Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2009., 13:54   #81
Quote:
Whales kaže: Pogledaj post
Evo upravo se vratili s Dugogo otoka, tocnije Božave...
kako ste dosli tamo? katamaranom ili preko Brbinja? koliko love za 'pjesake'
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2009., 20:25   #82
Bok.. ukoliko netko od forumaša ima apartman za 6-7-8 ljudi neka mi se javi na pm.. apartman ne mora biti luksuzan i velik.. mi dofuramo pomoćne ležajeve bez beda.. pristajemo i na najam dvorišta ili vrta gdje bi digli 3 šatora.. samo da imamo struju, wc i tuš.. ajde javite se ako netko ima kakvu informaciju o tome..
slon is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 00:11   #83
Quote:
night_train kaže: Pogledaj post
kako ste dosli tamo? katamaranom ili preko Brbinja? koliko love za 'pjesake'
Buduci da smo u Zadru bili dosta rano ujutro , a prvi je katamaran isao tek u pol 4 popodne za Božavu, onda smo tamo isli trajkektom do Brbinja (28kn za pješake) i onda iz Brbinja odmah vozi bus za Božavu (13kn karta u jednom smjeru).
Kad smo se vraćali za Zadar isli direk katamaranom iz Božave- cijena karte 16kn .
Whales is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2009., 14:31   #84
Quote:
Whales kaže: Pogledaj post
Buduci da smo u Zadru bili dosta rano ujutro , a prvi je katamaran isao tek u pol 4 popodne za Božavu, onda smo tamo isli trajkektom do Brbinja (28kn za pješake) i onda iz Brbinja odmah vozi bus za Božavu (13kn karta u jednom smjeru).
Kad smo se vraćali za Zadar isli direk katamaranom iz Božave- cijena karte 16kn .
U Božavi su dva dućana :
jedan Market uz samu poštu- neuredan,s vlasnicom koja se stalno s nekim dovikuje i udara cijene tipkama u kasu.Pokušala nam je naplatiti paket vode 6x1,5l,četkicu za zube i štapiće 100kn.
Samo pokušala.
Drugi dućan je u blizini marine zove se Veli kamik i vrlo je uredan,čist,ima ljubazne prodavače i normalne cijene.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2009., 11:46   #85
kampiranje

decko i ja bih stvarno rado vidjeli dugi otok, no apsolutno si ne mozemo priustiti iznajmljivanje sobe za 40-60 eura/noc (kako sam procitala na internetu) (

inace kampiramo no cula sam da na dugom otoku jos nije otvoren kamp.

moze li se na ikoji nacin negdje kampirati-u vrtu kod nekoga u nekoj sumici?

mi smo spremni platiti ukoliko bih nam netko ponudio komad zemlje...

bojim se kampirati na divlje jer sam zadnje cula strasne price u italiji gdje su bracni par nizozemskih kampera opljackali, a zenu silovali i prebili; a da ne kazem da mozda ima divljih zvijeri?
molim za savijet!
stvarno nam je stalo do dugog otoka; koje su nam opcije?
djevica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 10:37   #86
jedva cekam

...samo da kazem da mi je ovaj topic mnogo pomogao ,linkovi ,fotke , komentari...evo nas u Solinama 18.08 ..

jedva cekam!!!!!!!!!!!!!!1
sinteza is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 12:31   #87
evo i moji dojmovi: mislim da otprilike ovako zamišljam raj
bili smješteni u božavi, mirta. smještaj, hrana, osoblje - sve pohvale
plaže, plažice i uvalice na otoku . a boja mora, a čisto.
nemam riječi
uplatili izlet na kornate - bilo nas 6 na brodu.
sigurno se vraćam na dugi i iduće ljeto.

