Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 12:14   #8721
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Da pohvalim Chipoteku i uslugu..
Imam MINIX X7 NEO koji sam kupio rabljeni, bez garancije i doslo je do problema updeta (rucni)...odnesao u Chipoteku, poslali u Zagreb, rijesili, updetali BESPLATNO. Ni KUNE. I radi za 5... kao i prije.

I zato treba uzimati od domaceg trgovca koji ima garanciju i rijesen servis.

Kineske kupovine su uvijek povoljnije dok se ne zakomplicira ili treba bilo kakav support ili ne daj boze garancija.

No to je samo moje misljenje..
Za Minix si potpuno u pravu, preko npr. GeraBest-a te dodje cak i skuplje tako da je kupovine kod nas isplativija a imas i garanciju i servis.
__________________
Preporucam se, sa stovanjem!
Cilim is offline  
Old 20.05.2017., 13:16   #8722
Testirao sam sinoć brzinu memorije kod dolamee-a koji je jako sličan ovom a95xr1 po speckama, čita 42, piše 31 MB/s, a i sami RAM je skoro 3 puta brži. Dolamee je jedan jeftini box koji radi kako treba za razliku od ovog smeća u koji su ugradili komponente žnj klase. Jedina zamjerka dolameeu je što kodi i youtube prikazuju u 720p i nije mi jasno kako i zašto. Sve ostalo odlične ocjene za 24$

Sent from my ONEPLUS 3T using Tapatalk
Hermetis is offline  
Old 20.05.2017., 16:02   #8723
Pa i onaj V88 Šišn je raketa za tog R1.
kesonja is offline  
Old 20.05.2017., 22:32   #8724
Quote:
Angelbyu kaže: Pogledaj post
Da pohvalim Chipoteku i uslugu..
Imam MINIX X7 NEO koji sam kupio rabljeni, bez garancije i doslo je do problema updeta (rucni)...odnesao u Chipoteku, poslali u Zagreb, rijesili, updetali BESPLATNO. Ni KUNE. I radi za 5... kao i prije.

I zato treba uzimati od domaceg trgovca koji ima garanciju i rijesen servis.

Kineske kupovine su uvijek povoljnije dok se ne zakomplicira ili treba bilo kakav support ili ne daj boze garancija.

No to je samo moje misljenje..
Potpisujem. Imam drugi po redu Minix, treći je u planu. Prvi kupljen preko Geekbuying-a, drugi u Chipoteci, i svaki slijedeći će biti kupljen u Hrvatskoj. Sve je dobro dok je dobro, ali kad zatreba servis, garancija, itd, piši propalo.
Minix je za sve ove Chunga Lunge boxove svemirski brod.

Zadnje uređivanje romi123 : 20.05.2017. at 23:26.
romi123 is offline  
Old 21.05.2017., 03:24   #8725
Quote:
kesonja kaže: Pogledaj post
Evo vezano za ono smeće od boxa A95X R1 ja sam reklamirao,poslali mi da probam flešati box,nisam uspio što sam im saopćio,ponudili mi da mi pošalju isti takav box,odbio sam,zatražio sam da mi pošalju v88 uz moju nadoplatu ali pošto ga nemaju ponudili su refund što sam naravno prihvatio,tako da mi je ostao box a lovu sam dobio nazad
I meni su vratili lovu za 3/4 trenutno... Ne kužim one recenzije kupaca istog boxa..ko da su dobili totalno drugačije uređaje.. Samo 2 kao imaju primjedbe i sve ostalo prezadovoljni kupci... Čudno...
sappyka is offline  
Old 21.05.2017., 11:04   #8726
Ekipa. Tu sam u njemackoj i uezo bih si neki tv box. U zgu imam minix neo xh8+ taj sam ostavio u zgu. E sad bih si ovdje uzeo neki tv box,ali da radi super ko minix,a ne da se moram zajebavati sa FW softwerima i ostalo. Dakle molio bih preporuku tv boxa do 50€. Koristio bih ga najvise za kodi. Hvala

From Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Old 22.05.2017., 18:27   #8727
Beelink mini MXIII 2. sa Gearbesta...imaš 2/16GB i 2/32GB... Razlika u cijeni je mala...uzmi besplatnu dostavu (zbog davanja) ili ga guglaj na ebay.de ili negdje iz EU skladišta...
sappyka is offline  
Old 22.05.2017., 18:39   #8728
Quote:
DIO$ kaže: Pogledaj post
Ekipa. Tu sam u njemackoj i uezo bih si neki tv box. U zgu imam minix neo xh8+ taj sam ostavio u zgu. E sad bih si ovdje uzeo neki tv box,ali da radi super ko minix,a ne da se moram zajebavati sa FW softwerima i ostalo. Dakle molio bih preporuku tv boxa do 50€. Koristio bih ga najvise za kodi. Hvala

From Tapatalk
ako si u njemačkoj kupuj tu

https://www.amazon.de/Beelink-MXIII-...ink+mini+MXIII
demetrius is offline  
Old 22.05.2017., 20:37   #8729
Ok. Znaci on bi trebao normalno raditi? A ne ko pola tu ljudima na forumu,da svi neke probleme imaju?

From Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Old 22.05.2017., 21:39   #8730
Beelink je Space shuttle naspram NexBoxa pa čak i vremešni X2...nebo i zemlja...
sappyka is offline  
Old 22.05.2017., 21:43   #8731
sreca bas taj mi stize ovih dana.. BeelinkMXIII

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
milann1971 is offline  
Old 24.05.2017., 18:13   #8732
Aj pa javi dojmove onda.

From Tapatalk
__________________
https://t.me/pump_upp
DIO$ is offline  
Old 24.05.2017., 19:28   #8733
Nema se tu što pričati o dojmovima. Beelink MinimxIII je provjereni uređaj, kao i nexbox a95x. Evo baš doma imam jedan nexbox a95x 2/8 i mogu potvrditi da se radi o jako dobrom uređaju. Ako je razlika u par dolara ja bih uvijek uzeo Beelinka, ali ako uzmeš i ovaj nexbox nećeš promašiti.
MRCINA2102 is offline  
Old 24.05.2017., 20:09   #8734
Da se netko ne zabuni A95X sa amlogic procesorom, nikako ovaj sa RK procom...
No kvaliteta izrade je svakako na strani Beelinka...
sappyka is offline  
Old 26.05.2017., 00:56   #8735
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
I meni su vratili lovu za 3/4 trenutno... Ne kužim one recenzije kupaca istog boxa..ko da su dobili totalno drugačije uređaje.. Samo 2 kao imaju primjedbe i sve ostalo prezadovoljni kupci... Čudno...
cenzuriraju komentare, npr. moj nisu objavili, a nakon toga su objavili dva za 5
također na fb brzinom svjetlosti brisu komentare

također mi 3 dana nisu htjeli odgovoriti na zalbu poslanu kroz obrazac na web stranici, nego tek kad sam poslala mail i spomenula da mozemo i preko paypala nastaviti dopisivanje nakon toga moze odmah i odgovor i refund

mislila sam da malo pretjerujete, ali box je stvarno krš, onaj mxq pro 4k radi k'o lud, ovaj se zablokira svakih 20 minuta, ako uopce uspije ista otvoriti
__________________
This time next year, we'll be Millionaires
ellaria is offline  
Old 26.05.2017., 12:03   #8736
Quote:
sappyka kaže: Pogledaj post
Mrcina ne očajavaj....

Kad za nešto zagrizem ja ko pudlica ne puštam...

Ovako..., rješenje za NEXBOX A95X R1 je...., pošto niti jedan FW ne radi dobro na Boxu, moralo je nešto drugo biti krivac.., a zbrku čine google servisi i aplikacije..., slijedeće;

1. Bježite od google aplikacija - pogotovo od update-a Google servisa...

2. Nemojte stavljat google račun i raditi update niti jedne aplikacije preko Google trgovine - pogotovo Youtub-a...

Postupak je slijedeći:


1. Opcionalno - stavite tj. flešajte onaj FW koji je dao Banggood - tj. Box će imati Lollipop ROM koji nešto bolje radi na Box-u - no nije obavezno...., opet opcionalno napravite reset Boxa na tvorničke postavke... - postupak flešanja sam već stavio, malo prelistajte temu unatrag....

2. deinstalirajte TVMC-a i K-addons - ostalo ne dirajte...

3. Često koristite "memori kliner"..., nakon napuštanja bilo koje aplikacije...

