Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2010., 18:23   #1
punk kultura

bok foumasi....ja pisem diplomski rad na temu subkulture mladih...fokus rada je na punk kulturi, njenom razvoju i utjecaju medija na razvitak i stil punk kulture...molila bi vas za pomoc.....

bila bih vam jako zahvalna ako bi odgovorili i potaknuli raspravu na par pitanja...

mislite li da je punk vezan uz ideologiju anarhizma?
mislite li da punkeri imaju prepoznatljiv stil oblacenja kojim daju do znanja da pripadaju nekoj skupini?
koliko se punk, odnosno je li uopce, promijenio penetracijom interneta u svakodnevni zivot?
koji su razlozi nastanka panka te ima li on danas uopce smisla kao pokret?

jos jednom vam zahvaljujem na vasoj suradnji...
ivamiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 18:45   #2
Quote:
ivamiki kaže: Pogledaj post
bok foumasi....ja pisem diplomski rad na temu subkulture mladih...fokus rada je na punk kulturi, njenom razvoju i utjecaju medija na razvitak i stil punk kulture...molila bi vas za pomoc.....

bila bih vam jako zahvalna ako bi odgovorili i potaknuli raspravu na par pitanja...

mislite li da je punk vezan uz ideologiju anarhizma?
mislite li da punkeri imaju prepoznatljiv stil oblacenja kojim daju do znanja da pripadaju nekoj skupini?
koliko se punk, odnosno je li uopce, promijenio penetracijom interneta u svakodnevni zivot?
koji su razlozi nastanka panka te ima li on danas uopce smisla kao pokret?

jos jednom vam zahvaljujem na vasoj suradnji...
anarhija i punk su 2 razlicite stvari,ali dali je anarhizam vezan za punk je...
neki bendovi(tipa sex pistols)su pjevali o anarhizmu,ali to uopce nema veze,oni su mogli pjevati,o komunizmu i fasizmu također,tako da punk kao glazba za mene nema previse veze s anarhijom

Punkeri imaju prepoznatljiv stil oblacenja zbog toga da budu buntovni,znaci da budu drukciji..ne oblace se tako radi toga da pripadaju nekoj skupini,nego zbog toga da prkose svijetu...znaci da pokazu da ne moras biti sav uglađen da zivis ovdje...

naravno da se je pank promjenio,al sad da je internet kriv za tako nesto..ne vjerujem,mislim da on na neki nacin i zivi od interneta...jer klinci tamo saznaju sve o punku,gledaju slike pankera,slusaju tu muziku,tako da internet cak potice klince bar na razmisljanje o panku...

nastanak panka je bio zbog svih jednolicnih ljudi,ljudi koji su svi imali duzu kosu i slusali beatlese...znaci postao je zbog toga sta su htjeli pokazati da postoji drugi izlaz,izlaz koji bi bio laksi,izlaz gdje ne bi bilo razmisljanja,tipa kako da se obucem,sta da pricam,tko da budem...nastao je jednostavno da pokaze raznolikost i slobodu u svim stvarima na svijetu...

naravno da pank i danas ima smisla,jer nudi klincima neku alternativu u zivotu,na neki nacin slobodu u glavi...pomaze onima koji ne zele biti jedni od onih "Istih" ljudi koji svaki dan prolaze nasim ulicama...nego zele biti nesto,nesto drukcije...

nadam se da sam ti bar malo pomogao...ovo sam nabrzinu natipkao jer zurim na cugu...ajd uzivaj
pozz
 
Odgovori s citatom
Old 12.05.2010., 19:25   #3
Ono što ti mogu reći a da ne piše na wikipediji, makar neznam dali bi trebala staviti u diplomski rad (možda zaista i bi) je da zapravo nema neke prevelike filozofije. Kao i sa svim drugim pokretima, 90% ljudi koji se deklariraju punkerima su to iz interesa a ne iz ideala. Sviđa im se glazba pa se žele bolje uklopiti na takvim mjestima, žele se iskazati u društvu radi neke ljubavi, žele negdje pripadati i sl. Obično kad postanu punoljetni, ili koju godinu kasnije, odbacuju punk.

Postoji mali broj ljudi koji zaista ozbiljno vjeruju u određene stvari koje se povezuju sa punkom, poput npr. anarhije, ali oni također kasnije odbacuju punk i posvećuju se više svojim idealima nego punk muzici.

Što se tiće mode, to je obično čista šminka prilagođena punk okolini. Kao što će "šminker" zalizati kosu kako bi bio veća faca među picama, tako će i punker napraviti irokezu iz istog razloga. Obično što je više "dotjeran", što ekstremnije izgleda, to manje brije na neku filozofiju i na punk a više na status u društvu. Na koncu dugotrajno uređivanje ispred ogledala se zapravo kosi sa punkom. Ako vidiš nekog sa gomilom različitih nijansi u kosi, različitih rinčica i sl. ja ga/ju osobno nebi zvao nekim punkerom već šminkerom.

Internet je vjerojatno oduzeo mistiku punku, kao i mnogim drugim slučnim pokretima, jer danas u pola sata nađeš sve bitne informacije i vidiš o čemu se radi. Nekad kada se sve prenosilo s uha na uho punk se činio kao nešto mnogo posebnije.

