Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2013., 02:12   #3221
Maži, ali TANKI sloj, nikakvo trackanje i nek ne bude premasno. Treba ti biti tanasni "film" preko tetovaze, da se fino sjaji. Jel ti pootpadalo kaj s tetovaze? Ljigavi komadici nekakvi?
Vjerojatno ces proci guljenje (slicno kao kad izgoris na suncu). Nemoj sama guliti ni trljati ni povlaciti te komade koze, nego samo mazi - bude samo otislo.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2013., 02:20   #3222
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Maži, ali TANKI sloj, nikakvo trackanje i nek ne bude premasno. Treba ti biti tanasni "film" preko tetovaze, da se fino sjaji. Jel ti pootpadalo kaj s tetovaze? Ljigavi komadici nekakvi?
Vjerojatno ces proci guljenje (slicno kao kad izgoris na suncu). Nemoj sama guliti ni trljati ni povlaciti te komade koze, nego samo mazi - bude samo otislo.
trudim se da bude tanko i sjajno. nije nista popadalo. kad sam skinula foliju na njoj je bilo boje. ruka je bila cista. kad sam ju lagano prala u vodi nije se ispirala boja nit ista...

sad me recimo ruka lagano svrbi ali nemam potrebu cesati pa nije problem. nema ljigavih komadica

na opip je ostra, ali ne cijela.. samo neki dijelovi i malo mi izgleda kao da ce se oljustiti
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 22:20   #3223
Napokon sam se odlučila na tetoviranje, i želim si tetovirati počeo slovo meni jako drage osobe. S obzirom da su moji starci jako protiv tetovaža, trebala bih prijedloge na koje mjesto a da ne mogu saznat?! A i ne bih baš neko vidljivo mjesto zbog posla jednog dana. Hvala Vam unaprijed
gilza is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2013., 23:34   #3224
gilza, moj stari je citav zivot protiv toga.. s obzirom da ipak imam previse godina odlucila sam to napraviti.

napravila sam i dosla tako doma.. nije mu bilo drago ali nije ni rijec rekao.

zato tetoviraj tamo di zelis i sto zelis jer nema goreg tetovirati na neko mjesto samo da oni ne vide, a to nije ono sto sama zelis
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 14:44   #3225
Razmišljam o tetovaži na ovom mjestu:

http://rodeo.net/tattoologist/files/...iluntitled.jpg

pa me zanima ima li tko nešto slično iz nekoliko razloga. Širi li se taj dio tijela u trudnoći, kod i najmanjeg debljanja itd., je li to mjesto loše zbog grudnjaka koji će cijelo vrijeme "dodirivati" tetovažu pa će ona možebitno prije izblijediti i takve stvari pa molim one s iskustvom, a možda i kojeg tattoo majstora koji obitava ovdje, da napiše par riječi.
Jojer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2013., 16:34   #3226
Quote:
Jojer kaže: Pogledaj post
Razmišljam o tetovaži na ovom mjestu:

