Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2017., 16:12   #6801
Quote:
Dilberth kaže: Pogledaj post
Ne mogu vjerovati da su neki od cijenjenih forumasa ovdje toliko glupi i naivni da misle da Pence nece postati "kontraverzan" i surovo napadan cim bi se Trump maknuo.
Ja se ne sjecam da su mediji ovoliko naskakali na GWB-a, a mada nisam bila ziva u to vrijeme, nekako mi se cini da ovoliko nisu naskakali ni na Reagana. A sto ti mislis?


Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Dakle, predsjednik fucking Amerike opiše stranim, nije bitno što su ruski, nek su i kanadski, diplomatima šefa FBI-a kojeg je smijenio prije dan-dva kao "crazy... a real nut job". Pa jel možete zamisliti kako bi se republikanci, desni mediji i tinfoil/MAGA hat ekipa napili krvi nekom demokratskom predsjedniku koji bi to napravio?
Ti su na lomaci htjeli spaliti Obamu jer je neku press konferenciju odradio u odijelu boje pijeska, tako da......

Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Njih će ipak, u slučaju Penceovog predsjednikovanja, štititi ustav i izbori od stvaranja nekog potencijalnog Gileada, a za nas u ostatku svijeta bi bilo zgodno da je predsjednik Imperija netko racionalan i predvidljiv.
Ma ne kazem ja da bi nam Pence nametnuo neki doslovni Gilead, nisam histericna (zacudo, je li ).

Samo mislim da bi konzervativni aparatus pod njim funkcionirao puno efektnije. Pod Donaldom to ide malo teze, covjek twitta, prijeti da ce lansirati "primary" odjeb Republikancima koji mu se suprotstave, i tako. Ometa McConnella, Ryana i ekipu. Pence je poslusan decko, on tako ne bi.

Ali naravno da ne navijam za njega pod svaku cijenu.
Atticus Finch is offline  
Old 20.05.2017., 16:14   #6802
Prvo hvala Finch na odgovoru u vezi Penca. Vama insiderima to drukčije izgleda i drago mi je da na ovom topicu imamo taj pogled iznutra, šta je puno vrijednije i autentičnije nego ovo naše s ove strane planete odakle virimo tamo gdje si ti kroz periskope medija.

A kad smo već kod toga što je unutra a kako je vani, ovaj post crnog broda mi je šlagvort, odnosno misao na koju bi se nadovezala:

Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ja bih se malo zadržao na zabavnijoj strani ovog clusterfucka.

Dakle, predsjednik fucking Amerike opiše stranim, nije bitno što su ruski, nek su i kanadski, diplomatima šefa FBI-a kojeg je smijenio prije dan-dva kao "crazy... a real nut job". Pa jel možete zamisliti kako bi se republikanci, desni mediji i tinfoil/MAGA hat ekipa napili krvi nekom demokratskom predsjedniku koji bi to napravio?

Making America Gag Again.
Ja bi samo ovdašnje Trumpofile zamolila da kroz ova moja dva reda kratkog domaćeg rada pod naslovom : ŠTO NIJE U REDU SA NAŠOM PREDSJEDNICOM - upotrebe imaginaciju i zamišljaju ovako:


Recimo da je Kolinda Grabar Kitarović naprasno, ničim izazvana smijenila predsjednika Uskoka kazavši prvo da je to po preporuci javnog tužioca, zato što je Josipoviću u kamapnji protiv nje onemogućio pobjedu, pa onda sutra dan se predomislila i rekla da nije to zato nego da je to radi toga što Uskok istražuje jesu li joj Srbi pomogli u kampanji i ima li istine u tome da pere srpskoj mafiji novac kroz banke na Cipru i da to treba stati (ovo drugo sam malo ka dodala, jer ta priča o Trumpovom pranju Ruskog novca cirkulira u zakutcima internetskih bespuća, pa eto ... radi drame)

I recimo sutradan Kolinda primi ambasadora i ministra vanjskih poslova Srbije, osmjehuje se razdragano dok se slika s njima, i to samo ispred srpskih fotografa, našima je zabranjen pristup, i onda im izda par obavještajnih tajni i nonštalantno, iz samo njoj poznatih razloga, doda: Evo baš jučer smjenila sam onog luđaka, onog teškog lunatika predsjednika Uskoka šta je istraživao neke naše navodne tajne.

