Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.11.2016., 05:36   #21
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Čovjek je skup od 100 bilijuna stanica.
Aha. Kad pričaš s prijateljem je l' na njega gledaš kao na skup stanica?
Je l' su ti otac i mati samo skup stanica?
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 08:10   #22
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Dokle seže ljudska duhovnost a dokle životinjska?
ljudska duhovnost seže do stanja u novčaniku.
životinjska do empatije za drugu jedinku ( i čovjeka)
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 08:27   #23
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Aha. Kad pričaš s prijateljem je l' na njega gledaš kao na skup stanica?
Je l' su ti otac i mati samo skup stanica?
Da, to je jedan način na koji možeš gledati prijatelja, oca, majku .... jer oni to i jesu. Tako ih možeš bolje razumjeti a možeš im i pomoći ako se, recimo, razbole. Ili da se ne razbole.

Čovjek je skup organa omotanih kožom, sitniji dijelovi organa su stanice, stanice se sastoje od još sitnijih dijelova .....

To su činjenice i na njih ne utječe to kako ja gledam na čovjeka.

Sada kada sam napisala kako ja gledam na čovjeka voljela bi da napišeš kako ti gledaš na čovjeka. Što su za tebe prijatelj, otac, majka?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 08:28   #24
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
ljudska duhovnost seže do stanja u novčaniku.
životinjska do empatije za drugu jedinku ( i čovjeka)
A odakle dolazi stanje u novčaniku?
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 08:31   #25
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Da, to je jedan način na koji možeš gledati prijatelja, oca, majku .... jer oni to i jesu. Tako ih možeš bolje razumjeti a možeš im i pomoći ako se, recimo, razbole. Ili da se ne razbole.

Čovjek je skup organa omotanih kožom, sitniji dijelovi organa su stanice, stanice se sastoje od još sitnijih dijelova .....

To su činjenice i na njih ne utječe to kako ja gledam na čovjeka.

Sada kada sam napisala kako ja gledam na čovjeka voljela bi da napišeš kako ti gledaš na čovjeka. Što su za tebe prijatelj, otac, majka?
Uopće nisi napisala kako ti gledaš na čovjeka.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 08:33   #26
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Dokle seže ljudska duhovnost a dokle životinjska?
Želiš kazati da je ljudska duhovnost složenija od životinjske? To je očigledno, životinje ne čitaju, ne pišu, ne stvaraju na način kako čovjek stvara .......

Međutim, to što je ljudska duhovnost složenija ne znači da životinje uopće nemaju duhovnost.

Sve u prirodi izrasta jedno iz drugog, ništa se ne pojavljuje odjedamput, pa je tako i sa duhovnošću. Začetci duhovnosti pojavljuju se u prvim oblicima živih bića da bi dohovnost postala složenija što su složenija i ljudska bića i da bi bila najsloženija kod čovjeka.

E sad, klasifikacija živih bića prema složenosti malo je problematična pa bi se o ovome dalo diskutirati.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 08:35   #27
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Uopće nisi napisala kako ti gledaš na čovjeka.
To što ti piše u postu je kako ja gledam na čovjeka.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 08:53   #28
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Čovjek je ono što misli da jest.
Ako većina vjeruje kako je čovjek=životinja, oni samo iskreno govore ono što misle da jesu
(Usta govore čega je srce puno, i taj đir )

Dalje: Kada čovjek vjeruje da je životinja, on će se tako i ponašati.
I ne samo to, nego će čitavu ljudsku vrstu doživljavati i vidjeti kao "životinjsku".
Na put će mu, kako to najčešće biva, dolaziti uglavnom dokazi koji će potkrepljivati i učvrščivati to njegovo uvjerenje, sve dok ga sasvim ne zacementiraju tako da tu više ni sam bog, pa ni sam Kristov Drugi Dolazak, neće moći ništa promijeniti.
Nakon toga čovjek obično počne patiti od artritisa.
Itd.

Sve u svemu, tužna priča....

