Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2015., 09:44   #381
Možeš li bar navesti zašto su sve priče smeće? Bar jedna rečenica? Ili si ti neki apsolutni autoritet u području filma Samo pljuvačina :klap:
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2015., 09:52   #382
Ne znam da li se već spominjao ali htio bi preporučiti španjolski film Los lunes al sol ("Ponedjeljkom na suncu") iz 2002. Režiser: Fernando Leon de Aranoa
Glume meni dva najbolja španjolska glumca: Javier Bardem i Luis Tosar

Sociološka drama koja prati sudbinu skupine prijatelja-bivših kolega nakon što su dobili otkaz u lokalnom brodogradilištu koji provode dane u besposlici i sanjarenju. Dirljiv i rijetko realističan film. Bardem vrlo dobar kao neformalni vođa skupine isto kao i standardno dobar Tosar.
__________________

Heroji ne trebaju nam ni puške ni pištolji
Samo čisto srce i ničeg se ne boj
Zookey is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 14:08   #383
Thumbs up DANAS....

Mientras duermes, španjolski film (12) - Kino Europa



MIENTRAS DUERMES / SLEEP TIGHT

Godina proizvodnje: 2011.
Kućepazitelj Cesar zaljubljen je u jednu od stanarka zgrade, u zgodnu Claru. Kako ne zna kako bi joj prišao, a i vjeruje da su mu šanse male, Cesar počne anonimnim pismima uzrujavati Claru. Međutim, ne zaustavi se samo na pismima već iskoristi priliku što posjeduje ključ njezinog stana te joj u kreme ubacuje različite "otrove" od kojih Clara dobiva kožne osipe. No to nije sve, noću dok Clara spava, Cesar je onesvješćuje kloroformom te se zavlači pod njezin krevet. No kada joj podmetne žohare, izazove reakciju na koju nije računao: Clara napušta zgradu, a potom se vraća sa svojim dečkom Marcosom.

Triler s elementima horora "Dok spavaš" djelo je španjolskog redatelja Jaumea Balagueróa koji se proslavio s nekoliko odličnih triler-horora (Rec, Fragiles, Los sin nombre). Kao i u prethodnim Balagueróovim filmovima strah i nelagoda građena je na vizualnom i dramaturškom nivou, a iza kamere je vrsni snimatelj Pablo Rosso koji mu je snimao Rec i Rec 2 te koji odabirom neobičnih kutova, igrom svjetlosti i sjene gradi osjećaj nelagode i napetosti.
U glavnim su ulogama poznati španjolski glumci Luis Tosar i Marta Etura koje smo nedavno imali prilike vidjeti na našim ekranima u filmu Cell 211 (Ćelija 211).
Dok spavaš postigao je odličan komercijalni uspjeh, a i nagrađen je s 10-ak nagrada na filmskim festivalima.

Trajanje: 96 min.
Uloge: Luis Tosar, Marta Etura, Alberto San Juan, Petra Martínez, Iris Almeida
Scenarij: Alberto Marini
Redatelj: Jaume Balagueró
Žanr: triler


UŽIVAJTE!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 21:21   #384
Nis posebno film osim sto pokusava sokirati.
MagicRat is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2015., 21:43   #385
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
Ne znam da li se već spominjao ali htio bi preporučiti španjolski film Los lunes al sol ("Ponedjeljkom na suncu") iz 2002. Režiser: Fernando Leon de Aranoa
Glume meni dva najbolja španjolska glumca: Javier Bardem i Luis Tosar

Sociološka drama koja prati sudbinu skupine prijatelja-bivših kolega nakon što su dobili otkaz u lokalnom brodogradilištu koji provode dane u besposlici i sanjarenju. Dirljiv i rijetko realističan film. Bardem vrlo dobar kao neformalni vođa skupine isto kao i standardno dobar Tosar.
Odličan film.

Očekivao sam samo solidan filmić, a na kraju mi se jako vidio..
Schockrae is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 18:01   #386
Quote:
Schockrae kaže: Pogledaj post
Odličan film.