E sad ... šta bi bilo. Hrvatska bi pjenila od bijesa, na portalima bi zazivali njeno smijenjivanje, index bi se zapalio, facebookovi „mali ljudi za velike promjene“ bi organizirali proteste ispred Pantovčaka i s megafona bi joj vikali: izdajico, i zapalili bi Kolindu napravljenu od slame, otvorio bi se poseban topic na forumu.hr sa anketom: da li ste za smijenu predsjednice. Svi bi bilo totalno sigurni da šuruje sa Srbima i da to nešto nije u redu i zahtjevalo bi se da se napravi istraga. Tek tu i tamo neki naivni Kolindofil, netko tko je simpatiše bi rekao: ma šta vam je to je žena koja donosi promjenu u Hrvatsku, zar nije lijepo da se tako dobro slaže sa Srbima, uostalom kako joj možete tako suditi, nitko joj ništa nije dokazao, zna ona što radi, zar ne vidite da je spontana a to je njen osebujni stil s kojim pokazuje fašistoidnim liberalima da je odlučna da isuši močvaru i da sa njom nema prckanja.

I sad koja je poruka:
Zaključak 1 : drukčije to izgleda kad se u tuđe dvorište gleda, a drukčije kad ti se doma dešava.
Zaključak 2: ako netko izgleda kao patka, hoda kao patka i čini kva kva mora da je vjeverica.
Cherie is offline  
Old 20.05.2017., 16:46   #6803
Za svaku vijest o Trumpu:

Melania i Ivanka nepokrivene prošetale centrom Rijada

, postoji i odgovarajući Trumpov komentar:

@realDonaldTrump
Many people are saying it was wonderful that Mrs. Obama refused to wear a scarf in Saudi Arabia, but they were insulted.We have enuf enemies

I zapamtite ako netko spomene nekakvu licemjernost to mora biti fake media ili alternate facts
__________________
Liberalčić. Progresivčić.
Skeewe is offline  
Old 20.05.2017., 18:40   #6804
Quote:
Skeewe kaže: Pogledaj post
Za svaku vijest o Trumpu:

Melania i Ivanka nepokrivene prošetale centrom Rijada

, postoji i odgovarajući Trumpov komentar:

@realDonaldTrump
Many people are saying it was wonderful that Mrs. Obama refused to wear a scarf in Saudi Arabia, but they were insulted.We have enuf enemies

I zapamtite ako netko spomene nekakvu licemjernost to mora biti fake media ili alternate facts
Ovo nije nešto zbog čega bih mu posebno zamjerio. Ne možeš imati realnu sliku državničkog protokola i obaveza koje sa sobom nosi te načina na koji se donose odluke dok si outsider, sve i da si najpametniji na svijetu. Doduše, da si najpametniji onda bi se vjerojatno suzdržao od takvih komentara, ali, eto, nisi.

Siguran sam da Trump uopće nije imao opciju da kaže "nosite šal", iza takvih odluka stoje profesionalci.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Old 20.05.2017., 19:06   #6805
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Več samo nekoliko puta naveo.
Nije započeo rat u niti ejdnoj novoj zemlji.
PIAko zna verbalno provocirati, zapravo promovira dijalog i dipomatska rješenja.
Sjetimo se verbalnih napada na Kinu, a sve je rješeno civilizirani, diplomatski.
Obama i Hillray su radili obatno, sastajali se s Gadafijem,Mubarakom itd... a istovremeno su radili zadnje planove o napadima na te zemlje.