Ovo su predrasude. Možemo tako povući i paralelu sa vjerom koja čovjeka određuje, čime postaje sklon manipulaciji pa uzme pušku i ide u svete ratove ubijajući sve različito pred sobom.
Ateist sam, pacifist, i vjerujem da svako živo biće ima pravo na život, vjerujem u krhku ravnotežu okoliša koja je iznad čovjeka i vjerujem da mi svi imamo potrebu za zaštitom, ljubavlju, razumijevanjem i toplinom. Od kad znam za sebe znam kada se porežem da mi teče krv, kao i svakoj drugoj životinji i da se moram hraniti, piti, disati kao i svaka druga životinja. Sve to zajedno argument je da svi mi potječemo od istog izvora kojeg treba prije svega poštovati i držati u stabilnoj ravnoteži. Licemjerno je očekivati da nečije (znanstveno, moralno, vjersko) stajalište određuje kakav ste čovjek, pa sljedom toga ako držim da sam životinja vulgaris znači da sam zlo đubre i da ne poštujem druge...
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 09:21   #29
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Želiš kazati da je ljudska duhovnost složenija od životinjske? To je očigledno, životinje ne čitaju, ne pišu, ne stvaraju na način kako čovjek stvara .......

Međutim, to što je ljudska duhovnost složenija ne znači da životinje uopće nemaju duhovnost.

Sve u prirodi izrasta jedno iz drugog, ništa se ne pojavljuje odjedamput, pa je tako i sa duhovnošću. Začetci duhovnosti pojavljuju se u prvim oblicima živih bića da bi dohovnost postala složenija što su složenija i ljudska bića i da bi bila najsloženija kod čovjeka.

E sad, klasifikacija živih bića prema složenosti malo je problematična pa bi se o ovome dalo diskutirati.
Smatram da životinje po sebi uopće nemaju duhovnost, da ne razmišljaju o životu i što on znači. Životinjska duša ima tri glavna nagona- reprodukcija, hrana i obrana.
Sva duhovnost potiče od ljudskog promatranja, mi želimo vidjeti u njima nešto slično nama i tako ih i karakteriziramo. Dajemo im naše ljudske osobine jer ne želimo priznati sebi da smo sami na ovom svijetu.
Mi upravljamo nihovim životima, njihov život ovisi o našem ponašanju prema njima.
Ljudi su posebna vrsta stvorenja i naša duhovnost potječe od Boga; nije nasljeđena ni razvijana nikakvim nasumičnim gentskim mutacijama.
Koliko ih god mi uljuđivali( pripitomljavali) u njima bez naše brige uvijek prevlada njihov nagon.
Da, možemo puno naučiti od njih ali to nije razlog da se poistovjećujemo s njima.
shaganappi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 09:42   #30
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Licemjerno je očekivati da nečije (znanstveno, moralno, vjersko) stajalište određuje kakav ste čovjek, pa sljedom toga ako držim da sam životinja vulgaris znači da sam zlo đubre i da ne poštujem druge...
Ima nas svakakvih. Za razliku od tebe, ja nisam životinja vulgaris, nisam zlo đubre i poštujem ljude.
Jednostavko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 09:53   #31
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
A odakle dolazi stanje u novčaniku?
stanje u novčaniku dolazi,
od spremnosti na ulaženje u tuđe analne otvore (cvjetače)
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 10:32   #32
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Smatram da životinje po sebi uopće nemaju duhovnost, da ne razmišljaju o životu i što on znači. Životinjska duša ima tri glavna nagona- reprodukcija, hrana i obrana.
Sva duhovnost potiče od ljudskog promatranja, mi želimo vidjeti u njima nešto slično nama i tako ih i karakteriziramo. Dajemo im naše ljudske osobine jer ne želimo priznati sebi da smo sami na ovom svijetu.
Mi upravljamo nihovim životima, njihov život ovisi o našem ponašanju prema njima.
Ljudi su posebna vrsta stvorenja i naša duhovnost potječe od Boga; nije nasljeđena ni razvijana nikakvim nasumičnim gentskim mutacijama.
Koliko ih god mi uljuđivali( pripitomljavali) u njima bez naše brige uvijek prevlada njihov nagon.
Da, možemo puno naučiti od njih ali to nije razlog da se poistovjećujemo s njima.
Ne radi se o poistovjećivanju. Mačka i čovjek ni u kom slučaju nisu isti, niti ja tvrdim da su isti, ali jednako tako ni hobotnica i pas nisu isti.

