Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2014., 22:38   #1261
Joj gledam te vase brojke i sad bas moram poceti voditi evidenciju.
Jedino u sta sam sigurna je da ne trosimo vise od 2000, nas dvoje.
Mozda je razlog tome sto kupujemo sezonsko voce i povrce, meso jedemo max 2-3 puta tjedno, nije da se hranimo najzdravije moguce ali nije ni prelose. javim se za koji mjesec sa statistikom
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 17:00   #1262
dosta su se cijene promjenile u ovih nekoliko godina pa dizem usnulu temu

uskoro idem zivjeti sama s deckom (trenutno smo u fazi adaptacije kupljenog stana) i stavljam na papir sve fiskne mjesecne troskove koje imamo (i koje cemo tek imati) i shvatila sam da uopce nemam pojma koliko bi nam mogli biti mjesecni izdaci za hranu ne znam procijeniti jer trenutno zivim u kucanstvu gdje nas je 4 i ne stedi se na hrani no nas dvoje cemo ipak morati kalkulirati sto i kamo kupiti (u blizini imamo stvarno sve trgovacke centre pa ce mi katalozi i akcije biti redovito stivo)... ne patim na bio bio namirnice i sl ali oboje volimo zdravo (a ponekad i nezdravo ) pojesti pa me zanima koliko vas izlaze troskovi hrane u danasnje vrijeme
tina899 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 18:42   #1263
Pa nisu se tako drasticno promijenile cijene

Prodi ovu tem, vidi koji smjer trosenja na hranu je ono sto je vama prihvatljivo, i sto su forumasi pisali da potrose i dodaja neki postotak na tu cifru, to ti je za povetak okvirno koliko bi mogli i vas dvoje potrositi
A za dva tri mjeseca ces imat jasniju sliku gdje se zapravo
__________________
mi ti u kroejši rijetko imamo kante za separirane otpatke.. nama je svako smeće jednakovrijedno (c) sunček
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2017., 22:24   #1264
2000
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 10:20   #1265
Mislim da dvoje mogu dosta dobro jesti za 2.000-2.500 kn mjesečno s praćenjem akcija, jedenjem dosta zelenja, kombiniranje placa, te odlasci u Sloveniju po dio namirnica ako postoji mogućnost.
Stickers is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 11:20   #1266
1500 za jednu osobu
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2017., 13:09   #1267
Nas je dvoje, trosimo oko 2000, bas kao sto kaze Stickers, kombiniranje Dolca ( odem dvaput tjedno), hofera (npr kila odlicnih spageta 0,65 e, riza basmati, kava, masline, proizvodi od rajcice, itd) i ponesto svog uzgoja (da ne mislis da imamo vrt, zivimo u stanu u gradu i dosta toga sadimo na balkonu)
Kuha se svakodnevno,volimo variva i sve na zlicu, meso jedemo jako rijetko, pekare zaobilazimo, osim kruha, slatkise i ostale gluposti ne smekamo previse.
Hranimo se dosta kvalitetno, za ne prevelike novce.moze se
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 17:22   #1268
ukoliko se planira jelovnik, iskorištavaju ostaci ručka, večere, malkoc prate akcije, ne ide po restoranima i ne naručuje dostava, s 2000 kn se može prilično dobro i zdravo jesti. ostane za čak i koju pizzu preko dostave

ali pod ovim uvjetima gore.
npr ja ne volim bacati hranu i ako ostane par stvari, onda volim da se to pojede. tipa jučer šetamo po gradu, mužjak bi nešto vani pojeo. nebi bilo problema da doma nije ostalo mesa, sataraša i juhe. vanka će pojesti neku šugavu pizzu ili pomfri, a doma ću se pobacivati s hranom. malo sam pretjerano reagirala, ali kužite poantu.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2017., 19:45   #1269
slažem se s ovime gore napisanim
ni ja ne volim bacati hranu pa onda često imam neke netipične kombinacije za ručak ili večeru ali rijetko kad bacam hranu i mislim da zapravo i tu dosta uštedim mislim da pomaže dosta i planiranje jelovnika unaprijed i kupovanje na akcijama, to svakako!
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 16:59   #1270
Dvoje nas je u kućanstvu, mislim da trošimo 3 - 4 tisuće kuna mjesečno na hranu, koji put odemo van na pizzu ili hambi, ja više novaca trošim na voće i skoro svaki dan nešto sitno u pekari, a on na pive, gazirano, slatkiše itd. To stvarno puno novaca ispadne. Kad bih još češće kupovala ribu ili plodove mora bankrotirala bih.
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 17:33   #1271
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
slažem se s ovime gore napisanim
ni ja ne volim bacati hranu pa onda često imam neke netipične kombinacije za ručak ili večeru ali rijetko kad bacam hranu i mislim da zapravo i tu dosta uštedim mislim da pomaže dosta i planiranje jelovnika unaprijed i kupovanje na akcijama, to svakako!
ma nije mi bacanje hrane samo radi uštede, nego mi nekako žao. sad će ispasti da se preseravam, ali ima ljudi koji gladuju, a ja ću cijeli ručak u wc školjku. e pa bome neću
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2017., 18:36   #1272
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
ma nije mi bacanje hrane samo radi uštede, nego mi nekako žao. sad će ispasti da se preseravam, ali ima ljudi koji gladuju, a ja ću cijeli ručak u wc školjku. e pa bome neću