I ne, nisam rekao da su Obama i Clinton radili negativne stvari koje nisu radili njihovi prethodnici, odnosno ono što si nazvao "tradicionalnom američkom politikom", ali da, do sada je ispalo da je Trump van te tradicionalne politike i nadam se da će ostati...

S druge pak strane ništa od onoga što su kritičari Trumpa najvljivali da će se dogodit se nije dogodilo niti ima indicija o tome. Nema zabrane abortusa, nema izbacivanja svih muslimana iz SAD-a, nema deportacije Afroamerikanaca u AFriku, nema konc-logora za židove, nema čak ni ukidanja sankcija Rusiji, kamo da SAD provodi neku "proameričku politiku"
S druge pak strane, mediji i opozicija svakodnevnim otkrivanjem "novih" skandala "veleizdaje" Trumpa u korist Rusije ( zapravo je riječ o sto varijanti iste jedne te iste stvari) se zapravo blokira ikakva mogućnost da SAD-a i Rusija izglade nesporazume, što nije interes samo obiju tih zemalja, nego zapravo i cijelog planeta
Ali ljubav sa saudijskom arabijom...http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije.../6099248/..sve bolja..
theremin1 is offline  
Old 20.05.2017., 19:47   #6806
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ja se ne sjecam da su mediji ovoliko naskakali na GWB-a, a mada nisam bila ziva u to vrijeme, nekako mi se cini da ovoliko nisu naskakali ni na Reagana. A sto ti mislis?
Reagan je itekako bio predmet medijske zayebancije, pogotovo su ga dečki iz spitting image redovno imali na tapetu, mislim da je čak nakon filma "the day after" dao i neku izjavu kako ga je film potresao i deprimirao; s njim na vlasti po prvi put konzervativci dobivaju novi zalet, mislim da je u to vrijeme osnovan i pokret Moral Majority i moj osobni dojam je da upravo u njegovo vrijeme postaje jasnije razgraničenje između demokrata i republikanaca. Kada je proglasio SSSR imperijem zla, pogotovo u vrijeme kada su Rusi srušili onaj korejski avion i kasnije kada je bombardirao Libiju poprilično je bio jak pritisak izvan USA, ali i unutar s raznim protestima i marševima za mir jer je njegova retorika bila poprilično ratu naklonjena. Sreća je što je s druge strane na vlast došao Gorbačev, pa je i Reagan u drugom mandatu manje napadao SSSR. Nije imao problema naoružavati mudžahedine, a kad su skinuli onaj iranski avion tada je to bio oops! slučaj (za razliku od ruskog rušenja korejskog aviona), za vrijeme njegovog mandata naručeno je nekoliko holivudskih hitova koji su trebali u pozitivnom svjetlu prikazati američke vojne snage(Rambo, top gun, Oficir i džentlmen ...) da bi na kraju Bush realizirao konačno jedan vojno uspješni pohod, nakon kojeg je postalo tako patriotski podržavati vojne snage bez obzira gdje i šta rade (nikad više Hanoi Jane).
Reaganovo vrijeme je iznjedrilo Buchanana, Gingricha, ali ništa u Reaganovoj retorici nije bilo do te mjere odbojno onima koji nisu glasali za republikance kao danas. Sjećam se da su dosta zayebancije radili i na kampanju Nancy "just say no", da je gay populacija bila izrazito protiv Reagana radi ignoriranja galopirajućeg AIDS problema sredinom 80-tih, ali javnost nije bila ovako polarizirana. Uspoređujući Reaganove govore i nastup s Trumpovim to jednostavno nije moguće uspoređivati, neusporedivo! Dovoljno je baciti oko na kompilaciju Reaganovih viceva koje je ispričao tokom 8 godina da se vidi koji je to showman bio, Trump je samo jedno kontinuirano i neprekidno cirkusantsko japajakanje.

