Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Pogledaj rezultate ankete: Egzodusa na gospodarstvo ima:
Iznimno blagotvorne učinke (na kratki/dugi rok) 15 15.96%
Blagotvorne učinke (kratkoročno i dugoročno) 21 22.34%
Neutralan, nema nekog posebnog utjecaja 8 8.51%
Kratkoročno povoljan, ali dugoročno steti 38 40.43%
Dovesti ce do potpunog sloma države 12 12.77%
Glasovatelji: 94. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.01.2017., 18:56   #1501
Quote:
Sprudelmeister kaže: Pogledaj post
Dok ekipa po opcinama i zupanijama s jedva zavrsenim skolama ima vise od te cifre, nije mi zao ni jednog od tih poslodavaca u osijeku. A ni u hrvatskoj opcenito. Plati kak treba ili crkni.
nemaju više od te cifre. vss u npr. poreznoj upravi ima 5-6 kkn. ovi sa plesnim tečajem završenim, uhljebljeni po općinama su na oko 500 E.
rintintin is offline  
Old 26.01.2017., 18:57   #1502
Quote:
rintintin kaže: Pogledaj post
slažem se potpuno, no ovi bi mijenjali programe tehničkih studija, hoće da ih država 'prepozna', svaštanešto...
Ljudi su u pravu, osim plaća koje daju.

Kvote treba poduplati, a studijski programi ne prate informatiku iz 2008., a kamoli ovu danas.

Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Zapravo jesam. Jer većina njih je teško zarađenu lovu slala u HR koja je završila u privatnim džepovima, a ne tamo gdje je bila i namijenjena. Da ne govorim o onima koji su se vratili u HR i htjeli ulagati u HR pa bivali prevareni i vratili se otkud su i došli. Da je takvu politiku imao Izrael, ne bi potrajao 12 mjeseci.

Imali smo start usprkos ratu kao i Južna Koreja. Bili smo ispred Češke, Slovačke, Mađarske, Poljske, a o Bugarima i Rumunjima suvišno je trošiti riječi. Sve se to zapilo i prokockalo, a danas je i evidentno i koliko. Moramo se potruditi da potučemo Bugare i biti ćemo zadnji u EU. Možda ako prime Srbiju oni će biti jedini gori od nas pa eto da barem imamo neki izgovor jer svaki je zlata vrijedan. I sada mi reci kako poštovati takve?
Najgore je to što ne možeš više natjerati normalnog čovjeka da pokuša voditi bilo šta u Hrvatskoj. Od toga takvi bježe. Najsposobniji pogotovo.
rocker1987 is offline  
Old 26.01.2017., 19:00   #1503
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Ljudi su u pravu, osim plaća koje daju.

Kvote treba poduplati, a studijski programi ne prate informatiku iz 2008., a kamoli ovu danas.
u redu. ali mi se čini da je tek put u veću propast inženjer elektrotehnike koji ne zna maxwellove jednadžbe, ali zna napraviti šarenu aplikaciju za iphone što trenutno (kao) prolazi.
rintintin is offline  
Old 26.01.2017., 19:08   #1504
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A gdje sam ja to ovako grubo generalizirao? A bi li ti dao ruku u vatru da nije bilo takvih slučajeva?
Osobno ne poznajem niti jedan takav slučaj, a iz slavonije sam.
Koliko ti znaš takvih sa traktorom i oranicama koji su otišli trbuhom za kruhom?

I da generalizirao si pročitaj ponovno svoj post na koji sam replicirao.
homosapiens is offline  
Old 26.01.2017., 19:19   #1505
Quote:
rintintin kaže: Pogledaj post
nemaju više od te cifre. vss u npr. poreznoj upravi ima 5-6 kkn. ovi sa plesnim tečajem završenim, uhljebljeni po općinama su na oko 500 E.
Kaže mom ćaći bivsi poslovni partner koji radi u opcini da mu kolega u uredu s ekonomskim faksom iz Beograda je toliko nesposoban da mu samo daje da pečatira sta treba pečatirat i posalje ga na kavu da ne usere nesto. Tipicni hrvatski uhljeb (ovaj je uhljebljen od strane sdp-a)koji prima placu od nas i jos ce primat bar 50g penziju jer od lagodnog zivota u opcini nema sanse da umre prije 100te godine.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 26.01.2017., 19:22   #1506
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post