Totalno se slažem. Mene je još baka učila ko klinku da je sramota bacati hranu, da to rade ljudi koji ne poštuju ni hranu, ni svoj rad, cijeli život sam tako učena-moji doma su uvijek reciklirali Od starog kruha prezle, knedle, pohao se kruh za doručak, od pirea njoke, od prezrelog voća brzinski pekmez ili preljev, stari žganci se grilaju itd itd. Manje više se sve da spasiti, i prekombinirati, osim ako nije slučajno zaboravljeno pa se pokvarilo.

Bacim iznimno rijetko, kad baš nema spasa,teška srca, i baš mi bude neugodno, onak samoj pred sobom. Šokiraju me ljudi koji nonšalantno se ophode s namirnicama (i bacaju novce)

Npr da im kažeš da su mjesečno bacili 500-600 kuna ravno u kantu za smeće prenerazili bi se, a ustvari-to rade.

Također bude netipičnih (ali ukusnih) kombinacija za ručak i večeru.
Tipa danas od ostanjaka iz friža za večeru imam pekarski krumpir, grčku salatu i blendani sladoled od šumskog voća. Ja hepi.
ex nihilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:12   #1273
tako nekako, ja se uhvatim kako jedem ostatke ustajalog krumpira upitne zdravstvene ispravnosti od prekjučer koji vrijedi cca 65 lipa samo da ga ne bacim a onda netom kašnje netrepnuvši frknem xxx kn na kladu
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2019., 11:01   #1274
Nas je dvoje, živimo skupa i na hranu nam odlazi mjesečno 2.000 kn. Moram naglasiti da ja imam besplatnu prehranu na poslu (dakle to je ušteda od sigurno 500 kn mjesečno).

Od domaćih proizvoda njegova mama nam poklanja domaće kisele krastavce, ajvar i džem, nekad nam pošalju domaće kobasice i špek (pa to koristim za razna jela).

Kupujemo od mesa piletinu, tu i tamo mljeveno meso, povrće, voće, žitarice, povremeno tjesteninu i torteline jer se nastojimo hraniti zdravo. Nastojim pratiti akcije, tako da uvijek na sniženjima kupujem posni sir, ostale vrste sireva, šunke i tako.. Svaka dva dana skuham veću količinu jela da nam bude za večeru, a da njemu ostane dva dana nositi na posao uz kruh

Tako da on ne troši ništa na "gablece". Trenutno ne jedemo vani u restoranima jer štedimo za neke druge prioritete
__________________
Good decisions come from experience. And experience is often a result of bad choices :)
anica766 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2019., 11:19   #1275
Trećinu u Eurima,ostalo kn.
Bernd is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2019., 11:32   #1276
Nekad sam trošio 2800 (svaki dan 100 kn u Meku)

Sad trošim oko 1500 (više u menzu idem i doma si skuham neke stvari).
Martar is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2019., 11:36   #1277
Quote:
Zlatica Blatica kaže: Pogledaj post
Osobno mislim da se jako puno moze ustediti time da se prestanu kupovati gluposti, tipa keksi, cokolade, grickalice, radleri itd. Znaci, tu i tamo neki kolac napraviti, a ostale dane jesti samo "normalnu hranu".


Sent from my iPhone using Tapatalk
I ne unosit tekuće kalorije, što je najbitnije, mlijeko može proć, al sokovi ne, uz to, sokovi su nezdravi, cijelo voće je zdravo.
Martar is online now  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2019., 16:28   #1278
Nas 4, oko 5000 kn.
nasunis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2019., 11:18   #1279
Dvoje odraslih, jedan sestogodisnjak i jedna beba od 8 mjeseci.
Na plac nejdem otkad sam otkrila Gajbicu na fejsu, pa od njih uzimam povrce-cca 300 kn mjesecno.
Meso ne jedemo precesto, kupujem u lokalnoj mesnici. Cca 200 kn mjesecno.
Sve ostalo iz ducana, cca 2000 kn mjesecno.
Rijetko kad idemo van jesti zbog bebe, ne narucujemo bas ni dostavu, slatkise uglavnom dobijemo, od “nezdravih” stvari kupujemo Colu I Cedevitu.
Muz jos trosi cca 200 kn mjesecno na gablec, ako ga ne ponese od doma.
Sve ovisi koji je mjesec i kakva je sezona. I kaj od pizdarija ima u Lidlu za kupit
__________________
nema više labavo!
kaduljica is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2019., 12:45   #1280
KO za inat danas bila na placu

Pileća prsa file (5 komada) - 48 kn
Dva velika paketa širokih rezanaca - 18 kn
Dvije kile krumpira
Dvije kile šljivara
10 velikih rogica
Ćešnjak
Grm zelene salate
Kila vinogradarki

cca 140 kuna
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:58.