Bush stariji je bio pošteđen napadaja u prvom mandatu, za to su imali Dan Quaylea ... ali to je bilo vrijeme kada predsjednik i VP nisu redovno tratili vrijeme na komentiranje tv emisija, pa kad je Quayle komentirao Murphy Brown bilo je čak i zabavno. Ovo danas je bolesno.

Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post
Ma ne kazem ja da bi nam Pence nametnuo neki doslovni Gilead, nisam histericna (zacudo, je li ).
Meni je Pence spooky
Guba koliko se Gilead spominje u zadnje vrijeme, a zaboravlja se da je upravo Reaganov period bio inspiracija (molitve u školi, moralna većina i te sheme) ... možda Gilead netko i na karti potraži
Donata is offline  
Old 20.05.2017., 20:44   #6807
Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
Trump tvrdi da ima apsolutno pravo da radi što hoće, pa i odavati najveće tajne Rusima.
.

Potpuna neistina.

Trump nikad nije rekao da ima pravo Rusima govoriti i "najveće tajne"..

A sad tebi jedno pitanje; tko po tebi određuje što smije predsjednik reći kome, a što ne smije?
Koja institucija određuje što je tajna koju presjendik smije reći nekome, a koju ne smije?

Koja instutucija je odredila što se smije reći predstavnicima Rusije, a što ne smije reći Rusima, što smije reći predtsvanicima Hrvatske, a što ne smije?
I u kojem to dokumentu piše ?

Quote:
Blues Dada kaže: Pogledaj post
On ne shvaća, a to znaju i školska djeca u Americi, da se on ne može ponašati, kao diktator, i nema apsolutno moć, pravo, jer je vlast u Americi prema Ustavu podjeljena između predsjednika, Kongresa i Senata.
Hajde reci ti meni koji je to ovlast prenio na sebe, a po Ustavu i zakonima mu ne pripada?
Koju je to funkciju prenio s Senata ili Kongresa na sebe?
Ti nam zapravo želiš reći da je zapravo uloga Kongresa ili Senata da kažu Rusiji "najveće tajne", a Trump je prenio te ovlasti na sebe mimo Ustava i zakona?

I reci mi molim te kako UStav i zakoni rangiraju tajne? Koje su to tajne "najveće", a koje "najmanje" ?
sunshinestar is offline  
Old 20.05.2017., 21:00   #6808
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Ali ljubav sa saudijskom arabijom...http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije.../6099248/..sve bolja..
Stranica koju ste tražili ne postoji.

nisu valjda iz buzina zvali....
dk1 is online now  
Old 20.05.2017., 21:04   #6809
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Prvo hvala Finch na odgovoru u vezi Penca. Vama insiderima to drukčije izgleda i drago mi je da na ovom topicu imamo taj pogled iznutra, šta je puno vrijednije i autentičnije nego ovo naše s ove strane planete odakle virimo tamo gdje si ti kroz periskope medija.

A kad smo već kod toga što je unutra a kako je vani, ovaj post crnog broda mi je šlagvort, odnosno misao na koju bi se nadovezala:



Ja bi samo ovdašnje Trumpofile zamolila da kroz ova moja dva reda kratkog domaćeg rada pod naslovom : ŠTO NIJE U REDU SA NAŠOM PREDSJEDNICOM - upotrebe imaginaciju i zamišljaju ovako:


Recimo da je Kolinda Grabar Kitarović naprasno, ničim izazvana smijenila predsjednika Uskoka kazavši prvo da je to po preporuci javnog tužioca, zato što je Josipoviću u kamapnji protiv nje onemogućio pobjedu, pa onda sutra dan se predomislila i rekla da nije to zato nego da je to radi toga što Uskok istražuje jesu li joj Srbi pomogli u kampanji i ima li istine u tome da pere srpskoj mafiji novac kroz banke na Cipru i da to treba stati (ovo drugo sam malo ka dodala, jer ta priča o Trumpovom pranju Ruskog novca cirkulira u zakutcima internetskih bespuća, pa eto ... radi drame)

I recimo sutradan Kolinda primi ambasadora i ministra vanjskih poslova Srbije, osmjehuje se razdragano dok se slika s njima, i to samo ispred srpskih fotografa, našima je zabranjen pristup, i onda im izda par obavještajnih tajni i nonštalantno, iz samo njoj poznatih razloga, doda: Evo baš jučer smjenila sam onog luđaka, onog teškog lunatika predsjednika Uskoka šta je istraživao neke naše navodne tajne.

