Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2008., 16:46   #61
A jucer me zvala zena iz Pulsa i ja joj kazem da ne citam Metro uz kavu neg pogledam na Net.hr vijesti:

Ubio se Ivan Korade

U mjestu Perša Ves tijekom policijske opsade došlo je do žestoke pucnjave u kojoj je poginuo jedan pripadnik Kobri, a odbjeglog generala Ivana Koradea policija je pronašla mrtvog.


''U rafalnoj pucnjavi na specijalnu policiju koja je pretraživala teren na kojemu se navodno skriva odbjegli general Ivan Korade u Velikoj Veterničkoj smrtno je stradao jedan policajac'', izjavio je glasnogovornik Ravnateljstva policije Krunoslav Borovec.

Pucano je iz jedne od vikendica koju policija drži u okruženju.

Odbjegli general se očito ne želi mirno predati. No, njegovo uhićenje se očekuje svaki čas.

http://www.net.hr/crnakronika/page/2...3/0241006.html
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 17:06   #62
Ispravili, drago mi je da se uvazavaju primjedbe citatelja
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2008., 11:11   #63
Danas u Jutarnjem (barem na net izdanju) - u podnaslovu: "Ravnatelj policije Benko tvrdi da se Korade ubio nakon što je rafalom iz automata usmrtio specijalca koji se približio njegovu skrovištu", dok u leadu imaju Benkov citat "Ne znamo još je li Ivan Korade počinio samoubojstvo ili je stradao u razmjeni vatre"
__________________
Sve što radiš, radi pametno i misli na kraj
krakataul is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 10:05   #64
Kava i net.hr

http://www.net.hr/vijesti/svijet/pag...1/0606006.html

"Glasnogovornica Bijele kuće Nancy Pelosi, rekla je da neće podržati rezoluciju za opoziv Georga W. Busha, jer tvrdi kako taj potez nema osnove za uspjeh. "
Primitive is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2008., 01:25   #65
Danas na HTV-u Petar Vlahov kaže da je parking u Zagrebu poskupio 150 puta (umjesto %) biserko.
arenx is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:14   #66
Dead man walking...

- Vozač Opel Astre kretao se u smjeru Orahovice, a u istom smjeru uz desni rub kolnika pješice je, gurajući bicikl, išao i preminuli muškarac.
(Jutarnji)
Skylab is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:33   #67
http://www.lupiga.com/vijesti/index.php?id=2287

haha... presmiješno...
srnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 13:34   #68
Quote:
tutlek1 kaže: Pogledaj post
Opa, evo stigao je i nastavak http://www.lupiga.com/vijesti/index.php?id=4982 čini mi se s još boljim provalama. pitam se samo gdje li ih taj novinar skuplja!
za plakati od smijeha
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 14:26   #69
Quote:
Skylab kaže: Pogledaj post
pješice je, gurajući bicikl, išao i preminuli muškarac.
(Jutarnji)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 15:02   #70
Kopljar i ona ženska u vijestima neki dan, baš kad su se počeli smijati k'o budale: Aretha Franklin bla-bla-bla biti će proglašena ˝najvećom svjetskom pjevačicom˝ (prikazuje njezinu sliku, a žena tri kvadrata ). Mislim da je i Kopljar tada puknuo.
znashtikosam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 12:50   #71
meni je izgledalo da su se počeli smijati kad je bio prilog o onim pravoslavnim svećenicima, meni su ti likovi bili smiješni

na indexu imaju gafova svaki dan. prije tjedan dana sam čitao o novom spotu hillary duff, i pisalo je kako se ona proslavila hitom 'mercy'. 'mercy' pjeva duffy, a jedino što je slično između njih je to šta su obje plave. a da, imaju i isti korijen imena, 'duff'.
Hollywood is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 14:56   #72
Ma Slobodna se pretvorila u ništa. Većina vrijednih i pravih novinara napustila je taj list u zadnjih nekoliko godina, vlasniku nije stalo do samog lista, a sada tamo većinom rade oni koji su do sada bili "nazovi" honorarci za malo redaka i dječica koja se mogu doma svojima pohvaliti da su napisala članak za Slobodnu. Što je najgore, u moru bisera koje taj list redovito izbaci, barem pola informacija koje imaju u sebi riječ "neslužbeno" na kraju završe kao potpuna laž ili instant senzacija.