i hvala dlap1307 na savjetima
Tia Dalma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 13:55   #88
Pozdrav svima, čitajući vaše postove zainteresirali ste me za posjet Dugom otoku. Našao sam aprtman koji bi mojoj ženi i meni odgovarao u Verunićima, al mi trebaju još neke informacije. Kako na godišnji odmor idemo tek početkom 09. mjeseca, kakvo je vrijeme tokom tog mjeseca? Znam da nisu više vrućine, al kakva su jutra, a kakve večeri? Temperatura mora? Da li na cijelom otoku nema vode i da li se dovodi cisternama? Nismo tipovi da bi bili na jednom mjestu, namjeravamo (a i potaknuti vašim postovima) obići cijeli otok. Da li ima benzinska pumpa i gdje? Uzeli bi nešto hrane iz Zagreba, al da ima u nekom mjestu i tržnica? Da li otok nakon odlaska večine turista (kraja kolovoza) potpuno opusti ili ne? Žena mi je trudnica u 5 mjesecu, u kojem mjestu se nalazi ambulanta za ne daj Bože nešto?
miro76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 15:15   #89
rujan najljepši
more toplo (u vali pogotovo)
voda kišnica (ovi s apartmanima kupuju kad dođe vodonosac)
doktor božava
pumpa zaglav

otok opusti

ja se vratio jučer
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 15:20   #90
Quote:
djevica kaže: Pogledaj post
decko i ja bih stvarno rado vidjeli dugi otok, no apsolutno si ne mozemo priustiti iznajmljivanje sobe za 40-60 eura/noc (kako sam procitala na internetu) (

inace kampiramo no cula sam da na dugom otoku jos nije otvoren kamp.

moze li se na ikoji nacin negdje kampirati-u vrtu kod nekoga u nekoj sumici?

mi smo spremni platiti ukoliko bih nam netko ponudio komad zemlje...

bojim se kampirati na divlje jer sam zadnje cula strasne price u italiji gdje su bracni par nizozemskih kampera opljackali, a zenu silovali i prebili; a da ne kazem da mozda ima divljih zvijeri?
molim za savijet!
stvarno nam je stalo do dugog otoka; koje su nam opcije?
kampirajte na divlje... još nitko nije nastradao... a lokacija ima za dva tjednja mijenjat svakodnevno
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 08:47   #91
Za Dugi otok sam saznala iz ove teme...
Otišla sam tamo...

Samo toliko..
Idem sad dalje tugovat...

Previše je bilo lijepo da opisivala... Puknut će me nostalgija i rasplakat ću se..



Fali mi Dugi otok... Najljepše mjesto na kojem sam u životu bila na moru..
Sretna djevojka :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2009., 10:57   #92
Dugi je uz Lošinj meni najdraži otok, od linčarnice u salima, preko žmana pa sve do božave

ono što mi je još posebno fora je rava, vela i mala, ali za otić na ravu treba brod
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 13:26   #93
evo, bila i ja prije 2 tjedna na saharunu..i ljepse je neg na fotkama..raj, a i iznendilo me kaj je dugi otok sumovit..vidjela sam samo zapadnu polovicu otoka (od savara do verunica)..isplati se otici na par dana za odmor u miru i tisini (nije da mi je favorit, neki 2.otoci su mi drazi, npr.lopud) a pogotovo vidjeti saharun pa bar na 1 dan sa polaskom iz zadra.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2009., 14:11   #94
nije savara nego savra
i nije vrag da se niste do lanterne dobacili?
__________________
Since 1999
sailor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 10:15   #95
nismo, al budemo, iduce ljeto plus druga polovica otoka ..pa moram ostaviti nesto za istrazivati za iduce ljeto ..
eto, samo sam htjela pohvaliti ovo sto sam vidjela
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 11:44   #96
Žena i ja proveli intenzivnih tjedan dana na ovom otoku koji mi je definitivno u top 3 naseljena jadranska otoka(uz Cres i Mljet)
Oduševljeni smo. Smješteni u Salima, rano jutarnje šetnje po rivi kupovina svježe ribe izravno s barke, upijanje autohtonog života lokalaca i nakon toga cijelodnevno istraživanje otoka.

