Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2017., 08:36   #1701
Quote:
DelPotro kaže: Pogledaj post
Samo sam ti naveo primjer. Rafa nije klasicni pusher kao ovi, al je defanzivac. Ja ne znam zasto ulazim u rasprave s likom
ja ne bi nazvao rafu defanzivcem, za mene je on agresivni spin igrač

Quote:
DelPotro kaže: Pogledaj post
Nadal je ipak najagresivniji tenisac ikad, to pokazuje iz meca u mec.
ne moš agresivu mjerit isključivo spinom, ovo je ekstrem. nego, pogle si meč na RG 2009. sa soderlingom, kad ga je robin sredio na agresivu
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 11:26   #1702
Delpotro je najagresivniji forumas ikad. Pise postove na FB Cro tenisu, pa misli da je uhvatio boga za bradu.

Prvo rjecnik u ruke, pod slovo A.

Agresija je i napad topovima s brda i juris lake konjice.

A Rafa je jaaako agresivan igrac.
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:29   #1703
***Nagradno pitanje***

Koji je skor između kralja betona Fedexa i kralja zemlje Rafijole na betonima Melbourne Parka?
Zbornaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 12:45   #1704
Quote:
ZbornajaKomanda kaže: Pogledaj post
***Nagradno pitanje***

Koji je skor između kralja betona Fedexa i kralja zemlje Rafijole na betonima Melbourne Parka?
Federer je imao kompleks zvani Nadal. 😢 Jednostavno nije nikad imao rjesenja za njegovu igru.

Sve bi dao da gledamo Fedal finale u Australiji.
__________________
Del Potro,Konjuh,Juventus,Hajduk
Gibbs,Azarenka,Federer,Coric-New York Knicks
DelPotro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 15:00   #1705
Quote:
ZbornajaKomanda kaže: Pogledaj post
***Nagradno pitanje***

Koji je skor između kralja betona Fedexa i kralja zemlje Rafijole na betonima Melbourne Parka?


I onda se ovi Fedtardi rastapaju ocemo Fedal finale

Necemo

Ocemo Goffina u finalu, Stanka ce rijesiti Mirka kao i u Londonu prije 2 godine, a David je dobra osoba i veliki Fedfan pa i da hoce, nece slaviti u nedjelju

Fed u 2 posljedje godine ima 5-6 polufinala, 0 titula ... nitko nije spreman za 7. razocarenje Edit : 8.

Broj polufinala 2014-16
Deda 7 (3 F, 0 W)
Stanko 6 (0 F, 3 W)

Goffin 0 (0 F, 0 W)
Dimi 1 (0 F, 0 W)

Raonik 3 (1 F, 0 W)
Rafa 2 (1 F, 1 W)
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 16:14   #1706
Quote:
DelPotro kaže: Pogledaj post
Federer je imao kompleks zvani Nadal. �� Jednostavno nije nikad imao rjesenja za njegovu igru.
imao je rješenja, ali ne na usporenim turnirima. a svi GS-ovi su se upravo dolaskom nadala na veliku scenu počeli opako usporavati, a s njima i svi mastersi. kao da je ATP bratija željela anulirati njegovu dominaciju tih godina...a na brzim podlogama federer bi šibao i dalje sve

oš neš ali feđi je od 'velike četvorke' usporavanje podloga daleko najmanje odgovaralo. pa ostala trojica su dva defanzivca i primarni zemljaš (kojem, jasno, paše i hard i trava ako ih dobro uštopaš)

ovaj au open je nešto ubrzan. još uvijek ne na nivou us opena do 2005. ili pogotovo ne na nivou wimbledona. i već to se pokazalo dovoljnim da nam dva defoša na vrhu ljestvice otpišaju neočekivano brzo. ajde, nadal je još tu barem, svaka mu čast
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 22:55   #1707
nisam znala da ova tema postoji
jako teško je danas općenito u reketarskim sportovi naći klasičnog defanzivca, mislim da su oni davno izumrla vrsta
recimo tako da ima ofenzivnijih i defanzivnijih allroundera
pattie_boyd is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2017., 13:47   #1708
Quote:
pattie_boyd kaže: Pogledaj post
nisam znala da ova tema postoji
jako teško je danas općenito u reketarskim sportovi naći klasičnog defanzivca, mislim da su oni davno izumrla vrsta
recimo tako da ima ofenzivnijih i defanzivnijih allroundera
Zasto, pa recimo Ferrer je cisti defenzivac po meni ... preslabasan i premal da zabija winere, vraca lopticu i to je to ...
__________________
It´s Nice To Be Important But , It´s More Important To Be Nice.
Shaggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2017., 08:30   #1709
http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a...-hrabrost.html
http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a...je-veliki.html

Odličan intervju s Jankom Tipsarevićem. Ima nešto i o dopingu, mentalnom aspektu teniske igre, prehrani, radu na sebi tjelesno itd.

