Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 17:22   #921
Ja je čak i ne ribam, nekad samo nalomim, a nekad položim cijelu tablu. Svakako se ona otopi, zapeče i bude prefino
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 23:22   #922
slažem se apsolutno
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 17:15   #923
Kada sam bila mala moja pokojna mama je punila palačinke orasima - ali ne ono samljeveni, pomiješani šećerom pa trpala, nego baš krema/namaz! E sad ja imam 26 godina i želim to napraviti, googlam i čitam i pojma nemam kako napraviti namaz od mljevenih oraha. Zna li tko možda?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 17:20   #924
Nisam sigurna na koje točno misliš, ali ja obično zakuham u gusto mljevene orahe s mlijekom i šećerom i pustim da se ohladi. To mi je super fil i za palačinke i za jednostavne kolače, možeš dodati unutra i cimeta, meda, vanilije... ako voliš.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 18:07   #925
Quote:
tiluriumm kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna na koje točno misliš, ali ja obično zakuham u gusto mljevene orahe s mlijekom i šećerom i pustim da se ohladi. To mi je super fil i za palačinke i za jednostavne kolače, možeš dodati unutra i cimeta, meda, vanilije... ako voliš.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Mogu probati, imam 150 g oraha, a nas je dvoje, pa možeš li mi molim te dati okvirne omjere?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 22:42   #926
Ma od oka, na 15 deka oraha ti je dovoljno 2 deca mlijeka i žlica šećera, ali probaš pa staviš koliko ti odgovara, smanjiš dozu ako želiš gušće i manje slatko ili pojačaš. Možeš staviti i smeđi šećer umjesto bijelog.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 12:44   #927
Prosle godine pravila sam jednostavnu pitu sa tikvicama sunkom sirom i lisnatim. Princip je da se sve isjecka u jednu posudu, natrga svjeze lisnato tijesto, dodaju jaja i mlijeko i izlije u kalup. Ima li tko mozda recept? Nisam bas sigurna hocu li odokativno pogoditi..
hvala!
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:33   #928
Quote:
BuBuBubiiiii kaže: Pogledaj post
Prosle godine pravila sam jednostavnu pitu sa tikvicama sunkom sirom i lisnatim. Princip je da se sve isjecka u jednu posudu, natrga svjeze lisnato tijesto, dodaju jaja i mlijeko i izlije u kalup. Ima li tko mozda recept? Nisam bas sigurna hocu li odokativno pogoditi..
hvala!
ovo?
riumanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 13:51   #929
Riumanka da!!
Hvala puno!
Odo pec
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 02:34   #930
jedna cimerica iz bosne je znala praviti nešto što je zvala pita - stavila je jogurt, mlijeko, brašno, jaje, maslac/ulje, posolila, ponekad ubacila kockice krumpira, sira, šunke, tako tog.
to se sve u jednoj teći pomiješalo pa izlilo na lim za pečenje, peklo 15-ak minuta, i ispalo je onako fino spužvasto i to je moglo do drugog dana biti tako mekano. nije baš kao biskvit bilo, podsjeća me više na zlevanku koju mi je baka znala spremati.

e sad.. ja se ne sjećam ni točnih sastojaka ni omjera, ali jel netko zna o čem pričam i kako se to točno zove?
__________________
I’m a carbie girl in a carbie world.
Danielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 09:29   #931
Quote:
enedielle kaže: Pogledaj post
jedna cimerica iz bosne je znala praviti nešto što je zvala pita - stavila je jogurt, mlijeko, brašno, jaje, maslac/ulje, posolila, ponekad ubacila kockice krumpira, sira, šunke, tako tog.
to se sve u jednoj teći pomiješalo pa izlilo na lim za pečenje, peklo 15-ak minuta, i ispalo je onako fino spužvasto i to je moglo do drugog dana biti tako mekano. nije baš kao biskvit bilo, podsjeća me više na zlevanku koju mi je baka znala spremati.

