Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.09.2008., 15:09   #21
Quote:
Adunjanik kaže: Pogledaj post
Zanima me granica dobrog ukusa ovdje
mislim ako od nekog tražiš da te ugosti koliko je dana najidealnije
da se upoznate ali ipak da ne postaneš član obitelji i da ne ometaš domaćina
Jednostavno pitas Nema odredjenih pravila, ali dobro je sve sto nisi siguran/a unaprijed pitati. Time pokazujes i kulturu i da vodis racuna o domacinu.

Ja sam obisla pola Europe tako, upoznala par ljudi u Indokini i ugoscavala poprilicno. S putovanjima mi je bilo super, jer sam pazljivo birala profile, trudila se citati izmedju redaka i slicno. Kad sam ugoscavala, bilo je par iskustava s onima koji samo hoce besplatan smjestaj (i par koji su mislili da je i posluga ukljucena) ali inace odlicna iskustva (i par ljudi u koje bi se lako mogla zaljubiti, samo da je bilo kakve sanse da to potraje).

Samo pazljivo biraj i ponasaj se kulturno. Procitaj komentare drugih ljudi na profilu te osobe, procitaj njezine postove na forumu ako ih ima i slicno.

Inace, mozete se prijaviti i ako nemate kamo nekoga staviti na spavanje - imate i opciju da ste dostupni samo za nalazenje na kavi, pokazat gostu grad i slicno.

Sretno!
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 11:24   #22
Home exchange

Da li netko ima iskustva sa ovim http://www.homeexchange.com
Niame radi se da vi dajete Vaš apartman ili nešto slično ljudima koji isto tako daju njihov apartman u razmjenu.
AShole is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 13:12   #23
Eto mi smo se mijenjali s jednim parom iz NY. Nesimultana razmjena. Oni su bili kod nas ljetos ( dok smo mi bili na nekom drugom putovanju) a mi idemo kod njih ( dok pak oni putuju negdje) drugi tjedan. Sve je prošlo super. Stan su ostavili bolje nego su ga našli ha,ha
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2008., 21:29   #24
Thumbs up

Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Eto mi smo se mijenjali s jednim parom iz NY. Nesimultana razmjena. Oni su bili kod nas ljetos ( dok smo mi bili na nekom drugom putovanju) a mi idemo kod njih ( dok pak oni putuju negdje) drugi tjedan. Sve je prošlo super. Stan su ostavili bolje nego su ga našli ha,ha
Zvuči odlično. Hvala na infu.
AShole is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2008., 21:56   #25
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Eto mi smo se mijenjali s jednim parom iz NY. Nesimultana razmjena. Oni su bili kod nas ljetos ( dok smo mi bili na nekom drugom putovanju) a mi idemo kod njih ( dok pak oni putuju negdje) drugi tjedan. Sve je prošlo super. Stan su ostavili bolje nego su ga našli ha,ha
A gdje vam se nalazi stan i koliko je velik?
Kakav je bio njihov stan u usporedbi sa vašim? I naravno, kako vam se svidio NY?
hora is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2008., 11:50   #26
Mi idemo u NY slijedeći tjedan. Naš stan je u Kopenhagenu.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 15:57   #27
site za razmjenu stanova

čula sam da postoji neki site na kojem se možeš dogovoriti za razmjenu stana na tjedan-dva....
pokušala sam googlati, ali bez uspjeha .. pa ako netko može pomoći bilo kakvom inf., bila bih zahvalna.
)
boaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 17:43   #28
Misliš na ovo?
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2008., 18:56   #29
boaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 14:10   #30
CS nije nikako site za zamjenu stanova !!!
malo poruči i vidjet ćeš da nije to što tražiš!

