Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 13:17   #41
Ovako.. Arene HD sam probao i one idu sasvim ok u originalu preko WIFI-N routera (možda preskoči ili se zamuti onako.. svakih 5 minuta..). Ali šteka gadno FULLHD "SKAJDE"... španjolci poljaci.. itd.
U principu zaključio sam da sve transcode-iram u HD rezoluciju i onda je sve ok.
(A nikada nemaš na mreži samo jedan stream.. ... mali mi gleda youtube.. itd.. znači.. moraš si ostaviti mjesta za neke druge podatke na mreži)
Ali i HD je rezolucija sasvim OK. Pogotovo za kompjuter, laptop ili tablet.
A na telki ćeš spojiti direktno ili HDMI ili povući LAN kabel.
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 13:26   #42
al ako imaš više telki onda neće moć na svaku hdmi

nisam te razumia ovo ''full hd skajde'' ...to misliš na španolce c+ sportske kanale na astri 19.2?

edit: a sky DE, hehehe , dobro oni ubijaju sa bitrateom
Antem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 13:26   #43
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ne jošte...upravo otkrih da je onaj uhd panj i dalje na akciji u elipsu, pa ako uzmem, rec će morati pričekati, a onda će trebati i uhd rec ...
Myt goes to the da.. ups UHD side

A koji bu bio, 49CX750 ili 50CX700 ?
Znam da je CX700 active 3D a CX750 IPS passive no ipak je 750 za tu lovu mislim bolja kupovina

Oba imaju vrlo dobru sliku, mislim da možda za nijansu svijetlije je kod 750 no to sve sve može izkalibrirat..

Kad bi bar CX700 imao S2 tuner onda još nekak no UHD tv bez sat tunera u poodmakloj 2015-oj je nepotpun..a 750 ima 2x S2/T2/C tunere, 2 PIP te client/server funkciju a ima i 2x CI+ slotove znači mogao bi ubacit ISTOVREMENO Maxtv sat cam i Evo TV Cam plus spojit 2 sat tanjura i gledat 4K na satelitu u 2160P i to sve sa jednim daljinskim

4K rec će biti skupi, bar ovi kvalitetniji tak da to još nije isplativa opcija osim ak 500€ za VU+ 4K nije puno za dat uz 8K kn za tv
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 13:34   #44
Antem

Ako ikako možeš preporuka bi bila spojiti taj drugi tv sa mrežnim kabelom.
Ako nije moguće.. bojim se da ćeš morati dobro se pomučiti da bi ti sve radilo u originalnoj rezoluciji. Kažem.... mislim da nećeš biti 100 posto zadovoljan. Ali za korisititi jest. Pa makar napravio transcoding u HD..
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 14:26   #45
btw, za one koji prate neke od talijanskih kanala dolazi loša ili dobra vijest, ovisi kak se gleda naime oni berlusconijevi trash kanali (C5, RETE4 itd) od 7.9. vjerojatno više neće ić FTA.
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 17:01   #46
@ blue: ak bude UHD, bit će 40CX700 zbog:
1) veličine uslijed ograničenog radnog prostora/udaljenosti
2) budžeta jer je osjetno jeftiniji od cx750
3) činjenice da je kut dosta dobar s obzirom da je VA tj dovoljan s obzirom na fiksnu poziciju gledanja (kažu Sams PVA ali nisam uvjeren) i da je odlična nativna crna/kontrast...
4) činjenice da zbog tih par fta UHD kanala u loopu ne bum inzistiral na S2, za sve drugo treba UHD rec i lajne jer nismo u DE UK IT da možemo platit originalnu pretplatu, (premda bi to trebalo biti dostupno svim građanima EU zbog jedinstvenog tržišta) ali i tamo ne ide baš CAM varijanta nego standalone recovi i opet ugrađeni S2 nije presudan. Maxtv CI mi nije nešto zanimljiv trenutno, a evotv CAM bu upotrebljiv ak se ukaže potreba

Očekujem da bi neki budući 4K wetek bio jeftiniji...

