Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2013., 15:40   #41
Jeli tko od vas probao 'alpha brain'... tvrtke onnit labsa... ?
Ščepan Ščekić is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 22:40   #42
Pozdrav,

trazim sljedece proizvode (ako mozete, molim da mi posaljete link za kupnju na PM ili ovdje napisite gdje se mogu nabaviti):

- piracetam
- CDP choline
- sulbutiamine

- picamilon
- aniracetam

Bilo kakve inf. su dobrodosle.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 19:21   #43
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

trazim sljedece proizvode (ako mozete, molim da mi posaljete link za kupnju na PM ili ovdje napisite gdje se mogu nabaviti):

- piracetam
- CDP choline
- sulbutiamine

- picamilon
- aniracetam

Bilo kakve inf. su dobrodosle.
Bok
pokusao sam ti poslat PM ali neide pun si ko brod. Zanima me jesi li uspio doc do kojih informacija ili ako i sam znas ponesto budi ljubazan i proslijedi neznalici
genessis is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 19:39   #44
Ovdje hrpa informacija o nootropicima: http://www.reddit.com/r/Nootropics/wiki/faq
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 20:00   #45
Znam za reddit odatle sam i saznao za sve to ali mi trebaju informacije o carini i uvozu u hrvatsku sto tamo nema

Zadnje uređivanje genessis : 07.08.2013. at 20:02. Reason: Tipfeleri
genessis is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2013., 16:42   #46
ako kome treba piracetam (u tabletama, njem. proizvodnja, 1200 mg), nek se javi

edit:
i CDP kolin, također
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 19:43   #47
Bok!
Zanima me je li netko narucivo nootropike online preko poste?
Je li to uopce moguce uvest u RH preko poste s obzirom na carinu koja kaze.

"Uvoz lijekova u poštanskom prometu nije dozvoljen.

Sukladno mišljenju Ministarstva zdravstva, uvoz lijekova za osobne potrebe građana Republike Hrvatske putem pošte nije dozvoljen. Zakonom o lijekovima i medicinskim proizvodima propisano je da lijekove za osobne potrebe građana temeljem propisanog recepta mogu uvoziti samo pravne osobe koje imaju dozvolu za promet lijekovima uz suglasnost Agencije za lijekove i medicinske proizvode. Također, Pravilnikom o prometu lijekovima o medicinskim proizvodima zabranjuje se prodaja lijekova koji nemaju odobrenje za stavljanje u promet u Republici Hrvatskoj preko interneta odnosno poštanskim narudžbama."

Samo me jos zanima je li to lijek ili dodatak prehrani.

Zadnje uređivanje Ether : 05.09.2013. at 20:27.
Ether is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2013., 20:03   #48
Mislim da nootropici i biljni pripravci redovito stižu kod nas preko internetskih narudžbi. Kakve kontrole vrše i vrše li, ne znam.

Quote:
ako kome treba piracetam (u tabletama, njem. proizvodnja, 1200 mg), nek se javi

edit:
i CDP kolin, također
nema više, nemojte se javljati
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 11:36   #49
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
trazim sljedece proizvode (ako mozete, molim da mi posaljete link za kupnju na PM ili ovdje napisite gdje se mogu nabaviti):
...
Bilo kakve inf. su dobrodosle.
I meni bi to sve dobro došlo. Dakle, ako netko ima informacija specifično o naručivanju u RH, moj je inbox prazan i spreman.

Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
nema više, nemojte se javljati
Šteta.

Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
Ovdje hrpa informacija o nootropicima: http://www.reddit.com/r/Nootropics/wiki/faq
Da, reddit, odnosno subreddit /r/Nootropics i njihov FAQ su sjajan izvor informacija. Također gwern.net i examine.com. I gwern i examine su veoma znanstveno orijentirani, i za sve navode citiraju znanstvenu literaturu (osim one za koje je naznačeno da su anegdote/osobna iskustva).

Zna li netko ima li gdje kupiti l-theanine kod nas? 'Internacionalno' Solgar ih ima, ali ne nalazim ih u hrvatskom ogranku.