Što se RTL-a tiče, njihovi reporteri su izgubljeni u prijevodu. Ne mogu ih više uopće gledati, pogotovo onu plavu voditeljicu. Ne znam kako se zove nije Brdarićka, nego ona druga što vodi vijesti vikendom i uvijek pogriješi...uglavnom, ona se javlja s terena vezano za slučaj Pukanić i toliko se zbuni u ključnom trenutku da počne puhati u mikrofon. Inače RTL ima bisera koliko poželite, neki su na Youtube-u, a da nije sve u reporterima i voditeljima, govori i onaj video kada je osoba koja je zadužena za tipkanje, tj. blesimetar pobrkala malo rečenice, pa Jelinčić u čudu ostade kada počne čitati vijest iz Dubrovnika, pa mu odjednom osvane tekst o utakmici sa Srbijom, na kraju ni on sam ne zna što je kazao, a ni gledatelji....

Da ne bi sve ostalo na RTL-u ima bisere i Nova Tv, kada je famozni Saša u dnevniku mrtav hladan pročitao (a stajalo je tako i na njihovom portalu) da se barel nafte popeo na 80 kuna, umjesto dolara.

Bio je jednom davno naslov u Slobodnoj napisan malim tiskanim slovima, a glasio je "Mogli bi uskoro locirati mladića", a odnosilo se na Mladića - Ratka Mladića
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 16:10   #73
meni sve šta Kopljar kaže zvuči kao neki gaf jer ima nemoguć naglasak, on svaku riječ krivo izgovara. možda ga svrdbi čmar.

evo današnjeg bisera iz jutarnjeg, boldan:

Ennio De Concini (85), scenarist više od 150 talijanskih filmova i dobitnik Oscara 1962 za 'Razvod na talijanski način' (1961), umro je u ponedjeljak u Rimu. Ogledao se u mnogim žanrovima: književnim ekranizacijama ('Vječni Žid' – 1948; 'Vučica' – 1953; 'Rat i mir' – 1956; 'Taras Bul'ba' – 1963; 'Dvostruki život Mattije Pascala' - 1985), komedijama na talijanski način ('Ubij me brzo, hladno mi je' – 1967), crnim komedijama ('Marcellino pane e vino' - 1991), mitološkim i kvazimitološkim spektaklima ('Heraklovi podvizi' - 1958; 'Rodski kolos' – 1961; 'Maciste u paklu' - 1962), povijesnim filmovima ('Attila, bič Božji' – 1954; 'Posljednji dani Pompeja' – 1959, spaghetti westernima ratnim filmovima ('Italiani brava gente' – 1965), pa i televizijskim serijama ('Piovra/Hobotnica I-III+ – 1984-1987; Fátima 1997). Ponešto je i režirao, npr. povijesni film 'Hitler, zadnjih 10 dana' (1973) po svom scenariju.
Hollywood is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 18:01   #74
Quote:
Silverr kaže: Pogledaj post
Ma Slobodna se pretvorila u ništa. Većina vrijednih i pravih novinara napustila je taj list u zadnjih nekoliko godina, vlasniku nije stalo do samog lista, a sada tamo većinom rade oni koji su do sada bili "nazovi" honorarci za malo redaka i dječica koja se mogu doma svojima pohvaliti da su napisala članak za Slobodnu. Što je najgore, u moru bisera koje taj list redovito izbaci, barem pola informacija koje imaju u sebi riječ "neslužbeno" na kraju završe kao potpuna laž ili instant senzacija.


Sve više i više čitatelja Slobodne pjevuši...

P.s. Gdje je Baretić?
Mr. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 12:45   #75
Quote:
Mr. T kaže: Pogledaj post
P.s. Gdje je Baretić?
Kralju, malo sam raspitao...