Zanimljivo mi je ovo njegovo kako je Nadal pio tri litra coca-cole dnevno i jeo teglu nutelle

Iako znam da je teško držati koncentraciju i u današnje vrijeme rijetko tko čita dugačke tekstove, ali ovo vrijedi pročitati.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 00:23   #1710
Quote:
Kiseli kaže: Pogledaj post
http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a...-hrabrost.html
http://sportklub.rs/Blog/Sasa-Ozmo/a...je-veliki.html

Odličan intervju s Jankom Tipsarevićem. Ima nešto i o dopingu, mentalnom aspektu teniske igre, prehrani, radu na sebi tjelesno itd.

Zanimljivo mi je ovo njegovo kako je Nadal pio tri litra coca-cole dnevno i jeo teglu nutelle

Iako znam da je teško držati koncentraciju i u današnje vrijeme rijetko tko čita dugačke tekstove, ali ovo vrijedi pročitati.
izvrstan intervju. tipsa ima što za reći. možda je doduše taj odgovor o dopingu najmanje direktan i najviše neočekivan nekako. možda ja tu neš ne kužim, ali on priča o eventualnom prikrivanju dopinga unutar samih antidopinških organizacija i koliko je to riskantno? i time zapravo elaborira tezu o tome da dopinga u tenisu nema puno, jer bi inače bilo više toga otkriveno? ali u tom slučaju on polazi od definicije da je doping ono što je na listi
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2017., 09:13   #1711
Izazov vam je analizirati tenis, pričati ljudima o tom sportu?

– To je poanta. Rekao sam ljudima na Eurosportu da moramo otvoriti dvoja vrata ako želimo dovesti više ljudi u tenis.

Prva su emocija: ljudi gledaju sport da bi osjetili emociju. Moraju voljeti ili ne voljeti igrače. Moraju ih poznavati kako bi znali, treba im objasniti da znaju za koga će navijati i protiv koga će navijati.

Druga vrata su razumijevanje igre. U nogometu svi misle da dobro razumiju igru, toliko je tv emisija koje to objašnjavaju. Sport koji poznaješ puno ti je zanimljiviji, vidiš puno više stvari nego igra li igrač dobro ili loše. Tenis je kompliciran sport, a želim pomoći da ga ljudi vide iz drugog kuta i bolje razumiju.

http://www.novilist.hr/Sport/Tenis/P...o-nepobjedivom
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2017., 12:55   #1712
Troškovi u top 10

Ne mislim se baviti tenisom, ali me zanima ako netko ima informaciju koliko cca jednog tenisača koji je u top 10 na ATP rangu koštaju mjesečno npr. trener, kondicijski trener, fizioterapeut, psiholog i sl ? Trošak menađera je posebna stavka i nije mi ovdje neophodna.
jasamsplejada is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2017., 21:22   #1713
iznosi su ogromni. zaista. s tim da neki rade i na postotak..

za konkretan iznos ti niko ne moze odgovorit jer nemaju svi full time coacha, neki imaju i part time.. nemaju svi fizia (jer postoji na svakom sluzbenom dogadjaju isti, ili nekoliko njih..) ipak vecina ga ima, tih u top 1o.. nemaju svi ni psihologa, tako da..
racunaj da je najveca stavka svakako trener te njegovi troskovi, placanje smjestaja, puta, evenutalno hrane..
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 15:53   #1714
Teško je stvarno reći, ali za igrače koji su daleko od Top10 i koji igraju većinom CH razinu, troškovi su oko 50 tisuća eura godišnje. E sada, Top 10 igrači su u "luksuzu" naprema ovima koji su mi dali tu cifru cca...