Ko uopće odlazi van?! kakav faking egzodus? Egzodus koga...svježe diplomiranih golobradih papčića...i čistačica starih baka bez tech znanja...?
sam iz moje firme zadnjih mjeseci je otišlo 3 elektrotehničara, 1 električar i 2 mehanotroničara.
znači sve SSS sa radnim iskustvom od 10 do 20god. sa prosječne plaće neto oko 6.000kn

a sad rade za 15€/h u njemačkoj firmi
homosapiens is offline  
Old 26.01.2017., 19:43   #1507
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Ljudi koji su sami zaradili svoje nekretnine, ljudi koji ne glasaju za hrvatsku političku scenu, ljudi koji su bili radili i živjeli izvan ove zemlje i znaju da ne mora biti ovako kako jest. Ognjištari, glasači kompletne hrvatske političke klošarske scene, raznorazni oportunisti na račun kompletnog sustava i lopovi su klošari. A takvima ova zemlja obiluje. No to nije karakteristika samo HR već svih zemalja tog ranga. Rumunjske, Bugarske, Srbije, BiH, Moldavije, Ukrajine itd.

Takve u Americi i UK nazivaju "white niggers". Što više ova zemlja tone(svojom voljom), to i nama kao takvima više pada satnica i vrijednost na tržištu jer zašto bi se neku bijelu crnčugu koja dolazi iz neke vukojebine poput gore navedenih plaćalo po satnici razvijene zemlje kad se ne mora?

U ovakvim poslovima putovnica itekako utječe na lovu koju ćeš dobivati, kao i u firme u koje ćeš moći konkurirati za raditi te konačno maksimalni doseg u karijeri kojeg ćeš moći doseći.
Pametni su oni koji su uzeli još jedno državljanstvo u nekoj spomena vrijednoj zemlji.

Aha, a što da ih dekretom imenujemo? Neka osnuju stranku, kandidiraju se i osvoje vlast. Mislim o čemu mi pričamo.
I rekao si hrvatska politička scena, malo mi je nelogično, šzto bi trebali birati nekog sa francuske njemačke političke scene?!

Meni tvoj post spada u hrpu deluzijastičnih snova koji se nikada ne ostvare
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 26.01.2017., 19:48   #1508
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
To je struka koju ne možeš zadržavati zakonom i propisima kao medicinare, pa je jedina opcija - povećanje plaće. Ili propast, naravno. Ovako mogu jedino biti farme za strane ili firme koje plaćaju više.
A što ako je to maksimum koji mogu trenutno ponuditi?
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 26.01.2017., 20:04   #1509
Znam da nije, a ako je, neka propadnu.
rocker1987 is offline  
Old 26.01.2017., 20:36   #1510
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Kaže mom ćaći bivsi poslovni partner koji radi u opcini da mu kolega u uredu s ekonomskim faksom iz Beograda je toliko nesposoban da mu samo daje da pečatira sta treba pečatirat i posalje ga na kavu da ne usere nesto. Tipicni hrvatski uhljeb (ovaj je uhljebljen od strane sdp-a)koji prima placu od nas i jos ce primat bar 50g penziju jer od lagodnog zivota u opcini nema sanse da umre prije 100te godine.
ok, ali cifre su te koje sam napisao....
rintintin is offline  
Old 26.01.2017., 20:41   #1511
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A što ako je to maksimum koji mogu trenutno ponuditi?
neka ne naprave brodogradilište od sebe jebiga
rintintin is offline  
Old 26.01.2017., 20:47   #1512
Utjecaj "egzodusa" na rast plaća, standarda i robusnosti na krize u Hrvatskoj

Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
I ovo je jedan problem. Prevelika očekivanja. Za početak je sasvim dovoljan štand pokraj ulaza u dvorište. Pa se polako kasnije raste. Jbt tu svi htijeli u startu Nestle.

Stand + fiskalna blagajna. Dosao ja liku na stand i da cu platiti i ne ide. Cekamo. Pitam ja u cemu je problem. Kaze lik: "cekamo gospon Linica." I fakat blagajna stala i ne prolazi racun. Nakon 3-4 min konacno blagajna izbacila racun. Outcome: nikad kod lika vise nisam iso kupit ali sto je najtuznije lik nije kriv.
Richie is offline  
Old 26.01.2017., 20:57   #1513
Ma, dok je cijela sreća i cilj 10k je znači sve super. A gdje su budžeti za nešto razviti? Gdje mi je mogućnost da kada vidim da nema napretka u firmi, naći drugi posao za 10-20% manje plaće u drugoj firmi, gdje iman bolje mogućnosti napretka?

