Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2017., 22:29   #7461
Ma nisam ja okorjeli vegan
Kombinacije s tjesteninama, rizom, povrcem, meksicki, kineski, hummus sve to prolazi kod mene samo da nema mesa.

Bitno da ima ponude
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 17:40   #7462
Zna li netko koliko bi me mogla koštati povratna karta za Budimpeštu ukoliko ju kupujem dan ranije (sutra, putovao bih u subotu). Na tel. informacijama su mi rekli samo okvirnu cijenu, cca. 260 kn, ali da bi mogla biti i veća u ovom slučaju...pa se pitam koliko veća. Kolodvor mi sad nije usput da provjerim direktno i odmah kupim.
ocean_size is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 20:04   #7463
2-6 kuna veća. oni preračunavaju cijenu u eurima u kune prilikom prodaje karte, tako da ovisi o dnevnom tečaju, ali stvarno su to sitni iznosi.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 20:24   #7464
Aha, mislio sam da se radi o većoj razlici pošto je teta na informacijama spominjala nekakve popuste. Nema veze, hvala na informaciji.
ocean_size is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2017., 19:32   #7465
Zdravo! U Budimpešti se nalazi jedna mjenjačnica, u kojoj možete mijenjati sve valute svijeta. http://www.tichichange.hu/ i kursovi: http://www.tichichange.hu/magyar/ftarf.htm
szajci is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 00:09   #7466
Evo s updateom 2 mjeseca nakon s par novih detaljnijih informacija koje bi potencijalne turiste mogle zanimati.

Prvo isprike ako su oni komentari o beskućnicima ranije nekog zasmetali. Iskreno nisam ljubitelj ljudi koji spavaju po cestama s I-phoneom u rukama (u ovom gradu se stvarno svašta vidi) . Čuo sam neke priče, vjerojatno ne sasvim istinite, da je dosta sređenija situacija sa beskućnicima. Činjenica je da ih je vidno manje nego prije 2 mjeseca(što je nelogično jer sad je vruće ljeto) , a sad s čim to ima veze-nažalost ne znam jer ne dobivam nikakve i ne pratim vijesti u gradu, samo što ovak čujem.
Uglavnom beskućnici nisu toliki problem kakav se čine.

A sad vezano baš za grad. I dalje toplo preporučam restoran na Szofiji Utci 33 za ručak do 3 sata. 1500 forinti/37 kuna za 3-course meal. Besplatna voda i kruh uz to. Malo spora usluga, ali ništa strašno. Uvijek neko zna engleski od ekipe.
Inače grad je stvarno prepun sve i svakakvih restorana iz svih dijelova svijeta ako kog interesira jesti vijetnamske, gruzijske ili kurdijske hrane.
Ak ne, imate kebabe za manje od 10 kuna isto tak. Moja preporuka tražit normalne kebabe za 15tak kuna, navodno ima i par vrhunskih za 20 kuna.
Ima jedna kebabdžinica na Szel Kalman teru , zove se Pizzeria king i tamo se dobije baklava, cola i normalan kebab za 750 forinti što je oko 18 kuna. Loša je posluga s engleskim, ali tko uspije može biti sretan i sit. Meni uglavnom prođe nekako.

Cijene su posebna kategorija sad i više nek ranije. Sad taman nakon vikenda u Zagrebu mogu dat bolje usporedbe.
Dakle vjerujem da dosta vas neće ići samo po restoranima nek i dućanima i tam imate bezobrazno jeftin alkohol i potpuno isti shit kao vranac i za 1 euro. Sve one votke i slično su drastično jeftinije na nekim mjestima nek u Zagrebu. Alkohol se smije u svim dućanima kupit do 10, a poslije 10 u specijalnim liquor dućanima. Mislim da će za maksimalno 2 godine biti ukinuta prodaja alkohola u dućanima potpuno, kao što je sad za cigarete.
Pivo Soproni( potpuno isto kao Karlovačko, isti vlasnik-Heineken, ista pivovara, isto sve) dođe u dućanima 5 kuna (200-220 forinti) za pola litre u limenci i to je drastično jeftinije nego naše pive.
Heineken je 259 forinti, u Hrvatskoj u limenkama 10,5 kuna. 259 forinti je malo više od 6 kuna, čak se može reć 6 kuna.
Imate brdo low budget piva (Kozel i ekipa) za po 3 kune pola litre limenke. Meni osobno bezveze toliko škrtarit, ali čisto za informaciju.
Dakle alkohol je drastično jeftiniji ovdje van kafića u odnosu na Zagreb
U kafićima su cijene nevjerojatno različite i generalno u normalnim mjestima pivo dođe kao u Zagrebu oko 2 eura što je okej.
Možda ima neka mjesta i za jeftinije, ali to slijedi u sljedećem updateu.
Hrana u dućanima za one koji mogu kuhat-sve jeftinije nego u Zagrebu za najmanje po par kuna. Piletina bezobrazno jeftinija (preko 2 puta).
Dakle generalno ne mogu se složiti da su cijene kao u Zagrebu, tj. mogu ali ovisno o tome gdje se izlazi. Nama "imigrantima" na trajnom boravku je realno dosta jeftinije postalo nakon mjesec dana i dobivanja informacija (dosta sam ih podijelio).
Zagreb ima American Steakhouse koji dođe 150 kuna po (velikom) steaku tak da i u Zagrebu i svim gradovima cijene nekad stvarno jako variraju.
Izbjegavajte kupovat bilo što na glavnom trgu Vaci Utca baš zato-lijepo se prošetat, ali cijene su tamo deračina upravo kao primjer American Steakhousea na trgu bana Jelačića.

