Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.05.2014., 13:30   #81
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
da li vi skidate opnu mladom bobu? ja sam kontala sa se guli samo kad je stariji, onda sam našla na internetu da se oguli kad se ohladi. i sad sam probala i ne ide baš lako. opna je je deblja, nije onako raskuhana ko u graha, ali u biti može se jest. ili da stavim još malo kuhat?
Ako je pravilno kuhan mora se skidati izuzetno lagano. Zrno istisneš iz opne laganim pritiskom. Zaista mladi bob se kuha 5 do 7 minuta i odmah se hladi pod hladnom vodom. U narednih desetak minuta opna će se smežurati i tada istiskuj zrna. Bob se obavezno kuha bez soli !!!
Pellaprat is offline  
Old 16.05.2014., 14:40   #82
Jel ima netko fini provjereni recept za Begovu corbu ili Bosanski lonac? Koliko sam skuzila to nije jedno te isto? Donijela teta bamija iz Sarajeva, pa bi ih htjele iskoristiti .
Doria is offline  
Old 16.05.2014., 16:19   #83
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ako je pravilno kuhan mora se skidati izuzetno lagano. Zrno istisneš iz opne laganim pritiskom. Zaista mladi bob se kuha 5 do 7 minuta i odmah se hladi pod hladnom vodom. U narednih desetak minuta opna će se smežurati i tada istiskuj zrna. Bob se obavezno kuha bez soli !!!
e jbg ja sam sve suprotno. kuvala sam 25 minuta, u slanoj vodi. na kraju smo jeli s kožicom. što je nagore i prošle godine sam imala iste dileme i probleme, mislim da sam tu isto pitala.
nema veze, idući put ću po tvojim uputama, vjerujem da će bit bolje.
__________________
hik.
ellory is offline  
Old 16.05.2014., 17:06   #84
S jako mladog ne gulim, s ovog malo starijeg da. Ako ti je ok jesti s opnom, ne znam zasto ne bi.
klonka is offline  
Old 16.05.2014., 18:55   #85
s čime zamijeniti vrhnje za kuhanje, a da i dalje ostane ona kremasta tekstura? malo manje masna varijanta?
na pamet mi pada jedino jogurt, ali nekako mi to ne zvuči baš kao dobra ideja.
volim čokoladu is offline  
Old 16.05.2014., 19:32   #86
U kojem receptu? Ja ga u krem juhama zamijenim nemasnim mlijekom.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 16.05.2014., 20:07   #87
Quote:
ellory kaže: Pogledaj post
da li vi skidate opnu mladom bobu? ja sam kontala sa se guli samo kad je stariji, onda sam našla na internetu da se oguli kad se ohladi. i sad sam probala i ne ide baš lako. opna je je deblja, nije onako raskuhana ko u graha, ali u biti može se jest. ili da stavim još malo kuhat?
upravo pored mene muž jede sirovi bob s ovčjim sirom ... ne gulim bob jer uvijek kupim svježi, tako da nema potrebe, još se nije crna crta napravila na njemu
Donata is offline  
Old 16.05.2014., 22:24   #88
Treba mi brzo informacija jel Kava Tava ima zatvoren prostor ili su svi stolovi vani?
TeenHunter is offline  
Old 16.05.2014., 22:31   #89
Jesi li ih probala nazvati i pitati?
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 16.05.2014., 22:52   #90
namjerila sam se raditi raviole, ali bi tijesto bilo od posnog i zobenih. brasno bih koristila sam da dobijem konzistenciju tijesta. isplati li mi se to pokusavati tj. moze li tijesti ispasti dovoljno dobro da mogu puniti raviole i da mi se ne raspada ili da ipak idem na sigurnu varijantu sa brasnom? radila sam njoke sa posnim i zobenim i ispale su dobre pa nekako racunam da bi i ovo trebalo ici, a mozda se i varam
bolsa is offline  
Old 16.05.2014., 22:54   #91
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
U kojem receptu? Ja ga u krem juhama zamijenim nemasnim mlijekom.
ja ga inače zamijenim jogurtom, ali ne znam što napraviti u slučaju umaka, tipa piletina i gljive u umaku od vrhnja.
dragi to voli jesti, a ja bi radije neku manje masnu varijantu pa da oboje budemo zadovoljni.
volim čokoladu is offline  
Old 16.05.2014., 23:10   #92
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
ja ga inače zamijenim jogurtom, ali ne znam što napraviti u slučaju umaka, tipa piletina i gljive u umaku od vrhnja.
dragi to voli jesti, a ja bi radije neku manje masnu varijantu pa da oboje budemo zadovoljni.
Da probas izgrilati piletinu i gljive narezane na trakice ispeci u pecnici? Uz to neka dobra salata.

Nekidan sam radila pecene gljive: narezes ih na trakice (shiitake, recimo, odlicne su za pecnicu), malo soli, papra, mrvicu maslinovog i poskropis balzamikom, ali i ne moras. Promijesas da se dobro pokriju i zapeces 10 min na 170.
Kad su gotove, mozes ih pomijesati s malo svjezeg persina, ako bas zelis.