e sad.. ja se ne sjećam ni točnih sastojaka ni omjera, ali jel netko zna o čem pričam i kako se to točno zove?
https://www.kuhar.ba/recept/livaca/
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 04:02   #932
Trazim recept za dobro pecivo za burger. Nesto vec isprobano.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
kos24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2017., 19:08   #933
ima li netko recept za sočne muffine s borovnicama?
__________________
Leave the gun. Take the cannoli.
essence is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 12:08   #934
Tražim recept za kolač koji je moja pokojna baka radila, pa molim pomoć. Radi se o kremastom, zasitnom slavonskom kolaču. Baza mu je bila sočni biskvit s orasima visine 2 cm. Na njega je išla krema s orasima svijetlo bež boje visine 2 cm, na nju žuta krema s ribanom koricom naranče visine isto 2 cm i na kraju je cijeli kolač premazan šamom. Pretpostavljam da su kreme bile kuhane. Sličan recept je vasina torta, ali recept koji ja tražim ima 2 kreme i još šam na vrhu. Kolač je bio dimenzija tepsije 20 x 32 cm i rezao se na šnite. Molila bi recept ako tko prepoznaje o čemu se radi.
Little lioness is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 16:52   #935
Trebam recept za nešto slatko s rabarbarom. Hvala
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:15   #936
Quote:
Coco_Nut kaže: Pogledaj post
Trebam recept za nešto slatko s rabarbarom. Hvala
Špic ti je majstor za rabarbaru. Ovoga sam se sjetio ali još je objavio neki uradak.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2017., 18:27   #937
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Špic ti je majstor za rabarbaru. Ovoga sam se sjetio ali još je objavio neki uradak.
Hvala! Mislim da će biti krostata. Samo, fali mi liker od jagode.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 14:49   #938
Quote:
kos24 kaže: Pogledaj post
Trazim recept za dobro pecivo za burger. Nesto vec isprobano.

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
Evo ja ću ovo isprobat ovih dana, pa javim:

https://www.kingarthurflour.com/reci...er-buns-recipe
klif is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 09:18   #939
Quote:
klif kaže: Pogledaj post
Evo ja ću ovo isprobat ovih dana, pa javim:

https://www.kingarthurflour.com/reci...er-buns-recipe
Evoga isprobao sam recept.
Peciva jako ukusna. Meni su ispala ovako više kao neke mini lepinje. Mojom greškom. Nisam pustio da se još dižu u tepsiji, već sam ih radi nedostatka vremena odmah stavio peć. Druga greška je što im oblike nisam formirao nekim kalupom i tako pekao, kako bi bili viši, pa su eto ispali kao lepinje.

Uskoro ću ponoviti, neću mijenjat sastav recepta, već tehnički to bolje izvest.
Koristio sam više vode, kako stoji u receptu za zimsko vrijeme..hmmm možda i oko toga malo korekcije.

https://imgur.com/a/kVgoU
klif is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2017., 11:04   #940
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
Tražim recept za kolač koji je moja pokojna baka radila, pa molim pomoć. Radi se o kremastom, zasitnom slavonskom kolaču. Baza mu je bila sočni biskvit s orasima visine 2 cm. Na njega je išla krema s orasima svijetlo bež boje visine 2 cm, na nju žuta krema s ribanom koricom naranče visine isto 2 cm i na kraju je cijeli kolač premazan šamom. Pretpostavljam da su kreme bile kuhane. Sličan recept je vasina torta, ali recept koji ja tražim ima 2 kreme i još šam na vrhu. Kolač je bio dimenzija tepsije 20 x 32 cm i rezao se na šnite. Molila bi recept ako tko prepoznaje o čemu se radi.
Točno se sjećam ovakvog kolača, ali nisam sigurna da imam recept. Malo ću prokopati po maminim bilježnicama.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:49.