Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2008., 19:27   #41
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
divno! ljude koji muku muče sa poremećajima nazivati vampirima! kako krasno!! djeco draga.. pitam se šta je onda za vas jedan shizofreničar? hannibal lecter?
osim toga, ova tema je već bila... i nervira me. maknite je!!!
Hannibal Lecter je genijalac i privilegija je biti uspoređen s njim.
__________________
ovaj reqieres 30sekundi to rereqoiueres probajte ponovno za 5 secundi
blured is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 23:53   #42
Quote:
mala s mora kaže: Pogledaj post
[snip sranja]
a da zakucaš dečkovu sliku na zid i gađaš je pikado strelicama umjesto da pizdiš po meni, mislim nisam ti ja niti itko drugi kriv što si toliko pametna da ti je trebalo dvije godine da shvatiš da te tip iskorištava.
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 10:40   #43
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
a da zakucaš dečkovu sliku na zid i gađaš je pikado strelicama umjesto da pizdiš po meni, mislim nisam ti ja niti itko drugi kriv što si toliko pametna da ti je trebalo dvije godine da shvatiš da te tip iskorištava.
1. probala sam, ali prosla me ta faza
2. ja ne pizdim ako nemam razloga... a popizdim na one koji ne razume o cemu se prica a pametuju i postave se s visoka
3. s ovim si mi pokazala kakva si osoba i ovde svaka moja rasprava s tobom zavrsava... s takvima ko ti mi se uopce ne da ni raspravljat, ni pokusavat objasnit...
mala s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 14:15   #44
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
a da zakucaš dečkovu sliku na zid i gađaš je pikado strelicama umjesto da pizdiš po meni, mislim nisam ti ja niti itko drugi kriv što si toliko pametna da ti je trebalo dvije godine da shvatiš da te tip iskorištava.
tko god da jesi nemaš blagog pojma o čemu pričaš.
isto tako se nadam da nikada nećeš biti u vezi sa takvim čovjekom koji je koliko vidiš u literaturi okarakteriziran nazivom emocionalni vampir.

nadam se da nećeš, jer sam uvjerena da bi u tom slučaju kompletno drugačije razmišljala.

a ili si još jaaaako mlada osoba, pa je jasno da nemaš pojma o čemu pričaš.
mislim da je ipak to.
Kay is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:54   #45
uh kako sam ja prije koju godinicu bila naivna i ovom histrionskom se svidjela
pa saznala da je dugo vremena širio priču, ne pričE, nego jednu, opako promišljenu sve u svemu, nije me uspia sjebat, uvik me je sudbina vodila van iz pi*arija

jednom smo samo pričali nasamo.. i osjetila sam se hipnotizirano.. vrijeme je prebrzo prošlo.. jezivo
još kad skužim da mene prvi dojam ne vara, nikad skoro, ali kod ove osobe je iša od užas do predivan


sad mi se čini da uočavam jednog narcisoidnog, ali nije u odnosu sa mnom nego jednom drugom osobom..
predobar opis ovog tipa (mislim sve su tipologije proizvoljne na neki način.. ali riejtke osobe bi nazvala vampirima, i eto stvarno ih mogu smjestit tu)

zajeb je kad te hipnotiziraju i uvuku u svoju realnost..
pitam se ima li lijeka.. npr da ja nisam saznala za spletku bi li ikad progledlaa čisto u vezi te osobe

nažalost, uvijek se mora dogodit neka nesvakidašnja situacija da progledamo, to je spooky





nije mi jasto to - nisu zli, uvrnuti su
zar se zlo može pripisat jedino sociopatu koji pobije po grada
a šta je zlo nego sjebat drugo LJUDSKO BIĆE što više možeš?
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 01:33   #46
ne znam, tesko je napravit granicu izmedu zla, uvrnutog, bolesnog... je li neki serijski ubojica zao? je, ali svi cemo ga gledat prije kao bolesnog nego zlog zato jer on sam ne zna razlucit dobro od zlog... po mom shvacanju zao je vise netko ko shvaca da ono sto radi nije dobro, a svejedno to radi... ljudi koji su bolesni i pate od nekih vrsta poremecaja nemaju sposobnost razlucivanja... sad sam se malo zapetljala, ali da u pravu si: s mog gledista ovi nasi vampiri jesu zli jer unistavaju druge ljude psihicki, iako toga i nisu svjesni... ili jesu ali ih nije briga...
mala s mora is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 19:01   #47
Quote:
Kay kaže: Pogledaj post
tko god da jesi nemaš blagog pojma o čemu pričaš.
OK