Baretić je kolumnist Nacionala.

Mr. T is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 17:56   #76
http://img98.imageshack.us/img98/553...grafijamu1.jpg

index.hr
Hoyt is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 15:30   #77
Pad njemačkih turista - naslov na Net.hr koji je u meni izazvao sućut prema njemačkim turistima jer su (odnekud) pali, a kada sam pročitala tekst, uvidjeh da se zapravo misli na pad broja njemačkih turista.
!xoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 16:44   #78
Quote:
Hollywood kaže: Pogledaj post
meni sve šta Kopljar kaže zvuči kao neki gaf jer ima nemoguć naglasak, on svaku riječ krivo izgovara. možda ga svrdbi čmar.

evo današnjeg bisera iz jutarnjeg, boldan:

Ennio De Concini (85), scenarist više od 150 talijanskih filmova i dobitnik Oscara 1962 za 'Razvod na talijanski način' (1961), umro je u ponedjeljak u Rimu. Ogledao se u mnogim žanrovima: književnim ekranizacijama ('Vječni Žid' – 1948; 'Vučica' – 1953; 'Rat i mir' – 1956; 'Taras Bul'ba' – 1963; 'Dvostruki život Mattije Pascala' - 1985), komedijama na talijanski način ('Ubij me brzo, hladno mi je' – 1967), crnim komedijama ('Marcellino pane e vino' - 1991), mitološkim i kvazimitološkim spektaklima ('Heraklovi podvizi' - 1958; 'Rodski kolos' – 1961; 'Maciste u paklu' - 1962), povijesnim filmovima ('Attila, bič Božji' – 1954; 'Posljednji dani Pompeja' – 1959, spaghetti westernima ratnim filmovima ('Italiani brava gente' – 1965), pa i televizijskim serijama ('Piovra/Hobotnica I-III+ – 1984-1987; Fátima 1997). Ponešto je i režirao, npr. povijesni film 'Hitler, zadnjih 10 dana' (1973) po svom scenariju.
Ne kuzim kaj je tu cudno.
L'Ebreo errante znaci upravo to, Vjecni Zhid.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 17:02   #79
Pa možda zato što se danas govori "Židov", te bi suvremeni prijevod bio "Vječiti Židov"
No, očito je licencija poetika u prijevodu. No, nije mi jasno zašto su neki filmovi prevedeni na hrvatski, a drugi nisu? Valjda nije bilo na wikipediji?

To doista nije nekaj kaj bi ti oko ili uho zagrebalo.

Meni još i danas ne ide iz glave neka novinarka tog istog Jutarnjeg, koja je izvještavajući o nemilom događaju, mislim u Sinju, kad su paljenjem koktela na šanku, zapalili jednu klinku, napisala "tečnost" umjesto "tekućina". I nikom ništa. Ne znam da li je u tiskanom izdanju bila takva "pismenost", no na internetskom jest.

Di je ona faks završila, ako i jest uopće?
__________________
suntzu72: "alexis, možeš ti ovdje drukati kontra crnog 24/7, al taj će sutra preuzet sve ključne poluge vlasti. tebi na maštu prepuštam što će to onda značiti za tvoje favorite - od medija do ngo-scene. gospodarstvo je najmanji izazov s kojim će se suočiti karamarkova vlada. meni osobno, i najmanje važna zadaća. ima puno važnijih stvari."
Alexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 20:27   #80
ne mogu virovat da nitko nija spomenija gaf naseg kriticara,kuhara,pisca i novinara SD Zlatka Galla kad je objavija clanak o Gibonnijevom koncertu koji se nije ni odrza....nesto tipa : prepuna dvorana na Gripama-splitska publika uzivala u koncertu,pjevala sve pjesme sa Gibon itd...kad ono corak..koncert odgođen.....On se pravdao da je on pretpostavio da bi koncert takav bio...Ja mislin da on debelo drzi prvo misto sta se tice bisera...
m@rin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:09.