Uz to baci piletinu na gril ili je takodjer zapeci u pecnici, napravi skaf salate u koju mozes ubaciti nasjeckane svjeze paprike, krastavce, rajcice, rotkvice...i to bi ti bio super obrok po meni, a nema puno masti.

Ako ti fali UH uz to, pomijesaj gljive s kuhanim integralnim penneima i pospi s malo ljute papricice.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Old 17.05.2014., 14:07   #93
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
upravo pored mene muž jede sirovi bob s ovčjim sirom ... ne gulim bob jer uvijek kupim svježi, tako da nema potrebe, još se nije crna crta napravila na njemu
a bilo je ok s opnom, ali malo više za žvakat. ovi već imaju crnu crtu, ali ne svi.
__________________
hik.
ellory is offline  
Old 17.05.2014., 14:19   #94
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Da probas izgrilati piletinu i gljive narezane na trakice ispeci u pecnici? Uz to neka dobra salata.

Nekidan sam radila pecene gljive: narezes ih na trakice (shiitake, recimo, odlicne su za pecnicu), malo soli, papra, mrvicu maslinovog i poskropis balzamikom, ali i ne moras. Promijesas da se dobro pokriju i zapeces 10 min na 170.
Kad su gotove, mozes ih pomijesati s malo svjezeg persina, ako bas zelis.

Uz to baci piletinu na gril ili je takodjer zapeci u pecnici, napravi skaf salate u koju mozes ubaciti nasjeckane svjeze paprike, krastavce, rajcice, rotkvice...i to bi ti bio super obrok po meni, a nema puno masti.

Ako ti fali UH uz to, pomijesaj gljive s kuhanim integralnim penneima i pospi s malo ljute papricice.
dobri recepti , ali moja polovica želi da mu ta piletina pliva u nekom kremastom umaku, po mogućnosti u što masnijem vrhnju
a ako već pliva, ja bi radije da nije u nečem masnom, a da i dalje bude kremasto pa da oboje budemo koliko toliko zadovoljni.

ja sam znala obične šampinjone narezat na pola i prepeć na tavici par minuta, malo posolila

ma danas će biti grilana piletina i neko povrće uz to, ništa ne plivalo. pa nek pjeva
volim čokoladu is offline  
Old 17.05.2014., 22:17   #95
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
s čime zamijeniti vrhnje za kuhanje, a da i dalje ostane ona kremasta tekstura? malo manje masna varijanta?
na pamet mi pada jedino jogurt, ali nekako mi to ne zvuči baš kao dobra ideja.
probaj onda sa zobenim vrhnjem (oatly, mislim da je najpovoljnije u bio&bio). mislim, imas unutra dodane masnoce, ali lakse je od slatkog vrhnja, a smatram i da je ipak ponesto zdravije.
ja sa zobenim volim krem juhe. znam napraviti i ganache, bude jako lijepa tekstura.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 18.05.2014., 00:56   #96
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
probaj onda sa zobenim vrhnjem (oatly, mislim da je najpovoljnije u bio&bio). mislim, imas unutra dodane masnoce, ali lakse je od slatkog vrhnja, a smatram i da je ipak ponesto zdravije.
ne bi isao tako daleko da je nesto napravljeno iz palminog i repicinog ulja zdravije od klasicnog vrhnja...
gmit is offline  
Old 18.05.2014., 13:26   #97
Gdje kupiti konac za pečenje?
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Old 18.05.2014., 13:29   #98
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
dobri recepti , ali moja polovica želi da mu ta piletina pliva u nekom kremastom umaku, po mogućnosti u što masnijem vrhnju
Stavljaš vrhnje za kuhanje? Ja takve umake isto ne volim - možda da probaš s kiselim vrhnjem (12% mm). U to dodam i senfa i njam!
__________________
Postujte bakterije - to je jedina kultura koju vecina ljudi ima u sebi.
Sanja :o) is offline  
Old 18.05.2014., 17:28   #99
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
probaj onda sa zobenim vrhnjem (oatly, mislim da je najpovoljnije u bio&bio). mislim, imas unutra dodane masnoce, ali lakse je od slatkog vrhnja, a smatram i da je ipak ponesto zdravije.
ja sa zobenim volim krem juhe. znam napraviti i ganache, bude jako lijepa tekstura.
nisam znala da to upće postoji
nemam u blizini bio&bio, ali budem pogledala u dm, oni bi mogli imati takve stvari.
hvala na savjetu

Quote:
Sanja :o) kaže: Pogledaj post
Stavljaš vrhnje za kuhanje? Ja takve umake isto ne volim - možda da probaš s kiselim vrhnjem (12% mm). U to dodam i senfa i njam!
ma ja volim to vrhnje za kuhanje, ali ono je vćinom 25% mm, što mi je malo previše.
iako, čini mi se da sam negdje vidjela neku light verziju od 10%. morat ću malo prošvrljat po dućanima.
volim čokoladu is offline  
Old 20.05.2014., 18:31   #100
kad je ono sezona malina?
meni se čini da je prijašnjih godina bila krajem travnja već, i onda opet na ranu jesen. ili? nisam vidjela na ni jednom štandu da ih ima. jel zna netko nešto o tome?
__________________
hik.
ellory is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.