Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 08:32   #8341
Bravo Pinčica

mene ove godine čeka Big ben pa nek si mislim šta ću i kak ću
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 15:18   #8342
Evo jedne od nedavnih torti



Kaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2017., 21:13   #8343
@Kaye: Ajme, ovo je bomba tort. Odlična je! Svaka čast. Koliko ti trebalo da ju napraviš?

@Franceska: poznanica je radila tortu na tu temu. Ako hoćeš u inbox ti pošaljem sliku.

@tikii: ja sam još na dan ročkasa radila u jutro topove
pincica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 09:12   #8344
Quote:
pincica kaže: Pogledaj post

@Franceska: poznanica je radila tortu na tu temu. Ako hoćeš u inbox ti pošaljem sliku.
pošalji ali već sam osmislila svoju, još samo da uspije
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 19:39   #8345
Pincica, tesko mi je reci, torta mi je trebala za nedjelju predvecer, a preko tjedna sam radila po cijele dane, pocela sam u petak peci tortu tj torte jer je na kat, a suboti i nedjelju sam cijelu do zadnjeg treba to radila, da sam imala vremena jos bih dodavala detalja i improvizirala haha...

Evo jedna rostiljska

Kaye is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 17:18   #8346
Pozdrav ekipa, triba bi mi savjet radila bi mami tortu ono cvijece u tegli, http://imgur.com/a/rI6L1

E mene sad zanima koliko ticina mi triba? Radila bi 2 torte,obe 15 cm sirine u vrhu a 20 cm visine. Nebi se zezala da to sama radin, mislin na masu, nego bi je kupila, pa mi triba savjet iskusnih, 250 gr je malo za to ili je dosta?
titica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 19:57   #8347
Pozdrav drage forumasice!
Evo ponovno se blizi rockas mog sina i popet sam si zadala da mu tortu ukrasim ticinom!😊
Kako godinu se nisam ticinom koristila od proslog rodjendama, trebam se nekih stvari podsjetiti.
1. Planiram figurice napraviti kroz tjedan pa ih onda samo dodati na tortu. Zanima me gdje trebam cuvati figurice? Sjecam se da sam prosle godine figurice cuvala vani i skroz mi se stvrdnula.
2. Planiram tortu premazati butter kremom pa onda staviti ticino. Jel se ticino stavlja cim se namaze butter krema ili?
3. I kad napravim ticino masu mogu li odmah ga razvaljati i njime obloziti tortu ili ticino treb odstajati neko vrijeme (koliko?) u frizideru?
Puno vam hvala na odgovorima!!!☺
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 21:27   #8348
Quote:
Samozatajna kaže: Pogledaj post
Pozdrav drage forumasice!
Evo ponovno se blizi rockas mog sina i popet sam si zadala da mu tortu ukrasim ticinom!😊
Kako godinu se nisam ticinom koristila od proslog rodjendama, trebam se nekih stvari podsjetiti.
1. Planiram figurice napraviti kroz tjedan pa ih onda samo dodati na tortu. Zanima me gdje trebam cuvati figurice? Sjecam se da sam prosle godine figurice cuvala vani i skroz mi se stvrdnula.
2. Planiram tortu premazati butter kremom pa onda staviti ticino. Jel se ticino stavlja cim se namaze butter krema ili?
3. I kad napravim ticino masu mogu li odmah ga razvaljati i njime obloziti tortu ili ticino treb odstajati neko vrijeme (koliko?) u frizideru?
Puno vam hvala na odgovorima!!!☺
1. Ja ih cuvam na zraku i lijepo mi se posuse
2. Stavi premazanu tortu u frizider da se dobro stisne maslac u kremi, ne odmah nanositi
3. Mozes i odmah ali iz mog iskustva nakon sto. Sat dva odstoji ljepse se s njim radi i boje budu i tenzivnime
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 22:40   #8349
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
1. Ja ih cuvam na zraku i lijepo mi se posuse
2. Stavi premazanu tortu u frizider da se dobro stisne maslac u kremi, ne odmah nanositi
3. Mozes i odmah ali iz mog iskustva nakon sto. Sat dva odstoji ljepse se s njim radi i boje budu i tenzivnime
Hvala na odgovorima i savjetima!!
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 15:14   #8350
Zanima me kako se osjeti ta butter krema koja se nanosi ispod ticina.
Prošle godine sam tortu premazivali sa ganache kremom. Pa se dvoumim da ipak ponovno nju koristim. Može samo mali podsjetnik kako se ona radi? Promjer torte je 24cm!
Hvala!
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 13:09   #8351
Quote:
Samozatajna kaže: Pogledaj post
Zanima me kako se osjeti ta butter krema koja se nanosi ispod ticina.
Prošle godine sam tortu premazivali sa ganache kremom. Pa se dvoumim da ipak ponovno nju koristim. Može samo mali podsjetnik kako se ona radi? Promjer torte je 24cm!
Hvala!
Meni je odurna i ja ju ne koristim, koristim ganache u omjeru čokolada vrhnje 2:1

