Natrag   Forum.hr > Sport > Tenis

Tenis Uh, ah, uf, joj!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2017., 22:31   #601
Bojim se da ces jos dosta cekati na odg, posto sam cuo u tramvaju da je tenis kod susjeda opet sport B kategorije

Tko je proslo ljeto ocekivao da ce Fed uzeti 3 najveca turnira u prva 4 mjeseca i da ce Rafa biti dosta velik favorit za RG-a
__________________
twfm 05. July 2020 ✞
Martic • Dimitrov • Sharapova • Federer • Coric • Stephens • Sock • Gojo • Muchova • Seyboth Wild
Greco is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2017., 21:55   #602
Federer 18
Nadal 16
Djokovic 15
stevo 61 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 11:47   #603
Quote:
Greco kaže: Pogledaj post
Tko je proslo ljeto ocekivao da ce Fed uzeti 3 najveca turnira u prva 4 mjeseca i da ce Rafa biti dosta velik favorit za RG-a
Zanimljivo je kako se uvijek nešto dogodi po onome što nitko ne očekuje i u tome leži sva zanimljivost sporta.

Kada je Pete Sampras dogurao do brojke od 14 Grand Slamova, nitko nije očekivao da će netko skinuti njegov rekord, barem ne tako brzo. I on sam je u par intervjua priznao kako je mislio da će njegov rekord ili biti zauvijek tu ili da ga nitko neće brzo skinuti. Nije bio nitko svjestan da je onaj koji će ga skinuti već bio na Touru i niti godinu dana nakon Samprasovog USO-a osvojio prvi GS Wimbledon.

Svi su se pitali koliko će Federer osvojiti Grand Slamova kada je počeo dominirati 2004. I ovako ih je osvojio brdo, ali onim ritmom, da se nisu pojavili Nadal i Novak...

Slična priča je i s Novakom. 2011. je bila jedna od najdominantnijih godina nekog tenisača u povijesti tenisa. Osvojio je tri Grand Slama u jednoj godini, izgledao nezaustavljivo i već se pričalo kako je samo pitanje vremena kada će rekord Rogera pasti. Nakon te 2011., Novak je u sezonama 2012., 2013., i 2014. osvojio samo tri Grand Slama od mogućih 12. Nakon 2011., nakon te razine tenisa, pa i razine tenisa u 2015. i dijelom 2016.(do RG-a) ostaje pitanje kako je u tom periodu te tri sezone ostao na tako malo GS-ova.

Sada dolazimo do ovog tko je mogao očekivati da će Roger osvojiti tri najveća turnira sezona na početku godine i da će Rafa biti No1 favorit za Roland Garros. Rijetko tko. I oni najžešći navijači obojice ne bi baš do kraja bili iskreni prema sebi kada bi rekli da su to očekivali.

I dok bi prošle godine rekao kako će Roger ostati na 17. Slamova, sada to ne mogu baš reći.
__________________
https://attinianum.com/
Kiseli is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2017., 13:08   #604
#21dokrajagodine
Sunny Ways is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2017., 23:35   #605
Pored neverovatnih rezultata - 18 GS, 26M, 6 ATP FM, 91 ATP, 302 tjedna na prvom mestu, fascinantna je Federerova dugovjecnost.
To je jedna kvaliteta u kojoj mu nitko nije ravan.
Top 2
1. Roger Federer 471
2. Ivan Lendl 409
3. Rafael Nadal 403
4. Pete Sampras 376
5. Jimmy Connors 356

Top 3
1. Roger Federer 627
2. Jimmy Connors 595
3. Ivan Lendl 499
4. Novak Djokovic 490
5. Rafael Nadal 460

Top 10
1. Jimmy Connors 817
2. Roger Federer 759
3. Andre Agassi 747
4. Ivan Lendl 664
5. Rafael Nadal 629

