Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2017., 21:02   #141
Te glupe dimenzije guma su bile ugradjivane i na passat b6 i b7.. ali se mogu u knjizicu upisat ove standardne dimenzije 205/55 r16.
aligator1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:32   #142
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Ma kakvih 20 000 eura brate, pa to su im maltene početne cijene (i ne samo njima), za tu lovu danas ne možeš baš puno toga kupit u c-segmentu.
Quote:
Mahun kaže: Pogledaj post
da,lijepo su napucali cijene da ispod 20 000e skoro da i nema poštenog auta a za porijeklo love se već odavno kod nas ne pita,ko je jamio je jamio
pa na cestama u zadnje vrijeme je baš puno autiju od 20-30.000€ pa se logično postavlja pitanje odakle pare?

Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Tko radi taj i zaradi.
radi što konkretno?

ako prosječna radna četveročlana obitelj raspolaže sa 7000kn, odakle 20-30.000€?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:36   #143
Radi za stranu tvrtku koja je poštena, vani na terenu, bavi se IT, freelancanje, itd..
ISB123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:44   #144
Quote:
Kerefek76 kaže: Pogledaj post
Baš gledam cijenu novog Civica i uspoređujem sa Golfom i zaista mi nikako nije jasno koji luđak može reći da je Civic skup !?
Civic starta sa cijenom 144000 a Golf starta sa 130000kn.
ALI....
Kad uspoređujete opremu tog najosnovnijeg Golfa i opremu najosnovnijeg Civica razlika je velika.
Da bi dobili otprilike Civicu identično opremljen Golf platit ćete Golfa više nego Civica i to je činjenica. Najveća razlika je u sigurnosnoj opremi i sustavima asistiranja gdje osnovni Civic dolazi sa svime bez iznimke. Plus to što je audio sustav i touchscreen sustav bolji kod Civica, kod Golfa treba opet nadoplatiti za bolje. Kod Civica dobijete i jači i štedljiviji benzinski motor, 129 naspram 110 konja. I na kraju, najjeftiniji Golf dolazi sa 2 vrata !? Za četri vrata cijena ide gore za 6000kn.
Uglavnom, Civic za 144k kuna je jackpot naspram Golfa i tu nema mjesta diskusiji.
Nema, ali kako nas povijest uči da će Ruting taj početni Civic prodavati za 144.890kn, a na Golf ili Focus ćeš uz nižu početnu cijenu još dobiti 7-8% popusta... Dodaj na to i puno fleksibilniju politiku optionala i jednu jedinu mineralnu boju bez doplate kod Civica... Stvari se u praksi za prosječne kupce ipak mijenjaju.
babanghida is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:45   #145
Kredit?

svako trosi na ono sto voli ili zeli. Neko ce da popusi 30kn dnevno i popije jos toliko a neko ne pusi i ne pije ili ne trosi novac na kosulju od 200 eura. Svako zna svoje.

Jedino sto mislim da nije potrebno raditi na forumu vezanom za automobile je ispitivati tko je koliko zaradio i kako. To ne bi trebalo biti bitno i privatna je stvar.
__________________
Mazda CX-5 2.5, Toyota Corolla 1.8, Ford Mustang 3.7 V6, Mazda 626 2.0, Audi A6 2.7 V6, Pezo 307 1.6, VW Jetta 1.8T, Dodge Stratus 2.4, Kia Ceed 1.4, Reno Clio 1.4, Rover 400 2.0D, Audi 80 1.8
El Mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2017., 22:55   #146
Quote:
pero_OS kaže: Pogledaj post
Bas cu otici do salona da vidim taj Civic...

Sent from 'The Beast' using Tapatalk
Od sjedala do krova. Mjereno je od istog magazina, nije njemački. Civic sprijeda 83-103 cm, straga 91 cm. Golf 84-102 cm sprijeda, straga 93 cm.

Nije velika razlika. Shvaćam da će nekima to biti presudno no ako nekome taj prostor toliko znači onda neka ne naručuje panoramski krov.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 13:32   #147
još sprijeda kakotako...ali straga mi je ružan. jbla ih zapremina prtljažnika
girling is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 17:27   #148
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
pa na cestama u zadnje vrijeme je baš puno autiju od 20-30.000€ pa se logično postavlja pitanje odakle pare?



radi što konkretno?

ako prosječna radna četveročlana obitelj raspolaže sa 7000kn, odakle 20-30.000€?
A gledaj jedan dobar dio tih novih auta su ti sluzbena vozila uzeta na leasing, jedan dio su ti vozila rentacara a najmanji dio su vozila koja su kupljena od strane fizičkih osoba (a to su one obitelji koje raspolazu s mjesečnim budgetom od cca 2000 EUR)
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 17:49   #149
Quote:
ISB123 kaže: Pogledaj post
Radi za stranu tvrtku koja je poštena, vani na terenu, bavi se IT, freelancanje, itd..
to je čist novac, samo pitanje koliki % čine takvi?

Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
A gledaj jedan dobar dio tih novih auta su ti sluzbena vozila uzeta na leasing, jedan dio su ti vozila rentacara a najmanji dio su vozila koja su kupljena od strane fizičkih osoba (a to su one obitelji koje raspolazu s mjesečnim budgetom od cca 2000 EUR)
to je to, kojekakve firme kupuju aute za 20-30tk€, a tu na forumu jedino par poštenih ITovca misle kupit auto

inače svaki facelift model doživi poružnjenje, ali ovaj seljo-tuning je vrh.

možda sada rabljenima skoči cijena jer su ljepši od novih
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:11   #150
Zadnjih desetak godina imam dojam da Honda želi napraviti auto ružniji od Multiple.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:28   #151
meni ova hodnda djeluje bolje nego predzadnji space model....a nagori civic je onaj monovan izgledom na jazz....
Mahun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:33   #152
Uh, da - ono je bilo podlo do bola. Stepenicu ispod zločina protiv čovječnosti.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 14:09   #153
Sada malo konfiguriram na webu. Ovaj 1.5 u sport opremi koja ima bas sve sto treba izadje 185 tkn. Sto se brojki tice, ovo je odlicna ponuda. Recimo da mu konkurira Octavia 1.8 tsi sa par dolata da bude ista oprema. Konacno pristupacna Honda.
set96 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 18:09   #154
[QUOTE=set96;63924431]Sada malo konfiguriram na webu. Ovaj 1.5 u sport opremi koja ima bas sve sto treba izadje 185 tkn. Sto se brojki tice, ovo je odlicna ponuda. Recimo da mu konkurira Octavia 1.8 tsi sa par dolata da bude ista oprema. Konacno pristupacna Honda.[/QUOTE

Evo danas vozio novi Civic 1.5, CVT mjenjac u sport paketu i mogu reci da mi se neke stvari ful svidjaju neke su mi losijr od konkurencije. Pri tom cu ju usporedit sa Mazdom 3, 2.2 skyactiv d i 150 konja.

+ ovjes, upravljac, sustavi asistenije, prostranost i prtljaznik.

Nije ni pretvrd, taman da fino osjetis cestu.Sjedi se nisko. Ima lagan prednji kraj tako da puno lakse mijenja smjer nego moja mazda. Super je i adaptivni tempomat i sustav koji laganim korekcijama volana zadrzava auto na svom voznom traku. Ja sam ju vozio do 210, buka vjetra je do 180 ok, sve iznad toga nema smisla.
Recimo da je jedan A3 tu tiši.

- pojedini detalji od nekvalitetne plastike, spojevi plastike, infotainment sustav, motor i cvt mjenjac

Sto se tice kvalitete unutrasnjosti, naravno da nije na razini njemacke premium konkurencije, ali pojedine plastike su ispod ocekivanja. Tu mi je Mazda 3 bolja.
Najgluplja stvar na njoj mi je infotainment sustav s ekranom na dodir koji nije optimalno smjesten i za pojacavanje glasnoce ima samo touch tipke. Prikaz navigacije isto nije nesto. I cijelk taj ekran UZASNO skuplja prasinu.

Motor ide solidno, ali ne grize i nemas taj osjecaj zestine. Cvt mjenjac ubije sportsku voznju i za bilo kakva ubrzanja motor se mora vrtiti, tu pomaze sport mod koji drzi okretaje visoko.

Sve u svemu cini mi se skroz ok za tu cijenu.
Thepicard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 19:27   #155
Nekako imam osjećaj da bi ti dojam motora bio bolji da je bio u pitanu manualni mjenjač a ne cvt. Nisam probao ali mislim da bi dojam bio drugačiji.

Nego, nisi na kraju rekao najbitniju stvar:

Koji je bolji m3 ili civic?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 20:47   #156
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Nekako imam osjećaj da bi ti dojam motora bio bolji da je bio u pitanu manualni mjenjač a ne cvt. Nisam probao ali mislim da bi dojam bio drugačiji.

Nego, nisi na kraju rekao najbitniju stvar:

Koji je bolji m3 ili civic?
Bolja za što? A gledaj, nekako me ta Honda tjera na jurcanje i stiskanje gasa. Mazda s tim 2.2. dizelom ima drugaciji karakter, mozes ti is njom jurcat, ali veci mi je gust plovit na 380 Nm momenta, a uz sve to ne trosi puno. Takodjer mi dizajn Mazde vise odgovara.
Da honda ima snazniji dizel odluka bi teze pala
Mislim da je za tu cijenu fakat fer ponuda
Thepicard is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:06   #157
Pa bolji za tebe. Ono, da sad kupuješ i biraš između ta dva modela?
Troskot is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:13   #158
Pa valjda će ponudtiti 1.6 bi-turbo dizelaš u Civicu sa klasičnim 9-stupanjskim automatikom. Onda se može uživati na valu momenta.
Koning is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 21:39   #159
Quote:
Troskot kaže: Pogledaj post
Pa bolji za tebe. Ono, da sad kupuješ i biraš između ta dva modela?
Mazdu zbog sjajnog dizelasa, boljeg infotainmenta i meni ugladjenijeg vanjskog i unutrasnjeg dizajna
Thepicard is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 14:59   #160
Quote:
Thepicard kaže: Pogledaj post
Najgluplja stvar na njoj mi je infotainment sustav s ekranom na dodir koji nije optimalno smjesten i za pojacavanje glasnoce ima samo touch tipke.
zar se glasnoća kao i još neke funkcije ne mogu mijenjati na komandama volana? na hrv-u mogu.
__________________
This ain't no Mudd Club, or C. B. G. B.
housesinmotion8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:00.