Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2016., 19:32   #9581
Quote:
Pennelopa kaže: Pogledaj post
Ja sam mislila da nas moderatori uopće ne posjećuju.
Pa kad nije bilo potrebe vecinu vremena
TincH is offline  
Old 13.06.2016., 20:16   #9582
Quote:
Le Wat kaže: Pogledaj post
Bok ljudi. Uskoro stupa na snagu onaj povećani fee na Upworku, je li tako? Pričali su da će od početka lipnja pa ga pomaknuli... Sada se ne priča ništa više... :
Jos malo ...

Quote:
Earlier this month we announced plans to change pricing on Upwork. We wanted to follow up with more information on when these changes will roll out.
On June 21, the new 20% / 10% / 5% sliding service fee will take effect for new contracts on Upwork.* Your active contracts will not be impacted and will remain at the 10% fee, unless you've billed over $10,000 with a client, in which case we'll automatically lower your fee to 5%.**
You can view your lifetime billings with each of your clients here or visit our pricing page to learn more.
Thank you again for your understanding and your business.
Best,
The Upwork Team
angWhi is offline  
Old 13.06.2016., 20:39   #9583
Fala svima još jednom. Ma ovo moje je nešto od parsto dolara, i još sam nova, znači da bi me odrapili pošteno.
__________________
Extra Croatiam non est vita, sed est vita, non est ita.
Medosaur Rex - prirodni vladar i tiran među zvijerima od četvrt mikrometra. Strah i trepet nanosvijeta.
nadzakbaba is offline  
Old 13.06.2016., 21:55   #9584
Quote:
Metal kaže: Pogledaj post
Daj Tinch opusti se.. ako se ne varam, mislim da je ovo prvi put da je netko ovde dobio karton.

Btw, za ovo troje... to je sve bila jedna osoba ili kaj?
Đaba joj satnice od 80 dolara, kad ne zna, da treba kod svakog nicka pisati sa drugog IP-ja...
Stric iz ozadja is offline  
Old 13.06.2016., 22:59   #9585
E ovako frilenseri moji, vidim da je bilo fajta dok sam bio odsuta, pa dobro valja ponekad malo, zdravo je

Triba mi pomoć, takoreći hitno, znam da tu ima par ljudi što se razumiju u majstorluke - ovako, radio sam danas trotoar, bio je stari pukao pa sam novi izlijevao, trebalo je tu neku stepenicu napravit da se spoji jedan komad iz temelja, pa sam stavio i armaturu, nebitno. Uglavnom sve je lijepo ispalo međutim ova stepenica mi ispala malo povisoko a ploča ispod nje preduboko i kad sam vidio na kraju jebate pa ploča mi je niža od dvorišta. Faaaak!

Zbog nekih tehnički nepovoljnih razloga nisam nalio još ta 3-4 cm što je falilo. e sad daklem, da li je moguće sutra da se nalije još jedan sloj preko tog svježeg betona i da to uhvati da se ne odvaja? pretpostavljam da je taj beton još svjež najmanje 24 sata i mekan, ne? help pliz
Brkchey is offline  
Old 13.06.2016., 23:29   #9586
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Complicated, Wren i Caves banirane, dakle ne da se pisalo s dva nicka nego s tri.

Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Da, ocito...
ne znam na temelju čega si iz ona moja 2 ili 3 upisa uspjela zaključiti da smo svi jedna osoba, al ako je samo na temelju vremenskog poklapanja bana onda


inače, svoj sam zaradila ko i u 99,9% posto slučajeva, na politici. doslovno jedina tema na kojoj nisam očekivala razočaranje
Complicated is offline  
Old 14.06.2016., 00:58   #9587
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
E ovako frilenseri moji, vidim da je bilo fajta dok sam bio odsuta, pa dobro valja ponekad malo, zdravo je

Triba mi pomoć, takoreći hitno, znam da tu ima par ljudi što se razumiju u majstorluke - ovako, radio sam danas trotoar, bio je stari pukao pa sam novi izlijevao, trebalo je tu neku stepenicu napravit da se spoji jedan komad iz temelja, pa sam stavio i armaturu, nebitno. Uglavnom sve je lijepo ispalo međutim ova stepenica mi ispala malo povisoko a ploča ispod nje preduboko i kad sam vidio na kraju jebate pa ploča mi je niža od dvorišta. Faaaak!