Koliko teniskih generacija se on vec drzi u samom vrhu !?
Dragan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 15:56   #606
Vecina ce se sloziti da je Fed apsolutno broj 1. Za drugo mjesto je mrtva trka izmedju Nadala I Djokovica. Razlog zasto ova 2 ne mogu biti broj 1, je u trajanju dominacije. Nadal zbog ozljeda, a Nole zbog svojih izleta s prehranom i sektama. Nadal se jos na neki nacin moze opravdati, ali ozljede su mislim produkt njegovog nacina igre. On je dobivao feda iskljucivo zbog fizicke snage (nesumnjivo je najjaci tenisac), a na taj nacin si je unistio koljena. Po tehnici igre je Fed za 2 klase iznad Nadala, a Nole je bio 1 klasu iznad dok nije 'puko'.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 16:28   #607
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 16:31   #608
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
+2
__________________
Nadal, Gaston, Khachanov, Dimitrov, Bautista Agut, Trevisan, Andreescu, Martić
lyra777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 16:47   #609
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
E moja kisela, mozes mi objasniti di sam pogrjesio? Mislim znam da si zaljubljena u Nadala, ali to je tvoj problem. Ali bez obzira na tu jednostranu ljubav Fed je No.1
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2017., 17:00   #610
Quote:
dr. diego kaže: Pogledaj post
E moja kisela, mozes mi objasniti di sam pogrjesio? Mislim znam da si zaljubljena u Nadala, ali to je tvoj problem. Ali bez obzira na tu jednostranu ljubav Fed je No.1
Ne mogu sad, imam pametnijeg posla.
Fed i vasa obostrana ljubav su najmanji problem u tom postu.

Poslano sa mog SM-J510FN koristeći Tapatalk
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 15:45   #611
Nadal je najbolji na zemlji, Fed na travi i tvrdoj podlozi, a Djokovic je uz rame Fedu na tvrdoj. Nitko nije tako dobar u ničemu kao Nadal na zemlji, a isto tako nitko nije dobar na barem 2 podloge kao Fed. Po tehnici i ljepoti igre je Federer najbolji, A Nadala i Djokovica je teško usporediti jer su potpuno različiti po stilu igre. Nadal je fizički najjači od sve trojice.Dakle, Federer>Nadal>Djokovic. A taj poredak je i u apsolutnom broju GS-a.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 15:55   #612
Sva trojica su all time great, imamo sreću, da živimo u vrijeme takvih majstora. kad sam gledao samprasa, mislo sam, da je to nešto najbolje, onda je došao Federer, onda nadal, malo iza njega još Nole.

Nadalu su šanse, da prestigne Federera po grand slamovima, prilično dobre, jer je samo 3 iza, a 5 godina je mlađi. Ali je pitanje, kako će Nadal igrati sa 35.
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:21   #613
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Sva trojica su all time great, imamo sreću, da živimo u vrijeme takvih majstora. kad sam gledao samprasa, mislo sam, da je to nešto najbolje, onda je došao Federer, onda nadal, malo iza njega još Nole.

