Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.05.2014., 01:46   #21
zgodno je ponijeti i pladnjeve (za spečeno meso, salate, kruh); nož za kruh, za povrće, vilice za vrtit meso na roštilju, plastične/papirnate tanjure, pribor, salvete ili papirnate ručnike, vrećice za smeće za kraj
tanveer is offline  
Old 04.05.2014., 12:58   #22
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Da bi dobila vidljive pruge ili slojeve voća, najbolje je naliti malo panna cotta smjese pa ostaviti da se stisne, pa onda sloj voća/voćnog želea ili čega već i tako do vrha. Nije za nestrpljive.

Ako se posudice namaste prije ulijevanja smjese, panna cotta lakše izlazi van. Ja imam plastične, u kojima sam radila ove prve na linku i iz njih bez problema izlazi van.
Ako je posudica keramička i panna cotta ne bude htjela van, može se posudicu kratko uroniti u vrelu vodu, a ako je metalna pomaže i mini-brener. Ne smije se predugo grijati kalup jer se inače panna cotta "rascopa".
hvala za prijedloge .
ovih dana ću složiti onu verziju od posnog, a gore će staviti domaću marmeladu. za početak je ona manje strpljiva varijanta
volim čokoladu is offline  
Old 04.05.2014., 13:34   #23
Quote:
valeE kaže: Pogledaj post
Baš mi je trebala ovakva tema! Imam pitanje koje je vezano uz hranu, ali i nije baš skroz, a nikako nać temu gdje ga smjestit. Uglavnom, zanima me je li netko roštiljao na Bundeku ili Jarunu, tj. što sve treba ponijeti u tom slučaju? Da li treba cijeli roštilj ili je dovoljna rešetka pošto mi se čini da imaju već žarišta tamo?
Nisam previše upućena, a nije mi baš blizu za ić provjerit pa da probam ovako
mi smo na jarunu nosili apsolutno sve, resetku, ugljen, sve. zariste imas. ako i naidjes na neku resetku, mislim da bi to bila luda sreca. to bi se pokralo kad bi bilo dostupno svima. nismo dugo rostiljali, ali zivim na jarunu i nisam primijetila da se negdje nude resetke i ugljen. ili je tako samo na bundeku kako patka veli...

na jarunu nije neuobicajeno poslati nekoga da rano ujutro ode zauzeti sjenicu i cekati ostatak ekipe. ali sve ovisi o guzvi.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 04.05.2014., 15:43   #24
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
mi smo na jarunu nosili apsolutno sve, resetku, ugljen, sve. zariste imas. ako i naidjes na neku resetku, mislim da bi to bila luda sreca. to bi se pokralo kad bi bilo dostupno svima. nismo dugo rostiljali, ali zivim na jarunu i nisam primijetila da se negdje nude resetke i ugljen. ili je tako samo na bundeku kako patka veli...

na jarunu nije neuobicajeno poslati nekoga da rano ujutro ode zauzeti sjenicu i cekati ostatak ekipe. ali sve ovisi o guzvi.
A ako želiš roštiljati na 1. maj ili sličan praznik, netko će morati prespavati tamo.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 04.05.2014., 16:30   #25
koji sir/cream cheese/ da stavim u ovaj recept?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 04.05.2014., 16:45   #26
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
koji sir// da stavim u ovaj recept?
ABC, Philadelphia i sl. su cream cheese. Ja umjesto tih sireva izmiksam kravlju skutu i mascarpone pola-pola. Ako je nema kravlje skute onda uzmem ricottu.
Pellaprat is offline  
Old 04.05.2014., 16:55   #27
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
koji sir/cream cheese/ da stavim u ovaj recept?
Cream cheese u amreičkim receptima podrazumijeva sir za mazanje. Znači, nekakva Philadelphija, Dukatela, ABC...


Edit: Pelle,

Nisam vidjela tvoj post jer sam čitala linkani recept.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 04.05.2014., 16:57   #28
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
ABC, Philadelphia i sl. su cream cheese. Ja umjesto tih sireva izmiksam kravlju skutu i mascarpone pola-pola. Ako je nema kravlje skute onda uzmem ricottu.
hvala.
ovo sa kravljom skutom i mascarponeom mi zvuci fora.

sa ABCom sam radila u njenom receptu sa tortom sa mrkvom, i nije mi bas bila cvrsta, pogotovo ne ovak kak ona polazuje na videu.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 04.05.2014., 17:04   #29
Cream cheese u američkim receptima podrazumijeva sir s bar 33% masti i nije nužno namaz, nego glatki kremasti sir. Imaš u Lidlu skutu od 40% koja je jako dobra za kolače od sira.

Ja inače često koristim i ricottu, koju je i Pelle spomenuo, a mascarpone samo za tiramisu jer nisam baš neki ljubitelj.
Gipsyqueen is offline  
Old 04.05.2014., 17:05   #30
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Cream cheese u američkim receptima podrazumijeva sir s bar 33% masti i nije nužno namaz, nego glatki kremasti sir. Imaš u Lidlu skutu od 40% koja je jako dobra za kolače od sira.

