Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2009., 11:14   #41
kuhalo za vodu je mrak,jedan od boljih izuma! svaki dan si kuham ness i čajeve!
postoje i neke tabletice za čišćenje kamenca,ima ih u dm-u ali i sa octom ide sve dole!

ja sam jednom bila stavila miljeko ali moraš pazit da ti ne izađe van to..
pure evil is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2009., 02:51   #42
da, neloša izmnišljotina, imamo Philipsov do 1,5 l i pogotov zahvalan za večernja uspavljivanja dece i/ili noćna brzinska kuhanja čaja..
DeeJay Dee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 17:05   #43
Jos jedna od bolje izmisljenih stvari za kuhinju!
Na prokuhavanje vode zaista gubim mnogo vremena, pogotovu zimi kad dodjem kuci onak smrznut.....
To cudo koristim za svasta, od caja i nesice, kao i za prokuhavanje vode za supu iz kesice..... i sad zaista imam supu za 5-8 min kako pise na kesici... hahahahahah a ne gubim dragocjenih 10 min na samo kuhanje vode.
Takodje ako zelim na brzinu pire, krompir prelijem kljucavom vodom i nemozes vjerovati kako se brzo kuha.
Sto se ciscenja kamenca tice ja to cinim limunskom kiselinom (limuntos) jer mi bjelo sirce smrdi, a efekt je isti.
QIRBY is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2011., 20:32   #44
Hej, pa to znaci da mu treba vise vremena nego u rajngli na indukcijskom kuhalu (2 min za litru vode od sobne temperature do vrenja).
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 22:29   #45
hahahahahahahaha indukcisko kuhalo!!!!!!
Voda koju ja koristim je iz gradskog vodovoda i da moguce je koristiti za pice. S tim da je u zimskim mjesecima jako hladna ta orjentaciona 2 minuta su bozija milost. :P
A sto se tice indukcije pa to je glupost za nepovjerovati, to je prije svega jako skupo, zatim na njemu koristim iskljucivo posudje za koje se lijepi magnet. Znaci za mene neupotrebljivo jer imam plin u kuci i volim da kuham u keramickim loncima.
QIRBY is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 23:17   #46
Quote:
QIRBY kaže: Pogledaj post
hahahahahahahaha indukcisko kuhalo!!!!!!
Voda koju ja koristim je iz gradskog vodovoda i da moguce je koristiti za pice. S tim da je u zimskim mjesecima jako hladna ta orjentaciona 2 minuta su bozija milost. :P
A sto se tice indukcije pa to je glupost za nepovjerovati, to je prije svega jako skupo, zatim na njemu koristim iskljucivo posudje za koje se lijepi magnet. Znaci za mene neupotrebljivo jer imam plin u kuci i volim da kuham u keramickim loncima.
Cek, ti imas indukcijsko kuhalo i posude za njega, ali ipak i dalje biras koristiti kuhalo za vodu i plin?

Ako nemas, jednostrukih indukcijskih kuhalnih ploca imas vec za 200 i nesto kuna. A od posudja i obicni emajl ide
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2011., 01:16   #47
hehehehe da imao sam tj nasjeo sam na reklamu dok sam bio student i zivio u privatnom smjestaju ne bih li ustedio koju kintu na el. energiji. kuhalo za vodu sam nasao kao meni prakticno pomagalo u kuhinji, i toplo ga preporucujem svima kojima se zaista zuri da imaju kipucu vodu non stop.
QIRBY is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 20:43   #48
pozdrav

imam doma Philipsovo kuhalo, sa 2KW koje je fantastično.
kupio sam nedavno u Interšparu malo kuhalo na akciji za nekih 90 kuna. kad sam zagrijao vodu, smrdjelo je užasno po plastici, i ručka je bila vrela. osim toga, voda se cijedila s kuhala na sve strane. niti poklopac nije mogao uspravno stajati nego je padao.
uz malo "natezanja" dobio sam novce natrag. prije par dana preko e-košarice sam kupio malo kuhalo, Vivax, 2,2 KW za 80 kuna. ista priča. potpuno ista.
ne moram ni pričati da Philipsovo kuhalo nikad nije "smrdilo" na plastiku, ručka je uvijek hladna...
pa me zanima jel postoji ikoje kuhalo a da nije Philipsovo za male novce a da nije potpuno smeće kao ova dva.
za ergonomiju me nije puno briga, toplinu ručke mogu prezivjeti, jedino me taj smrad plastike užasava. kao da talim plastiku uz pomoć vode.
nemam pojma, možda jedino Philips radi takva kuhala koja kuhaju bez mirisa ... ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:07   #49
Na poslu imamo već ohoho godina neki jeftini Samsung i nemamo negativnih primjedbi.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2013., 22:29   #50
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
pozdrav

