Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2015., 13:56   #721
Zanimljivo je udubiti se u najnoviju ATP listu.
http://www.atpworldtour.com/en/rankings/singles

Evo jednog detalja: prvoplasirani igrač udaljen je po broju bodova (8.000) od drugog - isto koliko taj drugi "beži" igraču koji je na 67.poziciji.

1. Novak Đokovic ---------16,785
2. Andy Murray--------------8,750
67. Santiago Giraldo----------751
Jocuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 15:08   #722
Ako moze neko da mi objasni, Cilic je prosle godine osvojio ovaj turnir, sad ga je opet osvojio i obranio bodove, zar nije trebao ostat na istom broju bodova kao i prosli tjkedan, zasto su mu pripisana nova 205 boda ? Pratim tenis otkad znam za sebe al jbt nikad na zelenu granu sa tim bodovanjem haha
samojako111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2015., 15:11   #723
Quote:
samojako111 kaže: Pogledaj post
Ako moze neko da mi objasni, Cilic je prosle godine osvojio ovaj turnir, sad ga je opet osvojio i obranio bodove, zar nije trebao ostat na istom broju bodova kao i prosli tjkedan, zasto su mu pripisana nova 205 boda ? Pratim tenis otkad znam za sebe al jbt nikad na zelenu granu sa tim bodovanjem haha
zato jer je ove sezone pomaknut raspored za jedan tjedan pa su mu to ranije skinuli...bar mislim
Ssung is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2015., 23:57   #724
Najbolji zemaljski

Budući da je „nebeski“ davno osigurao poziciju broj 1 za ovu godinu i u potpunosti opravdao svoj nadimak, ostalo nam je vidjeti tko će biti najbolji „zemaljski“. Borba se vodi između Murraya i Federera i tu je Andy u izvjesnoj prednosti, ali situacija je takva da Roger ima sasvim realne šanse da na kraju bude ispred rivala. Preostala su još dva ATP turnira do kraja sezone, a Murray pored bodova na njima može osvojiti dodatnih 275 bodova dobije li u finalu Davis cupa oba singl meča i drugi bude "živi", što je prilično izgledno. Murray je do sada skupio 7870 bodova, a Federer 7250, ali, ako se ne varam, 75 bodova od prošlogodišnjeg Davis cupa mu se briše prije kraja godine i ostaje mu 15 od ovogodišnjeg play-offa, tako da je na 7175. Dakle, što se potrebnih kombinacija uspjeha u Parizu i Londonu tiče da bi se došlo do titule najboljeg „zemaljca“, situacija je ovakva:



Kod Murrayeve tablice jaka zelena boja predstavlja kombinacije uspjeha koje mu u svakom slučaju osiguravaju laskavu titulu. Slabijom zelenom bojom označeni su uspjesi koji mu omogućavaju da savakako bude ispred Federera ako u finalu Davis cupa uzme 275 bodova. Žuta zona su kod obojice uspjesi u Parizu i Londonu koji se bodovno preklapajui i tu njihova konačna ATP pozicija ovisi o uspjehu onog drugog. Naračasto je kod Federera zona koja mu nikako ne omogućava da bude ispred Murraya ako Škot osvoji 275 bodova u finalu Davis cupa. Crvena zona je naravno ona koja mu u svakom slučaju priječi da ove godine bude najbolji „zemaljski“.

Vidimo da je žuta zona jako velika i najvjerojatnije je da će bodovi obojice na kraju godine biti iz te zone, pogotovo ako se uzme u obzir vjerojatan događaj da će u Parizu i Londonu „nebeski“ opet pobrati vrhnje. Treba napomenuti da su u Parizu Andy i Roger u istoj polovici ždrijeba i da će njihov mogući polufinalni meč biti važan za konačan ishod ove borbe (dakle sigurno je da jedan od njih dvojice u Parizu neće osvojiti više od 360 bodova). Murray je prije najavio da bi mogao odustati od završnice u Londonu kako bi što spremniji dočekao finale Davis cupa, pa ako se to dogodi, Federerove ionako solidne šanse dodatno rastu. U svakom slučaju, usprkos „nebeskom“ koji je nekima ovu tenisku godinu pokušao učiniti dosadnom, čeka nas vrlo zanimljiv rasplet sezone za pamćenje koju je jedan meč, onaj u finalu Roland Garrosa, dijelio od titule neponovljive.