E sad ... šta bi bilo. Hrvatska bi pjenila od bijesa, na portalima bi zazivali njeno smijenjivanje, index bi se zapalio, facebookovi „mali ljudi za velike promjene“ bi organizirali proteste ispred Pantovčaka i s megafona bi joj vikali: izdajico, i zapalili bi Kolindu napravljenu od slame, otvorio bi se poseban topic na forumu.hr sa anketom: da li ste za smijenu predsjednice. Svi bi bilo totalno sigurni da šuruje sa Srbima i da to nešto nije u redu i zahtjevalo bi se da se napravi istraga. Tek tu i tamo neki naivni Kolindofil, netko tko je simpatiše bi rekao: ma šta vam je to je žena koja donosi promjenu u Hrvatsku, zar nije lijepo da se tako dobro slaže sa Srbima, uostalom kako joj možete tako suditi, nitko joj ništa nije dokazao, zna ona što radi, zar ne vidite da je spontana a to je njen osebujni stil s kojim pokazuje fašistoidnim liberalima da je odlučna da isuši močvaru i da sa njom nema prckanja.

I sad koja je poruka:
Zaključak 1 : drukčije to izgleda kad se u tuđe dvorište gleda, a drukčije kad ti se doma dešava.
Zaključak 2: ako netko izgleda kao patka, hoda kao patka i čini kva kva mora da je vjeverica.
U Hrvatskoj predsjednica i premjer imenuju direktore tajnih službi, zajedno ih smijenjuju.
Predsedcca je naprasito smijenila direktora tajne službe pod formalnim razlogom da je izgubio njeno povjerenje.
Kasnije je novinarima rekla da je to zato jer je bio "privatni obavještajac bivšeg premijera i da je prekršio zakon. Odbila je reći koji zakon i zašto nije pokrenula postupak zbog kršenja zakona.
Nito nije dovodio te stvari u pitanje.

I to je to.
Nikakve filozofije, kamo tvoje maštarije da su mediji pozivali ne njeno smjenjivanje, da su se organizirali protesti za njenu smjenu.
Nito joj se ne bi derao izdajice , nitko nije palio lutke Kolinde.

ZA vrijeme Jospovića su neki mediji svašta tvrdili. Neki su tvrdili da mu je otac ratni zločinac koji je klao Hrvate za vrijeme Drugog svjetskog rata.
Pisale se po medijima da je Jospović pisao optućnicu Gotovini za ratne zločince u Haagu.
Nikakvih ozbiljnijih zahtjeva za smjenom i suđenjem Jospoviču nije bilo.

Isto tako su emdiji pisali da su Mesiću kampanju financirali albanski tgovci ljudskim organima.
Nikakvih maosvnoh demostracija nije bilo protiv Mesičća niti je ikaakav formalni proces za smjenu Mesića bio.
Nikakvoh masovnih demonstracija pred Pantovčakom nije bilo.

Štos e tiče curenja pdataka iz ureda predsjendika, tj predsjednice RH bio je skandal oko njenog posjeta SAD-u za vrijeme Nove godine.
IScurio je van službeni, potvrđeni autentični dokument njenog rasporeda službenoig posjeta (nitko nije službeno potvrdio napise medija oko Trumpa i smjene ) i odmah se službeno pokrenuo postupak istrage tkko je dao u javost taj dokment, što je kazneno djelo.
Da je otkriveno tko je dao novinarima taj dokument bilo bi mu suđeno.
Sandala oko toga je bilo, a skandal je bilo kako je moguće da su novinari saznali za taj dokument. Zato molim te, fokusiraj se na događaje koji su se dogodili, a manje na svoje maštarije.
sunshinestar is offline  
Old 20.05.2017., 21:07   #6810
Quote:
theremin1 kaže: Pogledaj post
Ali ljubav sa saudijskom arabijom...http://www.jutarnji.hr/vijesti/svije.../6099248/..sve bolja..
Žao mi je, ne otvarat te fake news jer ne želim sudjelovati u nabijanu otvaranja.

