Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.05.2017., 13:53   #1
TV kao monitor

Imam laptop viška, koji je radio super dok žena nije razbila ekran.
U servisu traže 900 kuna za ugradnju novoga ekrana šta mi ne odgovara ali sam nešto promislio.
Imam, jedan Lcd TV viška i prijatelj mi kaže da mi taj TV može služiti kao monitor.
Taj TV ima Hdmi i Scart ulaze a laptop ima VGA izlaz.
Ovde sam našao jedan kabel pa bi molio da mi kažete da li je to to, da se ne bi desilo da uludo bacim 109 kuna
verdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 16:27   #2
Koliko vidim po linku tvom, to je hdmi na dvi, a ne vga kabel..
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 17:35   #3
U ovom slučaju najjednostavnije je koristiti VGA kabel (male to male), po mogućnosti sa vijcima za pritezanje.
https://www.links.hr/hr/search?q=VGA+kabel

Na TV-u će vjerovatno trebati u postavkama kao ulaz postaviti VGA input kako bi se slika prikazivala.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 18:33   #4
Pa nije napisao da na televizoru ima VGA.
Mephisto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 20:03   #5
TV nema VGA
verdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 20:29   #6
http://www.dx.com/p/bstuo-hdmi-m-to-...3#.WSR9oVj9uUk
Cibertron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2017., 22:38   #7
ovaj je jeftiniji
strange quark is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 00:26   #8
Quote:
verdan kaže: Pogledaj post
TV nema VGA
Damnit !!
Moja brzopletost.

https://www.forum.hr/newreply.php?do=newreply&p=6401263
Ali na laptopima su ženski VGA konektori pa bu opet trebao navedeni male to male VGA za spoj na adapter.
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 12:39   #9
Na laptopu su ženski VGA
Da li bi to onda bilo ovo
verdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 13:24   #10
A kako misliš riješiti zvuk jer preko kombinacije VGA-HDMI ti se ne šalje zvuk??
Cibertron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 15:37   #11
Oooooo shit, znači nema nade za mene
verdan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2017., 18:31   #12
Quote:
verdan kaže: Pogledaj post
Oooooo shit, znači nema nade za mene
Pa pogledaj šta si sam linkao: Kabel ima stereo konektor za audio input, još i USB za napajanje elektronike u adapteru... šta bi još?
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2019., 11:11   #13
Pozz

ako je netko koristio led tv kao monitor, je li problem kod čitanja? kod igrica i filmova je vjerojatno super, pitam zato jer moj Dell E2214H za
samo 4 g. počeo u kutevima pokazivati bijele mrlje/sjene, a kod bake imam Quadro Led 22" TV kojeg ona više ne koristi, pa bi otišao po njega,
jer na ovom Dell-u mi je ovo više od godine dana.

https://www.protis.hr/products/detai...b-enerkl/68695

Ne znam je li točno ovaj model, sjećam se da ima vga/hdmi ulaze itd. po slici je to taj .. pa što kažete hoću li moći normalno surfati, nije velika razlika na odnosu na monitoru? nisam nikad koristio TV kao monitor pa nemam pojma, neće zamarati oči kod surfanja hm, na ovom Dell-u mogu
cijeli dan visiti bez da me bole oči/glava itd.

Još jedno pitanje, ovaj Dell mi je drag, pa je li se isplati nositi na popravak, ne izgleda mi kao veliki kvar, mogu kasnije staviti screen shoot, sad još nema tih bijelih sjena, to se pojavi nakon sat vremena, kad se zagrije, do grafičke nije, imam novu, nije ni do kabela, isprobano, garancija mi
više ne vrijedi nažalost.

Za taj Quadro moram kupiti hdmi kabel, jer analogno na vga ga neću spajati, nešto lošija slika tako bude.
__________________
Things end but memories last forever
Stranger FX is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2023., 13:21   #14
Želio bih koristiti TV u ulozi monitora. Koji TV kupiti?

Gledanje s dva ipo metra, radi se office i gledaju youtube video, čitaju dokumenti, mala obrada video i foto materijala, uglavnom bi radio 4-10 sati dnevno. Cca do 500 eura. Ne veći od 58 inča.
Imam na kompu hdmi i dport koji podržavaju 4k...
SVebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2023., 15:25   #15
Quote:
SVebor kaže: Pogledaj post
Želio bih koristiti TV u ulozi monitora. Koji TV kupiti?

