Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2020., 12:03   #1
Jaguar XE/XF 2016/17 godina

Planiram kupiti (iz Njemačke "naravno") auto Jaguar XE/XF 2016/2017 godina.
Osnovni motori: 2.0 Diesel motor, 163 ili 179 KS.

Znam da ih nema puno po Hr pa me zanimaju iskustva i preporuke. Ako je nekome drže može mi pisati u PM također.

Pogledao sam sve reviewe/recenzije koji postoje na engleskom tako da te (djelomično oprečene) informacije imam.

Dakle osnovne informacije poput: Zadovoljstvo kupljenim, iskustvo, servisi, kvarovi, potrošnja, istaknute mane, prednosti, itd.

Zahvaljujem

Pozdrav
__________________
U Bogu mom je snaga moja sva.
JosipDBZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2020., 12:13   #2
Racunaj da ti je uvoz na xf-a 21k kn.
Inace meni je auto odlican. Kad smo na ljeto gledali auto xf karavan je bio moj odabir. Dizelas je solidan, nije na razini bmw 2.0d i skloniji je kvarovima. Auto je inace odlicno upremljen, izrada nije na razini mercedesa/bmwa/audia, ali nije ni daleko iza. Ja sam htio opremu r sport.
Ali kazem ubilo mi je zelju kaj je uvoz dosta skuplji od bmwa 5tice npr.
Onaj kojeg sam ja gledao je bio 190k kn u njemackoj (xf karavan, 2.0d 180ks r sport sa nekih 30k km), pa davanja, unos, rega itd. Sve zajedno oko 230-240k kn na nase table. Mislim da ak uzmes neces pogrijesiti jer auto iskace iz mase drugih automobila na nasim cestama.

I racunaj da je covid i da ne bus mogao po auto (zato smo mi to sve odgodili za iducu godinu ak sve bude ok)
Drnda17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2020., 13:49   #3
Xf je solidno izraden, svidio mi se kad sam ga gledao. Xe nije bas, kako bi moja cura rekla: kad si otvorio vrata naljepnica nasoram mercedesa. Unutrasnjost kvalitetom primjetno losija... To je bio 2017. model

Poslano sa mog Armor_6 koristeći Tapatalk
jerx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2020., 14:38   #4
Quote:
jerx1 kaže: Pogledaj post
Xf je solidno izraden, svidio mi se kad sam ga gledao. Xe nije bas, kako bi moja cura rekla: kad si otvorio vrata naljepnica nasoram mercedesa. Unutrasnjost kvalitetom primjetno losija... To je bio 2017. model

Poslano sa mog Armor_6 koristeći Tapatalk
Ovo sa naljepnicom nisam skužio, a što se tiče unutrašnjosti moguće da je kvaliteta lošija to sam pročitao i kod ostalih recenzenata.

Osobno: Osjećaj kada sam sjeo za volan XE-a i C-klasse (oboje 2016) mi je puno bolji bio kod XE-a. Ljepša unutrašnjost i vanjski izgled. Sad, više me zanima motor i slične karakteristike.

Nerado pročitah komentar kolege forumaša da je bolji BMW-ov motor i da se Jag više kvari. Tako da tražim dalje iskustva

Btw hvala na mišljenjima.
__________________
U Bogu mom je snaga moja sva.
JosipDBZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2020., 15:04   #5
Naljepnica naspram mecke znaci da ne odise kvalitetom i cvrstocom. Isto kao sto me brat vozio u rav4 po makadamu 30 i izolacija je toliko ocajna naspram land cruisera da sam mislio da mu je ovjes u banani. Bio je kod majstora i sve je utegnuto. Rav4 puno vise buke prenosi u kabinu na 30 na makadamu nego lc na 80 ili 100.
I ja sam se raspitivao pa odustao od jaguara. Oni stariji 2.7 v6 dizelasi su prilicno problematicni. Kasnije 3.0 nesto bolji ali nije to "bulletproof" kako bi se reklo.