Očekivao sam samo solidan filmić, a na kraju mi se jako vidio..
gledao davno, +
__________________
sistem : žaba guta rodu.
pbeatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 21:27   #387
Meni se jako svidio Saurin "Pucaj!" ("Dispara!") iako je ovdje popljuvan od kritičara:
http://film.purger.com/recenzije/filmovi/00254.shtml

Davno sam gledao i romantičarsko-bajkoviti "Crvena Vjeverica" Julia Medema koji bih volio opet pogledati.
http://www.divan.hr/event/ljetno-kin...ena-vjeverica/

Bio mi je odličan i film o infantilnom španjolskom kralju (negdje u 16.-17.stoljeću) koji je počeo otkrivati ženu kao spolno biće, ali sjećam se samo nekih detalja i bio bih zahvalan onome tko mi otkrije koji je to film.

Isto kao i jedan poprilično morbidan o nekom brutalnom otmičaru koji u pokušaju da puškom usmrti svoju žrtvu, mladu djevojku, ostavlja ju oštećenog mozga i na razini malog djeteta, i tada počne brinuti o njoj i razvijati neki bizaran ljubavno-roditeljski odnos.

Nezaboravna je i jedna turbootkačena SF cyberpunk parodija koja je bila obilato inspirirana tada suvremenom španjolskom i evropskom društveno-političkom svakodnevicom: ultralijevim terorističkim separatističkim organizacijama u urbanom okruženju garniranom tehnološkim novotarijama.
Mutantska akcija (Acción mutante)
https://www.youtube.com/watch?v=jMZA9a_jx3Q
timid atenjanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 21:57   #388
Quote:
Zookey kaže: Pogledaj post
Ne znam da li se već spominjao ali htio bi preporučiti španjolski film Los lunes al sol ("Ponedjeljkom na suncu") iz 2002. Režiser: Fernando Leon de Aranoa
Glume meni dva najbolja španjolska glumca: Javier Bardem i Luis Tosar

Sociološka drama koja prati sudbinu skupine prijatelja-bivših kolega nakon što su dobili otkaz u lokalnom brodogradilištu koji provode dane u besposlici i sanjarenju. Dirljiv i rijetko realističan film. Bardem vrlo dobar kao neformalni vođa skupine isto kao i standardno dobar Tosar.
Izvanredan film.

Inače, imao sam fazu u kojoj sam gledao samo španske filmove. Za mene jedna od omiljenih kinematografija.
__________________
...i čim si čuo njeno ime, i pre nego što si je sreo, oduvek si je znao i voleo već vekovima...
RodionRomanovič is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 14:51   #389
Quote:
Jensen Ackles kaže: Pogledaj post
La cara oculta (The hidden face)

Sinoć sam ga pogledao i zadovoljan sam. Malo sam više očekivao od cijelog filma ali bez obzira - jako dobar film. Preporučam ga svima.
Originalna ideja, odlična režija i gluma. Od svega mi se najmanje svidio kraj. Očekivao sam malo ekspresivniju završnicu. Premda, i ovako je dosta morbidno završio.

7.5/10
Baš sam ga prije koji dan pogledala, baš mi je bizarna ideja i svidio mi se. Ja nisam ništa očekivala pa me zato valjda oduševio toliko.

Quote:
Isadora Cadaver kaže: Pogledaj post
Gledao tko Relatos Salvajes?
Nešto mi se gleda, a dolazim u napast da ga upalim
I ovog sam pogledala, isto odličan.
Super mi je što je u svih 6 priča neka sitnica, banalnost ispala presudna, iza koje je sve krenilo nizbrdo i koja je dovela do ekstremne reakcije odnosno osvete.
Impresija is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 01:03   #390
upravo sam pogledala La isla minima i totalno sam zbunjena krajem. može li netko ponuditi objašnjenje, sto teorija mi se vrzma po glavi. može i pp. hvala
dona_dona is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2015., 20:13   #391
Sinoć sam pogledao Los ojos de Julia i moram priznati da sam malo više očekivao od filma. Naravno, to ne znači da je loš. Preporučam vam svima da ga pogledate. Od mene ima četvorku.

Neki (ne svi) plot twistovi su bili malo predvidljivi i očekivani ali ni to ne umanjuje atmosferu i napetost filma. Gluma je perfektna što me i ne čudi s obzirom da su španjolci u pitanju, koji su inače jako kvalitetni glumci.
Jackles is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 11:07   #392
@jackles
ako ti se svidio ojos de julia, preporucio bi la cara oculta (2011). iako mi se julia svidjela, ovo mi je jos bolje.
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2015., 12:04   #393
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@jackles
ako ti se svidio ojos de julia, preporucio bi la cara oculta (2011). iako mi se julia svidjela, ovo mi je jos bolje.
Pogledao sam i La cara oculta i slažem se da je još bolji.
Čak bi ispravio svoj stari post o La cara oculta: kad se dojmovi bolje slegnu zapravo je kraj filma vrhunski i odlično zaokružuje cijeli film.
Jackles is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2017., 23:06   #394
Quote:
Media Blitz kaže: Pogledaj post
Španjolski film za vrijeme Francove diktature dakako nije mogao disati i razvijati se, kao ni kompletno društvo, ali ipak vrijedi spomenuti dva bitna imena onog vremena, a to su Luis Garcia Berlanga i Juan Antonio Bardem. Obojica su snimali izvrsne filmove uz vješto zaobilaženje cenzure.

