Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2007., 17:28   #61
u Makarskoj ti je zgodna Buba-beach bar na plazi, 20 min pjeske od rive..pa na rivi imas birceve, pogotovo na Marineti je guzva i đir(zadnji dio rive kad ides od gl.plaze po rivi)..onda imas 2 kao disca u spiljama (svaka strana zaljeva ima spilju i unutar toga disco,bar..zapadno je Grotta koja nekad radi, nekad ne..a istocna strana zaljeva u spilji je Deep blue..bilo jos par disca ala Opera al to je bilo u Điru prije dosta godina
ali i imas rock club Rockattans, blizu rive u maloj ulicici...dobra atmosfera
ne znam kakvu glazbu preferiras
u Podgori tj. prije ulaza u Podgoru na plazi imas Taboo bar..
u Gradacu (Gradac je pak 40-ak km od Makarske) imas "Pineta"
u Baskoj Vodi par mjesta, al ne znam je li jos taj đir, nisam bila 2 ljeta tamo..
za sad toliko znam, jer sam svuda u điru po Jadranu pa ak se nije nista promijenilo od proslog i pretposlog ljeta..bolje ce ti reci domaci
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 17:44   #62
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Drvenik ti je cca 25 km juzno od Makarske
opisala bih ga kao vikendasko naselje (mislim, postoji Drvenik otprije kao selo naravno, ima staru crkvu iz 15.st itd.., al se strasno izgradilo vikendica pa..) nije veliko mjesto, ima kratku "rivu" i kuce i ducan i par kafica i to je to, jako mirno mjesto sto se tice movinga al je velika guzva na glavnoj plazi koja je sljuncana sa borovom sumom..Drvneik je inace i trajektno pristaniste odakle idu trajketi za Hvar i Korculu..ima jos jedna lijepa sljuncana uvala do koje se moze pjeske i di nema guzve...vidi fotke plaza Drvenka na :
http://www.makarskainfo.com/hr/drven...enik-plaze.htm
u Drveniku je struktura turista specificna, tj .pretezno su iz Bosne (ne zelim nikog uvrijediti ovime)..
sto se tice nocnog zivota, moze se u Makarsku (25 km) al najblize Drveniku sto se tice đira mi pada na pamet samoGradac koji je juznije od Drvenika, tj. neposredno prije Gradaca (recimo izmešu Brista i Gradaca je beach bar "Pineta" koje je guba uređeno i di bude đir..
puno ti hvala na ovim informacijama,i da te odmah dalje iskoristim kad vidim da dobro poznas taj dio da mi kazes gdje ima koja plaza na makarskoj rivijeri koja ima tobogane i te gluposto koja djeci zivot znace,i jos me malo muci to sto u drveniku pristaju brodovi pa imam neki blagi osjecaj da nije bas neka tisina i mir preko dana. molim te ispravi me ako grijesim i usput utjesi ako sam u pravu sto se tice trajektnog pristanista.hvala
jasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 18:10   #63
Ne brini, Drvenik ima 2 velike plaze kao sto vidis na slikama (poslala ti link na proslom postu)..trajektno pristaniste (nije uopce veliko pristaniste - jedan mol) je na kraju jedne plaze tak da uopce ne smeta za kupanje..trajekt za korculu ide 2x a za hvar vise puta, al guzve za trajekt su samo vikendom (smjena turista)..inace je u drveniku mirno, osim kad je spica sezone na plazi :-), al u samom mjestu je mirno..
sto se tice tobogana, valjda mislis na one tobogane kaj se spustaju u more..
sto se tice tih fora za djecu, najbolja je makarska, glavna plaza,tam ima svega i ltobogana i luna parka i igralista i djecjeg autodroma, i svih tih piz... tobogana itd...makarska šiša sva ostala mjesta na moru sto se tice sadrzaja/movinga za djecu
u ostalim mjestima je bilo tobogana kad sam bila klinka (brela, baska voda, basko polje-kamp, podgora itd..)i ne sjecam se u detalje da svuda imaju, sjecam se da su se jos negdje zadrzali tobogani, al zato ima drugih sadrzaja za djecu u svim tim mjestima-ako ne tobogan onda druge stvari...
pogotovo brela, baska voda, tucepi i podgora...valjda sam malo pomogla..ma neces se razocarati,prosla sam cijeli jadran, pa mogu uspoređivati
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 18:40   #64
http://www.bubabeachbar.com/

Ovdje se ne moze ni upola vidjeti kako je ludu u Bubi

(Trazicu da mi plate reklamu)
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 18:48   #65
http://www.kamp-jure.com/index.php?modul=plaze

ovdje ima jos slikica a imaju i slike uvala
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 08:42   #66
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
buba je na plazi, kad ides iz centra setalistem uz more i prodjes hotel meteor i hotel dalmaciju..i onda brzo buba
Ahaa, sad sam se sjetila, da, znam onda koja je to Buba.....
al nismo bili tamo prošle godine, samo smo prozujali....
možda ćemo ovog ljeta, ima nas malo više,pa.....