ALi sam svakako spreman raspraviti oko toga što piše u tom članku, zato ako želiš slobodno kopiraj dio teksta oko kojeg želiš raspravljati.
Hvala.
sunshinestar is offline  
Old 20.05.2017., 21:16   #6811
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Ovo nije nešto zbog čega bih mu posebno zamjerio. Ne možeš imati realnu sliku državničkog protokola i obaveza koje sa sobom nosi te načina na koji se donose odluke dok si outsider, sve i da si najpametniji na svijetu. Doduše, da si najpametniji onda bi se vjerojatno suzdržao od takvih komentara, ali, eto, nisi.

Siguran sam da Trump uopće nije imao opciju da kaže "nosite šal", iza takvih odluka stoje profesionalci.
"Nisam upućen ali to me ne spriječava da serem"- to bi otprilike bio i najrealniji naslov njegove političke biografije.
__________________
Liberalčić. Progresivčić.
Skeewe is offline  
Old 20.05.2017., 21:35   #6812
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Prvo hvala Finch na odgovoru u vezi Penca. Vama insiderima to drukčije izgleda i drago mi je da na ovom topicu imamo taj pogled iznutra, šta je puno vrijednije i autentičnije nego ovo naše s ove strane planete odakle virimo tamo gdje si ti kroz periskope medija.
Ma slusaj, taj stav koji izrazavas dijeli dosta ljudi ovdje, nisi jedina koja tako misli (da ne mislis da si usamljena u svom stavu). Ima puno ljudi koji smatraju da je Donald prijetnja ustavnom poretku, institucijama, itd., i da ga treba jednostavno maknuti i progutati gorku pilulu zvanu predsjednik Pence.

Ja sam mozda i u manjini sa svojim stavom, nemam pojma, iskreno.

Meni je samo tesko vjerovati da je Donald ludi genijalac koji konsolidira moc iza zatvorenih vrata stvarajuci organizirani kaos ili tako nesto. Pa covjek je pod povecalom 24/7, mediji ga budno prate, cim prdne ide "leak," kad izda EO koja prelazi ustavne parametre, obaraju ga sudovi.

Opkoljen covjek sustavom sa svih strana.

Rosenstein je stvari predao nezavisnom istrazitelju i vjerujem da ce, ako se krimen uistinu dogodio, taj to i iskopati.

Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
Reagan je itekako bio predmet medijske zayebancije.....
Ma u to ne sumnjam, ta nitko nije posteden medija.

Pa George-u su se rugali da ne zna izgovoriti "nuclear," da je glup, da je na Yale upao preko tate. Clintona su razvukli oko Lewinsky, pogotovo na late night talk-showovima, koliko sala o blow-jobima je bilo...pa Quayle sa Murphy Brown, itd. Svatko dobije svoju porciju.

I Pencea su nedavno razvukli jer nece da vecera sa zenama koje nisu njegova supruga, suprugu zove 'mama,' i ne pohada dogadaje na kojima se toci alkohol bez nje u pratnji.

Samo mislim da je totalno nerealno reci da bi ga razvukli bas do ove mjere da postane predsjednik, jer je puno vise ispod radara, mirniji, ne twitta, ne izlazi iz nekih norma ponasanja itd. Docim Donald, htio ne htio, hrani medijsku zvijer na svakom koraku.