Zadnje uređivanje 10200960 : 07.09.2013. at 11:43.
10200960 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 12:29   #50
kad budem uzimao sljedeći puta s ebaya (sigurno ne još mjesec dana), javit ću pa se možete priključiti ako već ne možete/želite naručivati na svoju ruku.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 12:33   #51
Quote:
10200960 kaže: Pogledaj post
I meni bi to sve dobro došlo. Dakle, ako netko ima informacija specifično o naručivanju u RH, moj je inbox prazan i spreman.
s ebaya najisplativije i najveći izbor, mislim. osobno preferiram dat koji dolar više pa kupit u tabletama, nego svaki puta vagati prahove. i obavezno gledajte da seller ima certifikat kvalitete da znate na šta se 'bacili' novac.

inače, nema ništa specifično osim poštarine koja može varirati od sellera do sellera iako su iz iste države. mislim da bez ustručavanja možeš otić na net i naručit što želiš. gotovo je 100% sigurno da će ti stići. ja sam dosad naručivao oko 70 puta preko neta. od toga jednom se dogodilo da je pošiljka putovala mjesec i pol dana. jednom nisam primio, ali su mi poslali ponovo i onda je stiglo u normalnom roku.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 14:53   #52
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
kad budem uzimao sljedeći puta s ebaya (sigurno ne još mjesec dana), javit ću pa se možete priključiti ako već ne možete/želite naručivati na svoju ruku.
Hvala na ponudi. Nije mi problem sam naručiti, samo sam malo paranoičan da to na što potrošim novac možda ne prođe carinu.
Quote:
18Delta kaže: Pogledaj post
s ebaya najisplativije i najveći izbor, mislim. osobno preferiram dat koji dolar više pa kupit u tabletama, nego svaki puta vagati prahove. i obavezno gledajte da seller ima certifikat kvalitete da znate na šta se 'bacili' novac.

inače, nema ništa specifično osim poštarine koja može varirati od sellera do sellera iako su iz iste države. mislim da bez ustručavanja možeš otić na net i naručit što želiš. gotovo je 100% sigurno da će ti stići. ja sam dosad naručivao oko 70 puta preko neta. od toga jednom se dogodilo da je pošiljka putovala mjesec i pol dana. jednom nisam primio, ali su mi poslali ponovo i onda je stiglo u normalnom roku.
Hvala na informacijama; samo bi pitao (ako nije problem odgovoriti) što ste naručivali? Samo piracetam i CDP kolin ili i neke druge nootropike?
10200960 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 14:57   #53
Quote:
10200960 kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama; samo bi pitao (ako nije problem odgovoriti) što ste naručivali? Samo piracetam i CDP kolin ili i neke druge nootropike?
pitanje je što nisam naručivao
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 14:59   #54
Quote:
Ščepan Ščekić kaže: Pogledaj post
Jeli tko od vas probao 'alpha brain'... tvrtke onnit labsa... ?
Ima ovdje dosta iskustava.
10200960 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 15:05   #55
Quote:
10200960 kaže: Pogledaj post
Ima ovdje dosta iskustava.
stvar ima puno potencijala, ali...
zna se koji su pozitivni učinci huperzina i vinpocetina, ali se ne znaju negativni dugoročno gledano. nije dovoljno istraženo. recimo taj huperzin blokira acetilkolinesterazu pa se postavlja pitanje kako to uječe na čovjeka dugoročno (pri tome mislim vać na tjedan dana uporabe)? ja bih radije uzeo piracetam/kolin pa se time šopao jer se višak acetilkolina može ukloniti, no što ako blokiraš njegovu razgradnju konstantno? hupezin, koliko sam shvatio, je dosta potentni ihibitor.

osobno ga nisam koristio, ne planiram u skoroj budućnosti dok ne budu dostupnije neke konkrentije spoznaje. neka prođe još par godina. u međuvremenu, postoji hrpa drugih suptanci za uporabu.

eventualno, tko želi, mogao bi ga trošiti povremeno za dodatni 'kick' kada je potreban. to bi po meni, barem u početku, bilo jednom tjedno i ne češće od toga.
18Delta is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2013., 15:13   #56
Quote:
Bourne- kaže: Pogledaj post
Znaš li koji se nootropici mogu dobiti u lokalnim ljekarnama bez recepta, da ih malo istražim prije nabavljanja?[/url]
Osim Melatonina koji je već spomenut i koji striktno nije nootropik ali može imati pozitivne efekte (poboljšanjem sna i drugim mehanizmima), ima i kreatin, koji je mnogo poznatiji kao suplement za bodybuildere, ali postoje indikacije da ima pozitivne efekte na kogniciju, pogotovo za vegetarijance (examine.com stranica o kreatinu).

