Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2017., 13:25   #8661
Baš me zanima kako radi taj Alfawise - ja probo kupit, no GB mi uredno (gotovo automatski) sutradan vraća novac - imam neki problem s GB i Payplaom.., ali samo u toj kombinaciji..., zgodno za pravit promet bez ikakve dobiti...
sappyka is offline  
Old 11.05.2017., 13:33   #8662
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Znači imamo za sada ove unutarnje memorije:
- Toshiba
- SanDisk
- No name-5GA18
Ako ima još koja nadopunite popis i izmjerite brzinu unutarnje memorije ako vam se da...
Logo na ovoj zadnjoj izgleda kao "Micron Technology" - dakle poznata tvrtka.
https://iclogos.cuvoodoo.info/

Naravno ima dosta fake chipova, pa se ne treba previše pouzdati u logoe i oznake.
grunft is offline  
Old 11.05.2017., 16:11   #8663
Quote:
hrki kaže: Pogledaj post
Jel netko ovo uzeo found a very interesting good in Gearbest:Khadas Vim An Open Source TV Box https://gearbest.app.link/5sjdxybx3C
Ja ga imam, 2/16 verziju, izdali su Nougat za njega.

Sta se tice Linuxa, Ubuntu 16.04., verzija izdana u 2 mjesecu, novo azuriranje bi trebalo bit dostupno do kraja tjedna.

Uglavnom na ovoj staroj verziji Ubuntu-a jos puno toga ne stima, te bi trebalo bit sredeno sa ovom novom verzijom.

Imas i libreelec, ali sluzbeni je jos na Jarvisu, ali ima nesluzbenih za Amlogic S905/x na Kryptonu.

Uglavnom ovi Nougat ima jos bugova, Marshmallow je zasad bolji.

Na novoj verziji Ubuntua bi trebao raditi i Kodi 17.1, bar tako kazu, tako da ako netko trazi neki mini pc, ovo bi mogao biti solidan uredaj, ukoliko se ispravi sve sta je obecano od strane onih koji rade na tom uredaju.

Ako koga interesira ovi uredaj, pogotovo kad stigne Ubuntu azuriranje, nek se javi.

Tapatalk

Zadnje uređivanje Tommy21 : 11.05.2017. at 16:40.
Tommy21 is offline  
Old 11.05.2017., 16:49   #8664
Nisam ni ja uspio niti sa sd karticom niti sa kablom,jedino što mogu staviti taj zdmc a rom na žalost ostaje isti.
kesonja is offline  
Old 11.05.2017., 16:52   #8665
Nisi puno izgubio..., razlika u radu je mala, ovisno od Boxa do Boxa..., tj. verzije komponenti unutra...
sappyka is offline  
Old 11.05.2017., 18:33   #8666
Samo da javim da je ovaj Alfawise A95X R1 s Gearbesta isti drek kao i ovaj s Bangooda. Bježite od toga...
MRCINA2102 is offline  
Old 11.05.2017., 18:40   #8667
Nikako ne mogu napravit update preko sd kartice. Baca me u recovery.

Farmatirao sam karticu sa bootcardmakerom i u-boot.bin.sd.bin.

Preimenovao u update.img

Ali jednostavno nista. Boota ga ili normalno ili u recovery

Sent from my NX505J using Tapatalk
JuniorRi is offline  
Old 11.05.2017., 18:46   #8668
Čudna mi čuda, gdje je za 'popusit' ja nasjednem ami ovog puta nisam nayebo sa ti famoznim boxom. A to vam je tako, tekad se mora i 'popusit'no mozda se stvar sredi sa novijim ili drugim fw

Poslano sa mog SM-A520F koristeći Tapatalk
__________________
---VOLIM SVOJU DOMOVINU!!!!---
kova11 is online now  
Old 11.05.2017., 18:49   #8669
Sta se tice Linuxa, Ubuntu 16.04., verzija izdana u 2 mjesecu, novo azuriranje bi trebalo bit dostupno do kraja tjedna.

Uglavnom na ovoj staroj verziji Ubuntu-a jos puno toga ne stima, te bi trebalo bit sredeno sa ovom novom verzijom.

Jeli moze Ubuntu na sd karticu ili samo eMMC te kakvi je wifi?
alek74 is offline  
Old 11.05.2017., 20:02   #8670
Quote:
alek74 kaže: Pogledaj post
Sta se tice Linuxa, Ubuntu 16.04., verzija izdana u 2 mjesecu, novo azuriranje bi trebalo bit dostupno do kraja tjedna.

Uglavnom na ovoj staroj verziji Ubuntu-a jos puno toga ne stima, te bi trebalo bit sredeno sa ovom novom verzijom.