Možda takva bude sljedeća.
Rogerer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2015., 11:07   #725
Trenutno stanje je ovakvo :Novak pretekao Mekinroa !.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković danas je započeo 171. nedelju na čelu ATP liste, čime je pretekao legendarnog američkog tenisera Džona Mekinroa.Ispred Đokovića su sada još Federer, Sampras, Lendl i Konors.
Od vodeće četvorke Đokovića deli više od 100 nedella, a Federera, koji je svetski broj jedan bio 302 sedmice, mogao bi da stigne u maju 2018. godine.Sampras je na čelu ATP liste bio 286, Lendl 270, a Konors 268 nedella.

Na današnjoj ATP listi , Đoković ima 15.785 bodova (oduzeti su bodovi koji će se ove nedelje braniti na mastersu u Parizu).
http://www.atpworldtour.com/en/rankings/singles

Federer se odbranom titule u Bazelu vratio na drugo mesto, prestigavši Endija Mareja, a napredovao je i Rafael Nadal, koji je, zahvaljujući plasmanu u finale Bazela, sa sedme dospeo na šestu poziciju.

Prvih deset na ATP listi:

1. (1) Novak Đoković - 15.785
2. (3) Rodžer Federer - 8.250
3. (2) Endi Marej - 8.070
4. (4) Stan Vavrinka - 6.585
5. (5) Tomaž Berdih - 4.730
6. (7) Rafael Nadal - 4.630
7. (6) Kei Nišikori - 4.440
8. (8) David Ferer - 3.945
9. (11) Rišar Gaske - 2.715
10. (10) Žo Vilfred Conga - 2.545
Jocuska is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 22:25   #726
Mini anketa : Sta mislite tko ce odnijeti titulu broja 1 nakon WTF-a u Londonu ?

Race lista :
1. Rafa 4345 (4735)
2. Deda 4045
11. Sir Andrew 1210
16. Nolo 1025
21. Cilic 785

Bodovi bez Rima i RG-a :
1. Sir Andrew 9160
2. Deda 4945
3. Nolo 4845
4. Rafa 4705 (5105)
7. Cilic 3665
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2017., 19:22   #727
Znam da ste već komentirali, ali prvi put u povijesti su prva petorica iznad 30, doduše neće još dugo

for the first time in the sport’s history, the ATP rankings are topped by five men in their 30s.

I još malo zanimljivih tablica.
__________________
O kad biste podnijeli nešto malo bezumlja mojega! Da, podnesite me! (2. Korinćanima 11,1)
Opulentus is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2017., 12:43   #728
Rafa Nadal, tko drugi?
AndorDrakon is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 20:09   #729
Nadal i Wawrinka u finalu igraju za drugo mjesto. Đoković je nakon Pariza pao na četvrto, Čilić je obišao Thiema te je sada sedmi igrač svijeta. Thiem i Nishikori mu pušu za vratom i nadam se da će Marin do Wimbledona izdržati na ovom mjestu.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2017., 23:58   #730
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Nadal i Wawrinka u finalu igraju za drugo mjesto. Đoković je nakon Pariza pao na četvrto, Čilić je obišao Thiema te je sada sedmi igrač svijeta. Thiem i Nishikori mu pušu za vratom i nadam se da će Marin do Wimbledona izdržati na ovom mjestu.
idk mislim da marin i ako padne (minimalno) iza njih na atp ljestvici da ce na kraju biti ispred njih kada izadje seeding chart za wimbledon jer zadnje dvije sezone ima dosta bolje rezultate na travi od thiema i nishikorija.
JureT is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 17:17   #731
Nakon W-a Federer se vratio u top 3. Murray sada ima 7750, Nadal 7465, Feđa 6545, Nole 6325, Waw 6140. Dugo vremena nismo imali prvu petorku ovako zgusnutu. Čilić je šesti s 5075 bodova, petorka mu dosta bježi, no i on ima veliku prednost pred Thiemom, 1045 bodova.