Quote:
Kay kaže: Pogledaj post
a ili si još jaaaako mlada osoba, pa je jasno da nemaš pojma o čemu pričaš.
mislim da je ipak to.
pa nisam jaaaako mlada imam 21 godinu, ali mislim da sam nezrela za svoje godine, da još sam u pubertetu, to mi je rekao moj psihijatar, doduše prije 3 godine, ali od tada se još ništa nije promijenilo. Uglavnom, nemam pojma o čemu pričam, da
memona is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2008., 23:36   #48
Članak je dobar, žao mi je što neki ne prepoznaju njegovu vrijednost.

Definitivno bi jednostavniji naziv bio MANIPULATORI, ako netko ne moze razumjeti o čemu je riječ...

Čak više ne mislim da su takve osobe zle...jednostavno su SJEBANE. I treba se maknuti od njih, a ne ih pokušavati spašavati....kao što sam ja npr. probala
__________________
Nemam potpis.
Peace34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 00:15   #49
Quote:
memona kaže: Pogledaj post
OK



pa nisam jaaaako mlada imam 21 godinu, ali mislim da sam nezrela za svoje godine, da još sam u pubertetu, to mi je rekao moj psihijatar, doduše prije 3 godine, ali od tada se još ništa nije promijenilo. Uglavnom, nemam pojma o čemu pričam, da
niti na koji način mi nije bila namjera te uvrijediti

to da nemaš pojma o čemu pričaš odnosilo se isključivo na ovu temu na kojoj sam pročitala tvoje postove.
i da, nemaš pojma o toj temi niti ti ikada želim da saznaš. budi iznimka... jer to je jedna vrsta pakla, vjeruj mi.
Kay is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 16:40   #50
Ok,malo sam se pronasao u antisocijalnim vampirima ali ne u potpunosti vec u nekim dijelovima teksta
cross_that_line is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2008., 17:13   #51
Moji su roditelji emocionalni vampiri prema meni, takav mi je bio bivši i još bi ih dosta mogla nabrojiti koje poznajem.
Ne govorim o ljudima koji se bore sa nekom psihološkom bolešću nego oni koji zagorčavaju ljudima život psihološkim i emocionalnim manipuliranjem, kritiziranjem, diskretnim, ali stalnim uvredama i poolaako, polaakoo "isisavaju" životnu energiju, vide da muče ljude i da ih zasigurno svojim ponašanjem šalju ljude ravno u ludnicu, ako ne i gore - ne žele priznati da je loše to što rade, iako to rade svojem djetetu ili nekom drugom bližnjem ...
Pročitajte ovu temu pod Roditelji i djeca:
https://www.forum.hr/showthread.php?t=365081
pa prokomentirajte...
meallan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 11:38   #52
Quote:
Kay kaže: Pogledaj post
niti na koji način mi nije bila namjera te uvrijediti

to da nemaš pojma o čemu pričaš odnosilo se isključivo na ovu temu na kojoj sam pročitala tvoje postove.
i da, nemaš pojma o toj temi niti ti ikada želim da saznaš. budi iznimka... jer to je jedna vrsta pakla, vjeruj mi.
ma tema je promašena.. previše je politički korektna, oni su dobri ustavri, u duši
vidiš da recimo ti znaš iz prve ruke o čemu se radi, znam i ja.. tko ne zna, ne zna

i onda brka to s primjerice energetskim vampirima, što sam ja

po meni su ovi emocionalni gori od sociopata, jer su njihovi učinci daleko strašniji jer su potpuno skriveni, oni osobu neće ubit, ali će je bome dovest do ruba..
NAMJERNO
zato i jesu "emocionalni v.", jer crpe ono što sami nemaju.. tako se hrane..