Jeli moze Ubuntu na sd karticu ili samo eMMC te kakvi je wifi?
Trenutno mogu ove nesluzbene Armbian verzije na sd karticu, ova prva sluzbena ne moze, novi sluzbeni update ce se moci instalirati na sd karticu.

Wifi je ok, nije neko cudo, ali vjerujem da ni vecina drugih boxova nema puno jaci wifi, bar ako cemo gledat za ovu cijenu, hvata oko 20 od maksimalnih 100Mbit, to je na t-comovoj optici, zica mi je bila na 95, racunaj da ovaj cipset ni nema gigabitni internet.

Planiraju izdat jos dva nova mini pc-a, jedan ce radit na Amlogicu S912, drugi ce bit Rockchip 3399, ovaj na S912 bi trebao bit u prodaji za mjesec ili dva.





Tapatalk
Tommy21 is offline  
Old 11.05.2017., 21:12   #8671
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Samo da javim da je ovaj Alfawise A95X R1 s Gearbesta isti drek kao i ovaj s Bangooda. Bježite od toga...
Mrcina ne očajavaj....

Kad za nešto zagrizem ja ko pudlica ne puštam...

Ovako..., rješenje za NEXBOX A95X R1 je...., pošto niti jedan FW ne radi dobro na Boxu, moralo je nešto drugo biti krivac.., a zbrku čine google servisi i aplikacije..., slijedeće;

1. Bježite od google aplikacija - pogotovo od update-a Google servisa...

2. Nemojte stavljat google račun i raditi update niti jedne aplikacije preko Google trgovine - pogotovo Youtub-a...

Postupak je slijedeći:


1. Opcionalno - stavite tj. flešajte onaj FW koji je dao Banggood - tj. Box će imati Lollipop ROM koji nešto bolje radi na Box-u - no nije obavezno...., opet opcionalno napravite reset Boxa na tvorničke postavke... - postupak flešanja sam već stavio, malo prelistajte temu unatrag....

2. deinstalirajte TVMC-a i K-addons - ostalo ne dirajte...

3. Često koristite "memori kliner"..., nakon napuštanja bilo koje aplikacije...

3. Kliknite na ikonicu youtuba i skinite verziju koju omogućava TV Store (verzija google trgovine), nakon instalacije, ponovo kliner, pa umjesto K-addons stavite da je tu sada youtube ikonica..., dolje je uklonite...
U prvom pokretanju možda bude malo trzanja, no to vrlo brzo nestaje i ta verzija jako dobro radi i nadalje nema laga, pucanja zvuka, ma na max 720p sve što pokrenete radi ko putar...

4. Pošto Google trgovinu nećete više koristiti - ima taj TV Store i može se još dodatno preko Browsera naći instalirati Aptoide TV ili Aptoide pa si skidajte što želite no opet se klonite google aplikacija ako možete jer će doći do toga da treba napraviti update google servisa i onda opet ništa ne valja...

5. Instalirajte ZDMC - meni se pokazao puno boljim od bilo kojih verzija Kodija - SPMC, TVMC, RKMC itd..., puno brže se gasi i najbrže otvara sve strimove.... prilagođen je za RK procesore...

Na taj ZDMC sam probao Wookie Mega Jarvis build i jako.., jako dobro radi !!! Kodi Osijek je puno teži build i kad ga se instalira, ugasite Box potpuno (isključite strujni adapter i ponovo ga vratite da se box boota), nako pokretanja malo pričekajte (2-3 minute) i pokrenite ZDMC da se Kodi Osijek podesi i to će trajati duuuugoooo.., nakon toga kad se ladne - Kodi Osijek je spreman za nove pobjede...
Ako želite zaista brz ZDMC stavite samo potrebne addone - onda će to biti raketa...

Eto...

To bi bilo to - klonite se google računa i ažuriranja njegovih servisa i imat ćete solidno brz Box koji zaista radi dobro...

Pozdrav svima ma gdje bili... .
sappyka is offline  
Old 11.05.2017., 22:01   #8672
Hvala kolega na trudu i svim informacijama
kesonja is offline  
Old 12.05.2017., 02:05   #8673
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Ako netko kani uzeti A95X R1 - na Gearbestu ima Alfawise verzija koju lik na FreakTabu opisuje kao solidan uređaj za taj novac.
Uređaj je gotovo identičan, osim wifi čipa - koji je RTL8189

I što je najljepše ispod je granice od 160kn - 21.35 EUR (sa US strujnim adapterom) - naravno uzeti ga bez doplate trackinga... (igrajte se s valutama i srednjim tečajem HNB pa vidite koja je valuta najpovoljnija - meni ispada u EUR 158,42kn)...