Zanimljiv je pogled i na race, Nadal 7095, Feđa 6545. I onda daleko iza Thiem 3345, Waw 3150 i na petom mjestu Marin 2905. Top 8 zatvaraju Zverev, Đole i Murray. Deveti je Dimitrov, skoro 1000 bodova manje od Marina.
Luyindula is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 03:29   #732
Quote:
Luyindula kaže: Pogledaj post
Čilić je šesti s 5075 bodova, petorka mu dosta bježi, no i on ima veliku prednost pred Thiemom, 1045 bodova.
Marinova pozicija za napokon uhvatiti top 5 je u ovom momentu čak ne tako loša, prije svega mislim na poziciju nakon US Opena. Ima nešto preko tisuću bodova zaostatka za Wawrinkom, ali ovaj brani isto hrpu bodova na iduća 3 turnira. Prema mojim računicama, oduzmemo li obojici prošlogodišnje bodove iz Kanade, Cincinnatija i US Opena oni su tu negdje skoro jednaki, čak mislim da Marin vodi za 300-tinjak bodova, i samo je pitanje tko će biti bolji na ta tri ukupno za ulazak u top 5 nakon US Opena.

Ode li Novak do daljnjega na godišnji kako se priča, Marin bi trebao poispadati vrlo rano na sva tri turnira da ga NE prestigne, što onda također otvara mogućnost za top 5.

A od ovih iza Thiem brani parsto bodova pa bi bio tu negdje sa Stanom u startnoj poziciji, Nishikori brani previše za ozbiljan napad, a i Raonić brani 500-tinjak bodova, što mu uz veći početni zaostatak zaista nije malo.
__________________
TAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAME!
Pangloss is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2017., 01:44   #733
Mogli bi ovu godinu zavrsiti sa 6 igracica u TOP 100 : o

Race list

20. MLB
30. Konjuh
46. Wawrinka
63. PM
119. Fett
126. Pera

#tb cca 2009. kad nismo imali niti jednu
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:05   #734
Da li se sa China opena od 2016. Nadalu oduzimaju i bodovi iz parova od prošle godine ili to ne vrijedi za singl ljestvicu?
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 23:22   #735
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
Da li se sa China opena od 2016. Nadalu oduzimaju i bodovi iz parova od prošle godine ili to ne vrijedi za singl ljestvicu?
??? bodovi za parove se ne oduzimaju sa singl nego sa parske ljestvice? kakvo je ovo uopće pitanje?
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 00:19   #736
ok, tako sam i mislio, bezveze pitam
Biti će svakako zanimljivo do kraja godine za No1. ovisi samo o Nadalu i Fedu
lukinjo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 12:06   #737
Quote:
lukinjo88 kaže: Pogledaj post
ok, tako sam i mislio, bezveze pitam
Biti će svakako zanimljivo do kraja godine za No1. ovisi samo o Nadalu i Fedu
Ma ovisi samo u Fedu
vabank is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:01   #738
Quote:
vabank kaže: Pogledaj post
Ma ovisi samo u Fedu
Kao sto je ovisilo i o Nikolozu Basilashviliju na pocetku sezone. Da je sve osvojio, skupio najvise bodova, bio bi prvi, no. Samo je o njemu ovisilo. Kao sto sad ovisi samo o Rogeru. Mudar zakljucak.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:48   #739
pa i ovisi jer ak nadal vidi da je fed u polufinalu, ispast ce u kvoteru, nema sumnje
__________________
Order is for idiots, genius can handle chaos.
Eng3lthal is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2017., 13:50   #740
Quote:
Eng3lthal kaže: Pogledaj post
pa i ovisi jer ak nadal vidi da je fed u polufinalu, ispast ce u kvoteru, nema sumnje
Pa to znaci da ovisi o Nadalu. Nadal ce ispasti u kvoteru, namjerno, no?

Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.