Međutim osnovni je poticaj da služi kao UHD DCI P3 preview monitor a ostalo he bonus...

Isprika modu na djelomičnom OT-u

Zadnje uređivanje MytByte : 26.08.2015. at 17:16.
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 20:14   #47
Myt, tek sad vidim da je 43CX750 dost skuplji no znam da je bio nedavno mislim 5199kn ili slično?

Pa za satelitski prijem je uvijek bolji rec no 4K recovi još nisu dostupni i ak uopće budu bili ove godine tak da je za sada DVB-S2 tuner u 4K tv-u must have, a sljedeće godine su EU nogač, OI RIO, tog će ziher biti i u 4K na satelitu
a bit će weteka i sličnih android kutijica i u 4K izdanju sam je pitanje dal će imat baš sve spec ili će bit nepotpune tipa fali hdmi 2.0, nije 4K60P neg 30 i slično..ak uspiju sve to potrpat u jedan combo android 4K za manje od soma kn bit će dobro

no ak niš drugo sa tim tv-om bi mogao dočekat prelazak na T2/HEVC bez kupovine dodatnih rec itd
Blue Corsair is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 20:47   #48
Ma ne sjećam se ni ja više koliko je bil cx750 ali ovo je situacija trenutno...bum videl, akcija je do 05.09.

Kaj misliš da bu OI u UHD fta? Koje su informacije?...koji fta UHD, da nisu demo, se uopće očekuju? krenul je BT sport UHD al samo na optici u UK....

al do tog OI mora se neki vrag pojavit, a ak bu uređaj ujedno i UHD sat prijemnik, pa mora imat HDMI 2.0...sumnjam da bu ispod soma ali do 1500 kn bi moglo bit, što ne zvuči loše...imaju sada te UHD HEVC demoe po satelitima da mogu testirati, valjda bu skoro izišlo nekaj za ljude
MytByte is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 21:48   #49
I danas sam uz pomoć malog tv-a pronašao Astru, sve podesio pritegnuo....moram reći da sam očekivao više tj bolji izbor. U startu mi je bilo jasno da su kvalitetnije programe "sakrili" među kodirane /vama superextratrubo fanovima se uspričavam na izboru riječi/...ali ja to tako vidim.

Gledam popis slobodnih na Eutelsat-u i razmišljam o bijegu na njega.

Kakvo je vaše mišljenje u komparaciji tih dvaju sat?

samo slobodni programi.

girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 22:16   #50
Baš slobodno za gledati bez ikakvih kodova? Ništa bitno. Sve što vrijedi je zaključano. ......

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2015., 22:56   #51
@girling, tvoj rec je SD, nije HD i to ti poprilicno smanjuje raspolozivost programa za gledanje na svim satelitima.

Vec smo pisali, sve sto valja je kodirano ali nije nedostupno, dobar Enigma 2 reciver ti otvara neki sasvim novi svijet, preporucam VU+ Zero, renomirana marka, odlican procesor, odlicna slika u HD rezoluciji, hrpa raznoraznih plugina za Enigmu, vrlo vrlo vrijedna investicija.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 07:08   #52
Quote:
Antem kaže: Pogledaj post
Mislia san da samo vuduo2 radi hardverski transcoding, nisan zna da i solo2 radi isto

Znači uspia si upogonit remote tuner server preko DLNA?
Znam da je onda kad smo pričali bilo problema sa listom kanala, pa kanali u formatu 4:3 umjesto 16:9...
A čuj jel ga radi hardverski ili softverski nemam pojma, no uredno ga odradi...
Nema nikakvog trzanja niti ikakvih vidljivih problema
A sve uredno šljaka preko VU+ aplikacije za android

