Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Pogledaj rezultate ankete: Kad putujem jedem:
samo ono što odlično poznajem i prepoznajem 3 4.62%
što i lokalni, to i ja, no ne idem u krajnosti 38 58.46%
sve, ali baš sve 14 21.54%
sve osim posebno dragih kreatura (npr. kućnih ljubimaca) 10 15.38%
Glasovatelji: 65. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2017., 18:15   #381
Andreja i InterMezzo, jel vi ikad jedete doma?
putovnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 20:34   #382


Putovnica - jaaakooo dobro pitanje....

U principu, da... ali, kad mi je kćer na faksu po cijeli dan onda ona jede negdje u nekom food courtu, a onda je i meni bed nešto kuhati doma sama za sebe... a ionako sam i ja onda u gradu, pa mi je lakše usput nešto pojesti nego trčat doma i kuhati da bih ručala recimo u 4 popodne, pa crknem od gladi do tada....
Mada, ovdje govore da je isplativije jesti vani po food courtovima nego išta kuhati doma, pogotovo ako si sam.... a, uostalom, radnim ljudima je takav sistem rada, npr. uredi obično rade od 9-6 uz pauzu za ručak od 1h, pa svi ionako jedu ručak vani. Zato i je toliko food courtova ili hawkera po gradu, svaki shopping centar ih ima, a skoro pa i svaka veća poslovna zgrada, svaki 'wet market' (tržnica, placa), u sklopu su skoro svih metro stanica, skoro svih turističkih atrakcija, ma jednostavno ne možeš nigdje proći a da nemaš barem neko mjesto za pojesti nešto... i, što je najbitnije, sve je kuhano, nije 'fast food' (iako ima i toga), no poanta je da možeš vrlo kvalitetno (čitaj: hranjivo) jesti bilo gdje vani svaki dan... a, mislim, restorane neću ni spominjat, jer koliko god ima tih food courtova po gradu, još više ima i restorana...
Dosta ljudi npr i doručkuje prije posla u tim food courtovima, npr neki toast ili 'poridge' ili tako nešto.. a dogodi se da me u 8 ujutro u metrou zapuhne miris češnjaka - čovjek jednostavno jeo valjda neki 'chicken rice' uz dodatak hrpe čilija i češnjaka, ili možda samo 'garlic bread' uz jutarnju kavu... onako flegma za doručak....
Jednostavno, ovdje je takav sistem života, i definitivno nikad ne možeš ostati gladan u gradu ili da nemaš pojma gdje ima što za pojesti tj da moraš dugo tražiti...

A doma, da, kuham no samo kad je netko od obitelji doma pa da imam za koga... i to onda samo našu domaću klopu, ono na što smo mi navikli, nikako nešto lokalno jer toga imamo svugdje uokolo napretek... kila riže mi npr traje skoro godinu dana jer tu rižu svi jedemo po par puta tjedno vani i ne pada mi na pamet kuhat ju još i doma, kad bismo rađe pojeli pire-krumpir ili njoke za prilog uz nešto.... (btw, jedva sam našla pakiranje od 1kg riže, ovdje se normalno prodaje pakung od najmanje 5 kg, njima je to ovdje glavna hrana za doručak, ručak i večeru, tih 5 kg jednoj normalnoj 4-članoj obitelji traje tjedan dana...)

Zadnje uređivanje AndrejaB. : 09.05.2017. at 21:05.
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 21:01   #383
Food court "Satay By The Bay" @ Gardens By The Bay (Singapore)

Ne znam više cijene, no bit će kao i u ostalim food courtovima oko 10-ak S$ (50-ak kn) po jelu zajedno sa sokom.

"Fried rice"
Pržena riža sa jajem, mrkvom, kukuruzom i graškom, poslužena na palminom listu
Ovo jelo nigdje nije isto jer svatko dodaje nešto 'svoje', kao što ni npr gulaš kod nas svatko ne radi na isti način.... ta pržena riža svugdje ima umiješano jaje i obično je mrkva u njoj, no ostale kombinacije sa povrćem su svakakve, pa čak neki dodaju i kolutove hrenovki, ili kozice, ili 'ikan bilis' (malecke kao usoljene ribice)



"Satay"
Ražnjići od piletine, junetine i ovčetine, posebno marinirani i pečeni na grilu
Obično se služe uz kockice nezačinjene riže (jako ju stisnu u posudu pa ju mogu rezati nožem) i umak od kikirikija, no ovdje to nije fotkano.... uz njih uobičajeno ide nasjeckani svježi krastavac i luk, što je na tanjuru. Uobičajeno je uzeti 10 štapića, bilo jedne vrste mesa ali može se i miksati, no meni su najbolji samo sa piletinom jer su najmekši (valjda obično koriste neke dijelove junetine i ovčetine koja je malo tvrda kad se ispeče, pa mi zato baš i nije to fino).