3. Kliknite na ikonicu youtuba i skinite verziju koju omogućava TV Store (verzija google trgovine), nakon instalacije, ponovo kliner, pa umjesto K-addons stavite da je tu sada youtube ikonica..., dolje je uklonite...
U prvom pokretanju možda bude malo trzanja, no to vrlo brzo nestaje i ta verzija jako dobro radi i nadalje nema laga, pucanja zvuka, ma na max 720p sve što pokrenete radi ko putar...

4. Pošto Google trgovinu nećete više koristiti - ima taj TV Store i može se još dodatno preko Browsera naći instalirati Aptoide TV ili Aptoide pa si skidajte što želite no opet se klonite google aplikacija ako možete jer će doći do toga da treba napraviti update google servisa i onda opet ništa ne valja...

5. Instalirajte ZDMC - meni se pokazao puno boljim od bilo kojih verzija Kodija - SPMC, TVMC, RKMC itd..., puno brže se gasi i najbrže otvara sve strimove.... prilagođen je za RK procesore...

Na taj ZDMC sam probao Wookie Mega Jarvis build i jako.., jako dobro radi !!! Kodi Osijek je puno teži build i kad ga se instalira, ugasite Box potpuno (isključite strujni adapter i ponovo ga vratite da se box boota), nako pokretanja malo pričekajte (2-3 minute) i pokrenite ZDMC da se Kodi Osijek podesi i to će trajati duuuugoooo.., nakon toga kad se ladne - Kodi Osijek je spreman za nove pobjede...
Ako želite zaista brz ZDMC stavite samo potrebne addone - onda će to biti raketa...

Eto...

To bi bilo to - klonite se google računa i ažuriranja njegovih servisa i imat ćete solidno brz Box koji zaista radi dobro...

Pozdrav svima ma gdje bili... .

Što se tiče Nexboxa A95X R1 (Banggood) sa Micron tech memorijom - taj je definitivno najgori, no uz malo muke i to se može dotjerati na podnošljivu razinu..., postupajte s njim po mojoj uputi i u koraku 5. gdje navodim da se stavi ZDMC - nemojte...

Puno bolji rezultat dobio sam sa svježim Kodijem 17 Kryptonom i ovim Royalist Buildom koji je jedan od najlakših (83MB), najpreglednijih, najljepših i najjednostavnijih koje sam ikada upotrebljavao...
Meniji su predivni, jednostavni, učitavanje linkova brzo.., ma samo probajte...
Naglasak je naravno na filmovima i serijama, ima malo sporta i IPTV-a i to je to...

Bitno je prvo registrirati se na njihovoj The Beast stranici i potvrditi registraciju i verificirati mail.., te u wizard prije pokretanja unijeti podatke o registraciji da bi mogli koristiti Buildove...od kojih je jedan Royalist za Krypton...

Uvijek sam htio napraviti što jednostavniji Kodi bez pretrpavanja addonima i da to izgleda lijepo i pregledno - i to je Royalist.., samo osnovni addoni i prekrasno sučelje..., a postavi se jako brzo...
Nakon restartanja TV Boxa i pokretanja Kodija, pustite bez čačkanja jedno 5-10 minuta da se Build slegne, ažuriraju addoni, postave meniji i nakon toga si u postavkama podesite jezik, titlove i ostalo po potrebi...
sappyka is offline  
Old 26.05.2017., 12:18   #8737
Ima li Kodi 17 Krypton problema sa hardware acceleration?
Predpostavljam da si stavija 17.3. Ja san pokušava 17.1; problem sa sinkronizacijom slike i zvuka.
alek74 is offline  
Old 26.05.2017., 13:05   #8738
Stavio sam 17.1 sa Aptoida i isprobao sam s Royalist buidlom - nema problema sa sinkronizacijom, radi skoro ko bombončić čak i na smeću od A95X R1..., mogu zamislit kako radi na Beelinku Mini MXIII recimo.., mora da leti....
sappyka is offline  
Old 26.05.2017., 15:40   #8739
Evo vam prilike za 20% popusta na TV Boxove - Banggood... - A95X King je oko 140kn....s tim kuponom..
sappyka is offline  
Old 26.05.2017., 16:11   #8740
Jel ovo vrijedi 35€ sa aliexpressa?
X96 Android 6.0 TV Box Amlogic S905X Max 2GB RAM 16GB ROM Quad Core WIFI HDMI 4K*2K HD Smart Box


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
I went through my darkest time alone, so sorry if I act like I don´t need anyone..
rapajic_st is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:09.