Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2006., 00:33   #1
Najbolje filmske scene

Koje su vama jedne od najboljih i najbolje scene u povijesti filma..?


Definitivno ona scena u pirati s kariba na pocetku kad johny deep pristize u luku
i stoji na brodu (jarbolu) onak ponosno na svoj brodic, a brod tone
Mile1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 02:58   #2
e stari moj, mogao bih ti napisati cijelu knjigu tih scena

u goodfellasima, svaka scena s joeom pesciem
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 08:29   #3
Quote:
Paranoid kaže:
u goodfellasima, svaka scena s joeom pesciem
tak nekak..

ne da mi se sad previše razmišljat,al ovak iz glave:
iz jurskog parka (prvog,naravno),ona kad t-rex razvali muzej,stoji i urliče,a prek njega pada neki natpis (sad se namrem sjetit kaj točno piše al znam da je dobro,ak se netko sjeća,nek mi osvježi pamćenje) ;
više-manje sve iz sw-a
ona kad keyser soze počne hodat normalno

je**ga,prerano je,nemrem baš razmišljat...
ambasadorica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 08:48   #4
Ima tu masa materijala, ali evo nekoliko koji mi trenutno padaju na pamet:

U Hrabrom srcu kad su Melu Gibsonu ubili njegovu novopečenu ženu, a on dolazi u selo na konju, kiša pljušti i onda ona legendarna scena konjskih kopita u blatu. Nenadjebivo.

U Gladijatoru kad car kaže gladijatoru da se okrene, skine masku i kaže mu svoje ime, a on se okrene skine masku i kaže nešto u stilu ''My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the legions of the north. Loyal of a true emperor Marcus Aurelius, father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have may vengeance. In this life or next!''

Odlična mi je i ona iz Povratka kralja kad se Rohanci konačno pojave pod zidinama Minas Tiritha, pa onaj Theodenov govor. Evo i sad sam se skroz naježio dok ovo pišem sjećajući se tog govora.
Chosma is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 11:53   #5
najkultnija trash scena:

carradine zatrpava vokera skupa s dzipom u pijesak... voker se budi, uzima pivo iz frizidera, polijeva po faci i popije ostatak, pali turbo i uz nadljudske napore (znate i sami kako je tesko stiskat papucicu gasa ) izlazi iz pijeska... ostatak filma nakon te najbolje scene ikad je samo jebanje majke carradineu i kraj
Serse is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 12:55   #6
Bez nekog redoslijeda:

"Are you talking to me?" scena (Taxi Driver)

"What the fuck is so funny about me?" scena (Goodfellas)

Tango scena (Scent of a Woman)

"Sir, I must tell you I refuse to obey your order." scena (The Thin Red Line)

"Is this your homework, Larry?" scena (Big Lebowski)

"Tomorrow belongs to me" scena (Cabaret)
__________________
Zihuatanejo...
Vajta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 13:54   #7
karanje na fotelji, Sirove strasti
bluntman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 15:09   #8
Quote:
Serse_Cosmi kaže:
najkultnija trash scena:

carradine zatrpava vokera skupa s dzipom u pijesak... voker se budi, uzima pivo iz frizidera, polijeva po faci i popije ostatak, pali turbo i uz nadljudske napore (znate i sami kako je tesko stiskat papucicu gasa ) izlazi iz pijeska... ostatak filma nakon te najbolje scene ikad je samo jebanje majke carradineu i kraj
Vuk samotnjak?
Maj.Tom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 15:21   #9
Spartak... kada onaj crnac ne ubije kirka nego baci trozubac na rimljane
Kum II zadnja scena kada svi odu da dočekaju branda a paćino ostane za stolom
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 16:15   #10
Hrabro srce "Freeeeeeedooooooom!!!!!!!!!!!"

25. sat Nortonov monolog pred ogledalom

Forrest Gump "Run, Forrest! Run!"

Zelena milja kad uključe Old Sparkya i svi počnu plakati

Sad mi više ništa ne pada na pamet...
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 16:57   #11
Quote:
little wonder kaže:
25. sat Nortonov monolog pred ogledalom


zakon mi je i dijalog walken - hoper "prava romansa" o sicilijancima

od sumraka do zore sve (a najbolje je kad se cloney vraca a tarantino raskasapio blagajnicu)

pulp fiction - raznesanje glave crncu i reanimacija ume

svi dijalozi u balkanskom spijunu

vrtlog zivota, kad objasnjava zasto je vazan za firmu

i daaaaaaaa: zadnja scena u sreci
__________________
danas sam ,
uostalom kao i svakoga dana
ostavio malo vremena nizašto
untitled is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 17:02   #12
kada thulsa doom skine glavu conanovoj mamici. cijeli film je



jel smijemo sad dalje nabrajati?
__________________
On je nesretan – bit ću malo grub – ako ne dobije bombon od svakoga za čijim stolom recitira. - Slobodan Šnajder o građaninu R.Š.
kokakoka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 22:17   #13
LOTR prvi il drugi dio nisam ziher kad gro vilenjaka stoji na onoj tvrdjavi nekoj i kad svi odjednom pocnu sibat strijelama (prebrutalno)

E da i jos u 2 fast 2 furious kad isto gro auta odjednom izlazi iz one garaze

Saving private ryan- na pocetku kad liku bomba odnese ruku a lik onak zbunjeno hoda i trazi ruku
Mile1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2006., 23:24   #14
Quote:
Mile1 kaže:
LOTR prvi il drugi dio nisam ziher kad gro vilenjaka stoji na onoj tvrdjavi nekoj i kad svi odjednom pocnu sibat strijelama (prebrutalno)
2.dio, super scena