Razlozi nastanka punka su vjerojatno to što je netko procjenio da punk može dovesti popularnost i da se na punku može zaraditi. Pa su manageri pogurnuli punk bandove i punk se proširio. I isto kao i sa npr. hipi pokretom pojavila se gomila ljudi koji su se priključili jer je to bilo popularno i jer su tako bolje mogli je**ti.
A sad buntovnost, svaki novi stil je bio buntovan, vjerojatno svojevremeno i jazz, i blues, pa i klasični rock, uvjek dolazi nešto buntovnije.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2015., 10:04   #4
Bad Religion u Hrvatskoj - peticija
________________________________________
https://www.facebook.com/bad.religion.croatia

http://www.peticija24.com/bad-religion-croatia

https://www.forum.hr/showthread.php?p...2#post54875582


Bad Religion je kultni američki punk-rock bend osnovan 1980. godine koji je odsvirao skoro 2000 koncerata u preko 30 država, ali još nikad nije zasvirao u Hrvatskoj.

Hrvatska ima dovoljno pravih problema i pametnijih peticija, ali ni ova nije beznačajna. Muzika zabavlja, pomaže, olakšava, spaja i ujedinjuje.

Možda ovi potpisi to dokažu i potpomognu Bad Religion koncert u Hrvatskoj

Nakon svakih 100 potpisa ova lista biti će poslana promotorima, klubovima i organizatorima u Hrvatskoj, kao i tour menadžeru benda u nadi kako će između njih pasti dogovor.

Potpis potpore dobrodošao je iz bilo koje zemlje.

Za svakih 500 potpisa donirati ću 30 kuna udruzi Noina Arka za pomoć životinjama u Zagrebu.
Potpišite, djelite, lajkajte. Hvala na potpori! Brzo je, jednostavno i bezbolno, a možete zadržati i anonimnost!

Info, kontakt, savjeti, ideje, pitanja, pomoć na: [email protected]


Prijatelji peticije:


www.terapija.net

www.fatwreckwiki.com
badreligioncro is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2016., 20:20   #5
Quote:
ljiga kaže: Pogledaj post
Ono što ti mogu reći a da ne piše na wikipediji, makar neznam dali bi trebala staviti u diplomski rad (možda zaista i bi) je da zapravo nema neke prevelike filozofije. Kao i sa svim drugim pokretima, 90% ljudi koji se deklariraju punkerima su to iz interesa a ne iz ideala. Sviđa im se glazba pa se žele bolje uklopiti na takvim mjestima, žele se iskazati u društvu radi neke ljubavi, žele negdje pripadati i sl. Obično kad postanu punoljetni, ili koju godinu kasnije, odbacuju punk.

Postoji mali broj ljudi koji zaista ozbiljno vjeruju u određene stvari koje se povezuju sa punkom, poput npr. anarhije, ali oni također kasnije odbacuju punk i posvećuju se više svojim idealima nego punk muzici.

Što se tiće mode, to je obično čista šminka prilagođena punk okolini. Kao što će "šminker" zalizati kosu kako bi bio veća faca među picama, tako će i punker napraviti irokezu iz istog razloga. Obično što je više "dotjeran", što ekstremnije izgleda, to manje brije na neku filozofiju i na punk a više na status u društvu. Na koncu dugotrajno uređivanje ispred ogledala se zapravo kosi sa punkom. Ako vidiš nekog sa gomilom različitih nijansi u kosi, različitih rinčica i sl. ja ga/ju osobno nebi zvao nekim punkerom već šminkerom.

Internet je vjerojatno oduzeo mistiku punku, kao i mnogim drugim slučnim pokretima, jer danas u pola sata nađeš sve bitne informacije i vidiš o čemu se radi. Nekad kada se sve prenosilo s uha na uho punk se činio kao nešto mnogo posebnije.

Razlozi nastanka punka su vjerojatno to što je netko procjenio da punk može dovesti popularnost i da se na punku može zaraditi. Pa su manageri pogurnuli punk bandove i punk se proširio. I isto kao i sa npr. hipi pokretom pojavila se gomila ljudi koji su se priključili jer je to bilo popularno i jer su tako bolje mogli je**ti.
A sad buntovnost, svaki novi stil je bio buntovan, vjerojatno svojevremeno i jazz, i blues, pa i klasični rock, uvjek dolazi nešto buntovnije.

Ovo je toliko kirurški precizno i toliko mi je drago da sam konačno naišao na nekog tko uvezi pitanja uniformiranosti i šminkerstva alternativnih kultura ima apsolutne iste stavove ko ja,da sam digo post star 5 godina.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 17:20   #6
Punk je svakako otpor konvnecijama.
Punk je traženje sebe,ali sa priznanjem da ono što nađeš nužno nije lijepo.Dakle i kada si u potrazi možeš očekivati pronaći čovjeka.
Punk je bunt.To je stanje vječite kritike.Mir ne postoji u punk.
Do je buka i vika,znači da živiš..
Znači li to da punk u šutnji ne pronalazi odgovore..?Očito ne.
Punk je degradacija roditeljskog nauka o nasljeđivanju uloga u društvu.
Za punk ne postoji hijerarhija.
Vezanost uz društvenu svijest ili anarhizam svakako postoji...
__________________
Balkanski mentalitet se sastoji od nacije,histerije,vjere i primitivizma..Pijani pale jer trijeznih nema.-Nemanja Enjingi
Talha Kos-Taas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:07.