Čovjek ima neke osobine koje ga čine jedinstvenim, to je jednostavno činjenica. Niti jedna životinja ne piše i ne čita, ja ne tvrdim drugačije.

O čemu razmišljaju životinje ne možemo znati, nije još izumljena sprava koja može čitati životinjske misli. Isto tako nema sprave koja bi čitala ljudske misli.

Reprodukcija, hrana i obrana su i glavni ljudski nagoni. Tek kada su oni zadovoljeni čovjek je u stanju pisati pjesme ili stvarati kazališne predstave. Čovjek koji je gladan može misliti samo na jedno - kako da se nahrani. Obranom smo toliko opsjednuti da se *branimo* i kada nije potrebno. Povijest čovječanstva povijest je ratova i vojskovođa. Jedino što smo postigli je da smo neusporedivo efikasniji u ubijanju drugih živih bića pa i drugih ljudi.

Nema ništa duhovono u ratu, nema ništa duhovno u tome da jedan čovjek drugom čovjeku topovskom granatom razdere utrobu i prospe crijeva po blatnom rovu.

Ja ne dajem životinjama ljudske osobine. Ne zamišljam da moja mačka, dok drijema na fotelji smišlja pjesme ili monodramu. Međutim, ne radi to ni 90 posto ljudi.

Ne vjerujem u Boga, pa ne bi o njemu, ali činjenica je da je čovjek ono što sam napisala - 100 bilijuna stanica koje se drže na okupu. Što znači da žive skupa, rastu skupa, razmnožavaju se skupa, umiru skupa ........ mi smo kolonija stanica. To su neporecive činjenice. Neporeciva činjenica je i da su funkcije organizma kodirane u genima.

Je li to sve ili ima još nešto, ne znamo. Ali do saznanja nećemo doći poričući ono što već znamo.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 11:32   #33
Quote:
shaganappi kaže: Pogledaj post
Smatram da životinje po sebi uopće nemaju duhovnost, da ne razmišljaju o životu i što on znači.
Znači duhovnost po tebi je jednostavno razmišljanje (unutarnji mentalni monolog na bilo kojem jeziku) o smislu života, itd?

Vrlo ograničena definicija, po meni. Što je sa duhovnim iskustvima? mnoge životinje imaju slične strukture mozga koje rade slične stvari kao što to rade i naše, kao npr. davanje doživljaja da se nalazimo unutar tijela u određenoj lokaciji u prostoru. Prekineš to, i imaš OBE.

Misliš da mozgovi nekih životinja nebi bili sposobni za takvo što?

Što je sa promijenjenim stanjima svijesti općenito, neki od kojih se mogu izazvati i psihadeličnim drogama? mnogi ta iskustva pod utjecajem toga smatraju duhovnima, misliš da te droge nebi slično mogle djelovati na mozak drugih životinja?

Quote:
Životinjska duša ima tri glavna nagona- reprodukcija, hrana i obrana.
Životinjska psiha je sposobna za mnoge kognitivne aktivnosti i sposobnosti, neke od kojih su i nama dobro poznate. Gdje točno u evoluciji smo baš mi eto dobili neku posebnu dušu?

Quote:
Sva duhovnost potiče od ljudskog promatranja, mi želimo vidjeti u njima nešto slično nama i tako ih i karakteriziramo. Dajemo im naše ljudske osobine jer ne želimo priznati sebi da smo sami na ovom svijetu.
Neke životinje pokazuju znakove samosvijesti, tako da se i one sigurno osjećaju kao svjesne individue odvojene od drugih i okoline..