Zbog nekih tehnički nepovoljnih razloga nisam nalio još ta 3-4 cm što je falilo. e sad daklem, da li je moguće sutra da se nalije još jedan sloj preko tog svježeg betona i da to uhvati da se ne odvaja? pretpostavljam da je taj beton još svjež najmanje 24 sata i mekan, ne? help pliz
Da, zašto da ne... samo zabij par ankera u taj beton od jučer, dobro isperi sve i onda preko njega nalij novi, onoliko koliko ti je potrebno.
Naravno, podrazumijeva se da bude masan, odnosno jači, jer je tanji pa da ne bi došlo do pucanja.
Što se tiče armiranja, ako imaš tanje mreže ili armaturne šipke, slobodno to stavi u njega- no isto tako, možeš staviti i vlakna.

Eto, nadam se da sam ti pomogao- ako treba još šta, pitaj slobodno.
Metal is offline  
Old 14.06.2016., 01:33   #9588
@Metal & @Brkchey
ovo su jedne od najkorisnijih (možda čak i među top5) informacija koje sam naučio prateći ovu temu

(nije sarkazam )
darQ is offline  
Old 14.06.2016., 02:57   #9589
idemo svi kod Brkcheya na team-building!!!

ova Caves je sigurno puna vlakana jer kupuje skupu hranu za tu satnicu pa možeš i nju upotrijebit... like a godfather =)
radradirad is offline  
Old 14.06.2016., 02:57   #9590
idemo svi kod Brkcheya na team-building!!!

ova Caves je sigurno puna vlakana jer kupuje skupu hranu za tu satnicu pa možeš i nju upotrijebit... like a godfather =)
radradirad is offline  
Old 14.06.2016., 06:56   #9591
Fala Metal
Evo počinjem s poslom odma sad. Jes da sam trebao sinoć dok je bilo mokro al jbg, smračilo se. Sda sam pitao susjeda pro-bauštelca, kaže on da mi neće držat ako sad izljem, al svejedno da probam pa i ako pukne gornji sloj ostaće onaj donji sa armaturom. Inače, na starom trotoaru sam isto izlivao tnak sloj preko i držalo je skoro 10 godina bez bogznakakve pripreme.

@ radiradirad , predlažeš da ubacimo Čavez u gornji sloj, hmm. Moglo bi delat samo moram zvati valjak da ispegla

Sori još jednom na oftopiku al na podforumu Sam svoj majstor su jako spori, a znam da ste vi uvijek tu kad zatreba. Pusa


Evo slike prije i poslije (mica je gratis )

http://imgur.com/4cLmkum.jpg

http://imgur.com/Q4OZOmG

http://imgur.com/XvBgYcT.jpg

Zadnje uređivanje Brkchey : 14.06.2016. at 07:36.
Brkchey is offline  
Old 14.06.2016., 07:56   #9592
@Brkchey: A čuj, naravno da postoje šanse da će sve to popucati- zato sam ti i rekao sve ono sa armiranjem i jačinom betona prije, da koliko-toliko pokušaš anulirati tu sitnicu.
Jedino ako na zimu ne dođe do proboja vode između dva sloja, pa zatim smrzavanja- što će ti automatski to slomiti ili oljuskati.

Ja sam iz porodice građevinaca a i sam sam to radio oko 10 godina, tako da- šta te zanimaj, pitaj slobodno.

@Darq: Hvala kolega.
Metal is offline  
Old 14.06.2016., 10:43   #9593
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post

ne znam na temelju čega si iz ona moja 2 ili 3 upisa uspjela zaključiti da smo svi jedna osoba, al ako je samo na temelju vremenskog poklapanja bana onda


inače, svoj sam zaradila ko i u 99,9% posto slučajeva, na politici. doslovno jedina tema na kojoj nisam očekivala razočaranje
Oprosti onda
Nisam zakljucila nista (zapravo mi ti nisi pala ni napamet i iznenadilo me kad si se zasivila), samo sam vidjela da su tri imena siva u dovraga isto vrijeme, pa sam slijedom toga mozda brzopleto povezala.
STalkanje mi nije bas jaca strana

Kako god, drago mi je da si nazad
TincH is offline  
Old 14.06.2016., 16:55   #9594
Ajme, banali su Caves, a mene zaboravili!
#ispravimonepravdu




Edit:
Quote:
Brkchey kaže: Pogledaj post
<3 <3

Edit 2:
Jel ti to ides kuhati macku??
__________________
BOOMSHAKALAKA!!

Zadnje uređivanje RC Da Kookee : 14.06.2016. at 17:12.
RC Da Kookee is offline  
Old 14.06.2016., 22:53   #9595
Pozz ljudovi, ja se nakon par godina hibernacije vratio u freelancing vode.
Otišao ja tako danas na profil...
Gledam došao nekakav VAT... Došao porez... Traže 3 i po bubrega i prvorođenče ako hoću radit...

Tako da imam pitanje za vas iskusne freelancere...

