Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > IT Help service

IT Help service Ovdje postavite sva vaša pitanja i probleme informatičke prirode
Podforumi: Tutorials, Security

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2017., 10:21   #1
Zvuk me ubija

Dell Optiplex 330,Asus DX,M-Audio KeyRig49,win8.1

Ja sam u mirovini i jedina zabava mi je sviranje (nedavno sam završio 17. CD - ne šalim se!). Od prije 2-3 tjedna imam problem sa zvukom. Iz čistog mira se zvuk mijenja - spušta se za pola tona ili zvuči kao da koristim Pitch bend.
Isključio sam karticu i koristio integriranu,umjesto klavijature koristio tipkovnicu, reinstalirao windowse, reinstalirao Studiio one i Cubase, isprobao FL studio i Reper, Probao ne odsvirati nego napisati note ali uvijek isto.
Nemam love da tugu zapijem ni za novi PC (2007 kn mirovine) pa ako netko zna pomoći starom čovjeku...
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 14:26   #2
Jel samo problem u muzici koju radiš, tj sviraš ili općenito, npr. kad pustiš neku pjesmu s youtubea?
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 14:39   #3
Samo ono što odsviram. Snimke koje sam napravio ranije se reproduciraju bez problema.
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 16:50   #4
Ok, a jel ti problem sa specifičnim pluginom i softwareom ili se dešava sa apsolutno svime?
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 18:16   #5
Uglavnom sa svime.Prvo sam to primjetio na Ample sound T2 gitari a pročitao sam negdje da im zvuk fula ali da je to u pitanju bil bi to i ranije. Dešava se to i s instrumentima koje tjeram kroz Kontakt. Ma generalni problem.
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 18:42   #6
Ja bi probao reinstalirati windows, mozda ti je neki update ili neka nadogradnja pobrkala sve. Umjesto da tražiljno detaljno uzrok, ja bi najjednostanvije reinstalirao nanovo tj čista instalacija windowsa. A prije svega napravi backup.

Ako to nebi pomoglo, onda bi znali da to nije softwerski nego hardwerski problem a pitanje bi bilo na čemu.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 19:06   #7
Nedavno sam ( prije ovoga cirkusa ) reinstsalirao windowse, instalirao na C sve programe koje koristim, isprobao da li je sve u redu i napravio backup s AOMEI Backuperom. Kad mi se ovo počelo dešavati vratio sam te windowse. Ako ne bude druge napravit ću novu instalaciju ali to će trajati danima (imam 140 GB većinom glazbenih programa) pa to pokušavam izbjeći. Ako ne bude druge...A, bože moj, u mirovini sam. Kada bih bio siguran da je to u pitanju krenuo bih odmah jer ovko mogu samo čekati da umrem.
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2017., 19:44   #8
Kad malo razmislim - nema se tu šta čekati Čista instalacija pa polako..Hvala na pokušaju pomoći. Ako koga zanima šta djed radi :

https://www.youtube.com/watch?v=HIxETAlAq-M

https://soundcloud.com/grga-5
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 01:59   #9
A ok, znači fulava dok sviraš, produciraš, pišeš note. A šta bi bilo da napišeš melodiju i jednostavno napraviš eksport u mp3 (ili flac, wav, štogod). Hoće li i mp3 fulavat?
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:26   #10
Zvuk

cuj, meni to stvarno izgleda koda se poremetio neki parametar za neki softver koji nucas, moguce i softver od windowsa za zvukove, moguce da da si sam krivo podesio, moguce da se samo od sebe nesto porametilo sa nekim parametrom.
Jeli ti inace Racunalo radi stabilno? Ako se rusi ili nekako cudno ponasa
bi moglo biti da ti je napajanje oslabelo, onda ako je napajanje jos dosta jako
da dosta dobro radi ond aljudi traze svukuda greske i neznaju a krivo je samo nestabilan rad. Voltaza napajanja na 5V i 12V su najbitniji, ona prva oslabuje.
nebi smeli pasti naponi izpd 5% negde kod napora.
Ak se desi da padne i za millisekunde izpod se desavaju cuda i zna se poremetiti parametri od softvera.......
..to ti prica jedan stariji koji jos nije u penziji, a mnogo iskustva ima.

Lp
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 12:42   #11
Ono što fula kod sviranja čuje se i u mp3. I meni je napajanje palo na pamet.
Instalirao sam Hard Disk Sentinel a on kaže da je sve ok osim što je D 99% zdrav ali da nije zabrinjavajuće. U svakom slučaju, naprvio ssam čistu instala ciju windowsa i sad polako instaliram programe a nakon svake instalacije provjeravam šta se dešava. Potrajat će ali vremena imam. Nije da sam vezan rokom za izdavanje...
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 15:57   #12
Nije ti problem u disku.
Ako je kao što kažeš, moja pretpostavka je da lako moguće imaš kvar ili na memoriji ili na procesoru, vjerojatnije na memoriji. Pa probaj nju testirat sa nekim dobrim testom (neki drugi forumaš će znat preporučit, ja neznam )
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 18:12   #13
%$#%$"%$"%
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 18:45   #14
Opet kažem, samo nagađam. Ako i je memorija, s tim se problemom možeš relativno jeftino izvući. A ovisno koliko RAMa imaš i koliko pločica (i koliko ih je u kvaru), mogao bi samo izvadit pokvarene i radit s ostatkom...pod uvjetom da zadovoljava bar minimum koji trebaš.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 19:53   #15
Windows Memory Diagnostic tool kaže da je sve ok.
Sutra mijenjam napajanje ako mi rezervno bude odgovaralo. Ako ne onda prebacujem diskove u drugi PC. Ako ni onda ne bude radilo onda sve u tačke pa u Savu.
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2017., 20:43   #16
Nemogu naći puno informacija ali naletio sam na nešto zanimljivo. Može bit da se jednostavno radi o problemu sa nekim midi kontrolerom, tj nekim dodatnim koji si instalirao (tipa od svoje klavijature).
Deinstaliraj kontroler, probaj malo pisati melodije bez njega, vidi jel još uvijek imaš problem.
Evo linka na slučaj.
https://www.gearslutz.com/board/musi...k-bizarre.html

Naletio sam na još par, ali uglavnom se sve svodi na nekakvu midi problematiku...tak da možda ne moraš još kompjuter u smeće bacat.
donktard is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2017., 19:40   #17
Prebacio diskove u drugi PC i sve radi.Za sada.
Hvala na pomoći.
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2017., 11:37   #18
Naravno da je isti dan sve bilo po starom. Ali....Nakon 18 dana frustracija -rješenje ( da,da,znam da sam to već rekao ). Na stranici M-Audia savjetuju izmjenu USB kabela. I to je to. Radi.
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2017., 09:50   #19
Nije.
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2017., 13:06   #20
Stvar je riješena. Problem je bio preveliki CPU. Iključio sam windows update i sad sve radi.
grgur is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:30.