Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2006., 19:00   #41
a šta bi značilo, čovjek je s tim zadovoljan šta god pisali časopisi i to je najvažnije

a to što se termin "hi-fi" preopširno, neprecizno ili krivo upotrebljava - jbg
__________________
People. What a bunch of bastards.
Thurgood is offline  
Old 25.02.2006., 19:07   #42
Ma znam, te linijice dobro dođu za impresionirat "komade"
koje doma imaju "all-in-one-wonder" za parsto kunića. A naravno i za lovačke priče među rajom...
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Old 25.02.2006., 21:46   #43
ovo pojačalce sam imao davno, svi mogući ulazi, rec out selektor, loudnes, procesor in, 2 para zvučnika, 180W na 4ohma, mono blokovi, 17kg,...
ALI užasno grub zvuk...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	800 small.jpg‎
Views:	209
Size:	9.0 KB
ID:	403  
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Old 25.02.2006., 21:50   #44
evo i kazića, 965, legenda 3 glave 3 motora, ručna kalibracija, 2 level metera i vrata koja su se otvarala i zatvarala na tipku... komadi su gledali....
koštao je točno 1.000DEM a u Exportdrvu ga često nije bilo...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	965 small.jpg‎
Views:	156
Size:	6.2 KB
ID:	404  
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Old 25.02.2006., 21:54   #45
ovi equalizeri su plijenili poglede gostiju kod mene. Svima je bilo zanimljivo gledati peakove kak skakuću. Model SH70 je imao2 ekrana i 4 moda rada analysera...oči su im ispadale, al SH90 je imao više frkvencija pa je djelovao atraktivnije...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	70.jpg‎
Views:	121
Size:	4.3 KB
ID:	405   Click image for larger version

Name:	sgh90.jpg‎
Views:	107
Size:	2.8 KB
ID:	406  
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Old 25.02.2006., 21:59   #46
ovaj CD je bio top model. Ogromni daljinski, gro funkcija za editiranja prije snimanja na kazetu. Nijednom nije otkazao poslušnost, poprilično krupan, koštao je oko 900DM...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	slps70 small.jpg‎
Views:	141
Size:	7.0 KB
ID:	407  
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Old 25.02.2006., 22:07   #47
moj prvi ozbiljniji linijski kaz, kupio ga polovnog 550DM(nakon nekoliko Aiwa), još imam doma metalnu masku (ne plastičnu kao danas) koja je morala biti zamijenjena zbog oštećenja, dolby b,c, DBX, al ipak je imao grubu snimku - nije bilo kalibracije, pa čak ni bias...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	605small.jpg‎
Views:	95
Size:	8.0 KB
ID:	408  
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Old 25.02.2006., 22:14   #48
No bilo je tu još technicsa, CD SLP477A, pojačalo SU610, kazetofon 665 i naravno 1210MkII!!
To je najbolja njihova stvar koju sam ikada imao. Točno 1.000DM (možda imam još i račun od 2.12.1990) punih 14kg (sa kutijom) pa si vi mislite kak je to bilo za nositi iz Mesničke do kolodvora...
Svi uređaji su bili iz Japana pa i nije bilo potrebe za garancijom...
No onda sam čuo druge proizvođače i moje oduševljenje sa Technicsom je isparilo...
__________________
američka serija "Ancient aliens" prikazuje ljudsku civilizaciju u povijesti na puno realniji način od sekte zvana Crkva - preporuka za pogledati!!!
lampion is offline  
Old 11.01.2009., 00:39   #49
Žice - kablovi za zvučnike

Nisam nigdje na forumu našao nešto o tome, pa otvaram novu temu... Dakle, zanima me da li treba na nešto posebno pripaziti kod izbora žica za spajanje zvučnika na reciever ili to nije toliko bitno.

I gdje je uopce najbolje kupiti te žice?
dsuskovic is offline  
Old 11.01.2009., 10:24   #50
trebalo bi ti pisati u uputstvima od receiver i/ili zvučnika kakve žice ti trebaju, koji promjer i sl...
MytByte is online now  
Old 11.01.2009., 15:15   #51
kabeli ili žice kak ti veliš utječu na zvuk ali ako imaš receiver i zvučnike male vrijednosti tj.klase onda se ne moraš zamarati.imaš u skoro svakom velikom centru na odjelu tehnike,cijena od 10kn po metru pa do par tisuća eura
__________________
moj kum ne smije van
dolinajabuka is offline  
Old 12.01.2009., 17:22   #52
Da ne otvaram također novu temu zanima me da li ima gdje za kupiti audio kabel koji ima na jednom kraju audio ulaz koji ide na zvučnu karticu a na drugoj strani 2 činča sa izlazima na zvučnik (lijevi i desni)??

Znam da ih ima na nekim zvučnicima kad kupiš, ali dali ima to posebno i kak se to zove opće, ako ima ime...ili jednostavno tak kažem kak i tu kaj hoću?

Hvala puno...i da, hitan mi je odgovor
Goran2@ is offline  
Old 12.01.2009., 17:36   #53
U principu takav kabel imas u bilo kojem ducanu elektonicke opreme ili racunala. S jedne strane je konektor 3.5 mm,a s druge strane stere0 cinch (crveni - bijeli).