Ajmo reć da ja imam $500 koje prebacim na PayPal i onda na Visa karticu i potrošim ih i mirna bosna...
Koliko sam zakona prekršio i kaj mi mogu tj. jel ja trebam plaćati porez ili nešto slično ili??? Guglam "porez freelancing" i dobijem 500 različitih stvari... Idi u narodne novine, nosi neki listić, uzmi čekić i opizdi se po glavi... Ništa mi nije jasno...
Svenos is offline  
Old 15.06.2016., 07:25   #9596
Gle prelistaj malo temu, pisano je o tome pred par stranica i jako opširno nekad pred par mjeseci, da se ne ponavljamo stalno.. Znam da je search koma no ionako će ti dobro doći da pročitaš malo temu unazad čisto da vidiš i druge teme
turboCRO is offline  
Old 15.06.2016., 08:27   #9597
Quote:
Svenos kaže: Pogledaj post
Pozz ljudovi, ja se nakon par godina hibernacije vratio u freelancing vode.
Otišao ja tako danas na profil...
Gledam došao nekakav VAT... Došao porez... Traže 3 i po bubrega i prvorođenče ako hoću radit...

Tako da imam pitanje za vas iskusne freelancere...

Ajmo reć da ja imam $500 koje prebacim na PayPal i onda na Visa karticu i potrošim ih i mirna bosna...
Koliko sam zakona prekršio i kaj mi mogu tj. jel ja trebam plaćati porez ili nešto slično ili??? Guglam "porez freelancing" i dobijem 500 različitih stvari... Idi u narodne novine, nosi neki listić, uzmi čekić i opizdi se po glavi... Ništa mi nije jasno...
Koji crni porez, daj si mira...
Pa ne živiš u Švicarskoj, ovdje Porezna ne zna vlastiti formular ispuniti, a ne da zna za tvoje novce...
__________________
"Ako te je žena ostavila jer si kladioničar, neradnik i debilčina, ti uzmi svoju pedestrojku i otresi rafalčinu!
Osjećat ćeš se bolje"
pinzgauer is offline  
Old 15.06.2016., 09:00   #9598
Ooo kolega Sven, pa ti si živ?
Di si toliko izbivao?

Što se tiče poreza, dobro ti je kolega iznad rekao... Pogotovo jer se radi o relativno mizernoj, jednokratnoj sumi.
Ako se dobro sjećam, sve ispod nekih 10.000 kuna na mjesečnoj bazi je sasvim dovoljno za provući se ispod radara.
Metal is offline  
Old 15.06.2016., 09:10   #9599
Mene je recimo glavni klijent trazio potvrdu da sam porezni obveznik u Hrvatskoj buduci da su knjigovodje u njihovoj zemlji (EU) trazili neki nacin da opravdaju njihovu placu meni koja je prakticki full time (mislim da sad polako krecu sa strozijim sistemima posvuda).
Kazu da im je neki partner popio veliku kaznu zato kaj njihov freelancer nije dostavio potvrdu da je porezni obveznik u svojoj maticnoj zemlji, pa su isto trazili i mene.
A taman imam negdje oko iznosa koji Metalni govori pa eto, ja se ne igram. Tim vise kaj je redovit pa brijem da bi zbog toga mogla biti vise na radaru.

Glede situacije unutar Cro, jos je Payoneer ili Skrill, rekla bih, koliko toliko sigurna zona. Iako oni teoretski mogu dostaviti tvoje podatke na trazenje, no tesko da ce itko znati gdje i kako traziti.
S druge strane, ako novac sjeda na racun u domacoj banci, to je mozda mrvicu teze provuci ispod radara, ali opet sve ovisi. Ako nitko ne trazi nema neke zime, ali ja bih osobno bila stalno u strahu jer je ova drzava puna nagaznih mina.

A i realno sam, ispostavilo se, ziheras, i lakse i ljepse spavam kad mi je taj porez namiren

Zadnje uređivanje TincH : 15.06.2016. at 09:32.
TincH is offline  
Old 15.06.2016., 11:03   #9600
Quote:
RC Da Kookee kaže: Pogledaj post
Ajme, banali su Caves, a mene zaboravili!
Oprosti... ko kaže da treba slušat intuiciju?!? Al samo me Comic Sans asocirao na tebe, niš drugo.

Quote:
Svenos kaže: Pogledaj post
Ajmo reć da ja imam $500 koje prebacim na PayPal i onda na Visa karticu i potrošim ih i mirna bosna...
Za neke jednokratne novce ne bi trebao biti problem, iako ja ne bi ni njih na račun u banci. A ako kreneš redovitije zarađivati, onda paušalni obrt ili predavanje JOPPDova. Ali kao što su ti i drugi savjetovali, pročitaj malo unatrag da se ne ponavljamo.
Pennelopa is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.