Quote:
Mi upravljamo nihovim životima, njihov život ovisi o našem ponašanju prema njima.
Tebe bi možda trebalo ostaviti negdje u divljini sa otrovnim zmijama, lavovima i slično, pa da vidimo kako bi tamo veliki bio.

Sa druge strane, sigurno da smo sposobni masovno uništavati.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 12:28   #34
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post



Tebe bi možda trebalo ostaviti negdje u divljini sa otrovnim zmijama, lavovima i slično, pa da vidimo kako bi tamo veliki bio.

Sa druge strane, sigurno da smo sposobni masovno uništavati.


Eto vidis tu je isto velika razlika.. neke retke zivotinje ce mozda pojesti coveka ali zato sto su gladne ili ugrozene.. ljudi ubijaju zivotinje zbog dobara, amajlija pa cak i iz razonode.. kod zivotinja je to uvek nagon za klopom , odbranom i ucenjem.

Covek ima mnogo vise zelja od ijedne zivotinje.. cisto sumljam da je ijednom delfinu ili papagaju , gavranu ...koje su vec sve kao pametne zivotinje.. da naprave sapun ili da skuvaju nesto... kamoli da bi isle istrazivati svemir ili praviti podmornice, bagere , mobitele...

Neke zivotinje su navodno po nekim pricama mnogo pre na planeti zemlji nego mi ljudi .. pa po tim vasim logikama komarac bi trebalo da je jedna od najinteligentnijih bica na planeti sa krokodlom i ostalim takvim zivotinjama.

Covek ima posebnu strukturu te prima muziku sfera mnogo svojeglavije od ijedne zivotinje kamoli biljke.. covek je zapravo sastav svih ostalih zivih bica na planeti makar kolko to nekima cudno zvucalo

Covek je beskrajno tvrdoglav i udualjava se od prirode te pravog razuma ko budala neka slepa.. ne zna da odabere pravi put te srlja u propast.. sto zivotinje ne bi bez coveka radile.. zivele bi u harmoniji sa prirodom sto i jesu.. tu jos jednom nikako ne ispada covek=zivotinja NE!

Neka, bitno da se razume sto kazu mainstrim naucnici.. lako , ugodno znanje cak i kompletno.. sta ce vise.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 12:48   #35
Eto i majmuni su po tim nekim bajkama mnogo stariji od ljudi..

sto se prvo nisu majmuni setili isflambirati bananu? kamoli da ih zanimalo sta ima sa druge strane mora i kako tamo da idu ne.. vec i dalje zive sa prirodom kao i pre.. ne dolazi im ideja, zelja ni ljubav za nekim visim razumevanjem okruzenja..

velika je razlika izmedju coveka i bilo kog drugog bica na planeti i to samo veoma extremno tvrdoglavi nece uvideti.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 12:55   #36
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Eto vidis tu je isto velika razlika.. neke retke zivotinje ce mozda pojesti coveka ali zato sto su gladne ili ugrozene.. ljudi ubijaju zivotinje zbog dobara, amajlija pa cak i iz razonode.. kod zivotinja je to uvek nagon za klopom , odbranom i ucenjem.
Baš kao i mravac, doma imam mačku i uopće se ne slažem.

Ono što meni nije jasno, zašto ovakve i slične gluposti dolaze od ljudi koji su kaktiga zainteresirani za duhovnost a odbijaju jednotu odnosno međupovezanost života na Zemlji.

Svejedno si životinja, višestanični živi organizam koji kao i svi trenutno živi organizmi ima zajedničko porijeklo u posljednjem univerzalnom pretku. Ništa od tih vaših razlika to ne mijenja.

Quote:
Neke zivotinje su navodno po nekim pricama mnogo pre na planeti zemlji nego mi ljudi .. pa po tim vasim logikama komarac bi trebalo da je jedna od najinteligentnijih bica na planeti sa krokodlom i ostalim takvim zivotinjama...
Joj daj ne budali.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 13:24   #37
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Baš kao i mravac, doma imam mačku i uopće se ne slažem.