"Pandan leaf chicken"
Komadići piletine omotani u palmino lišće i prženi u dubokom ulju, posluženi na komadu svježeg palminog lista
(ovo je jako ukusno - palmin list se odmota, obično je hrskav od prženja i lako se skine i naravno ne jede se, a unutra su vrlo ukusni ti komadi piletine)



Vegetarijanska pizza s povrćem
(normalno tijesto za pizzu i podloga od parad. umaka, te svježi paradajz, paprika, špinat i šampinjoni, i na kraju sve nakrcano sirom)
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 01:01   #384
Quote:
putovnica kaže: Pogledaj post
Andreja i InterMezzo, jel vi ikad jedete doma?
Doma? Di je to?

Pa... kad sam doma u Miamiu, onda i kuham sam, pa jedem i tamo, ako šta ostane za mene...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 07:10   #385
Snaffle's Hakodate Hokkaido

Crab Croquette and Egg Don
Yuzu (sok od jappanskog voća sličnog limunu)
Catch Cakes / Cream Cheese and Green Tea (kolačići na bazi sira)

Fina klopica...


__________________
Sing, baby, sing!

Zadnje uređivanje InterMezzo : 10.05.2017. at 07:28.
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 07:18   #386
Putien, Sentosa
SG

Braised homemade bean curd / S$6
Deep-fried Duck with Yam / S$16
Svježe iscjeđeni soursop juice

Sve vrlo ukusno, jedino kaj su porcije male za cijenu.



__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 16:13   #387
Restoran "The Connoisseur Concerto" ("tcc") @ Central Business District (Singapore)

Tih lokala ima svugdje po gradu, a poznati su kao "art boutique caffès/restaurants with a comprehensive selection of gourmet food and creative beverages".....
Jelovnik im se mijenja s vremena na vrijeme, tako da ova jela na fotkama možda više ni nemaju u ponudi (mi smo to jeli pred cca 4 godine). Iako su na prilično pristupačnim mjestima (tj. ne u nekim fensi-šmensi dijelovima grada), cijene im i nisu toliko pristupačne, onako u stilu 'za svaki dan'...


"Quick Seared Tuna Salad"
16 S$ (80 kn)
Naglo prepečena tuna služena sa aromatičnim umakom od mrkve, mješana salata (zelena lisnata, paradajz, prepečeni luk, balsamico dresing)



"Pan-fried Salmon with Citrus White Wine Cream"
26 S$ (130 kn)
Losos pečen u tavici i služen sa kremastim umakom od vina i limuna, te mješavina povrća (kuhani krumpir, mrkva, šparoge)



''Beef Steak on Crispy Puff Pastry''
28 S$ (140 kn)
Juneći steak preliven umakom od porto vina poslužen na komadu prepečenog lisnatog tijesta, prepečeno povrće (luk, mrkva, krumpir), te salata



''Ocean Sur'fin''
23 S$ (115 kn)
Prepečen riblji filet u slatkom umaku od luka, prepečeni mladi krumpir, šparoge i ljuta salsa



'' O'bello Cheesy Eggplant''
20 S$ (100 kn)
Patlidžani punjeni sirom i 'portobelo' gljive, sve zapečeno u pećnici te služeno sa pečenim krumpirom i mješavinom lisnate salate
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 07:28   #388
Saravanaa Bhavan
Vegetarijanska indijska klopa, vrlo ukusno nešto a istovremeno ne i skupo

Ghee Roast Dosa sa umacima, curry, dhal
Čajevi, crni i s mlijekom
Rava Kesari za desert (semolina pudding na engleskom)




__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 13:33   #389
Talijanski restoran "Al Molo" @ Tsim Sha Tsui (Hong Kong)

Nemam više pojma koliko je šta koštalo, no znam da je bilo fino...


Juha sa povrćem



"Caesar" salata



Domaći kruh, pasta od češnjaka u maslinovom ulju



Pečena kokoš, dinstane prokulice i mrkva, prepečeni tanki rezanci, "kuhano jaje" (više kao blanširano u malim paketićima)
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:22   #390
Raznorazne japanske sushi rolice i slična klopa
Kamiko

Predivna klopa. Oko $60 sve skupa.

Crab salad
Snow white roll
Dragon roll
Crab and lobster maki
Vulcano roll




__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 13:29   #391
Iz New Orleansa...

Louisiana Cajun Mayo Squid, Ceasar's salad
$17, dobro...




