mozda naletio na neku manju firmicu ili naprednu ekipu, pa im se prikrpao cak i free da pomognem rast, mozda ulozio koju kunu ako treba.

I tak
__________________
"Tako, tako sam umoran, i cekam valove, valove mora..."
Aubrigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2017., 12:49   #25
Kupia dva stana u švici. Jednog renta u drugom zivia i radia bezvezni posa tek tako da radim i nesto imam primanja uz rentu, nebi mi trebalo puno jer bi imao krov nad glavom, svoj.

Naravno, kupia bi i pušku ka pravi švicarac.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 12:40   #26
Vratila dugove.



Stan u Švicarskoj je vrlo dobar izbor.

A ostatak na kolibu na plaži
__________________
Sredni Vashtar je došao,
Njegove misli bile su crvene misli, njegovi zubi bijeli.
Njegovi neprijatelji tražili su mir, ali on ih je ubijao.
Aerials is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 12:56   #27
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Neznam jel ova tema već bila,ali s obzirom da su ova komentiranja bez nekih konkretnih mjera,ajmo jednu "zabavnu" temu kao one virtualne dionice BMW-a i pa trgovanje istima.

Odmah da napomenem,nisam ništa osvojio (nisam ni mogao kad nisam odigrao),a da jesam već bi bio na pješčanoj plaži negdje

Recimo,da ste dobili (igre na sreću ili neko iznenadno nasljedstvo) 20 milijuna kuna.

Kako bi izašli na kraj s time?

Da lijepo živite,a da traje to jako dugo.
Oročio u Švici, ili sličnoj zemlji. Zajebancija i šetanje kožice do kraja života
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2017., 13:03   #28
Ja bi se odmah preselio u hotel.
I tako bi se selio iz hotela u hotel do kraja života.
Belosveckim naravno.
Ako je u Carlton u Cannesu soba za dvoje 300 Eura, a radi se o 5 star top hotelu, onda znači da bez problema prođem za 20 000 Eura mjesečno bilo gdje sa putom, hotelom i hranom.

Što će reći oko 250 000 Eura godišnje, znači da bi imao dovoljno para da provedem 10-15 godina na top destinacijama u top hotelima.
A nakon toga mi se živo fućka
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 09:10   #29
Prvo bi klincima rekao da ćemo žena i ja sve to raspičkat i nek se prime knjige jer nasljedstvo neće dočekat.

Ostavio bi 5m u kešu da budem dovoljno likvidan, 15 disperzirao na par mjesta gdje će davati rentu od neto 3-4% godišnje (manji stanovi, obveznice) i nastavio raditi posao koji radim s manje stresa i više odmora. Dva tri mjeseca godišnje na putu i odmor na relaciji NY-Algarve-Toskana.
Mirko_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:13   #30
Sve neki slabi investitori
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:17   #31
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Sve neki slabi investitori
Pa zašto riskirati ako nema potrebe? Negdje je pisalo o onima što su dobili na lotu i propali i većina njih je propala upravo zbog investicija.

Ili kao u onom vicu gdje čovjek sjedi na obali mora...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:20   #32
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Pa zašto riskirati ako nema potrebe? Negdje je pisalo o onima što su dobili na lotu i propali i većina njih je propala upravo zbog investicija.

Ili kao u onom vicu gdje čovjek sjedi na obali mora...
Pa nekako mislim da poduzetništvo,makar išao zbog novca,ipak kasnije postaje neki entuzijazam...jer iako imaš novaca,vremena baš i nemaš.

Ja bi osobno sasvim sigurno dio stavio na štednju,dio u nekrenine,ali i bar 1/4 potrošio na neku investicju i pokrenuo neki posao.Ok,mlad sam,al stvari mi brzo dosade,nebi mogao samo uživati
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:29   #33
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Pa nekako mislim da poduzetništvo,makar išao zbog novca,ipak kasnije postaje neki entuzijazam...jer iako imaš novaca,vremena baš i nemaš.