http://rodeo.net/tattoologist/files/...iluntitled.jpg

pa me zanima ima li tko nešto slično iz nekoliko razloga. Širi li se taj dio tijela u trudnoći, kod i najmanjeg debljanja itd., je li to mjesto loše zbog grudnjaka koji će cijelo vrijeme "dodirivati" tetovažu pa će ona možebitno prije izblijediti i takve stvari pa molim one s iskustvom, a možda i kojeg tattoo majstora koji obitava ovdje, da napiše par riječi.
mislim da ti se neće to mjesto pretjerano udebljat, barem ako dobiješ neku normalnu kilažu, a ne sad baš 30 kila .
mislim da grudnjak nema veze s izbjeljivanjem, moje obje tetovaže su na mjestima gdje ih dodiruju naramenice i na prvoj se ništa ne vidi ni nakon 3 godine (inače bi mi posred tetovaže bila crta ).
jedino što će ti možda na početku biti problem jer će te žuljati dok tetovaža bude friška i bit će ti ju teško luftat jer bi doslovno trebala pićit i bez majce i grudnjaka . ja nisam fan grudnjaka, a volim one haljinice bez naramenica pa sam nakon tetoviranja spojila to dvoje i normalno luftala tetovažu.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 01:58   #3227
Bitchy, jel se guliš?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 10:25   #3228
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
mislim da ti se neće to mjesto pretjerano udebljat, barem ako dobiješ neku normalnu kilažu, a ne sad baš 30 kila .
mislim da grudnjak nema veze s izbjeljivanjem, moje obje tetovaže su na mjestima gdje ih dodiruju naramenice i na prvoj se ništa ne vidi ni nakon 3 godine (inače bi mi posred tetovaže bila crta ).
jedino što će ti možda na početku biti problem jer će te žuljati dok tetovaža bude friška i bit će ti ju teško luftat jer bi doslovno trebala pićit i bez majce i grudnjaka . ja nisam fan grudnjaka, a volim one haljinice bez naramenica pa sam nakon tetoviranja spojila to dvoje i normalno luftala tetovažu.
Mda, to bi mogao biti problem ajd još da je stavim prek ljeta, tijekom godišnjeg, al preko ljeta se tetovaže ne stavljaju Nisam o tom zapravo razmišljala, luftanju, al i kad sam stavljala prvu sam radila i u biti veći dio dana imala foliju prek nje, osim kad sam bila doma i sve je ok ispalo tak da se nadam da bi tak bilo i s ovom.

S kilažom sam ja prilično standardna, variram možda 3,4 kg koje valjda nitko ni ne primijeti osim mene, ajmo reć da sam normalna, mršava možda čak, a nisam se ni planirala udebljat 30kg, zapravo bi onda tetovaža bila dodatni poticaj da se ne udebljam

Zapravo tražim neko mjesto koje bi bilo skriveno i na koje jednog dana neće utjecat eventualno trudnoća i tsl., ovo je, uz stopalo, najbolje što sam mogla smisliti, s tim da je i stopalo malo previdljivo (gornji dio stopala, jel), jer tetoviram nešto sasvim privatno i ne želim da me svaka šuša pita što mi je to.
Jojer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 10:47   #3229
Rebra. Na liniji grudnjaka. Nitko nikada ne mora vidjeti
Fashion Barbie is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 13:53   #3230
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Bitchy, jel se guliš?
nope, malo je suho bilo 2-3 dana i hrapavo ali se nije nesto gulilo... sad je glatka tetovaza ali se jos uvijek bojim obrisati rucnikom po njoj pa ju samo tapkam.. i mazem ju bepanthenom svakih par sati
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 16:41   #3231
Quote:
Jojer kaže: Pogledaj post
Mda, to bi mogao biti problem ajd još da je stavim prek ljeta, tijekom godišnjeg, al preko ljeta se tetovaže ne stavljaju Nisam o tom zapravo razmišljala, luftanju, al i kad sam stavljala prvu sam radila i u biti veći dio dana imala foliju prek nje, osim kad sam bila doma i sve je ok ispalo tak da se nadam da bi tak bilo i s ovom.
ja se tetovirah 17.8. i nije bilo nikakvih problema . ne preporučujem tetoviranje ljeti, ali nije ni to uvijek najgora opcija. bježiš sa sunca i luftaš se u svoja 4 zida. bilo mi ju je lakše održavat nego prvu koju sad tetovirala sredinom desetog mjeseca .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 17:24   #3232
Tetoviranje [združeni topic]