Poslano sa mog Armor_6 koristeći Tapatalk
jerx1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2021., 17:42   #6
Imam XF-a iz 2015-te i auto je odličan. Prije kupnje sam za probu sjeo u 530-tku sa vjerojatno full opremom, i nasuprot nje Jaguar ima nesto manje mjesta. Razlog je niza silueta auta, sto se meni svidja. Kvaliteta materijala je nekako podjednaka. 2.2 dizel u Jaguaru je motor kod kojeg prvi veliki servis ide tek na 240 000km a ima remen. Mjenjac je ZF 8 brzina koji je isao tek u BMW-a 7 i neunistiv je.
Potrosnja u normalnoj voznji je oko 6.5l kombinirano. Jednom sam ZG-VT odvezao sa 4.9l.
Najveci minus kod auta mi je slabija radio antena. Smijesno zvuci ali malo zivcira. Straga ima malo manje mjesta od konkurencije, ali to je oduvijek bilo tako kod Jaguara. 2016-te u novom modelu to je malo poboljsano.
Ono sto mi se svidja je da nema po sebi nikakvih olasticnih lajsni. Sve linije su izvucene iz lima, koji odaje dojam prilicne cvrstoce.
I da, jos jedna dobra stvar. Raspored tezine je 50:50. To se prilicno osjeti i auto je zapravo jako dobro voziti. Npr. Bmw nema tajravnomjeran raspored tezine, ima laksi zadnji kraj i zato se s njime moze lako driftati (tko to voli). Na Jaguaru ce tesko pobjeci zadnji kraj.
dkuticic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2021., 09:05   #7
susjed mi je uzeo XF R sport, uvoz iz njemačke. 2017. godina (50k napravljenih km), 2.0 motor sa 180 KS i AWD pogonom. za sada izuzetno zadovoljan, iako nije nešto puno km prešao. Kupio od privatne osobe za 21.500 EUR, sa uvozom i ostalim stvarima koje treba platiti ga ispalo 192.000 kn.
od popratnih stvari - kasko izuzetno skup, kao i mali servis (meni jel, možda vama nije), od stvari koje sam saznao
branko12580 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2021., 16:56   #8
U obitelji ga imamo XE 2.0D 2017 AWD, za sada nema kvarova, 4x.xxx kilometara,malo trosi, prednje plocice nove, ali kcer to vozi pravo muski..
https://youtu.be/OpeI5sjO5iY
https://youtu.be/_1Q71u7VmM0
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2023., 13:05   #9
Pozdrav,
Kod servisiranja Jaguar XF 2017, 2.0 120kw, koje su preporuke za kvalitetne disk pločice, koji proizvođač? Vidim da ima raznih širina, što se dobiva sa širima?
Jel tko stavio keramičke i koje?
Hvala
Koja su najkvalitetnija ulja za staviti?
Hvala
marko1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2023., 07:40   #10
Khm ... pločice za tvoj auto u JEDNE i sigurno nema širih i užih.

Keramika je za one sa OKP-om kojima smeta prašina na felgama ali im je nebitno kak auto koči.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2023., 11:37   #11
Quote:
marko1977 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
Kod servisiranja Jaguar XF 2017, 2.0 120kw, koje su preporuke za kvalitetne disk pločice, koji proizvođač? Vidim da ima raznih širina, što se dobiva sa širima?
Jel tko stavio keramičke i koje?
Hvala
Koja su najkvalitetnija ulja za staviti?
Hvala
Generalno sam mišljenja da pločice i diskovi trebaju biti od iste firme i da si u tom slučaju najsigurniji da će funkcionirati bez nekih većih problema, naravno, uz određenu kvalitetu.
Za taj Jaguar ima različitih dimenzija pločica ali ima i različitih dimenzija diskova,dimenzije pločica ti ovise o dimenziji diska. Imaš 325mm i 350mm diskove, prema disku kupuješ pločice.
Vozio sam keramičke (ATE i Zimmermann) ali sam ih uvijek kupovao u paketu sa diskovima ( i za drugi auto) tako da ti moje iskustvo neće pomoći. Bez namjere da omalovažavam taj auto ( i sam sam razmišljao uzeti XF 3.0) ali taj Jaguar 120 kw nije auto da bi trebalo kemijati sa kočnicama, uzmi serijske ili ATE pločice i uživaj u udobnosti tog auta bez da stalno pazis da li ti bremze cvile ili da li dobro koče.
Što se tiče ulja, gledaj fabričke specifikacije , redovno mjenjaj i dozvoli ulju da se zagrije i prije gašenja da se ohladi, to je važnije nego od kojeg je proizvođača.
antisax is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2023., 18:53   #12
Evo dižem temu vezanu za ovu egzotiku. Imam ideju da kupim XE. Vidim vani ih ima hrpa za nevelike novce, pogotovo s prolupalim motorom - poznat problem, lanac.

Ima netko nešto pametno na temu ovog Jaguara XE? Iskustva? Održavanje?

Ima netko osim Benussija da održava Jaguare, idealno u Dalmaciji?
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2023., 18:54   #13
Pričekaj Švicara da ti objasni sve o Jaguaru XE.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2023., 19:11   #14
Hoću, hoću, poslao mu PM već.

