Natrag   Forum.hr > Sport > Formula 1

Formula 1 Brm, brm, fiju...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2017., 23:43   #1
Zasto su ljevaci bolji vozaci ili obrnuto?

Evo malo citam jednu studiju i ispada da su ljevaci bolji vozaci od desnjaka, brze uce, prirodno su talentiraniji od desnjaka, opce je poznato da ljevaci imaju podosta drugaciju percepciju prostora, vise stvari koje je tesko vidjeti.
Zasto je to tako?

Najpoznatiji ljevoruki vozaci su Ayrton Senna, Valentino Rossi, Kimi Raikkonen, Ima ih jos vjerojatno puno, sto je jako cudno jer se zna koliki je postotak pravih ljevaka, onako napamet mislim da je debelo ispod 10%.

http://www.lefthandersday.com/tour/l...s#.WQj6GnpJ3qB

Presvetli je jednom govorio da djevojka mora hodati muskarcu sa desne strane zbog toga sto su vitezovi imali mac okrenut na ljevo, ako je mac okrenut ljevo onda je vitez desnjak jer mu je drska na desno, ja sam ga pitao a sto ako je vitez ljevak?
Moj frend Presvetli je odgovorio nesto u stilu da je to nebitno jer su ljevaci idioti.

Malo me to zainteresiralo, mozda u ocima desnjaka ljevaci izgledaju po narodski smotano, drugacije, pa i stari ljudi su znali govoriti za nekoga tko je smotan da je ljev.

Nitko se nije zapitao kako ti ljudi funkcioniraju kada je vecina stvari dizajnirana za desnjake.

Meni je to nebitno na ovoj temi, mene zanima iskljucivo vozacka sposobnosti i ocigledno je da ljevaci iz nekoga razloga tu bolje prolaze.

Hm sto vise citam postaje zanimljivije , pokojni Dale je bio ljevak , covjek koji je vidio zrak!!.

Dali je slucajnost da imamo Rossija, Sennu, Dalea, svaki od njih vjerojatno najbolji u povijesti u svojoj vrsti voznje ako znamo koliko je postotak rodenih ljevaka

Edit i vas Gajs je ljevak pa ga to zanima, Gajs se cesto zna svadati okolo sa ljudima kad seru da se brzo vozi i nikak im nemre objasniti da vidi stvari u prometu prije nego se dese i da se zato moze voziti brzo sigurnije nego neki nesposobnjakovici sporo

Percepcija prostora je mozda kljuc svega

A jos manje nekome mozes objasniti da je moguce reagirati prije nego se nekaj desi ili u najmanju ruku momentalno.
Neki ne razmeju da mozak moze usporiti vrijeme.

Ljevaci i desnjaci imaju drugaciji mozak barem sam tako citao , obadvije koncepcije imaju prednosti i mane.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"

Zadnje uređivanje mario550 : 02.05.2017. at 23:59.
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 00:22   #2
Imao sam jednog ljevaka koji je bio u vojsci sa mnom.. pa kad puca iz puske, sve cahure se odbijaju od sljem..

Primijetio sam da je dosta umjetnika, glumaca, itd ljevoruko...
Ima tu nesto...
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 00:30   #3
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Imao sam jednog ljevaka koji je bio u vojsci sa mnom.. pa kad puca iz puske, sve cahure se odbijaju od sljem..

Primijetio sam da je dosta umjetnika, glumaca, itd ljevoruko...
Ima tu nesto...

Imao sam taj problem u vojsci, kad je jebeni izlaz za cahure okrenut tako da kad pusku drzi desnjak onda odlazi sa strane a kad ljevak drzi sa ljeve strane onda odose u glavu, zajebano skroz.

Sjecam se da su me silili da gadam kao desnjaci, bokte nisam mogao pogoditi slona na 5 metara udaljenosti, ali kad sam gadao kontra desnjaka meni prirodno onda sam bio prilicno dobar
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 02:43   #4
Ovo sad ma veze sa F1 i vozacima uopste ali zasto nije otprilike podjednak broj ljevaka i desnjaka?
Ono statisticki, nekih 3.5 milijarde...

btw, u mom selu postoji vjerovanje da su ljevaci napravljeni iz poze "zguza"..

P.S.
Izvinjavam se na offtopic ali morao sam
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:48   #5
Quote:
Roodonja kaže: Pogledaj post
Ovo sad ma veze sa F1 i vozacima uopste ali zasto nije otprilike podjednak broj ljevaka i desnjaka?
Ono statisticki, nekih 3.5 milijarde...

btw, u mom selu postoji vjerovanje da su ljevaci napravljeni iz poze "zguza"..

P.S.
Izvinjavam se na offtopic ali morao sam
, postotak ljevih je 7-10% upravo sad procitao, u sto je dobra ova kava kod Ankice
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 16:18   #6
Kimi ljevak ?

SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 16:29   #7
Quote:
SinnFein kaže: Pogledaj post
Kimi ljevak ?

Izgleda da je "vijest" krenula od prvoaprilske sale Lotusa, kad su rekli da su morali da promijene kontrole na upravljaccu jer je Kimi ljevak...

Evo ovdje:

https://thehduct.wordpress.com/2012/...e-april-fools/
Roodonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 16:56   #8
To kaj pise sa desnom rukom ne znaci ništa, davno su ljude u skolama prisiljavali da pisu sa desnom, mene su kao malog isto tjerali na desno, ljevaci mogu izuzetno lagano i dobro pisati sa desnom rukom.
__________________
"Ženo, što plačeš? Koga tražiš?"
mario550 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 16:59   #9
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
To kaj pise sa desnom rukom ne znaci ništa, davno su ljude u skolama prisiljavali da pisu sa desnom, mene su kao malog isto tjerali na desno, ljevaci mogu izuzetno lagano i dobro pisati sa desnom rukom.
Onda je objeruk, a nije ljevak
SinnFein is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 17:52   #10
Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post

Presvetli je jednom govorio da djevojka mora hodati muskarcu sa desne strane zbog toga sto su vitezovi imali mac okrenut na ljevo, ako je mac okrenut ljevo onda je vitez desnjak jer mu je drska na desno, ja sam ga pitao a sto ako je vitez ljevak?
Moj frend Presvetli je odgovorio nesto u stilu da je to nebitno jer su ljevaci idioti.
Da vam nema toga vašega Presvetloga usahli bi od neznanja

Quote:
mario550 kaže: Pogledaj post
Hm sto vise citam postaje zanimljivije , pokojni Dale je bio ljevak , covjek koji je vidio zrak!!.
Dale nije bio ljevak, nego njegov auzvinklani sin Dale Đunjor
__________________
אנחנו עם של אריות
https://www.youtube.com/watch?v=pyf2XGEwQdQ
josip-presvetli is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:09.