Koliko od vas su redovno kontaktirani od Headhuntera?

Kuda nije Headhunter kao zgodna osoba koja vam se u kafiću nasmiješi. Digne vam motivaciju, ideš na razgovor poslušas ponudu, digneš nudenu plaću za 15% itd. Otiđeš doma i sutra na razgovor sa svojim šefom na poslu, na kojem si zadovoljna, ali evo imaš ponudu sa 25% više plaće. Na kraju ostaneš u istoj firmi i dobiješ 10% više plaće odmah i sljedeće 3 godine po 5% više. Da nemaš drugu ponudu nikada nebi išla na razgovor i nebi uopće se usudila tražiti više od 5% više svakih 12-24 mjeseca. Vanka se zato koristi LinkedIn ili Xing i isto ako si oženjen sa svojim radnim mjestom je lijepo imati flert koji to potvrđuje "tržišnu vrijednost". Meni bi falile mogućnost promjene više od plaće.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 26.01.2017., 21:10   #1514
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Znam da nije, a ako je, neka propadnu.
Izgleda da je slavonija silicijska dolina a da se to ni ne zna
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 26.01.2017., 21:18   #1515
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Stand + fiskalna blagajna. Dosao ja liku na stand i da cu platiti i ne ide. Cekamo. Pitam ja u cemu je problem. Kaze lik: "cekamo gospon Linica." I fakat blagajna stala i ne prolazi racun. Nakon 3-4 min konacno blagajna izbacila racun. Outcome: nikad kod lika vise nisam iso kupit ali sto je najtuznije lik nije kriv.
Fiskalna blagajna je trošak u rangu jeftinog laoptopa. I drugo, fiskalne kase su redovna pojava u EU. To što mi nismo naviknuti druga je stvar.

A reci kako regiraš na probeleme s POS-om? Jel isto pizdiš?
__________________
----
Novi233 is offline  
Old 26.01.2017., 21:21   #1516
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Izgleda da je slavonija silicijska dolina a da se to ni ne zna
Vidi se tu i firmi, i automobila, i hotela dostojnih siliicijske doline. Ozbiljno.
rintintin is offline  
Old 26.01.2017., 21:50   #1517
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Fiskalna blagajna je trošak u rangu jeftinog laoptopa. I drugo, fiskalne kase su redovna pojava u EU. To što mi nismo naviknuti druga je stvar.

A reci kako regiraš na probeleme s POS-om? Jel isto pizdiš?


Ovdje govorimo o malim prodavacima na terenu ali ni njih zeljezna saka gladna uhljebnickog rucka nije uspjela zaobici.
Richie is offline  
Old 26.01.2017., 21:56   #1518
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Aha, a što da ih dekretom imenujemo? Neka osnuju stranku, kandidiraju se i osvoje vlast. Mislim o čemu mi pričamo.
I rekao si hrvatska politička scena, malo mi je nelogično, šzto bi trebali birati nekog sa francuske njemačke političke scene?!

Meni tvoj post spada u hrpu deluzijastičnih snova koji se nikada ne ostvare
Vidim da je razgovor s tobom kao i razgovor sa zidom ili prilično ograničenom osobom. Da hrv. politička scena zaslužuje kompletnu čistku, ali kompletnu.
saurs is offline  
Old 26.01.2017., 21:58   #1519
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A što ako je to maksimum koji mogu trenutno ponuditi?
Onda će im tržište presuditi. Vrlo jednostavno. Što se događa u prirodi životinji koja je ozlijeđena u okolini prepunoj predatora?
saurs is offline  
Old 26.01.2017., 22:01   #1520
Quote:
saurs kaže: Pogledaj post
Onda će im tržište presuditi. Vrlo jednostavno. Što se događa u prirodi životinji koja je ozlijeđena u okolini prepunoj predatora?
Znači što jedino rješenje je ugasiti svijetlo?
__________________
----
Novi233 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:24.