U ovoj SUV eri i Discovery Sport me ugodno iznenadio. (za razliku od Rangea koji je širok, nezgrapan, imao osjećaj ko da vozim L3 kombi, na parkingu strši, duži od Carravele, ove zadnje) Ali sam se dozvao pameti, pogotovo kad sam vidio cijenu uvoza, duplo u odnosu na isto motorizirani XE.
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2023., 19:16   #15
Nas jos uvijek vozi,jedan turbo na 8x.xxx km i ova frka oko kocnica
https://youtube.com/shorts/AKtbc3xK7...19lO943XgV6qad
Koliko tih XE u HR ima kada se moze govoriti i kvarovima radilice,lanca i sl.koliko imaju km.nas je 2017 godiste i 9x.xxx km.
ZF8 je najnervozniji od 3 kojih imamo u obiteljskom parku,bilo bi dobro da se zamjene mape mjenjaca od Alfe QV i Jaguara....
XE je AWD,tih motor,onak nekak tvrd,nisko se sjedi,malo trosi....
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2023., 19:29   #16
Quote:
Svicar kaže: Pogledaj post
Nas jos uvijek vozi,jedan turbo na 8x.xxx km i ova frka oko kocnica
https://youtube.com/shorts/AKtbc3xK7...19lO943XgV6qad
Koliko tih XE u HR ima kada se moze govoriti i kvarovima radilice,lanca i sl.koliko imaju km.nas je 2017 godiste i 9x.xxx km.
ZF8 je najnervozniji od 3 kojih imamo u obiteljskom parku,bilo bi dobro da se zamjene mape mjenjaca od Alfe QV i Jaguara....
XE je AWD,tih motor,onak nekak tvrd,nisko se sjedi,malo trosi....
Što bi turbu? Sam turbo cca 500€ vidim, općenito gledam cijene nekih djelova nisu wow, diskovi po 70€, pločice 30€.

Lanac je imao tvorničku grešku, tj. vodilice, nekima mijenjano u garanciji nekima ne. Koliko čitam zna i prije 100 000km proklapati. S tim ZFom sam se u BMW 3ci družio dosta, uz Mercedesov 7G / 9G ja u boljeg automatika nisam sjeo. Aisin nije ni blizu, a toga sam se navozio najviše, PSA, čak i u Volvu XC40.
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 22:21   #17
Postovani,
Molim neka iskustva sa redovnih servisima Jaguar XF dizel 2017god nadalje.
Koje brendove potrosnog materijala uzimate za: filtere, ulje, tekućine itd?
Sto misite o ovim navedenim stvarima sa ove stranice:

https://veliki-servis.net/jaguar-xf-...ks-120kw-340nm

Ovaj dio:
Sipanje tankog mineralnog motornog ulja sa izuzetnim deterdžentnim i disperzivnim osobinama u motor i rad motora od 15tak minuta u mestu, kako bi aditivi i disperzanti očistili uljne kanale i uljne magistrale od opiljaka metala i uljnog mulja


Sipanje servisnog aditiva za hemijsko čišćenje dizni, izduvnog dela turbine, EGR ventila, katalizatora, DP Filtera - DPF kod dizel motora

Dekarbonizacija motora H2E® gasom u trajanju od 45 minuta

- dal je to nesto standardno za servise? Jel potrebno ?
Hvala
marko1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 23:04   #18
Quote:
marko1977 kaže: Pogledaj post
Postovani,
Molim neka iskustva sa redovnih servisima Jaguar XF dizel 2017god nadalje.
Koje brendove potrosnog materijala uzimate za: filtere, ulje, tekućine itd?
Sto misite o ovim navedenim stvarima sa ove stranice:

https://veliki-servis.net/jaguar-xf-...ks-120kw-340nm

Ovaj dio:
Sipanje tankog mineralnog motornog ulja sa izuzetnim deterdžentnim i disperzivnim osobinama u motor i rad motora od 15tak minuta u mestu, kako bi aditivi i disperzanti očistili uljne kanale i uljne magistrale od opiljaka metala i uljnog mulja


Sipanje servisnog aditiva za hemijsko čišćenje dizni, izduvnog dela turbine, EGR ventila, katalizatora, DP Filtera - DPF kod dizel motora

Dekarbonizacija motora H2E® gasom u trajanju od 45 minuta

- dal je to nesto standardno za servise? Jel potrebno ?
Hvala
Besposlen popo i jarice krsti…

Zar taj motor nema lanac(ako je isti kao kod XE) i nista se ne dira , a to ispiranje, dekarbonizacije i slicno cujem samo da rade na Balkanu jer to kao treba.
Ulje treba biti po Jauguar normi i vozi dalje…
Cistit dizne i sl a da nema gresku, cemu…
Svicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2024., 07:06   #19
Ok, hvala.
Koji brand za filter goriva i filter ulja uzeti?
Na Autodoc si trazim i gledam kao pocetna tocka iako nazalost nemaju HR dostavu...
Bio bih zahvalan za konkretne info za taj mali servis.
Npr original fuel filter nalazim cca za 80/90eur, dal je od Blue Print za skoro duplo manje isto kvalitetno?
Hvala
marko1977 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.