ustvari napisala sam da znam dva, ali kad sam sve zbrojila i oduzela znam 4.. 2 su moje osobne uspomene najjače mi je kad skužiš ko su, onda nema svađe.. nema NIČEG..odlazak na suprotne polove, a u tom slučaju gube oni
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 12:22   #53
ova terminologije je zlo samo takvo..

ispada da nisam ni energetski vampir
ja samo volim mučiti ljude da dođu do objektivno najboljih rješenja .. bez obzira dalo im se ili ne

al su svugdi u istom košu energetski i emocionalni a to nie isto..
energetski je mislim ono što je većina roditelja.. oni vade energiju i emocije

a ova tema bi se trebala zvat jednostavno - manipulatori
jer oni ne vade ništa IZ HIRA i afekta ko pomahnitali roditelji, nego spontano, hladnokrvno i mudro..
ne vade oni emociju van, oni ju ubijaju, svaku osim grižnje savjesti
tako se meni zabranjivalo da se smijem..jer kao ne poštujem to što ta osoba odlazi, trebala bi plakat .. sad je smiješno, al tad sam mrzila sebe "bezobzirnu"

hahah evo mi mačka pije u sudoperu... o bože.. eto to je ENERGETSKI vampir
malizia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2008., 13:04   #54
Dobar tekst! Ima razne fukare, doista..
__________________
U ustavu pise da se Hrvatska temelji na partizanskoj borbi.Kad su otisli da odaju pocast na grob vrhovnom komandantu te borbe? Pise u ustavu..Pise i na tarabi sladoled pa je niko ne lize..
Watrous is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2008., 11:02   #55
Quote:
mala s mora kaže: Pogledaj post
Emocionalni vampiri nikada ne odrastu. Emocionalno, oni su djeca u odraslim tijelima,
Usudila bih se čak reći da - nemaju emocija. Njihovo emocionalno tijelo je apsolutno nerazvijeno.
Stoga se "hrane" tuđima.

S time da ne znam je li hranjenje pravi izraz, no u svakom slučaju traže kod drugih ono što njima nedostaje, umjesto da sami to razviju.

Ponekad mogu djelovati kao imaju emocija, čak znaju i glumiti nježnost i toplinu, no činjenica jest da emocionalno tijelo ne posjeduju i potrebna im je konstantna potvrda druge strane.
Osim ovih 5 nabrojanih gore, dodala bih još jedan (možda ih bude i više) - one s izrazitom potrebom da budu zaštitnici, žena pogotovo. Na početku ne djeluju ko da im nedostaje emocija uopće, no kasnije se obično ispostavi da tako jest.

Mentalno i fizički su obično razvijeni Al emocionalni dio fali, i teško im je uopće ga razviti samima.
Mozak im radi 100 na sat. Dakle, idioti nisu

E sad, teško je tu govoriti o "vampiru i žrtvi". Po meni, taj odnos ne postoji, već sve skupa funkcionira po jednostavnom sistemu privlačenja onoga kaj ti nedostaje. Primjerice, žena koju privuče takav čovjek (i ona njega) je obično pretjerano emotivna, spremna davati i hraniti takvog čovjeka koliko god njemu treba.

Naravno, ukoliko shvati na vrijeme što se događa i to joj se ne dopadne, vjerojatno će mu ukinuti dotok Što je u redu, no teško da mu na taj način može pomoći, jer će ovaj ponovno naći novu žrtvu. Dakle, ne možeš ga mijenjati, ukoliko on to sam ne odluči i ne uvidi. Zato je najbolje maknuti se

Ukoliko je njoj to u redu, igra može trajati dovijeka Gomila je takvih odnosa ionako.