sve šljaka bez greške putem kodia na MK809 i adona za VU+
kaj se tiče remote tuner servera radi i to, al i dalje je problem sa 4:3 umjesto 16:9, no to uopće ni ne koristim osim kaj sam isprobaval tek da vidim jel radi...pa me to ni ne hebe previše...
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 08:33   #53
Solo 2 ima software transcoding a Duo2 ima hardware transcoding. Kvaliteta je slična procesirane slike....ali
Razlika je u tome što kod Duo2 se ne troši procesorska snaga na transcoding pa procesor može raditi nešto drugo.. a ne pretvarati video u nižu rezoluciju.
Znači, kod duo2, vi možete u isto vrijeme raditi nešto drugo na receiveru.. npr.. gledati film sa diska, snimati, editirati ili rezati film, a na kompjuteru ćete imati transcoding sliku koja neće trzati.
Razlika između ova dva receivera je također očita.
Uz veću memoriju i flash.. vi možete veće image stavljati.. možete instalirati brdo plug-inova itd..
XBMC vam dosta zauzima.. i kada se to sve zajedno instalira.. mislim da vu+solo2 nema dovoljno memorije i flasha da to uredno odradi. Baš sam jučer pogledao... Imam zauzeto 90 posto memorije i 50 posto flasha. A znate i sami da je količina rama dosta bitna. Jer u slučaju popunjenja rama.. receiver ga mora prazniti.. i gasiti određene procese, a ako ima dovoljno rama.. to jednostavno sve leti.
Sada samo ovisi.. dal je netko zahtjevan korisnik, da li puno koristi plugine.. itd.. dal se igra s receiverom... ili jednostavno gleda jedan program.. cijeli dan.
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 10:37   #54
Kao što rekoh to sve bez problema riješiš sa USB-stickom ili SSD diskom...
Ja na svojem Solu2 imam 64gb flasha
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 11:42   #55
Ne možeš instalirati BlackHole image.
WARNING: This Image has the latest drivers and CAN NOT be installed in multiboot. The image MUST be installed in flash.
Black Hole does not support images not installed in flash.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 27.08.2015. at 16:01. Reason: Q
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 12:01   #56
Kakve to veze ima s tim ???
multiboot je nekaj sasvim drugo i nema nikakve veze s tim...

Na BlackHoleu je to baš najlakše za izvest
Instaliraš BlackHole i mountaš USB ili HDD kao /universe, nakon toga napraviš skok u Avalon i opa miško imaš flash proširen za točno onoliko koliko ti je velik USB/HDD.
The Best F1 Driver is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 12:20   #57
Quote:
MaliZeleni10 kaže: Pogledaj post
@girling, tvoj rec je SD, nije HD i to ti poprilicno smanjuje raspolozivost programa za gledanje na svim satelitima.

Vec smo pisali, sve sto valja je kodirano ali nije nedostupno, dobar Enigma 2 reciver ti otvara neki sasvim novi svijet, preporucam VU+ Zero, renomirana marka, odlican procesor, odlicna slika u HD rezoluciji, hrpa raznoraznih plugina za Enigmu, vrlo vrlo vrijedna investicija.
pa to mi kaži....
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 12:25   #58
Ali vjerojatno neka pretplata ti ne gine Uz taj receiver koji je super

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 27.08.2015. at 16:01. Reason: q
tintilinic100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 12:52   #59
Pozdrav,

posto moramo mjenjat antenu zbog zbilja loseg signala, sadasnju "riblju kost" bi zamjenili za neku jacu, posto je lokacija losija... Zanima me ukoliko bi mi netko pojasnio razlike izmedu navedenih antena:

http://www.holex.hr/antene-i-pomocni...dbi-iskra-p47/

http://www.holex.hr/antene-i-pomocni...1-69ch-bijela/

http://www.holex.hr/antene-i-pomocni...-69ch-11-17db/

Zahvaljujem
L.A. is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 15:08   #60
Quote:
tintilinic100 kaže: Pogledaj post
Ali vjerojatno neka pretplata ti ne gine Uz taj receiver koji je super
Ne treba pretplata,moze i free da gleda sto pozeli
Mozda malo vise zezancije,ali moze se naci vrlo kvalitetnih linijica.
Znaci HD rec,Astra 19.2 i HotBird i ima oci da izgubis samo dok sve programe pregledas
Jean Paul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.