Za zamjenu kuća i stanova pogledaj

http://www.homeforexchange.com/?gcli...FQRPtAodDmnMCw

Pozdrav!
lusy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 15:34   #31
Lakše će joj biti naći nekoga preko CS nego da nalazi nekoga na određeneoj lokaciji gdje želi ići i da baš ta osoba želi ići u njezin stan, točno tada kada bi išla i ona.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2008., 18:12   #32
Evo ja sam ovo isprobala www.exchangezones.com... tj. javili mi se ljudi da bi dosli u HR i to iz Amerike, Australije, Austrije, Portugala,Poljske... zelili kontakt poslali svoje slike itd....
fora i nema članarine ili takse kao na nekim stranicama isprobaj i sretno
www.exchangezones.com
SANVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 02:32   #33
ZIVIM U SARAJEVU I IMAM VELIKI STAN RADO BIH USTUPIO STAN - SOBU , ZA STAN ILI SOBU NA MORU LJETI
hadzi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2008., 20:38   #34
Quote:
hadzi kaže: Pogledaj post
ZIVIM U SARAJEVU I IMAM VELIKI STAN RADO BIH USTUPIO STAN - SOBU , ZA STAN ILI SOBU NA MORU LJETI
Evo baš lijepo, ja imam stan u Istri i rado bi vidila Sarajevo pa mozemo biti u vezi . Najbolje da tamo negdje na proljeće pošalješ poruku i mozda se dogovorimo nikad se nezna. Recimo 7 mjesec ti u Istru a ja u Sarajevo
SANVAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 23:38   #35
Quote:
SANVAN kaže: Pogledaj post
Evo ja sam ovo isprobala www.exchangezones.com... tj. javili mi se ljudi da bi dosli u HR i to iz Amerike, Australije, Austrije, Portugala,Poljske... zelili kontakt poslali svoje slike itd....
fora i nema članarine ili takse kao na nekim stranicama isprobaj i sretno
www.exchangezones.com
SARAJEVO,stan u centru
rado bih u januaru i cijelo ljeto ZAMJENIO za stan na moru/od Dubrovnika do Poreca i otoke/ ali i u Zagrebu,Osjeku,oko Plitvickih jezera......
pozzz
riki-sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2008., 21:09   #36
mijenjanje stanova

Stan u Zenici,kuca u Amsterdamu,apartman u Lorret de mar,Kuca na st Maartenu(karibi)mijenjao bi za Istru u 8 mjesecu u obzir dolazi samo cijeli mjesec...

Ako zelite slike od stanova apartmana javite se na pp
Zenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 04:36   #37
Quote:
miroslavg kaže: Pogledaj post
Ja sam na dvomesečnom putovanju po USA imao 17 domaćina. Svi su bili super. Pogledaj više na ovim stranama
Ove godine sam bio u Indiji... i tamo sam imao tri domaćina u Bombaju, Ahmedabadu i Jaipuru.... fenomenalno iskustvo...to je najbolji način da vidiš kako ljudi žive... Lik kod koga sam bio u Jaipuru me je pozvao na svadbu njegovog brata...e to je doživljaj...
Naravno i ja sam ugostio 15ak ljudi....


od kud su bili tvoji gosti?

jesu dolazili sami ili u parovima ili možda čak i čitave obitelj?
antik is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2009., 10:25   #38
Thumbs up Moja iskustva CS u Kini

Evo da javim svoja iskustva CS.

Moje iskustvo te stranice je jako pozitivno. Išao sam na putovanje u Kinu, sam. Pa sam tako odlučio isprobati iskoristi mogućnosti te stranice. I sada mogu reći osim što sam ima besplatni smještaj u Kini, stvori sam nova prijateljstva i to jako dobra prijateljstva i proveo se super u Kini. Sve ljude koje sam upoznao preko te stranice , a to je oko 18 njih, svi ljubazni i pričljivi.

Primjerice moj host u Beijingu pomogao mi kupiti dvije avionske karte unutar Kine i to već s svojom karticom jer moju nisu prihvaćali, ja sam mu dao keš drugi dan, pa karticu za mobitel, dao mi svoju plastičnu karticu za javni prijevoz metro i busevi da mogu koristiti, smjernice kako da čega...itd...a smještaj super vlastita soba. Još me dočekao na zračnoj luci, i na načina na koji me dočekao opet je zakon...na jedan papir A4 napravio kockice naše nogometne reprezentacije ...ono ja prolazim kroz izlaz i vidim nekaj jako prepoznatljivo, što me podsjeća na Hrvatsku...ono priđem i kažem dali očekuješ jednog Hrvata, he,he,he.

Pa u Xi an upoznao preko te stranice Slovenca koji dolje studira kineski jezik, isto s njime sve naj...u biti ja nema negativno ali ni jedno negativno iskustvo s mog putovanja u Kini , i svi ljudi s CS su odlični ili bolje reći fantastični.