Ja bi osobno sasvim sigurno dio stavio na štednju,dio u nekrenine,ali i bar 1/4 potrošio na neku investicju i pokrenuo neki posao.Ok,mlad sam,al stvari mi brzo dosade,nebi mogao samo uživati
Poduzetništvo mi se čini prestresno da bi ušao u njega samo zato što ti je dosadno. Valjda bi našao neke hobije i izazove da se ne dosađuješ.
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:51   #34
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Poduzetništvo mi se čini prestresno da bi ušao u njega samo zato što ti je dosadno. Valjda bi našao neke hobije i izazove da se ne dosađuješ.
Ja volim stres Tako da bi spiskao par milijuna na biznis pa kako bilo da bilo
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:55   #35
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Ja volim stres Tako da bi spiskao par milijuna na biznis pa kako bilo da bilo
Ja više volim adrenalin pa bi, kao i mnogi bogataši, radije recimo oplovio svijet svojim brodom ili preletio balonom...
__________________
I don't spend a nickel, if I can help it, unless it somehow profits my mileage account ... The miles are the goal.
neno1966 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 11:55   #36
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Ja volim stres Tako da bi spiskao par milijuna na biznis pa kako bilo da bilo
Ipak je želja tu da biznis uspije i to može tada postati stres, jer biznis u kojom svaku godinu nešto od dobiti ulazes ipak je stres jer nezadovoljstvo.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:11   #37
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
Ja više volim adrenalin pa bi, kao i mnogi bogataši, radije recimo oplovio svijet svojim brodom ili preletio balonom...
Volim i ja adrenalin,ali bi opet bio pametan toliko da ne izvodim neke ludost tipa lude vožnje motorom,svakavih vratolomija u zraku kad bi imao poprilično osiguran život.

Ali,neki posao bi bio to je sigurno
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:11   #38
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Ipak je želja tu da biznis uspije i to može tada postati stres, jer biznis u kojom svaku godinu nešto od dobiti ulazes ipak je stres jer nezadovoljstvo.
Ali mislim da je puno lakše kad krećeš s nekim kapitalom,možeš poslovođu bolje platiti,a znaš da ne ovisiš nužno samo o tome.

Ulažeš dobit da,ali štednja je ipak najgora investicija.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 12:32   #39
Quote:
Tomgold kaže: Pogledaj post
Ali mislim da je puno lakše kad krećeš s nekim kapitalom,možeš poslovođu bolje platiti,a znaš da ne ovisiš nužno samo o tome.

Ulažeš dobit da,ali štednja je ipak najgora investicija.
Nisam ja uopće protiv te odluke i kada imaš posla je to i zdrav stres, samo poznajem i osobe za koje sam sigurna da se sa par milijuna u pozadini nebi zalagali maksimalno, a to se ipak treba, inače se nije trebalo uložiti ni novac u to.
Mislim da je najveće bogatstvo van djece , zdravlja i dobre veze da zaradivaš novac sa nečim što ti pravi zadovoljstvo.
I naravno da kada bi s tim financijskim mogućnostima otvorio nešto da bi to bilo nešto što nebi pucalo sako na maksimalni profit, nego nešto iza čega stojiš. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully

Zadnje uređivanje MrsGahan : 31.03.2017. at 13:02.
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2017., 13:51   #40
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Nisam ja uopće protiv te odluke i kada imaš posla je to i zdrav stres, samo poznajem i osobe za koje sam sigurna da se sa par milijuna u pozadini nebi zalagali maksimalno, a to se ipak treba, inače se nije trebalo uložiti ni novac u to.
Mislim da je najveće bogatstvo van djece , zdravlja i dobre veze da zaradivaš novac sa nečim što ti pravi zadovoljstvo.
I naravno da kada bi s tim financijskim mogućnostima otvorio nešto da bi to bilo nešto što nebi pucalo sako na maksimalni profit, nego nešto iza čega stojiš. ;-)
Pa naravno da nebi pucao na profit.Recimo,možeš kad imaš više novca,zaposliti osobu koja će biti od velike pomoći i koja će kroz neke bonuse (neka je to i 20-30 % dobiti) i trudi ti će se raditi kao da je njegova firma.To kao početik nemožeš napraviti i moraš biti i poduzetnik i menadžer i voditelj,motivator.
Tomgold is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:58.