SW: Luke,I am your father...
Maj.Tom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 02:30   #15
u evil dead kad ash reže svoju ruku, onda ju kasnije pokušava ubiti sa winčesterkom

malo đubre
Paranoid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 02:35   #16
Pulp Fiction: Walken objasnjava mladom Butchu kako mu je otac ostavio sat. I gdje je taj sat sve bio.
__________________
A positive attitude may not solve all your problems, but it will annoy enough people to make it worth the effort.
bio is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 07:30   #17
Quote:
little wonder kaže:
25. sat Nortonov monolog pred ogledalom
...jooooj, ma monolog je BRILJANTAN...ali mislim da u 25th Hour-u nema do one scene kada Jacob (Hoffman) poljubi ucenicu...kako je to doooooobro, onaj izraz lica, ma
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 07:38   #18
Quote:
kokakoka kaže:
kada thulsa doom skine glavu conanovoj mamici. cijeli film je
potpisujem Milius car


Dodajem: Mullholand Drive, scena kad se iz restorana pojavi ona baba/smrt/kajgod
poirot is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 08:23   #19
Zmajeva šaka - Bruce Lee se bori protiv ruskog borca, obara ga na koljena, zgrabi ga lijevom rukom za kovrčavu kosu,a drugim dlanom mu smrska vrat uz njegov nenadmašivi izraz lica. I nitko mu nikad nije dao Oscara? Nepravda!
Žestoki policajac - Chow yan fat lovi negativca koji mu je ubio kolegu na početku filma, izbjegava eksploziju bačvica plina, skače na stol pun brašna, i skoči pored negativca, nabivši mu pištolj u čelo, a njegov uzi je pored i ne stigne ga upucati. Adrenalin i napetost raste, znoj silazi za čela, Chow ispljune čačkalicu i upuca ga u glavu, a krv mu prekrije lice.
Zmajev poljubac - Jet Li sredi neprijatelje vrućim peglama, najprije ruke, pa onda lice...
Evil dead 1 - 1: kada drvo siluje ženu - najluđa scena ikad!
2 opsjednuta komad napada Ashova prijatelja, a on ju raskomada sjekirom, a gomila krvi prekriva kameru
3.Ash ubije svoju curu Lindu odrubivši joj glavu, a glava padne na stranu i smije se, a odrubljeno tijelo napada Asha i sipa mu krv iz vrata u lice
4.U podrumu, gramofon se pokrene i pušta muziku, a krv s žarulje pada na projektor čija svijetlost obasja Asha, a uskoro postane crvena...
Evil dead 2 - 1:antologijska scena kada si odreže ruku motornom pilom, a krv mu šprica lice, a on urla kao neki luđak. Prejeb... scena!
2:Završetak filma. Urnebesno!
3:kada razreže motornom pilom živu glavu u šupi...
Day of dead (original) - zombiji opkole kapetana koji vrišti od straha, a nakon metka u tijelu, zombiji ga dohvate i razdvoje ga na dva dijela. A on viče: Zagušite se i zagrcnite.
Od sumraka do zore - 1: preostali debeli vampir napada preživjele,a crnac s cigarom u Swarci stilu mu golim rukama iščupa srce koje još kuca
2 preživjeli kreću napasti orkestar, a oni njima pokažu srednji prst: Jebi... se svi, laku noć. I eksplodiraju.
Van Helsing - 1:kada se Hugh Jackman pretvori u vukodlaka u obadvije scene...
2:kada bomba sa kolcima eksplodira i pogodi vampiricu u zraku
3.kada bomba eksplodira u dvorcu i uništi sve vampire
Prljavi igraju prljavo - kultna scena kada Bruce razbije nos negativcu i nabije mu kost u mozak. Prejeb...scena.
Doberman - kada negativac za vrijeme pljačke banke dohvati policajca i bez razloga mu razbija glavu drškom revolvera uz poseban stil kamere... A poslije dozna da mu je revolver uništen zbog udaraca...
Monty Pyton i Smisao života - 1:doktori živom donatoru organa počnu brutalno vaditi organe u kući na stolu pod izlikom da donatori organa nikada ne preživu (jer samo mrtvi to mogu davati)
2: kada smrt dođe po ljude u kući nakon što su jeli pokvarenog lososa i uzme im duše, a jedna duša izjavi da nije jeo lososa.
Monty Pyton i Sveti gral - 1: trojanski zec, urnebesno!!!
2:kokosi umjesto konja
3:kada crni vitez baci mač na protivnika i pogodi ga u proreze za oči
4: kada crnom vitezu odrezu sve udove, a on im prijeti da će ih izgristi zubima...
5:krvoločni zec
6:ZAVRŠETAK!
P.S.
A što ste mogli očekivati od filmskog freaka?
__________________
There is evil walking this earth, and I will hunt it down, and send it burning back to Hell.
Constantine is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2006., 11:39   #20
Quote:
xavierkat kaže:
...jooooj, ma monolog je BRILJANTAN...ali mislim da u 25th Hour-u nema do one scene kada Jacob (Hoffman) poljubi ucenicu...kako je to doooooobro, onaj izraz lica, ma
Cijeli film je , ali monolog mi se urezao u pamćenje. Trebala bih ga ponovno pogledati, čisto da se malo podsjetim zašto mi je to jedan od najdražih filmova . Obožavam Nortona .
little wonder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:09.