Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 16:19   #5681
Da li hzzo salje podsjetnik za predaju papira za produzenje? I sta se predaje za produzenje samo medicinska dokumentacija ili jos nesto od potvrda?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
crazydiamond2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 10:33   #5682
za uvećani dječji ćeš čekati vještačenje jer se po novom vještači i to
a koliko će trajati samo bog zna
ja sam za invalidninu čekala godinu dana vještačenje, kad sam zvala rekli su da invalidninu i uvećani dječji rješavaju zadnje, da su im prioritet produženje njege, paa onda ako imaš to onda sve spoje
mi znači čekali vještačenje za invalidninu sve dok nam njega nije istekla pa su sve skupa vještačili


crazy, dobije se doma kao neka "opomena" (bar sam ja tako dobila) sa upozorenjem da se javim odmah, najhitnije
a nisam kasnila s predajom papira
pa sam pitala ženu tamo da zašto to, pa je rekla da smo obavezni predati dokumentaciju 60 dana prije roka
znači ja sam imala rok u rujnu, morala sam predati papire u srpnju
jer oni imaju rok 60 dana da ti odobre ili ne odobre, zato je to

ja sam i prvi puta predavala samo medicinsku dokumentaciju (samo kopije nalaza), i tamo neki papir ispunjavala. a kako čujem da u drugim gradovima treba i neka potvrda od pedijatra i nešto iz firme gdje su roditelji zaposleni. meni su rekli da to ne treba, da to oni vide u kompjuteru.

i za uvećani dječji sam dobila doma poziv da im dostavim rješenje o produženju njege

Zadnje uređivanje vlovrec : 28.10.2016. at 10:36. Reason: .
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2016., 12:48   #5683
Mi smo papire za skraćeno radno vrijeme predali 15.09., danas smo bili na vještačenju (dr, defektolog, logoped, soc. radnik), a trebat će im još barem 2-3 tjedna da naprave rješenje. Dakle, više od 2 mjeseca.
Za doplatak su rekli da odem sama u mirovinsko ako rješenje bude pozitivno.
TIT is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2016., 14:26   #5684
Pozdrav!
Ima li možda netko tko je tražio produljenje porodiljnog radi njege djeteta na temelju dijagnoze febrilnih konvulzija?
Ja trenutno koristim produljeni porodiljni, ali zbog toga što je dijete kasnilo u motoričkom razvoju...novu dokumentaciju moram predati u veljači iduće godine, no kako je dijete motorički sada ok, mislim da nam fizijatar neće pisati onu napomenu za produljenje porodiljnog. A u međuvremenu su bile dvije epizode febrilnih konvulzija .
Još smo u obradi kod logopeda i psihologa, radna terapija, ali mislim da na temelju toga nemamo puno šanse.
anahu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2016., 11:15   #5685
Ne treba ti nikakva preporuka, nama su je cak neki i odbili dati jer kao u komisiji su lijecnuci, i znaju oni sto i kako, ne treba im govoriti
Nista te ne kosta probati, sve kopije prilozi, od svega
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2016., 10:32   #5686
Pozdrav! Predati ću zahtjev za njegu djeteta, malena mi sada ima 9 mjeseci. Dijagnoza je krvarenje II stupnja obostrano, manifestira se hipo tonusom mišića, u stresu zatvorene šačice, inadekvatan stav stopala. Inače je beba vrlo živa i da nisam imala iskustva s vježbanjem prvog sina ne bi primjetila da nešto nije u redu. Rano je propuzala (6,5 mjeseci), diže se na noge s 8 mjeseci, ali sve treba puno korigirati. Najveći problem mi je dizanje na noge, koji radi skroz krivo, samo ukoći noge, pa onda i stopala stoje prema van, tako da trebam biti što više uz nju i spuštati ju, pa se igrati na potkoljenicama, ali opet paziti da ne sjedi na njima, vježbati pravilan iskorak itd. Doktorica me dosta prepala na pregledu da krivim stajanjem može iskriviti stopla, mi je ne dižemo, ali njoj je to novi svijet i korisiti svaku priliku da se digne. Da li je netko bio na komisiji sa sličnom dijagnozom, kakva su iskustva?
Ema01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 02:10   #5687
Pozdrav,
molila bih savjet i pomoć
Zahtjev smo prekasno predali jer nismo znali da možemo tražiti dopust. Rješenje nismo još dobili, a trebala bih se vratiti na posao sljedeći tjedan. Što sad? Vratiti se na posao i čekati rješenje? Otkad vrijedi rješenje, od datuma koji smo napisali na zahtjevu? Primijenuje li se retrogradno? Koga zvati?
Zvala Hzzo, kažu nije kod njih, ne znaju kad će stići.