Samo trazis 3.5mm na cinch kabel ili stereo Y kabel i trgovac ce te vec shvatiti
__________________
I like it. I like it big time!
Donnie Brasco is offline  
Old 12.01.2009., 17:46   #54
Quote:
Donnie Brasco kaže: Pogledaj post
U principu takav kabel imas u bilo kojem ducanu elektonicke opreme ili racunala. S jedne strane je konektor 3.5 mm,a s druge strane stere0 cinch (crveni - bijeli).

Samo trazis 3.5mm na cinch kabel ili stereo Y kabel i trgovac ce te vec shvatiti
E to te pitam...hvala puno
Goran2@ is offline  
Old 29.03.2009., 22:00   #55
Arrow HI-FI - komponente, slaganje sustava i sl.

newbie: (potpuni)
pokušavam složiti neki entry

Imam slijedeće:
NAD C315bee pojačalo
Cambridge audio S30 zvučnici
Slijedeći na tapetu: Squeeze za svarivanje 2Tb mp3 i flacova
Molim neke najosnovnije informacije o DAC-u
(ne tipa koji je bolji, nego:

Pitanje: treba li mi externi DAC za vezu Squeeza i ovog NAD-a
odnosno hoću li to moći povezati i kako?
Također, (umjesto flacovanja CD kolekcije)
jeli besmisleno uz DAC koristiti DVDplayer (Tashiba/Panasonic) (kakve izlaze trebaju imati?)
ili je puno bolja opcija kupiti CDplayer?
quzma is offline  
Old 29.03.2009., 23:41   #56
ajd objasni kaj i kak točno dela taj squeezebox, pa bum ti rekel dal ti treba externi DAC il ne.

ak ti DVDplayer svira Audio CDeje, i ima optički/koaxijalni audio izlaz, onda externi DAC nije tak loša stvar. jer ak se radi o nekom klasičnom dvdplayeru, onda bi zvuk prek externog DACa trebal zvučati puno bolje!

Zadnje uređivanje jimmy jazz : 29.03.2009. at 23:48.
jimmy jazz is offline  
Old 29.03.2009., 23:58   #57
Evala... Ako uzmeš Squeezebox Classic, ne tribaš još i DAC, on u sebi ima svoj, i analogne izlaze...

'...
Analog RCA outputs

* High fidelity Burr-Brown™ 24-bit DAC
* Two dedicated linear power regulators for DAC and line-out stages
...'

http://www.slimdevices.com/pi_squeezebox.html

To je sve šta ti triba... A ako si ga već uzeja, moja bi ti preporuka bila FLAC-ovat svoje CD-ove na neki HD, ne moraš sve odma, polako, kako budeš koji tija slušat... Sa nekim ripperom u full paranoid modu, tipa EAC, dobit ćeš savršene back-up kopije oriđiđi CD-a, a i oni će duže živit jer će se manje s njima manipulirat, manje oštećenja... Kad dobiješ savršenu bit-for-bit kopiju, nema više problema, potribe za error correction-om, nema jittera, dok živi taj HD imaš savršene verzije tih CD-ova...

Barem bi ja tako napravija... I sve priče o dodatnim DAC-ovima, CDP ili DVD-ovima bi zaboravija, jer će ovo sa S.B. sve šta je nama koji nećemo previše trošit na CDP-ove i DAC-ove dostupno LADNO nadsvirat, svaki put, i nema potencijalne degradacije performansi zbog eventualnog mehaničkog oštećenja medija...

DoomsdayST is offline  
Old 30.03.2009., 10:57   #58
fala ljudi,
Doom, već si se iskazao kao najbolji početnikov prijatelj, svaka ti...
Nego, pokušavajući si složit nešto (a boli me već kičma od guglanja)
naletio sam na opsežan trid o squeezu na hifi-forumu
(pari mi si puno iskustva i znanja na jednom mjestu)
di je potpuna sloga o nužnosti externog daca uz squeez
(znam i ja da ima on vlastiti), te novog napajanja???
naravno, uz pokušaj nekog entra best buya, ne bih kupovao 1000$ Dac
nego (ako to donosi značajnije poboljšanje zvuka) tražio ~100$ dac
(a ima naznaka da toga ima)
quzma is offline  
Old 30.03.2009., 19:48   #59
Quote:
quzma kaže: Pogledaj post
fala ljudi,
Doom, već si se iskazao kao najbolji početnikov prijatelj, svaka ti...
Nego, pokušavajući si složit nešto (a boli me već kičma od guglanja)
naletio sam na opsežan trid o squeezu na hifi-forumu
(pari mi si puno iskustva i znanja na jednom mjestu)
di je potpuna sloga o nužnosti externog daca uz squeez
(znam i ja da ima on vlastiti), te novog napajanja???
naravno, uz pokušaj nekog entra best buya, ne bih kupovao 1000$ Dac
nego (ako to donosi značajnije poboljšanje zvuka) tražio ~100$ dac

(a ima naznaka da toga ima)
DAC ces prikljucivat na squeezebox jedino ako je bolji od onoga koji je u njemu, a to znaci ništa ne kupovati bez probe.Mislim da ga dac od 100$ ne može nadmašit.
Sinnerman is offline  
Old 30.03.2009., 20:21   #60
definitivno nemre.
cienom najbliži DAC koji je bolji od SBovog je MF V-DAC, koji isto ima Burr-Brown, al nekaj bolji od SBa, i košta v bližem susjedstvu oko 275€. v UK ga se more dobiti za 160 funti, al i to je več od 100$. ima Projectov za tu cienu od oko 100$+ al to se ne isplati ak SV ionak več ima dobar Burr-Brown.
jimmy jazz is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.