Ono što meni nije jasno, zašto ovakve i slične gluposti dolaze od ljudi koji su kaktiga zainteresirani za duhovnost a odbijaju jednotu odnosno međupovezanost života na Zemlji.

Svejedno si životinja, višestanični živi organizam koji kao i svi trenutno živi organizmi ima zajedničko porijeklo u posljednjem univerzalnom pretku. Ništa od tih vaših razlika to ne mijenja.



Joj daj ne budali.
Znam znam.. ugrozeno Ti je znanje i sad je tesko pa se bezi u jos dublje nerazumevanje tj ne zelis ni da postavis sebi realno pitanje u glavi... znam.

I ja sam imao vec par macaka doma.. bilo ih je i preko 20 u jednom periodu i sve sam ih jako voleo gnjaviti te voleo i da ih posmatram .. je i provodio sam nesto vremena u azilu za macke pa sam tamo mogao posmatrati citavo uredjeno drustvo macaka i zamisli nisu pocele uvoditi zakone i kojekakve odredbe po kojima se tamo treba ponasati pa cak zapravo nista tamo macke uredjivale nisu vec samo covek.. macke su nasle svaka svoje mesto .. neke su maze neke su opasno lude a vecina ih coolira samo i ceka klopu.. nema nekog posebnog uredjenja kao kod coveka.. tu nema birokratije.

Macke kao i ostale zivotinje nisu tolko ama ni blizu sveobuhvatno tvrdoglave kao covek.

a na ovo joj da ne budalim da te pitam onda jos jednom..

sto je covek skontao sve sto je skontao i tolko se udaljio od prirode a to ni jedna druga zivotinja nije?

Ocigledno verujes teoreticarima evolucija da je covek nastao od majmuna iako ni jedan cvrst dokaz nemaju..

Znas npr kinezi su mnogo dalje otisli u istrazivanju prirode i drustva nego li zapadni covek a znas li zasto? zato sto ne veruju u evoluciju .. kako i jos mnogi istocnjaci.. do te mere da su iz skola izbacili teoriju evolucije i uce decu kreacionizmu.

Covek je posebna kreacija na ovoj planeti i kad se pogleda planeta iz kog god oces ugla to je veoma uocljivo.
__________________
end
iormas is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 14:32   #38
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post
Znam znam.. ugrozeno Ti je znanje i sad je tesko pa se bezi u jos dublje nerazumevanje tj ne zelis ni da postavis sebi realno pitanje u glavi... znam.
Ne osjećam se ugroženim. Od čega? od glupih i smiješnih argumenta?

Quote:
a na ovo joj da ne budalim da te pitam onda jos jednom..

sto je covek skontao sve sto je skontao i tolko se udaljio od prirode a to ni jedna druga zivotinja nije?
Ne znam što bi udaljavanje od prirode uopće značilo. Nalaziš se u svemiru, pa se udaljiti od njega možeš samo ako odeš 'van' njega.

Onako kako ja to vidim, centralno 'otkrivenje' znanosti je upravo dubina međupovezanosti između čovjeka i kozmosa. Teorija evolucije je samo dio tog 'otkrivenja' i govori o međupovezanosti života na Zemlji. Pa onda BB, po kojem je vidljivi dio Svemira prije 13,8 milijardi godina bio puno manjeg volumena, te puno gušći i topliji, te se je onda naglo proširio i počeo razvijati u današnju formu. U određenim fazama tog razvoja su nastale subatomske čestice, pa atomi. Teži elementi su nastali u procesu umiranja zvijezda, kada vrtimo film unaprijed sada je sam čovjek sastavljen od tih atoma, pa tako i sve drugo što se smatra 'običnom' materijom. Sve je nekad bilo 'jedno'.