U Shanghai kod jednog Kineza sam ostao skoro 6 dana, njegova me obitelj prihvatila kao pravog člana obitelji, svako jutro imao sam doručak osiguran, što nisam traži ni očekivao od svog domaćina. Također s njegovom obitelji imao zajednički ručak u nedjelju, pravi kineski ručak, a za hranu koju sam tada papao bila je odlična. S njime išao na dva CS partya ili meetinga kako hoćete u Shanghai i na tim pratyima upoznao ne samo Kineze već ljude s ostalih dijelova svijeta.

Primjerice upoznao jednog Indijca, koji zna za naš nogomet i bio zadivljen kako sam putujem po Kini...i odmah iduću godinu moraš doći u Indiju, moja kuća je tvoja kuće...što reći za takve dobre ljude koje sam upoznao na tim pratyima ali i Kineze preko te stranice. Imam samo dojmove naj, naj, naj...

Isto moj host u Shanghai čak dao mi je da zadnji dan vozim njegov novi auto koji je samo mjesec dana star...ono neznam što da kažem na to, ja ono u Kinu nisam ni ponesao svoju vozačku iz HR, ono mislio što će mi.

Isto u Xi an upoznao jednu Kineskinju s kojim sam se našao na kavi, ali osim toga pokazala mi je grad, pomogla da kupim suvenire, da rušim cijene, i još ja nju bez veze pitam da li zna kuhati ... i tako zapričali o tome i predložim ono iz zajebancije da li bi nešto skuhala kod mog hosta kod kojeg sam bi. Ona bez problema kaže može, i drugi dan navečer ima večeru koju mi je ona pripremila, uz to gledao kako se pripremala kineska večer u živo...a večer odlična...za mljac bila.

U manjim gradovima „ako tako mogu reći“ gdje sam išao na jednodnevne izlete s vlakovima kao što je Hangzhou, Suzhou i Tianjin isto preko te stranice upoznao Kineze koji su samnom bili cijeli dan u tim gradovima, da mi pokažu što trebam pogledati, ono doslovno me dočekali na željezničkom kolodvoru i navečer ispratili na željeznički kolodvor.

U Hong Kongu moj host je čak organizirao svoje prijatelje prva dva dana da budu samnom jer nije imao vremena jer je radio, a ostala dva dana zajedno smo proveli u gradu i upoznao njegove sestre. Pomogao mi da si kupim novu digitalnu kameru u Hong Kongu. Ono nakraj me ispratio s svojim sestrama na zračnu luku i čekali samnom dok ne dođe moje vrijeme za ukrcaj.

Isto predsjedao u Istanbulu imao 6 sati do sljedećeg leta, kad sam išao dolje upoznao jednog turca preko CS, isto dočekao me na zračnoj luci, zajedno otišli u grad pokazao mi Aja sofiju i Plavu džamiju i počastio me s tradicionalnom turskom večeri.

Uglavnom sve je super prošlo moje putovanja s CS , upoznao puno novih prijatelja, vidio ono što ne bi možda vidio da sam išao preko neke agencije .

I love www.couchsurfing.com
__________________
Fireball

Zadnje uređivanje fireball.cro : 12.04.2009. at 10:31.
fireball.cro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 13:23   #39
također samo pozitivna iskustva,primio sma već dosta ljudio
dečka iz australije,iz irske,2 cure iz njmačke,2 iz poljske...

najbolja stvar CSa,ko što su već svi rekli, nije besplatni smještaj već prilika da vidite i drugu,neturističku stranu mjesta u koje idete,dobijete savjete za jeftiniju gradsku vožnju,za najjeftiniju prehranu i sl
stvarno,sve najbolje!
Lister is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.06.2009., 01:16   #40
je li iko od vas gostova kod nekog u italiji....
i koja je razlika između coucha i surfinga....ak sam zainteresirana za coach samo, znači li to da samo želim ugostiti nekog, a surfing da bi ja kod nekog gostovala.........
i kako to uopće funkcionira...pošaljete poruku osobi kod koje želite biti,ili....jel malkice čudno upast tako nekom
frenki12321 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:33.