Quote:
bitchy-as-usual kaže: Pogledaj post
nope, malo je suho bilo 2-3 dana i hrapavo ali se nije nesto gulilo... sad je glatka tetovaza ali se jos uvijek bojim obrisati rucnikom po njoj pa ju samo tapkam.. i mazem ju bepanthenom svakih par sati
Mozda bi bilo vrijeme da umjesto bepanthena predjes na neki hidratantni losion...?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 21:39   #3233
Pa ne znam
On je rekao da moze i bepanthen
Budem probala s losionom
__________________
"Lakoća kojom određena mišljenja postaju opća, proizlazi iz nesposobnosti većine ljudi da stvore vlastito mišljenje osnovano na vlastitom razmišljanju".
bitchy-as-usual is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 22:16   #3234
ja svoju i dan danas mažem (skoro) svaki dan bepanthenom .
šta je sigurno, sigurno je
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 02:48   #3235
pa koliko znam baš i ne, jer bepanthen i ta maščoba fino začepi pore i koža nemre disat
više ti pomogne mazanje nekom finom hidratantnom kremicom ili losionom
meni su upute bile u prvo vrijeme bepanthenom, a kad sve otpadne i krene zarastat tj gotovo zaraste, onda pH neutralni lagani losion, stalno
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 11:09   #3236
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
pa koliko znam baš i ne, jer bepanthen i ta maščoba fino začepi pore i koža nemre disat
više ti pomogne mazanje nekom finom hidratantnom kremicom ili losionom
meni su upute bile u prvo vrijeme bepanthenom, a kad sve otpadne i krene zarastat tj gotovo zaraste, onda pH neutralni lagani losion, stalno
Pa osim ako staviš odvratno debeli sloj (a trebalo bi stavljati iznimno tanki), koža bi ispod njega normalno trebala disati. Bepanthen se s razlogom koristi kod tetoviranja - smanjuje iritaciju kože, ubrzava zarastanje i hidratira. S kremama i losionima se ne bih igrala, bar ne prvih mjesec dana.

Meni je rečeno da mažem kad se sjetim, ili kad primjetim da je suha i da zateže, da ne pretjerujem s mazanjem svakih par sati jer ni to nije ok. Sve tri tetovaže su se ogulile u 2-3 dana i savršeno zarasle, nigdje boja nije iscurila, niti sam imala alergijsku reakciju ili kakav problem. Rečeno mi je i da foliju nosim samo par sati i onda maknem, eventualno stavim papirnati ručnik ako ide uža odjeća preko. Tako sam i napravila i nisam imala niti jedan problem.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 12:37   #3237
Meni su 3 različita tattoo majstora rekli da bepanthen ide prvih 7-10 dana (do 14, a ne mjesec dana) i to je to, nakon toga prelazak na "normalnu" kremu.
Nek' nazove onog tko ju je tetovirao
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 12:54   #3238
Pa nisam ni rekla da se mažeš Bepanthenom mjesec dana, nego da se ja ne bih mazala losionima i kremama bar prvih mjesec dana.
Ja sam se mazala možda 4-5 dana jednom ili dvaput dnevno. I povremeno kasnije kad bih se sjetila, što je možda jednom mjesečno.
Aese is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 13:08   #3239
Quote:
Aese kaže: Pogledaj post
Pa nisam ni rekla da se mažeš Bepanthenom mjesec dana, nego da se ja ne bih mazala losionima i kremama bar prvih mjesec dana.
Dakle, jedno vrijeme Bepanthen (ne mjesec dana) i onda NIŠTA dok ne prođe bar mjesec dana? Tetovažu ostavljati suhu? Ne štima računica
pH neutralan losion za alergičare dakle bez boja i mirisa, iz apoteke, čuda čini.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2013., 13:44   #3240
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
pa koliko znam baš i ne, jer bepanthen i ta maščoba fino začepi pore i koža nemre disat
više ti pomogne mazanje nekom finom hidratantnom kremicom ili losionom
meni su upute bile u prvo vrijeme bepanthenom, a kad sve otpadne i krene zarastat tj gotovo zaraste, onda pH neutralni lagani losion, stalno
imam suhu kožu i bilo koji losion mi se upije i nestane u roku odmah, tak da je meni bepanthen bolja opcija. ionak ga namažem tanko i nestane u sat vremena.
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:09.