imam doma Philipsovo kuhalo, sa 2KW koje je fantastično.
kupio sam nedavno u Interšparu malo kuhalo na akciji za nekih 90 kuna. kad sam zagrijao vodu, smrdjelo je užasno po plastici, i ručka je bila vrela. osim toga, voda se cijedila s kuhala na sve strane. niti poklopac nije mogao uspravno stajati nego je padao.
uz malo "natezanja" dobio sam novce natrag. prije par dana preko e-košarice sam kupio malo kuhalo, Vivax, 2,2 KW za 80 kuna. ista priča. potpuno ista.
ne moram ni pričati da Philipsovo kuhalo nikad nije "smrdilo" na plastiku, ručka je uvijek hladna...
pa me zanima jel postoji ikoje kuhalo a da nije Philipsovo za male novce a da nije potpuno smeće kao ova dva.
za ergonomiju me nije puno briga, toplinu ručke mogu prezivjeti, jedino me taj smrad plastike užasava. kao da talim plastiku uz pomoć vode.
nemam pojma, možda jedino Philips radi takva kuhala koja kuhaju bez mirisa ... ?
Iz istog razloga sam ja zamjenila svoje kuhalo za vodu.
Našla sam u Metrou za 130kn, 1.7l zapremnine, "marka" je Elit. Kućište je metalno, ručka je plastična i ona se malo zagrije ali podnošljivo. I ono što mi je isto bilo važno, nema onaj spiralni grijač nego je dno ravno.
Uglavnom, smrad plastike baj baj.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 00:21   #51
Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
Iz istog razloga sam ja zamjenila svoje kuhalo za vodu.
Našla sam u Metrou za 130kn, 1.7l zapremnine, "marka" je Elit. Kućište je metalno, ručka je plastična i ona se malo zagrije ali podnošljivo. I ono što mi je isto bilo važno, nema onaj spiralni grijač nego je dno ravno.
Uglavnom, smrad plastike baj baj.
molim te da mi kažeš marku, jer ih ima nekoliko Elitovih. već sam lud, da moram platiti 2,3 puta više z anormalno kuhalo. čemu onda ova ostala služe ...

Philipsovo kuhalo mi nema otvoren grijač, ali kao ni ona dva low-end kuhala.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2013., 14:23   #52
Bacila sam kutiju, na kuhalu ne piše niš posebno, samo Elit electronics. Ma 130kn je, ne možeš fulat.
Sheeva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 12:51   #53
jedno malo glupo pitanje
i ja već dugo koristim kuhalo, totalna ušteda vremena...uglavnom jel po vašem mipljenju ima potrebe svaki put nakon korištenja isključivat kuhalo iz struje? prije sam imala neo staro koje nije dobro izbacicalo pa ako bi ga vratila na postolje onako bez vode počelo bi opet grijat, ali sad je ovo drugo naravno ok. pa dal i vi na to pazite tj jel uopće ima potrebe?
amy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2013., 21:15   #54
Moj je stalno ukljucen u struju .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 07:25   #55
pa hvala na odgovoru, ja uvijek pazim kad idem na posao i kad me tako duže neće biti da ga isključim ( fobija od onog starog neispravnog) pa sam na kraju počela na poslu razmišljat ono jesam ga isključila ili ne??? samo sam se htjela uvjerit jel uopće ima potrebe za tim
amy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2013., 08:48   #56
Mislim da nema, mi i na poslu imamo jedan i taj je isto stalno ukljucen.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 11:38   #57
Doma ga stalno isključujem, ali mislim da za tim nema potrebe, to radim više onako - iz navike.
Inače, najbolji kućanski aparat, kod nas je u upotrebi najmanje tri puta dnevno i predstavlja veliku uštedu vremena i energije.
__________________
Riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve...
sheena0512 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 12:37   #58
a onda valjda nema potrebe možda je i kod mene to samo neka glupa navika, izgleda da se samo ja opterećujem s tim pa sam zato i pitala, ali ako vi smatrate da nema potrebe onda je valjda tako
amy55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 14:41   #59
Quote:
Sheeva kaže: Pogledaj post
Iz istog razloga sam ja zamjenila svoje kuhalo za vodu.
Našla sam u Metrou za 130kn, 1.7l zapremnine, "marka" je Elit. Kućište je metalno, ručka je plastična i ona se malo zagrije ali podnošljivo. I ono što mi je isto bilo važno, nema onaj spiralni grijač nego je dno ravno.
Uglavnom, smrad plastike baj baj.
e to je i meni bitno, haha, jer puno ga je lakše čistiti. Ja imam neko "lijevo!, ne znam ni koja marka, kupila u Plodinama za 100 kn. Godinu dana već svakodnevno radi bez pogovora!
__________________
Samo je nada jedina bez mane; točno je onakva kakvu želimo!
mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2015., 17:57   #60
kuhao...

Ovo je bila kupnja na prvu:-)
Kuhalo s odabirom temperature. Često pijem čaj ili biljne pripravke, nositi čaj na posao u termosici je rutina. Na sniženju 339kn, kad sam vidio kakve se plastike od kuhala prodaju za 199,99 i vise kartica provucena

Vrlo zadovoljan kupnjom

Kupljeno u intersparu prosli mjesec

http://www.sencor.eu/fast-boil-kettl...ature/swk-1900
__________________
Friends don't let you do stupid things.... alone
potrošač is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:36.