Hvala!
Loptica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 09:51   #5688
Quote:
Loptica8 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molila bih savjet i pomoć
Zahtjev smo prekasno predali jer nismo znali da možemo tražiti dopust. Rješenje nismo još dobili, a trebala bih se vratiti na posao sljedeći tjedan. Što sad? Vratiti se na posao i čekati rješenje? Otkad vrijedi rješenje, od datuma koji smo napisali na zahtjevu? Primijenuje li se retrogradno? Koga zvati?
Zvala Hzzo, kažu nije kod njih, ne znaju kad će stići.

Hvala!

Eto da javim. Danas mi u hzzo u Zg rekli da Rješenje vrijedi od dana donošenja, znači ne retrogradno. Dakle, dotada na posao.
Loptica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 11:35   #5689
Quote:
Loptica8 kaže: Pogledaj post
Eto da javim. Danas mi u hzzo u Zg rekli da Rješenje vrijedi od dana donošenja, znači ne retrogradno. Dakle, dotada na posao.
Hm, probaj provjerit još jednom, nisam 100% siguran da li moraš mijenjati zahtjev ako se vratiš na posao jer to više nije produljeni porodiljni već bolovanje zbog njege djeteta. Iako su mi, između svih ostalih informacija, rekli da "produljeni porodiljni" ne postoji već se u svakom slučaju radi o bolovanju, samo raja to zove produljenim porodiljnim. Da bi mi drugi put na drugom mjestu rekli kako to nije baš točno jer se knjigovodstveno vodi drukčije, u zavodu također itd.. ali iz mog iskustva uvijek bi donjeli rješenje prije dana povratka na posao. Zovi ih opet, gnjavi ih.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2016., 21:53   #5690
Mi smo isto pitali šta ako se to njihovo riješenje otegne
I rečeno nam je da si onda mame obično uzmu godišnji, kao na poslu su, ali ipak nisu
Znači ne vrijedi retrogradno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 10:45   #5691
Thumbs up

Hvala na odgovorima!

GO više nemam. Ali imam roditeljski od prvog djeteta pa ću njega otvoriti na 30 dana, dotada će valjda stići rješenje.

Jučer sam ponovno poslije zvala i dobila pravnika kod kojeg je moj predmet i moram ga pohvaliti! Stvarno je čovjek i pun razumijevanja, nije stavljao papirologiju ispred ljudi. :klap:
Loptica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 10:57   #5692
Angry

Zna li netko hoće li se ove mjere povećanja porodinskih naknada u drugih 6 mjeseci s max.2660 kn na max. 4000 kn i s 1661 kn na 2328 kn cijelih godinu dana za nezaposlene, odraziti ikako i na primanja ovdje prisutne većine forumašica koje su s naknadom od 2161 kn na tzv "produženom porodinskom" tj na dopustu za njegu i skrb djeteta s težim teškoćama u razvoju? Ili će biti diskriminacija?
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 15:47   #5693
Mislim da nece
Negdje sam vidjela da se potpisuje peticija
U biti ih najvise boli sto je bandic u zagrebu dao one novce majkama s 3 i vise djece, a majkama djece s teskocama u razvoju nije niti kunu podignuo tu naknadu

Netko je negdje spomenuo da je njima u cilju da se cim vise djece rodi, a misle da ce s tim povecanjem "nagovoriti" roditelje da imaju vise djece, ali ih uopce nije briga za kasniju buducnost te djece