E i najvažnije, petkom i subotom je praktički potpuno legalno pijenje na javnim mjestima gdje se zna da se okupljaju mladi i tu nema nikakvog skrivanja od murje. Budite bez briga oko toga.

Kao novo turističko mjesto obavezno moram sad spomenuti Margit sziget ilitiga Margaretin otok, vjerojatno najljepše mjesto za prošetat se u gradu za vrijeme sumraka s jednim jako finim kafićem s pristojnim cijenama-
Otok je taman na margit hidu/margit mostu.
Za one koji ostaju više nek za vikend i imaju blizu smještaj, trčanje na otoku je isto obavezan doživljaj. Voda iz pipa svakih kilometar po novome, čista i pitka, a prizori fenomenalni.
Na ovom otoku se manje više pijuckaju pive 24/7 i to također toplo preporučujem.

Ako nekog zanima bilo kakva dodatna informacija, neka slobodno pita.

I usput, Budimpešta je raj na zemlji za presjedanja avionom. Berlin povratna vas može doć i 200tinjak kuna, a još je brdo takvih low budget letova. Divota od aerodroma i svega. Nikakvo čudo da se odavde ide u Irsku.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 10:47   #7467
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Čuo sam neke priče, vjerojatno ne sasvim istinite, da je dosta sređenija situacija sa beskućnicima. Činjenica je da ih je vidno manje nego prije 2 mjeseca(što je nelogično jer sad je vruće ljeto) , a sad s čim to ima veze-nažalost ne znam jer ne dobivam nikakve i ne pratim vijesti u gradu, samo što ovak čujem.
Uglavnom beskućnici nisu toliki problem kakav se čine.
Nisu ni Židovi bili nakon 1943.
Vjerojatno su neofašisti iz madžarske Vlade "riješili" to pitanje. Barem ljeti kad je više turista.

Sarkazam na stranu, hvala za informacije
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 16:12   #7468
Pa nije ni šala, lako moguće da je baš do toga.
Mislim da će općenito kroz dogledno vrijeme biti sve bolja situacija dok im/nam opet ne bukne neka kriza. Realno Mađarska u usporedbi sa Poljacima, Slovacima i da o nama ne pričam, nikad nije imala naročit problem nezaposlenosti (od pada komunizma najveća ikad je bila taman negdje poslije krize, zapravo prije par godina- oko 12%). Danas je puna zaposlenost diljem zemlje, a o glavnom gradu da ne pričam.
Ne znam doduše kolko je dobro to za turiste. Plaće su porasle za više nek duplo od te krize, cijene ne baš duplo, ali jako. Prosječne plaće trenutno rastu po prosječnoj stopi od oko 10% godišnje i uzmite u obzir da shodno tome i cijene idu hop.
Budimpešta i Prag su nekad baš bili simboli low cost travel, a mislim da za najkasnije 10, 15 godina cijene će se izjednačit sa jednom Italijom.