Naravno, ukoliko nema emocionalnih šteta na "žrtvi" onda nema ni problema. A hoće li biti štete, ovisi o "žrtvi" samoj, i njezinoj sposobnosti regeneracije i svjesti o cjelokupnoj situaciji u kojoj se nalazi.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 12:09   #56
uuu jebote!! pa to je to!evo meni odgovora, pa ja sam sad izašla iz veze od 2,5 godine sa takvom vampirčinom auuuuuu....
jadna li sam ljudi...
kažeš hoće li biti štete ovisi o žrtvi samoj...
naravno da će biti štete i to kakve, osobito jer se očito ljepe na hipersenzibilne...

i samo da pridodam jako teško se izvuć iz takvog odnosa, svjstan si cijelo vrijeme šta se dešava da to ne ide pa ne ide, da ništa ne dobivaš, da si manipuliran, ali kada god se ti odmakneš, zatvoriš dotoke, vampir još jače grize, a ti pomišljaš pa mora da je to ljubav...
matex is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 19:47   #57
ja svoj vampirizam drzim pod kontrolom"
šutim"
psycho is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 23:19   #58
Quote:
matex kaže: Pogledaj post
uuu jebote!! pa to je to!evo meni odgovora, pa ja sam sad izašla iz veze od 2,5 godine sa takvom vampirčinom auuuuuu....
jadna li sam ljudi...
kažeš hoće li biti štete ovisi o žrtvi samoj...
naravno da će biti štete i to kakve, osobito jer se očito ljepe na hipersenzibilne...

i samo da pridodam jako teško se izvuć iz takvog odnosa, svjstan si cijelo vrijeme šta se dešava da to ne ide pa ne ide, da ništa ne dobivaš, da si manipuliran, ali kada god se ti odmakneš, zatvoriš dotoke, vampir još jače grize, a ti pomišljaš pa mora da je to ljubav...
uuu jebote!!!!!!
ovo kao da sam ja pisala iz vlastitog iskustva. Identična situacija!
azucena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 11:04   #59
heh,genijalna tema...
već sam skoro dvije godine u "vezi" sa jednim emocionalnim vampirom...za njega bi se moglo slobodno reći da je combo svih onih vrsta...drakula
hmmm...možda se čini jednostavno "zbrisati" od njih....ali meni se čini da je to pomalo nemoguće...kako god da odlučite otići od njih (na nekakav nagao,agresivan,ili nježan i polagan način),oni imaju tako perfidne načine igre da vas zadrže...i iako je "žrtva" toga i više nego svjesna,problem je što ne možeš odoljeti...kao da imaju nešto animalno u sebi,što svaki put iznova djeluje na žrtvu,nedajući joj mogućnost da napravi rez...
...iskreno,mene je moj emocionalni vampir dotukao do kraja,i sad kao da imam samo dvije opcije...jedna je da postanem kao i on,a druga je da jedno duže vrijeme ne stupam u emocionalne odnose sa nekim drugim,bar dok opet ne "naučim" voljeti...
...i netko je tu napisao da oni nemaju emocija...heh...oo imaju oni emocije...ali samo one ego-emocije...ostale glume...nevjerovatno dobro...
ugl. bilo bi super da netko tko se uspio (uspješno) izvući iz ralja "vampira" napiše kako je to uspio napraviti...
minerva01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 11:14   #60
jep,slažem se,super je tema...

ortodoksnog emocionalnog vampira nisam upoznala,srećom...

ali gori su mi oni koji su malo normalni i pozitivni,a malo se povampire ...
i ako su mi jako bliski pa ako i želim,ne mogu pobjeć od njih...

ima ih svakakvih,ali ne kužim koji im je cilj? ko i pravim vampirima,usisat i zadnji atom moje snage i pozitive i pretvorit me u sličniju njima??
al da bar to ima neke svrhe,da se oni onda osjećaju bolje...tu i tamo bi im i dobrovoljno darivala krv...
al ovako...
sjebu mene,a oni su i dalje nadrkani i ljuti na cijeli svijet...uh...

srećom pa imam nepresušne izvore pozitive ,genetski
i onda takvi (kad ja na njihovo kukanje i lelekanje počnem udarat kontru ironijom i trudim se okrenut situaciju s tragične na komičnu stranu) kažu da sam neozbiljna i djetinjasta i da bi ja sve smijehom riješila... jebga,jesam,takva sam

a kak se vi branite od emocionalno-vampirskih ugriza kad nemate češnjak i raspelo kraj sebe ???
__________________
Na promaji žar malakše,imal' išta lakše neg obećati' ...
suedehead is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:46.