Berlanga je 1953. snimio legendarnu komediju ''Dobrodošli gospodine Marshall'' koju sam imao sreću gledati na ZFF-u jedne godine u sklopu Polimčeva programa ''debitantski filmovi''. Radi se o iznimno šaljivom filmu pod utjecajima klasičnog neorealizma (pr. ''Čudo u Milanu''), politički intoniranom prema aktualnoj situaciji dolaska Marshallova plana u Španjolsku. Tako se jedno manje andaluzijsko mjesto priprema za dolazak američkih izaslanika.

Drugi značajni Berlangin film je svakako ''Krvnik'' iz 1963., film koji je u jednoj anketi čak i zasjeo na prvo mjesto naj španjolskih filmova ikad. Radi se o iznimno hrabrom i pametnom filmu koji unutar svog sadržaja ostavlja dovoljno alegorijskog prostora za društvenu analizu. Na KG freelechu sam uspio skinuti i njegov ''Placido'' iz 1961., ali nisam još pogledao...

Bardem je 1955. snimio remek-djelo ''Smrt biciklista'', vizualno izrazito impresivan film uz primjetne utjecaje Tolandovih dubinskih kompozicija (evo nekih prizora- 1, 2). Film je izvrsna kombinacija film noira, Hitchcocka, Bunuela i neorealizma uz naglašeni klasni element. Drugi Bardemov film koji sam gledao je jako dobri ''Calle Mayor'', simpatična felinijevska (''I Vitelloni'') humorna drama.

Osim njih dvojice, volio bih pogledati i Condeov ''Surcos'', a u Španjolskoj je 50-ih djelovao i mađarski redatelj Ladislao Vajda. Nadam se da ću ih uspjeti negdje nabaviti...

Uglavnom, preporučam svima da pogledaju ova 4 filma koja sam naveo i vide kako je španjolski film živio prije Ericea, Saure, Almodovara i ostalih.
Ne mogu iščekati...
djvaso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2017., 19:16   #395
http://www.imdb.com/title/tt0101317/

Odličan film - Amantes redatelja Vicentea Arande. Atmosferičan, napet, s predivnim kadrovima (posebno dijelovi snimani u Burgosu), a glumi i odlična Maribel Verdu. Od istog redatelja mi se sviđa povijesna drama i Juana la loca iliti Ivana Luda

http://www.imdb.com/title/tt0270480/?ref_=nm_knf_t2
zorra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 17:39   #396
ljudi, dajte mi u inbox napišite otkud skidate filmove. evo npr. film iz 2004. je nemoguće za naći (la promesa) a kamoli neke starije
inače smatram da su španjolski filmovi podcijenjeni.
zahvaljujem.
__________________
put your hands down my pants and I'll bet you'll feel nuts
mala bez morala is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 22:17   #397
Ima li tko kakvu preporuku za kakav noviji film na španjolskom jeziku, osim ovih koji su spominjani na temi?
Nikad spreman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2018., 23:09   #398
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakvu preporuku za kakav noviji film na španjolskom jeziku, osim ovih koji su spominjani na temi?
Svašta imamo na temi, al eto, ajmo u sridu - El lado oscuro del corazón
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2018., 23:20   #399
Quote:
Nikad spreman kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakvu preporuku za kakav noviji film na španjolskom jeziku, osim ovih koji su spominjani na temi?
La noche de los girasoles (2006)
Chico y Rita (2010)
Arrugas (2011)
Post Tenebras Lux (2012)
Desde allá (2015)
Neruda (2016)
Pepys is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2018., 20:38   #400


Ja ovaj film tražim... nigdje ga ne mogu naći... Ako netko nađe(torrent, za free download, online gledanje free), neka mi proslijedi valjan link u p.m. naravno... hvala unaprijed
Thumbelina1994 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:28.