Brennan's - New Orleans, LA, SAD
Redfish Amandine
A New Orleans Classic - Marcona almonds, haricot verts, preserved lemon butter
$28, divno jelo

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 02:39   #392
Döner od janjetine i Ayran

Turska klopa
Lezzet House, Suntec City
Singapore

S$9.5 za Döner
S$ 3 za Ayran
Fina klopa i ne skupa s obzirom na lokaciju

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 13:41   #393
The Tanjung Benoa Beach Resort @ Nusa Dua, Bali

Ovo je bila buffet-večera u hotelu, koju su (bar onda!) organizirali svaki četvrtak, uz prigodni program balinežanskog plesa i muzike... s obzirom na to da su većina gostiju bili bijelci, nije baš bilo skroz autohtone indonezijske klope nego neki internacionalni mix, ali je mene u svemu tome (osim vrlo ukusne hrane) fascinirao način ukrašavanja...
Inače, jako volim buffete, pogotovo tu u Aziji... ima na izbor puno raznovrsne klope koju mogu probati, i to mi se sviđa, jer često se dogodi da nešto izgleda jako lijepo na oko a, u biti, kasnije se ispostavi da mi okusom ne odgovara. Pa je to bed u restoranu ako naručiš nešto zvučno po imenu ili lijepo na fotki u meniju, a onda kasnije ti je fuj za jesti.... Pa, ako je buffet onda mogu uzeti žlicu bilo čega na tanjur za probu, pa ako mi je fino - bingo! A ako nije, eto sad znam za ubuduće što ne treba naručivati..

Inače, ovaj buffet se plaćao extra tko je htio doći, a koštao je 150.000 IDR po osobi, što bi danas bilo oko 75 kn...


Juha, kruh, grissini



"Fried rice", pašta



Kuhani kukuruz poslužen u kokosovom mlijeku, grilano miješano povrće
Ovaj kukuruz s kokosovim mlijekom mi je bio otkriće!! Nešto super fino, toliko mi se sviđao da sam išla pitati kuhara kako je to napravio - normalno se skuha kukuruz kao i obično, i jednostavno se ostavi neko vrijeme u kokosovom mlijeku da ga malo upije, i to je to!



Pečeni krumpir u kori, "ratatouille"



Izbor povrća za "a la carte"
(mi smo došli odmah na samom početku pa još neku hranu nisu ni iznijeli)
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 13:47   #394
Svježi morski plodovi za roštilj





Marinirani šnicli i piletina za roštilj



Roštiljanje svježe hrane po izboru
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 13:56   #395
(e, ovo mi je bilo "woooooow"........)


Salate.......


(ovo sam ufotkala već kad su sve to počeli postavljati, a to je bilo prvo na stolu - zato je tu još dan, a kasnije fotkano po noći kad smo došli na večeru)




AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 14:04   #396
Deserti........ (još je bilo i sladoleda, ali samo po narudžbi pa nije bio vani izložen)








AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 14:08   #397






I, tako, od svega po malo.....
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 14:26   #398
Andreja, ovi buffeti izgledaju ludnica dobro!
Samo ne zovite Amerikance na njih (osim mene) jer će se 10 puta vraćati u red...

Od mene još jedna poslastica iz Singapura, ne znam cijenu.
Lobster and clams with noodles in a claypot
Prefino, malko ljuto...

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 15:18   #399
Ha, Inter, ima i u Singu dobrih buffeta.... mislim "dobrih" po klopi....
Meni je super onaj u "Rise" u MBS-u, svaki dan je druga tema klope - seafood, International, local, itditd, (iako stave od svega po malo, bez obzira na kao 'tematski buffet').... isto u par hotela; mi smo bili par puta u Shangri-La, Fairmont, Mandarin Oriental, Swissotel, Mariott... no, tamo nigdje nije ova cijena, nego x nekoliko puta
(na žalost, od ni jednog tog buffeta nemam fotke! )

A ima i nekih restorana koji imaju "buffet style", pa i svakodnevno... i to je uglavnom meni dobro ići tamo s npr dosta ljudi ili kad mi dođu gosti, pa si svak može odabrati po volji što želi...
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 11:16   #400
Black Tap Craft Burgers and Shakes @ Jumeirah Al Naseem (Dubai)

Dakle.... jelo mi se "nešto slatko", a prije toga sam vidjela ovu kreakciju u nekoj reklami, pa rekoh mužu 'ajmo!'.... na sladoled.... pa ispalo da to uopće nije sladoled, nego frape... krcat šlaga, čokolade i kikirikija... Uglavnom, meni je bilo preslatko (ja baš ne volim frapee), a mužu se jako sviđalo....
Naknadno smo skužili da je taj lokal ustvari vrlo poznat po burgerima, a nalazi se u jednom vrlo fensi-šmensi hotelu ispred samog Burj Al Araba (što bi reklo da cijene nisu baš 'svakodnevne')... a lokal je unatoč tome bio dupkom pun, rekli su nam na ulazu da se stol čeka 2 sata ili ako bismo na barske stolice uz šank (što smo onda i napravili jer smo htjeli samo desert)

"Sweet and salty"
65 AED (130 kn)

Rub visoke čaše uvaljaju u tekuću čokoladu te odmah u hrpu "M'M" bombona, pa ju stave u zamrzivač da se to stvrdne (zato i je u metalnom postolju sa drškom jer je ledena!)... onda nakon toga u čašu stave čokoladni frape, dosta karamel-kreme sa komadićima kikirikija, krcato šlaga, te 2 velika deblja slana štapića..
I, treba brzo jesti/piti jer se čokolada sa M'M počne topiti i curiti po čaši zajedno sa šlagom... uglavnom - slatko-slana perverzija
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:15.