Pa sad, u kojem smislu smo se udaljili od prirode kada smo mi u njoj i ona u nama? možda u smislu tehnologije, uništavanja iste prirode, manje vremena provođenog izvana i više između zidova naših kuća? u vezi ovog zadnjeg, na žalost trenutno mi radi grijanje i nebi bilo baš pametno da odem van jer bi me priroda u svojoj ravnodušnosti ubila, a bogami napravila je dosta prirodnih načina za ubijanje a nekako se preživjeti mora.

Ili je to možda u nekom 'duhovnjačkom' smislu? nismo svjesni kozmičke svijesti i 'tko mi zapravo jesmo' i slične stvari, a nezz, ti meni reci u suprotnom, pojma nemam o čemu ti govoriš.

Čovjek je životinja, čiji mozak joj omogućuje određene kognitivne sposobnosti sa kojima je dostigao to što jest.

Quote:
Ocigledno verujes teoreticarima evolucija da je covek nastao od majmuna iako ni jedan cvrst dokaz nemaju..
Googlaj 'Common misconceptions about evolution' i to da teorija tvrdi da smo nastali od majmuna je među prvim stvarima koje su ispravljene i pobijene.

Zar je moguće da ti još nisi niti to osnovno gradivo savladao?

Quote:
Znas npr kinezi su mnogo dalje otisli u istrazivanju prirode i drustva nego li zapadni covek a znas li zasto? zato sto ne veruju u evoluciju .. kako i jos mnogi istocnjaci.. do te mere da su iz skola izbacili teoriju evolucije i uce decu kreacionizmu.
Tuga i
...
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 14:47   #39
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post

Macke kao i ostale zivotinje nisu tolko ama ni blizu sveobuhvatno tvrdoglave kao covek.
Ovisi o mački, imaš jako tvrdoglave mačke i one manje tvrdoglave. Uglavnom, svaka mačka ima svoj karakter, kao i čovjek.

Imala sam mačku koja je bila dobra, jedino se voljela svađati. Danas imam mačku koja je jako zločesta, nikad nisam vidjela tako zločestu životinju, i s kojom treba znati.

Prva mačka je bila dobra i poslušna pa je trebalo samo povisiti glas, odnosno vikati na nju ako je činila nešto što ne bi smjela. Ona se svađala s nama, jednako kao i ljudi, poslušala bi ali bi bila uvrijeđena ....

Današnja moja mačka na agresiju odgovara samo s jednim - svojom agresijom. Ne isplati ju se tući jer će napasti i ugristi. Međutim, ne voli da ja *plačem* pa kad radi nešto što ne smije ili kada vidim da me planira ugristi, ja počnem cviliti i ona prestane.

Zanimljivo je gledati kako ona suspreže svoj nagon. Krene me ugristi, ali onda se zaustavi i samo me poliže.

Tu je glavna razlika između čovjeka i životinje - u kontroli nagona, instikata. Životinje svoje nagone mogu kontrolirati samo u vrlo malom stupnju, dok čovjek svoje nagone kontrolira u većem stupnju.

Iako, naravno, postoji i varijacija u kontroli nagona kod ljudi. Pa tako imaš čovjeka koji ne može kontrolirati svoj bijes i izmlati ženu i dijete i čovjeka koji zna svoj bijes stišati i ugasiti.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 14:52   #40
Quote:
iormas kaže: Pogledaj post

Znas npr kinezi su mnogo dalje otisli u istrazivanju prirode i drustva nego li zapadni covek a znas li zasto? zato sto ne veruju u evoluciju .. kako i jos mnogi istocnjaci.. do te mere da su iz skola izbacili teoriju evolucije i uce decu kreacionizmu.
Od kud ti to da Kinezi ne vjeruju u evoluciju? Od kud ti da su izbacili evoluciju iz škola, škole su u Kini državne a državu vodi Komunistička partija. Stav komunista je da Bog ne postoji zato sumnjam da bi oni izbacili evoluciju i uveli kreacionizam.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:38.