Ja inače često koristim i ricottu, koju je i Pelle spomenuo, a mascarpone samo za tiramisu jer nisam baš neki ljubitelj.
tko je proizvodjac te lidlove skute?
dakle, ona bi mogla sama?

ja sam mislila uzet onda veronikinu skutu i pola maskarpone
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Old 04.05.2014., 17:19   #31
Možeš ti kombinirati i skutu i mascarpone. Meni je ova skuta dobra, Lidlov brand, čini mi se da je 250g 10kn.

Svi ti sirevi su masni i to nije baš jako čvrsta "krema", zato se dodaje puno šećera (i maslac u nekim slučajevima) da je bar donekle "zabetonira".
Gipsyqueen is offline  
Old 04.05.2014., 19:31   #32
kak se po naški kaže spatula? treba mi izraz, ne mora biti književni hrvatski
tanveer is offline  
Old 04.05.2014., 19:46   #33
silikonska lopatica?
Zla patka is offline  
Old 04.05.2014., 20:04   #34
hvala

(kad ćeš nam otkriti tajanstveno jelo na slici?)
tanveer is offline  
Old 04.05.2014., 20:15   #35
Gdje mogu kupiti staklenu vatrostalnu posudu za čaj - od litre?
larlar is offline  
Old 04.05.2014., 20:16   #36
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
hvala

(kad ćeš nam otkriti tajanstveno jelo na slici?)
kad se barem malo potrudite s pogadjanjem
Zla patka is offline  
Old 05.05.2014., 12:08   #37
imam 2 pitanja, jedno vezano uz koku/pile a drugo je mliječno.

1. pitam se kad pile prestaje biti pile i počinje biti koka, sa koliko kila? kad kupujem piletinu, kupila bi nešto dovoljno veliko da nije sve samo kost i koža i ono vodenasto meso (kakva je obično pilad od kilaipo). al ne bi kupila baš kokoš onakvu kakvu prodaju u pivci (npr) jer je to ok samo za juhu, a meso je tvrdo i stupavo.

može li se negdje kupiti nekakva sredina??

2. prvi put sam kupila mlaćenicu. i okus je ko jogurt! i gusto je ko jogurt. a kad sam ja prije nekoliko dana (zabunom doduše ) napravila maslac, onaj ostatak je bio tekuć ko mlijeko i fiiinog slatkog okusa. pa sam očekivala da je mlaćenica identična onom što sam ja dobila a ono sasvim nešto drugo! šta je onda ova veronikina mlaćenica, a što je ono što sam dobila od slatkog vrhnja nakon što mi je nastao maslac?
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 05.05.2014. at 13:10.
katjes is offline  
Old 05.05.2014., 12:53   #38
pomoć pliz!
trebaju mi ideje koje bih sve kombinacije začina i okusa mogla staviti u pekmez od jagoda.
gargamišamel is offline  
Old 05.05.2014., 14:00   #39
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
imam 2 pitanja, jedno vezano uz koku/pile a drugo je mliječno.

1. pitam se kad pile prestaje biti pile i počinje biti koka...

2. ...šta je onda ova veronikina mlaćenica, a što je ono što sam dobila od slatkog vrhnja nakon što mi je nastao maslac?
1. Picek postaje kokoš ili pijetao sa spolnom zrelošću, tj. kada pronese ili muški s 4 mjeseca, a zovemo ga pijetlić, a sa 6 pijetao. Ako ga kastriramo, postaje kopun.

1. Da li si probala Blagusove domaće kokoši i pijetlove koje imaju od 3,5 do 5,5 kg ? Te životinje se kolju u dobi od 8 do 10 mjeseci i nisu samo za kuhanje. Ja ih redovito i pečem, radim perkelt ili coq au vin. Kokošima treba nešto dulji i pokaganiji pristup ali meso im je kompaktno, mekano i vrlo sočno. Pijetlovi se moraju ili kuhati ili raditi pirjana ili slow cooking jela.

Ti si radila putar od slatkog vrhnja , a većina proizvođača putar radi od kiselog vrhnja. To je i razlog razlike u mlaćenici.
Pellaprat is offline  
Old 05.05.2014., 14:17   #40
ee nisam probala i obavezno ću drugi put kad idem na dolac svratiti. vjerna sam pivki, al mogu valjda malo šarati.

samo 4mjeseca..o bože. koliko su stari ovi bebači koju kupujemo, nit mjesec-2

veliš ti oni prodaju i koke i pijetlove. kako ću prepoznati da li je bio male ili female očerupani leš? osim ako ne piše u osobnoj karti.

2. a tako znači! uopće nisam znala da se puta pravi (i) od kiselog. mislila sam samo od slatkog. a fini mi je ispao onaj maslac od slatkog. baš fini.. mekan i svilenkast. i bjel. baš sam se čudila kako je drugačiji od kupovnog
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 05.05.2014. at 14:28.
katjes is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:32.