Uvjerljivo najljepši kupanac je na tirkiznim izoliranim plažama kod otočića Mežnja. Famozne panorame, čisti plosnati šljunat unutra pijesak.....fantastično. Sakarun je isto lijepa plaža al naš je đir osama. Veli rat i penjanje na lanternu su doživljaji samo takvi, hladovina visokih alepskih borova i šljunčane tirkizne plaže sa svake strane svjetionika su fenomenalne.
Paradajz koji prodaje svjetioničar je uvjerljivo najbolji na otoku(brijem na paradajze )

uvala Čušćica makadamom do nje, mjesto gdje se Dugi spaja s Kornatima, prekrasni vidici, posve drugačiji od sveg ostalog na otoku, more kristalno

Telaščica i klifovi su genijalan način da se provede izrazito aktivan dan osobito ako se krene u zabitije dijelove Parka nakrcan stvarima. gušt samo takav.

Žman je posebna priča. Žmanska jezera koja su u ovo doba godine plodna polja odličan je način da se doživi jedina poljoprivreda na otoku. Postoji i farma koza čiji se proizvodi kupuju u samom mjestu. Odlični sirevi i mlijeko!!!
Konoba u Žmanu uistinu je odlično mjesto za jesti. od posluge, preko ambijenta do fantastične peke. Mjesto s posebnom vibrom

Savar je ultra mirno mjesto s prekrasnim otočićem Sv.Klement(koji više nije otok već poluotok) na kojem se nalazi ranokršćanska crkvica(iz 9.st mislim) i groblje s predivnim stjenovitim plažama. Bombon

Posebno treba istaknuti gostoljubivost domaćih ljudi!

Zamjerka je što je vojska zauzela vrh otoka i zabranila pristup ali mi smo u svom aranžmanu našli vidikovac.
Još je jedna zamjerka što nije bila otvorena spilja Strašna peć

i zadnja zamjerka je nepovezanost s obližnjim otocima ponajprije Zverincem i Ravom

Obično se svakog otoka naguštamo u 6,7 dana ali Dugog ne.

Prekrasan otok na koji se vraćamo prvim brzim
__________________
ba-ba-ba-Barbara Ann
Rick Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 14:28   #97
Vidim da ima ovdje dosta poznavalaca Dugog otoka, pa da i meni pomognete.
Slijedeći petak planiram posjetiti Dugi i odlučila sam se za smještaj u hotelu. Malo sam tražila po internetu i pronašla hotel Maxim u Božavi. Znate nešto o njemu?
Suvaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 15:25   #98
Quote:
Suvaja kaže: Pogledaj post
Vidim da ima ovdje dosta poznavalaca Dugog otoka, pa da i meni pomognete.
Slijedeći petak planiram posjetiti Dugi i odlučila sam se za smještaj u hotelu. Malo sam tražila po internetu i pronašla hotel Maxim u Božavi. Znate nešto o njemu?
Maxim je hotel s **** ima bazen i mali broj soba,tako da baš i nije za očekivati da će biti mjesta.
Nekoliko koraka dalje su hotel Lavanda,Mirta i Agava s***.
Prekrasno uređeni i održavani.Preporučujem.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2009., 20:33   #99
eto svi bili,ja cu dogodine..jel mi moze tko poslat slike saharuna na mail? jos trazim tih slika,imam ih samo par..
rapajic_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 11:14   #100
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Maxim je hotel s **** ima bazen i mali broj soba,tako da baš i nije za očekivati da će biti mjesta.
Nekoliko koraka dalje su hotel Lavanda,Mirta i Agava s***.
Prekrasno uređeni i održavani.Preporučujem.
Zvala sam hotel Maxim....imaju mjesta. Cijena polupansiona u Maximu je ista kao cijena punog pansiona u Lavandi. A buduću da mi puni pansion zaista ne treba (od jutra do predvečer planiram istraživat otok ), mislila sam da je bolje da uzmem sobu u Maximu
Suvaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:19.