Kakvu muziku puštaju u Deep blue?
House,trance,techno.... ili miksaju , strano, domaće, (narodnjake?)?
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 12:07   #67
Quote:
Leopard kaže: Pogledaj post
Ljudi,ako imate za preporucit dobre restorane,dalamatinskog stimunga...klopa se podrazumjeva pod dobre ribe,morski plodovi...

Zanimalo bih me kaj ima zanimljivog pogledat od "kulturnih znamenitosti"?

Dali se moze na Biokovo s vlastitim autom ili samo organiziranim izletima?Kolko treba do vrha?Dali ima putokaz,kakva je cesta?Dali ima gore kakav restoran ili birc,onak kad dodes gore da sjednes na cugu i uzivas u pogledu...
na Biokovo se moze vlastitim autom, cesta vodi od Makarske pa preko parka prirode do samog vrha..samo da upozorim da je to cik-cak cesta, tj. jako zavojita i uska da moze proci jedno vozilo i tesko je mimoici drugi auto, pa se mora polako voziti a u nekim dijelovima vozis uz rub provalije..pa nije za one koji pate od tih fobija :-)..bio je jedan birc (ili tako nesto) sa klupama drvenim na pola puta do gore,odakle puca panorama..al nisam par ljeta bila gore do vrha pa ne znam kak je sad..al gore na vrhu nema restorana il ako nesto..
ali se isplati, pogled je stvarno fascinantan..cula da je bilo zadnjih ljeta hit ici gore u zoru gledati izlazak sunca..al i zalazak sunca je isto fascinantan..na vrhu je TV toranj i malo ispod crkvica sv. Jure..
sto se tice kult.znamenitosti, razne stare crkvice po makarskoj rivijeri, plus najveci svjetski muzej skoljaka u franjev.samostanu u Makarskoj, franjev. samostan u Zaostrogu,
sto se tice konoba, nisam nikad imala previse love da se hranim po restoranima, pogotovo skupe ribe tak da nisam bas iskusila pricali su mi za par dobrih restaca al zaboravila imena..to nek te upute drugi
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 16:59   #68
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
u Podgori tj. prije ulaza u Podgoru na plazi imas Taboo bar..
ee ovo mi je vlasnik apartmana spomenuo..koja vrst glazbe se pušta tam? i također je reko da je stanica za bus za makarsku također odmah tu. jel se sjećaš po prilici jel blizu tog svega? jer su ti apartmani u biti na splitskoj, e sad ak me pamćenje dobro služi, to je magistrala?

al su lepi apartmančići...
__________________
Ne mogu vam dati inteligenciju, ali vam mogu dati diplomu.
mrrrnjao is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 17:22   #69
pa pusta se glazba koja je u điru, ono ljetni hitovi, dance, house itd..
nikako nema narodnjaka srecom
taboo bar ti je odmah ispod magistrale jadrnaske, nekih par metara
fora je uređeno, terasasto, 3 razine (malo je to) na samoj plazi koja je predivna-sljuncana, borova suma itd..
ovako, iz pravca makarske prođeš tučepe i cim izadjes iz tucepa a neposredno prije podgore sa desne strane ces vidjeti odvojak asfaltni i odmah je tu taboo nakon nekih 100-200 m..ili se parkiras u podgori pa ides pjeske u pravcu tucepa (tzv. lungomare) i to ti je na kraju podgore pa jos 100 m..
tucepi i podgora su skoro spojene, pa je to sve u biti blizu..
imam fotke tog tabooa i plaze doma, al picim sad na ostatak starog godisnjeg pa necu moci staviti na net
a između Brista i Gradaca (to je pak zadnje mjesto makarske rivijere) imas "Pineta", isto dobro uređeno i dobra atmosfera..http://www.pineta.hr/
a u Makarskoj imas vise toga..itd..
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 17:39   #70
ovaj link da vidis poziciju taboo bara
http://images.google.hr/imgres?imgur...XB:en%26sa%3DN
pa prva slika -vidis plazu i na gornjem lijevom kutu fotke na kraju palze vidis mali bijeli objekt-to je taboo a iznad tabooa je neki kao kameni zid, to je magistrala, da imas predodzbu koliko je to ispod magistrale..
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:40   #71
otac mi iznajmljiva sobe i apartmane pa ako zelite javite na pm
uglavnom kuca se nalazi u centru, treba jedno 7min do plaze i 2min do Marinete i ostalih kafica
tukac007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 18:45   #72
Quote:
miss-rebel kaže: Pogledaj post
Ahaa, sad sam se sjetila, da, znam onda koja je to Buba.....
al nismo bili tamo prošle godine, samo smo prozujali....
možda ćemo ovog ljeta, ima nas malo više,pa.....