Ma svasta pisu, jako su roditelji ogorceni
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 17:29   #5694
Meni to izgleda kao poticanje reprodukcije i ohrabrivanje samo za osnovnu jednogodišnju (6 mj + 6 mj) skrb i brigu za savršene, dok za one druge nije važno jer su roba s greškom, trajnom ili privremenom nebitno! Zaista će biti sramotno, i ovako već je sa samo 2161 kn, ako će zaposlene majke s "feleričnom djecom" (čiji otac također mora biti zaposlen da bi izvojevale tu šačicu kuna za ostanak i rad sa svojim djetetom) s iznosom svoje naknade spasti na niže grane od nezaposlenih. Kao neka kazna jer nisu uspjele roditi savršeno zdravu bebu arijevca, pa tko ih šljivi! No, vidjet ćemo, tko već na "produženom porodinskom" dočeka srpanj sljedeće godine, ali ne sluti mi na uvažavanje ove skupine majki s malom djecom starijom od godinu dana...
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2016., 21:52   #5695
Ministrica, ne znam joj ime, navela je da ce se ici u izmjene/dopune Zakona o rodiljnim i porodiljnim naknadama a on ne regulira naknade koje mi primamo tako da, sudeci po tome, ostajemo na crkavici :koji smajlic staviti:
__________________
Gnothi seauton.

Zadnje uređivanje adriatica : 02.12.2016. at 22:03.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2016., 18:36   #5696
Prava i njihov način korištenja koja imaju roditelji djeteta s težim smetnjama u razvoju, detaljno su opisana Pravilnikom
(Pravilnik o uvjetima i postupku za stjecanje prava zaposlenog ili samozaposlenog roditelja djeteta s težim smetnjama u razvoju na dopust ili na rad u skraćenom radnom vremenu radi njege djeteta, NN 29.1.2009)
na temelju članka 23. Zakona o rodiljnim i roditeljskim potporama (NN br 85/08. i 110/08.).
Promjene su moguće jedino ako će mijenjati i taj Pravilnik kao podzakonski akt.

Zapravo prema zadnjem Zakonu iz 2011, ima i nas ubačene u nutra.
http://www.zakon.hr/z/214/Zakon-o-ro...skim-potporama

Članak 24.a
Možda ima nade...

Zadnje uređivanje Borkica : 03.12.2016. at 18:52.
Borkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 20:42   #5697
Drage mame, trebam vaše mišljenje... Porodiljni mi traje do 21.12., prije cca2 tjedna sam predala zahtjev za produženjem (njega djeteta). Dijete je ranije rođeno (u 35 tt) i ide na Goljak 2 puta mjesečno (malo kasni u motorici, ali nije imao krvarenje). Što mislite, da li ce mi odobriti njegu?
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 20:47   #5698
Vjerojatno hoce. Trazila si produzenje jer je ranije rodjen? Ne sjecam se tocno, mislim da produzenja mogu dobiti svi rodjeni prije 37 tjedna.
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2016., 20:58   #5699
Quote:
adriatica kaže: Pogledaj post
Vjerojatno hoce. Trazila si produzenje jer je ranije rodjen? Ne sjecam se tocno, mislim da produzenja mogu dobiti svi rodjeni prije 37 tjedna.
Hvala na odgovoru.

Oni su meni rodiljni već u startu produžili za tih 5 tjedana. Da li to igra kakvu ulogu? Da li ikad produze samo 3 mjeseca?
__________________
"...U zivotu sam prosao kroz mnoge teske trenutke, a neke od njih su mi se stvarno i dogodili..."
nu_tela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2016., 11:15   #5700
Ne igra ulogu, pitala sam jer je steta ne iskoristiti kad se ima zakonsko pravo. Produzuju i na tri mjeseca, pa ako zatreba trazi se ponovno produzenje. Ne trebas brinuti, idete na vjezbice i to je dovoljan razloga za produzenje
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:39.