Nadalu su šanse, da prestigne Federera po grand slamovima, prilično dobre, jer je samo 3 iza, a 5 godina je mlađi. Ali je pitanje, kako će Nadal igrati sa 35.
Djoković je ruku na srce u top deset tenisača komotno, ali brate ne stavljaj ga u istu rečenicu s ovom dvojicom, griješiš dušu
vabank is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 17:53   #614
Quote:
vabank kaže: Pogledaj post
Djoković je ruku na srce u top deset tenisača komotno, ali brate ne stavljaj ga u istu rečenicu s ovom dvojicom, griješiš dušu
Koliko je Nadal udaljen od Djokovica, upravo toliko je Federer udaljen od Nadala
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 19:36   #615
Quote:
vabank kaže: Pogledaj post
Djoković je ruku na srce u top deset tenisača komotno, ali brate ne stavljaj ga u istu rečenicu s ovom dvojicom, griješiš dušu
Hm, četvrti na vječiti lestvici osvajača GS, zajedno sa Emersonom?
PatriotSLO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 19:46   #616
Momci letite pred rudo jer to su igraci koji jos igraju i puno se toga moze promjeniti.
Nadal moze osvojiti 2 preostala slama, pa sto onda?
Djokovic moze osvojiti US pa poluditi i sljedece sezone osvojiti 3 GS-a, 5 Mastersa, zavrsni turnir pa gdje onda stoji all time?
__________________
Who dares, wins .
The_End is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2017., 22:01   #617
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Momci letite pred rudo jer to su igraci koji jos igraju i puno se toga moze promjeniti.
Nadal moze osvojiti 2 preostala slama, pa sto onda?
Djokovic moze osvojiti US pa poluditi i sljedece sezone osvojiti 3 GS-a, 5 Mastersa, zavrsni turnir pa gdje onda stoji all time?
Tako je, Federerova karijera se kako se cini ne blizi kraju a presao je 35. Ako preostala 2 izdrze jos 5 godina, svasta se jos moze dogoditi.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 18:02   #618
Quote:
The_End kaže: Pogledaj post
Momci letite pred rudo jer to su igraci koji jos igraju i puno se toga moze promjeniti.
Nadal moze osvojiti 2 preostala slama, pa sto onda?
Djokovic moze osvojiti US pa poluditi i sljedece sezone osvojiti 3 GS-a, 5 Mastersa, zavrsni turnir pa gdje onda stoji all time?
stoji gdje stoji i sada, za 5 godina bit će vidljivo što se izdogađalo. definitivno rafa i novak imaju ispred sebe još lijepih godinica, pa i roger svakako u ovoj, a vjerojatno i u idućoj, ima šanse povećati count
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2017., 18:06   #619
Quote:
PatriotSLO kaže: Pogledaj post
Sva trojica su all time great, imamo sreću, da živimo u vrijeme takvih majstora. kad sam gledao samprasa, mislo sam, da je to nešto najbolje, onda je došao Federer, onda nadal, malo iza njega još Nole.

Nadalu su šanse, da prestigne Federera po grand slamovima, prilično dobre, jer je samo 3 iza, a 5 godina je mlađi. Ali je pitanje, kako će Nadal igrati sa 35.
sampras nije ništa lošiji od navedenih, ali je igrao u eri dosta različitih podloga (također ujedno i eri crijeva), i nije u tim okolnostima mogao postići koliko i oni
__________________
istinska i jedina prava demokracija je vlast naroda
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2017., 03:27   #620
Nadal već sada ima poprilično jake, tj. vjerojatno najjače argumente da je najbolji tenisač koji je kročio planetom. Jedini argumenti Federera su broj grand slamova, ali je stariji 4 godine, te broj tjedana na prvom mjestu (ali to i nije neki posve značajan i legitiman parametar). Kao prvo, Nadal ima osjetnu prednost u međusobnim dvobojima s Rogerom, kao drugo Nadal ima zlatnu olimpijsku medalju u singlu, Federer ju nikad neće imati. Nadal ima i 4 Davis cupa naspram jednog Rogerovog. Jednostavno ne vidim po čemu je to Federer mnogima bez ikakve dileme najveći ikad, da li je to napuhano od medija ili što, ne znam kako je ta neutemeljena tvrdnja toliko zastupljena u svijetu.
U redu, Federerova igra je tehnički besprijekorna, divota za gledati, ali nije priča o tome tko ima najljepšu igra u povijesti nego tko je najveća sila u povijesti. Ništa draže mi ne bi bilo nego da Nadal stigne Federera i po tim Grand slamovima, onda stvarno ne vidim čega bi se Rogerovi fanboysi hvatali kao argumenta, dok Nadal i bez toga ima hrpu argumenata na svojoj strani.

U jednoj stvari se ipak svi možemo složiti, a to je da ne postoji veća sila u tenisu nego Rafael Nadal na zemlji, a pogotovo na Roland Garrosu.
tekilinho is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:17.