A to sto se tice Gileada, citam neki dan da Handmaiden Tale obara rekorde gledanosti na Hulu. Cvate feminizam.
Atticus Finch is offline  
Old 20.05.2017., 21:36   #6813
Dotcom kaže da zna da je Seth Rich bio povezan sa Wikileaksom jer je i on sam bio umješan. Ovo bi moglo biti zanimljivo.
https://twitter.com/KimDotcom/status/865987139166552064
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 20.05.2017., 21:54   #6814
Zašto ameri nemaju problema s time da amerika prodaje oružje zločinačkoj državi koja sponzorira terorizam?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 20.05.2017., 22:05   #6815
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zašto ameri nemaju problema s time da amerika prodaje oružje zločinačkoj državi koja sponzorira terorizam?
Zato što su i sami takva država.
__________________
Liberalčić. Progresivčić.
Skeewe is offline  
Old 20.05.2017., 22:17   #6816
Quote:
Atticus Finch kaže: Pogledaj post

A to sto se tice Gileada, citam neki dan da Handmaiden Tale obara rekorde gledanosti na Hulu. Cvate feminizam.
ne cvate, zato je i dobro da gledaju kad već ne čitaju.
Ako me sjećanje ne vara i hrvatska predsjednica je osjetila potrebu izreći da nije feministkinja, valjda da joj ne zamjere što je Jakov "stay at home dad".

Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zašto ameri nemaju problema s time da amerika prodaje oružje zločinačkoj državi koja sponzorira terorizam?
zato što je još Vespazijan ustvrdio da novci ne smrde
Donata is offline  
Old 20.05.2017., 22:37   #6817
Quote:
TheProvense kaže:
erm da, da je objavljivao stvari protiv trumpa, predmnijevam da ti ne bi bio toliko mrzak..
zanimljivo kako se stvari mijenjaju, nekada je assange bio heroj, danas je propali novinar koji će trunuti u ambasadi
to je ono, volim samo onu istinu koja meni odgovara

šteta takvog razmišljanja jer trebali bi podržavati zviždače što god i koga god javnosti otkrivali pa razotkrivali i onog tko je 'naš'..
Da je objavljivao stvari i protiv Hillary i protiv Trumpa onda bi bio neutralan i podrzao bi ga.
Nije, svrstao se na jednu stranu, to je cinjenica.
Kao sto je cinjenica da je Trump Manninga nazvao izdajnikom, a Obamu slabicom jer ga je pomilovao.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 20.05.2017., 22:38   #6818
Donata, ma zezam se, zato sam i stavila emoji. Neka gledaju ljudi kad ne citaju, slazem se.
Atticus Finch is offline  
Old 20.05.2017., 22:41   #6819
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zašto ameri nemaju problema s time da amerika prodaje oružje zločinačkoj državi koja sponzorira terorizam?
Ma kojoj to?
Clovis is offline  
Old 20.05.2017., 22:48   #6820
Quote:
Donata kaže: Pogledaj post
zato što je još Vespazijan ustvrdio da novci ne smrde
Aha na S. Arabiju je mislio. Možda zato jer ispravno razmišljaju tako da ne razmišljaju previše o stvarima o kojima nemaju pojma, na predsjedniku je da odlučuje o tome. S. Arabija ne sponzorira terorizam, bar ne izravno. Zato jer je S. Arabija previše moćna, i pametnije im je s njima biti u dobrim odnosima na način da budu u međuovisnosti, nego da si S. Arabija nađe druge partnere. I to režim čija oporba u zemlji je još radikalnija od tog istog režima i koji je i sam bio žrtvom terorističkih napada. I režima koji predstavlja regionalnu protutežu jednoj islamističkog teokraciji koja izravno sponzorira terorizam i otvoreni je neprijatelj Amerike i njezinih saveznika, a to je Iran.

Zašto bi o svemu ovome, i o još mnogočemu bitnom, a tiče se ove problematike, prosječni Amerikanac imao, tj. trebao uopće imati pojma?
Clovis is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:49.