Yebi ga.., sad mi je krivo što sam uzeo ona sranja sa Banggooda...
Ovaj mi je komentar dao nadu da ću se za malo para konačno riješiti OptiTv-a i dvogodišnje pretplate.
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Samo da javim da je ovaj Alfawise A95X R1 s Gearbesta isti drek kao i ovaj s Bangooda. Bježite od toga...
A ovaj je komentar sve nade potopio.

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
neci43 is offline  
Old 12.05.2017., 07:45   #8674
@sappyka: super je ZDMC generalno, ali moraš provjeriti da li i kako pleja 4K HEVC 10 bit 60fps, ja mislim da to sa ZDMC ne ide, a to je ipak 4K box...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Old 12.05.2017., 08:28   #8675
Sappyka legendo! To je to! Igrao sam se sinoć do 2:30 s tim boxom i rekoh idem instalirati aplikacije bez playstorea. Skinuo KODI 17.1, perfect player, Speedtest, MX Player i sa onog linka preuzeo youtube. Što reći osim da se radi o drugom uređaju. Youtube niti KODI nije zaštekao niti na miliskeundu, a puštao sam iste linkove kao i na ona 3 prethodna boxa s google accom. Sve radi glatko. Na KODIU stavljen Mosqito za Krypton s time da sam isključio PVR client. Uglavnom, ako vam box treba za KODI i gledanje IPTVa i youtubea ne morate tražiti dalje.
MRCINA2102 is offline  
Old 12.05.2017., 09:49   #8676
Zna li netko jel kodi app radi i dalje u pozadini ako se ne iskljuci skroz nazad na pocetni meni a box samo ugasi na daljinski? Skurio mi je 350GB u samo sedam dana a imam limit na 500GB od provajdera.

Box je H96 pro+ ... btw ama sranjeta od boksa daljinski je spooor i steka, dodje mi da ga bacim u smece

Prije tog android vraga sam koristio VU+duo za live tv i nije toliko gutao.
Wogy is offline  
Old 12.05.2017., 10:10   #8677
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@sappyka: super je ZDMC generalno, ali moraš provjeriti da li i kako pleja 4K HEVC 10 bit 60fps, ja mislim da to sa ZDMC ne ide, a to je ipak 4K box...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
Moram isprobat one testne .TS ove i još neke koji si mi dao prije za RK procesore, no isprobao sam iz "Skynet addona" (Wookie Mega Jarvis build) - ima dosta 4K filmova H265 i ZDMC ih pristojno žvače - to čak ni Beelink Mini MXIII (first edition) sa s905 procom nije baš podnosio (bilo je slike, zvuka ne, pa zvuka da a slike ne...)...
sappyka is offline  
Old 12.05.2017., 10:16   #8678
Da li se KODI ponovo podiže kad ga pokreneš nakon startanja ili je već otvoren? Ovisi to o boxu. Ali najsigurnije ti je očistit memoriju prije gašenja boxa. Al opet, ako film završi ne kužim što ti je moglo toliko prometa posaugat. Jedino ako je iptv radio u pozadini.
MRCINA2102 is offline  
Old 12.05.2017., 10:24   #8679
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Da li se KODI ponovo podiže kad ga pokreneš nakon startanja ili je već otvoren? Ovisi to o boxu. Ali najsigurnije ti je očistit memoriju prije gašenja boxa. Al opet, ako film završi ne kužim što ti je moglo toliko prometa posaugat. Jedino ako je iptv radio u pozadini.
Ne, ne podize se nakon sto startam box, i dalje je podignut. Nadjem aplikaciju u stand by modu sa nekim screen saverom (koristim onaj Osijek Build). I sam sumnjam da iptv radi i dalje u pozadini. OK, radi mi na vecer po par sati u komadu ali nikad nije toliko posaugao na enigma boxu koliko na androidu.
Wogy is offline  
Old 12.05.2017., 10:44   #8680
Quote:
neci43 kaže: Pogledaj post
Ovaj mi je komentar dao nadu da ću se za malo para konačno riješiti OptiTv-a i dvogodišnje pretplate.

A ovaj je komentar sve nade potopio.

Sent from my SM-N920G using Tapatalk
Pa slobodno uzmi taj Alfawise A95X R1 s Gearbesta pa ga vjerujem (pošto je osim wifi čipa isti uređaj) možeš srediti na isti način kao i NexBox sa Banggooda - zaista su povoljni, no ne smiješ stavljati google račun i koristiti google aplikacije koje zahtijevaju ažuriranje Google servisa...
sappyka is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:37.