Kakvu muziku puštaju u Deep blue?
House,trance,techno.... ili miksaju , strano, domaće, (narodnjake?)?
deep a ne deep blue, ne pustaju narodnjake, nego miksaju ljetne hitove itd..
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 21:12   #73
fala nebo, bit će partijanja ove godine
__________________
Ne mogu vam dati inteligenciju, ali vam mogu dati diplomu.
mrrrnjao is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 22:53   #74
@nasmijanonebo jel znas onu plazu gdje se okrece vozic?

Joooj, kako je tamo super! I onaj bar na plazi mi je bas simpa. nije guzva ko ispred bube. Ovo je vise za uzeti kavu ujutru i uzivati u blagom suncu ili ledeni caj navece i gledati zalazak
a voda je na toj plazi cista, bistra, plava...cak ima i jezeva malo dublje.

Mi smo je prosle godine malo kasno otkrili tako da smo isli samo 2-3 dana tamo. Ali zato ove godine znamo gdje cemo
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 09:40   #75
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Nisi zahjtevna, i ja volim sve obici, od znamenitosti, plaza, prirode, nocnog zivota itd :-)
O kampovima:
Imas kamp u Baskom Polju, 1 km od Baske vode, pa kamp u Makarskoj (tj. cca 20 min pjeske od samog centra Makarske), pa kamp u Podgori, pa u Zivogoscu, Zaostrogu i par malih privatnih kampova duz Makarske rivijere.
sve kampove znam osim samog kampa u Makarskoj (vidjela kamp i kupala se tamo al nisam se stacionirala tamo, nego u privatnom smjestaju ak sam bila u Makarskoj)..ostale kampove znam
Sto se tice znamenitosti, sama Makarska ima franjevacki samostan s Malakoloskim muzejem (muzej skoljaka, najbolji muzej skoljaka u svijetu), pa znameniti franjev. samostan u Zaostrogu i razne male male crkvice iz srednjeg vijeka po raznim mjestima Makarske rivijere..onda imas botanicki vrt i park prirode na Biokovu, plus sam vrh Biokova sv. Jure odakle puca (meni osobno) najljepsi pogled na cijelom Jadranu..do gore se moze autom..sto se tice plaza, cijela Makarska rivijera je predivna za kupanje..bas po cijeloj duzini rivijere imas bezbroj i bezbroj sljuncanih plaza..imas i plaza di su guzve a imas također i jako puno plaza di nema guzve i di cak mozes biti sam a lako su dostupne i pjeske i autom..ovisi di ces biti smjestena
sto se tice nocnog zivota, Makarska je glavni đir, ima birceva, diska, beach barova itd itd..a od ostalih mjesta za "mlade" je i Baska Voda..imas i u Podgori uz plazu za djir "Taboo"bar, i u Gradacu "Pineta"
sto se tice ronjenja, nisam isla u skolu ronjenja al sam ronila oko makarske jer srela jednog frenda sa kontinenta pa s njim malo to istrazivala..tak da nisam upucena sto se tice skole ronjenja, al u Brelima sigurno ima skola ronjenja (vidjela sam) a mislim da ima i u ostalim mjestima..
ako te zanimaju jos koji detalji, pitaj..do sutra sam jos na forumu a onda zgibam na godisnji do 1.7.
eh, nisam te uhvatila, kasno sam se sjetila provjeriti odgovore

anyway, želim ti ugodan odmor i hvala ti na odgovorima, sve sam si zapisala
__________________
Ljubav je...
chocogirl35b is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 09:50   #76
www.makarska-online.net

ovdje imate velik izbor smjestaja.
shakazulu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 10:17   #77
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
deep a ne deep blue, ne pustaju narodnjake, nego miksaju ljetne hitove itd..
sorry, krivo sam skužila.....tj. ja uvijek sebi povežem neke informacije krivo.....
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 17:12   #78
Quote:
tukac007 kaže: Pogledaj post
otac mi iznajmljiva sobe i apartmane pa ako zelite javite na pm
uglavnom kuca se nalazi u centru, treba jedno 7min do plaze i 2min do Marinete i ostalih kafica
Ponuđaču,
Imaš pm!
miss-rebel is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 09:23   #79
Ponuđaču, imaš pm i od mene
cartmanlee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 12:52   #80
tukac daj i meni na pm detalje, gdje se nalazi za koliko osoba, sta nudite od usluga i koliko paja
imam neke frendove koji bi isto u makarsku
__________________
S budalama se ne vrijedi raspravljati. Prvo te spuste na svoj nivo a onda te dotuku sa iskustvom!
jagodica-bobica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:25.