Sad sam ovu zadnju tortu radila swiss meringue buttercream, to je kao finija verzija buttercreme ali meni je i to bilo gadno jesti a vidla sam da je i dosta ljudi ostavilo po tanjurima
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 13:41   #8352
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Meni je odurna i ja ju ne koristim, koristim ganache u omjeru čokolada vrhnje 2:1

Sad sam ovu zadnju tortu radila swiss meringue buttercream, to je kao finija verzija buttercreme ali meni je i to bilo gadno jesti a vidla sam da je i dosta ljudi ostavilo po tanjurima
Uf, dobro da sam onda pitala!
Može samo kratka uputa koliko bi mi čokolade i vrhnja trebala za tortu od 24cm i kratka uputa kako se radi, budući si prošle godine kada sam ju radila nisam zapisala recept?!

Unaprijed hvala!
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 12:54   #8353
Ženskice,
ovaj put sam počela na vrijeme smišljati tortu i kako da ju uredim.. puuno prije vremena. Tako da imam fore naručiti i preko ebaya, a da mi sve stigne. Ugl, da li neka od vas naručuje jestive boje (u gelu i prahu) preko ebaya? Može link? Zapela sam za zlatnu ali sve boje dolaze u obzir.
I svi ostali prijedlozi oko naručivanja (linkovi, selleri) za alat ili bilo šta drugo vezano uz izradu torti su dobrodošli
Unaprijed hvala!
tikii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 16:01   #8354
Quote:
Samozatajna kaže: Pogledaj post
Uf, dobro da sam onda pitala!
Može samo kratka uputa koliko bi mi čokolade i vrhnja trebala za tortu od 24cm i kratka uputa kako se radi, budući si prošle godine kada sam ju radila nisam zapisala recept?!

Unaprijed hvala!
Uf ja uvijek napravim više pa možda nisam nabolje mjerilo, možda će cure sa više iskustva znati bolje reći ali ja bi bar 600 -700 grama ganacha napravila

Ja radim u omjeru 2:1 čokolada:vrhnje, ali relano može se i manje čokolade ali ja volim da mi bude ko kamen

Ugriješ vrhnje do vrenja i staviš unutra natrganu čokoladu, uzmi neku kvalitetnijeu tamnu, ostaviš minutu da se otopi i dobro izmješaš i pustiš da se malo ohladi skroz

Onda možeš čak i izmiskasati, kažu da se dobije malo volumena kad se izmiksa, i s onda možeš mazati

sretno
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 08:55   #8355
Još jednom hvala na savjetima!
Figurice za tortu sam napravila i sad me zanima cime ih mogu premazati da im izgledaju ljepse, a i malo su mi od secera u prahu koji sam koristila da mi se masa ne lijepi za radnu plohu. Znaci, kako ih mogu malo usminkati? 😊
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:16   #8356
Ja inace sve premazem vodom i alkoholom(pomijesano) i fondan i figurice
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 15:29   #8357
Quote:
Lauf kaže: Pogledaj post
Ja inace sve premazem vodom i alkoholom(pomijesano) i fondan i figurice
Oprostite, a kojim/kakvim alkoholom? I u kojem omjeru? Ne bih da pretjeram pa da mi se osjeti alkohol!
Hvala!
Samozatajna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 16:00   #8358
Quote:
Samozatajna kaže: Pogledaj post
Oprostite, a kojim/kakvim alkoholom? I u kojem omjeru? Ne bih da pretjeram pa da mi se osjeti alkohol!
Hvala!
neće ti se osjetiti, ja stavim votku ak imam, ona je najneutralnija ali može i bilo kakva bezbojna rakija
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2017., 06:52   #8359
Quote:
Samozatajna kaže: Pogledaj post
Oprostite, a kojim/kakvim alkoholom? I u kojem omjeru? Ne bih da pretjeram pa da mi se osjeti alkohol!
Hvala!
Ja stavim rakiju
Pola-pola.
__________________
Žalostan je čovjek u kojemu nije ostalo ništa dječje.
Lauf is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 20:24   #8360
http://i646.photobucket.com/albums/u...pseynld0an.jpg

Torta iz slastičarne ,samo sam ukrasavala, bila je već presvučena u bijeli fondan
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:15.