Gledanje s dva ipo metra, radi se office i gledaju youtube video, čitaju dokumenti, mala obrada video i foto materijala, uglavnom bi radio 4-10 sati dnevno. Cca do 500 eura. Ne veći od 58 inča.
Imam na kompu hdmi i dport koji podržavaju 4k...
Ako iole intenzivnije pišeš, ja bih ti svajetovao da za office rad koristiš lokalni monitor. Morao sam zbog posla povremeno raditi na velikom ekranu 2-4m dalekom, i to je bilo iznimno zamorno jer sam cijelo vrijeme morao mahati glavom od tastature do ekrana i nazad. Isto, i čitanje je znalo biti problem jer sam zbog duljine reda teksta morao pomicati glavu lijevo desno.

Radije dva ekrana - lokalni i udaljeni TV koji koristiš po potrebi za video, TV i sl.

4K bi trebalo biti dovoljno na toj udaljenosti, pod uvjetom da je dovoljna frekvencija osvježavanja.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2023., 18:37   #16
ovo što ti je ruka slave predložio je daleko najbolje rješenje. Grafička koja podržava tri monitora i to ti je to. Ne samo da je odlična preglednost nego i baratanej sa alatima. Još si nabaviš track ball pa uz miša možeš raditi istovremeno uz minimum pokreta.
Ako treba više ekrana možeš povezati preko LAN-a još jedno računalo ... ili ako je tvoje dovoljno moćno ubaciš još jednu garafičku ili supstitut za slanje videa.
__________________
I would call it
saugaro is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 14:57   #17
Naravno, napalio sam se na Samsung Ark, ali zbog cijene mislim da mi je nešto više ovakvo rang: https://www.hgspot.hr/led-tv-tcl-58p...-s2-hevc-h-265

Je li moguće splitati ovaj TV na dva dijela? Na matičnoj imam samo hdmi i displaj port... Razmišljam i možda bežično povezati telku s kompom. Bitno da ne laga i da prilikom skrolanja nema onog blura previše... Gejmanje je zapravo irelevantno...

Problem je prostor pa od dnevnog funkcionalnog boravka pravim i radnu površinu...
SVebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 15:09   #18
Quote:
SVebor kaže: Pogledaj post
Naravno, napalio sam se na Samsung Ark, ali zbog cijene mislim da mi je nešto više ovakvo rang: https://www.hgspot.hr/led-tv-tcl-58p...-s2-hevc-h-265

Je li moguće splitati ovaj TV na dva dijela? Na matičnoj imam samo hdmi i displaj port... Razmišljam i možda bežično povezati telku s kompom. Bitno da ne laga i da prilikom skrolanja nema onog blura previše... Gejmanje je zapravo irelevantno...

Problem je prostor pa od dnevnog funkcionalnog boravka pravim i radnu površinu...
Što podrazumjevaš pod "splitati TV na dva dijela"?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2023., 16:24   #19
Quote:
SVebor kaže: Pogledaj post
Naravno, napalio sam se na Samsung Ark, ali zbog cijene mislim da mi je nešto više ovakvo rang: https://www.hgspot.hr/led-tv-tcl-58p...-s2-hevc-h-265

Je li moguće splitati ovaj TV na dva dijela? Na matičnoj imam samo hdmi i displaj port... Razmišljam i možda bežično povezati telku s kompom. Bitno da ne laga i da prilikom skrolanja nema onog blura previše... Gejmanje je zapravo irelevantno...

Problem je prostor pa od dnevnog funkcionalnog boravka pravim i radnu površinu...
odnesi laptop sa primejrima što želiš raditi i spoji u prodavonici.

Kupi se "spliter" nešto sitno eura, , ekran i tako samo prikazuje dobiveno. No možda ima programsku mogućnost istovremenog prikazivanja "dva ekrana" s različitih izvora.
Progrmaski uvijek možeš sa kompa istovremenao poslati dva nezavisna videa ma tv.
__________________
I would call it
saugaro is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:07.