Jedino što bilježi konstatan pad cijena su putovanja avionom. Smijurija su cijene karata avionom u Budimpešti. Nikad niže. I vlakovi, busevi, sav transport je realno bagatela. Imate sad Črnja tourse i dođu vam karte za odrasle povratna 156 iz Zagreba.
Prek ljeta sad je Flixbus nešto poskupio, pa iskreno preporučujem putovanje vlakom. Povratna 260 kn točno, ne znam da li ima kakvih popusta. Jeftinije od Flixbusa čija povratna nejde ispod 280, a sad je po ljeti 300tinjak kuna i više.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:39   #7469
Pozdrav! Mi bi išli u Budimpeštu agencijom, pa me zanima da li da uzmemo 2 ili 3 dana i je li 2 dana dosta za razgled Budimpešte! Hvala!
favorit is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 00:27   #7470
Pozdrav, slobodno računajte da ćete imati što obilaziti 3 dana, neće vam biti dosadno.
mishevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 11:54   #7471
pozdrav svima.
idem u čet u budimpeštu na 3 dana.
da sad ne pretražujem forum satima, kakva je situacija s valutom? Preporučujete da prije puta ovdje zamijenim, ili se isplati i tamo?
__________________
Nothing lasts forever, not even sex with me.
- Alan B'stard
Alan B'stard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2017., 12:09   #7472
Koliko se sjećam, tamo ima mjenjačnica s boljim tečajem nego kod nas. Pogotovo se sjećam jedne zabačene u centru - pravo otkriće. Ali netko tko je tamo redovitije će bolje znati.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 19:17   #7473
Samo malo upozorenje, neke mjenjačnice uz ok tečaj znaju zaračunati proviziju što nigdje unaprijed nije navedeno nego samo na kraju računa, tako da oprez s tim 'dobrim' tečajevima.
mishevi is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2017., 22:27   #7474
Quote:
mishevi kaže: Pogledaj post
Samo malo upozorenje, neke mjenjačnice uz ok tečaj znaju zaračunati proviziju što nigdje unaprijed nije navedeno nego samo na kraju računa, tako da oprez s tim 'dobrim' tečajevima.
Slikovito o tome, uz jednu napomenu: kezelési költség je drugo i po zakonu se zaračunava za svaku promjenu iznad 10€. Ovdje se vidi (ispod liste) da je 0.3%, a maximum 6000 FT (pri velikim iznosima)
__________________
Take five
leonas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2017., 12:18   #7475
Zar ne bi morali to imati negdje istaknuto?
Na kraju krajeva, što mene sprečava da ih nakon takvog iznenađenja odjebem i tražim lovu natrag?

Ali 0,3% nije vrijedno živciranja.
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 20:53   #7476
Iz nedavnog iskustva preporučio bih da pare mijenjate kod nas. Ja sam za 300 kn dobio 12250 ft, dok su frendovi u Budimpešti za 400 kn dobili 12000 ft. Istina da nisu previše tražili mjenjačnice, bili su u jednoj koja je možda 5-10 min od centra i očito su ih dobro oderali.
everest is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2017., 21:33   #7477
Quote:
everest kaže: Pogledaj post
Iz nedavnog iskustva preporučio bih da pare mijenjate kod nas. Ja sam za 300 kn dobio 12250 ft, dok su frendovi u Budimpešti za 400 kn dobili 12000 ft. Istina da nisu previše tražili mjenjačnice, bili su u jednoj koja je možda 5-10 min od centra i očito su ih dobro oderali.
Okej, frendovi su ispali naprosto bedaci. Malo gugla i jasno je da je 1 kuna čak sad i očito preko 40, a ne 30 forinti.

Ovdje se može razmijeniti lova jednako dobro i loše kao u Hrvatskoj, a čak i u centru se sjećam da ima odličnih mijenjačnica....malo prozujat, prošetat i naći će se bez problema.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 10:04   #7478
Možda netko ima za preporučiti neki retoran standardne ponude, normalne cijene i ne spore usluge
na potezu Balaton - Budimpešta?
Uz ne predugo skretanja sa autoceste M7.
Nažalost neće biti vremena za ulazak u Budimpeštu.
__________________
mijenjam se
darac505 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2017., 21:51   #7479
Pozdrav, maloprije sam zvala HŽ Split i teta mi reče da 2-3 dana unaprijed moram rezervirati vlak za Budimpeštu 😲😲😲 Nisam iz Splita, nemam nikoga u Splitu, a ne mogu online rezervirati kartu i sta sad? Dolazim u sub oko 12h i mislila sam da je 6h između polaska sasvim ok da kupim kartu. Inace je sa rezervacijom 605kn!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
__________________
...Neki su rođeni za maske,neki statiraju do daske,ja sam pozitivno-negativan lik...
character is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2017., 00:22   #7480
Kako može biti tako puno iz Splita kad već godinama imaju akciju za Budimpeštu: "Na svim relacijama iz Hrvatske u Mađarsku ostvarite 30% popusta na jednosmjerne, tj. 60% popusta na povratne karte."?
Iz Zagreba je manje od 250 kn.

Ili te netko mulja ili su bolno neinformirani.
Zašto uopće ideš iz Splita?
slinava smrt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.