Boga pitaj dali oni uopće i znaju koliko troše jer se vjerojatno brine netko i o tome. Baš me zanima kad je Federer zadnji put držao keš u ruci i platio nešto osobno
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 22:42   #1715
ako nije tajna, koji je otprilike rank tih igraca koji su ti to dali? singl/double igraci? cini mi se puno previse.. mislim nebitno je.. al eto zanima me
buba-e is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2017., 23:11   #1716
I ja sam dobio tu brojku. Ranking 150-400 cca
jurrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 11:43   #1717
Quote:
buba-e kaže: Pogledaj post
ako nije tajna, koji je otprilike rank tih igraca koji su ti to dali? singl/double igraci? cini mi se puno previse.. mislim nebitno je.. al eto zanima me
To su sve singl igrači, a parove po tim challengerima igraju čisto da uzmu dodatnu kintu. Iako su parovi kao parovi dobri za vježbu voleja i brzinu reakcije što ponekad dobro dođe i za singl, uglavnom igraju zbog tih par stotina dollara više. Takvima to dobro dođe.

Renking im je definitivno izvan Top 100, igraju većinom challengere/futurese i nisu vrhunski challenger igrači, dok na futuresima odskaču. Ajmo reći, kao što kaže jurrica, van Top 150.

Konkretno imena koja su mi to rekla je bio Nikola Čačić koji je tada igrao dobru sezonu i borio se za Top 200 i bio u Umagu, do dečki kao što je Bourgue koji je igrao Istarsku Rivijeru i tada bio samo vrhunski futures igrač pa stigao kasnije i do ATP razine. Pričao sam s dosta igrača, Pere Riba, Gabashvili, Lajović i svi su tu negdje oko te cifre.

Najpodrobnije sam pričao s Čačićem i on je nekako bio najdetaljniji oko troškova. Što je najgore, masu tih igrača niti nema trenera, odnosno trenera koji s njima putuje jer jednostavno nemaju lovu. Da ne pričam o sponzorima, većinom su to neke lokalne kompanije njihove koje im daju neku mizeriju.

Ti recimo samo da dođeš u Pulu igrati Rivijeru(nema je više u Puli, ali ajde), treba ti smještaj minimalno četiri-pet dana, treba jesti i ako imaš trenera, treba ti sve duplo. Onda put za ići dalje na turnire, pa onda smještaj i za tamo gdje si došao i tako iz tjedna u tjedan si negdje drugdje i plaćaš treneru sve što i sebi. Moraš računat da ti igrači ne idu na odmor krajem 10. mjeseca, igraju i u 12., i tako iz tjedna u tjedan. Trener(ako ga imaš), prijevoz, smještaj, hrana i piće, patike ne mijenjaju kao ja i ti jednom u godinu dana, nego puno češće, sva ostala oprema itd. Uostalom, napravi eksperiment i svakog tjedna idi u drugo mjesto, plati prijevoz i smještaj i vidi koliko ćeš to sve platit.

Recimo, najžalosnije mi je bilo vidjeti Zdeneka Kolara, igra meč, dobije Lindella(CH ime, čak je imao ATP neke nastupe) i vidim ga kupuje tost(sporta prehrana) i prebire onu siču što ima u džepu, broji lipe, te ide spavati u kombi, on i još njih par igrača(moraju nekako smanjiti troškove). Tim igračima koji su jako dobri na futuresima, ali nisu vrhunski na CH razini je najteže. Uvjeti u kojima putuju, žive i igraju je više kampiranje s frendovima nego uvjeti pro sportaša.
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 16:57   #1718
Pozdrav svima,

imam jedan upit koji pretpostavljam da je najbolje pitati ovdje, a ne otvarati novu temu.

Igrao sam protiv prijatelja, i zafelšao je lopticu tako da je pala u moje polje, pa natrag u njegovo. Da li je moj poen ili njegov? Znam da npr. da je zafelšao loptu u moje polje, pa iz mog ispalo nazad vani negdje, njegov poen, ali što sa ovom situacijom?
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 17:21   #1719
njegov poen.

https://www.facebook.com/VT4life/vid...94944723407532

dobro, ovdje jest išla vani, ali bitno je da je prvo udarila u njegovo polje.
__________________
Ljudi zahtijevaju slobodu govora kao zamjenu za slobodu misli koju odbijaju koristiti.
Masha19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 17:59   #1720
Hvala na odgovoru. Baš zbog tog videa sam i pitao, jer smo imali sličnu situaciju prije koji mjesec
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:32.