Quote:
Ershin kaže: Pogledaj post
Odlican izvor informacija, zajedno sa direktnim linkovima na relevantne clanke mozes naci na: http://www.gwern.net/Nootropics. Osoba u pitanju je "Less Wrong", ako ti to ista znaci.
Samo mali ispravak, Less Wrong je grupni blog a ne jedna osoba. Gwern jest sudionik na Less Wrong, ali osoba koja je najbliže tome da 'bude' Less Wrong je Eliezer Yudkowsky. Osobno, ja mislim da više legitimiteta ima gwern nego Yudkowsky, jer nije toliki egomanijak. A Yudkowsky je 'zabrijao' malo previše u neke stvari, npr. vidi njegovu reakciju na 'Rokovog Baziliska'.

Zadnje uređivanje 10200960 : 07.09.2013. at 15:24.
10200960 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 22:22   #57
@Ether

Taj zakon nis ne znaci, posto ti nootropike labeliraju ko nutritional suplement na posti. Mos' narucit kolko te volja.

Quote:
Zna li netko ima li gdje kupiti l-theanine kod nas? 'Internacionalno' Solgar ih ima, ali ne nalazim ih u hrvatskom ogranku.
L-theanine i slicne "etc" suplemente mos nabavit prek ebaya (provjeri firmu prije naravno). Racetame ti je uvijek preporucljivo narucivat od pravih dobavljaca - ne ebay.

Listu reliable suppliera imas na redditu FAQ sekciji.

Napr. ja sam od NootraBioLabs dobil fake Pramiracetam - prilicno sam siguran u to. Od onda jako pazim od koga narucujem racetame.

Ontopic: jel' itko ovdje uspjesno nabavio Modafinil il' Adrafinil? Broj drzava u koje reliable supplieri salju je nevjerojatno ogranicen.

Jel' modafinil uopce registriran u RH? Pod kojim imenom se uvozi u RH, ak' se uvozi?

PS: http://racetamprices.info/Racetam%20Prices.htm ima listu svih "reliable" suppliera svih racetama. Napisal ju je Isochroma, za one upucenije.

PS2 [alert]: nemojte narucivat od Cerebral health-a - na redditu ima izvjestaja da im je "pyritinol" ne samo fake, nego i supstanca koja je par korisnika poslala u bolnicu sa halucinacijama i konvulzijama. Info
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.

Zadnje uređivanje Tool : 24.09.2013. at 22:41.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2013., 17:21   #58
Quote:
Tool kaže: Pogledaj post
Jel' modafinil uopce registriran u RH? Pod kojim imenom se uvozi u RH, ak' se uvozi?
HZZO ga ima na listi lijekova, samo sa generičkim imenom te bez ikakvih informacija koje bi dale naslutiti da se može kupiti u RH (bilo na recept bilo bez), uz napomenu NN991 koja kaže:
Quote:
Lijek se primjenjuje u bolničkim zdravstvenim ustanovama, po preporuci specijalista u centrima za poremećaj spavanja (narkolepsija), nakon dijagnostičke obrade (polisomnografija, MSLT, HLA tipizacija).  
10200960 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2013., 01:35   #59
Tocno tako, ne bi ga se smjelo uzimati bez neuroloske indikacije.
To je kao da uzimas antiepileptik samo zato jer ga ti se uzima.
Ova tema treba biti premjestena u podforum psihologija,
koje je pravo mjesto za diskusiju o psihoaktivnim tvarima.
Vigo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2013., 17:48   #60
Quote:
Vigo kaže: Pogledaj post
Tocno tako, ne bi ga se smjelo uzimati bez neuroloske indikacije.
To je kao da uzimas antiepileptik samo zato jer ga ti se uzima.
Što bi se 'smjelo' a što ne uzimati nije baš objektivna kategorija. U svakom slučaju, čovjek sam bira svoje rizike i odlučuje donosi li mu konzumiranje nečega više koristi ili štete. Ne bi se 'smjelo' niti udisati kancerogeni dim, pa mnogo ljudi to radi svakodnevno mnogo godina.
A usporedba sa antiepilepticima je potpuno promašena. Nitko ne uzima modafinil samo zato jer mu se uzima, već zbog njegovih efekata koji su demonstrirani u literaturi (npr. ovdje, ovdje, ovdje).

Zadnje uređivanje 10200960 : 05.10.2013. at 17:55.
10200960 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:29.