Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2009., 15:41   #21
NoWa- da li si probala, jaki čaj od Gospine trave, 30-ak min prije spavanja?
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 15:43   #22
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
di se kupi čaj od matičnjaka, biljna apoteka?
to se uzima tijekom dana pomalo il navečer drmnem šalicu prije spavanja?

pomažite, jer nista ne pomaze...valerijana 0 bodova...
ako su uzroci tvojoj nesanici neki duboki psihicki problemi, ne vjerujem da ce ista pomoci (osim mozda jakih tableta za spavanje).
Treba naci uzrok nespavanju!
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 15:45   #23
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
di se kupi čaj od matičnjaka, biljna apoteka?
to se uzima tijekom dana pomalo il navečer drmnem šalicu prije spavanja?

pomažite, jer nista ne pomaze...valerijana 0 bodova...



ja jučer upila u DM-u, ali ima i kod bakica na placu..tavu informaciju sam ja dobila
uputa je pola litre malo jačeg čaja svaku večer kroz mjesec dana i onda živi bili pa vidjel..ja tek krećem pa ne znam jel radi, jer kod mene ne funkcionira ništa od već navedenog sem Sanvala
Lanali is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 15:53   #24
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
ako su uzroci tvojoj nesanici neki duboki psihicki problemi, ne vjerujem da ce ista pomoci (osim mozda jakih tableta za spavanje).
Treba naci uzrok nespavanju!
jako dobra konstatacija. Prvo ukloniti uzrok problema. Psihicki problemi se mogu rijesiti vizualizacijom,tehnikama disanja,meditacijama,yogom,joggingom,setnjom prirodom,biciklizmom...
mad max 04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 16:06   #25
Quote:
mad max 04 kaže: Pogledaj post
Pa sam si naveo uzrok problema,rad u trecoj smjeni. U to doba on bi trebao spavati a ne raditi. Pa svaki covjek bi na njegovom mjestu patio od nesanice i imao podocnjake.
ma nisi shvatio.ne radi on u trecoj zato sto voli vec zato sto drugacije nije mogao.zeznuli ga neki porodicni problemi,bar ja mislim.mene hvata povremeno i ako uspem da se ne izneviram zbog toga u toku noci,prodje me.gadno je to.
mustang84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 16:07   #26
Quote:
mad max 04 kaže: Pogledaj post
Prvo ukloniti uzrok problema. Psihicki problemi se mogu rijesiti vizualizacijom,tehnikama disanja,meditacijama,yogom,joggingom,setnjom prirodom,biciklizmom...
Ja ne kazem da se ne mogu tako rijesiti, ali u mom slucaju nista od navedenog nije pomoglo. I dalje patim od nesanice i tako je punih 13 godina... Jedino sto mi pada na pamet je hipnoza kod psihijatra... dali netko ima s tim iskustva?
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 17:54   #27
Da li ste probali to riješiti ili ublažiti, sa nekim vidom Bioenergetskog tretmana? U dosta slučajeva pomaže, naravno, ovisno je i o terapeutu.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 18:57   #28
Quote:
ashwinikumaras kaže: Pogledaj post
Da li ste probali to riješiti ili ublažiti, sa nekim vidom Bioenergetskog tretmana? U dosta slučajeva pomaže, naravno, ovisno je i o terapeutu.
jesam, ali cim prestanem ici bioenergeticaru problem se opet javi. ja zelim otkriti uzrok, a ne znam kako osim pomocu hipnoze
ali ako znas kakvog dobrog bioenergeticara, svakako javi.
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 19:29   #29
anakonda- dakle pomaže, ali samo kada si u postupku tretmana. Neke bolesti i poremećaji se ne mogu rješiti bioenergijom, ili barem ne zauvijek, kao i u slućaju službene medicine. Ali, to ovisi od slućaja do slućaja. Dobro je to, što pozitivno reagiraš na tretman.

Ja ti mogu preporučiti nekoga na osnovu vlastitoga iskustva i iskustva nekih meni bliskih ljudi. Već sam je i prije preporučivao, radi se o Biserki Blašković. Kada sam ja išao nije bila preskupa i dobro odradi stvar. Kada uzmem uloženo i dobiveno, onda bih se odlućio za nju.
ashwinikumaras is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:25   #30
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
Ja ne kazem da se ne mogu tako rijesiti, ali u mom slucaju nista od navedenog nije pomoglo. I dalje patim od nesanice i tako je punih 13 godina... Jedino sto mi pada na pamet je hipnoza kod psihijatra... dali netko ima s tim iskustva?
Mozda je problem u prostoru gdje spavas??? Jesi razmislila o tome???? Tvoj problem mogu biti stetna zracenja a ona mogu izazvati i puno teza oboljenja.Probaj pronaci neku strucnu osobu koja ce ti pregledati prostor gdje zivis.
mad max 04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:34   #31
Quote:
mustang84 kaže: Pogledaj post
ma nisi shvatio.ne radi on u trecoj zato sto voli vec zato sto drugacije nije mogao.zeznuli ga neki porodicni problemi,bar ja mislim.mene hvata povremeno i ako uspem da se ne izneviram zbog toga u toku noci,prodje me.gadno je to.
Shvatio sam ja jako dobro. Problem je posao koji radi. Spavanjem inteligencija tijela obnavlja nase stanice i energiju. U vremenu od 22:00-24:00 odmor je najdublji
mad max 04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:40   #32
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
di se kupi čaj od matičnjaka, biljna apoteka?
to se uzima tijekom dana pomalo il navečer drmnem šalicu prije spavanja?

pomažite, jer nista ne pomaze...valerijana 0 bodova...
Znam, niti meni valerijana a niti puno drugog nije pomagalo. Ugl. matičnjak znam kupiti na placu (na Dolcu kod stepenica na gornjoj etaži), ali i u biljnoj apoteci. Možeš piti tokom dana po malo (u početku bi bilo dobro i potrebno pola lite tokom dana), ali obavezno i navečer malo jaču koncentraciju od navedene na kutiji (ja poduplam) i istina je što se duže pije, akumulira se u oganizmu i bolje djeluje, može se kombinirati i sa gospinom travom.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:44   #33
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
Ja ne kazem da se ne mogu tako rijesiti, ali u mom slucaju nista od navedenog nije pomoglo. I dalje patim od nesanice i tako je punih 13 godina... Jedino sto mi pada na pamet je hipnoza kod psihijatra... dali netko ima s tim iskustva?
Patim od nesanice od kad znam za sebe, tj. praktički od puberteta. Probala sam sve i svašta i jednostavno se na kraju pomirila sa tim da sam dugo budna, malo spavam i nosim se kako znam i umijem sa energijom koja mi ostane. Matičnjak mi jedini pomaže, sve ostalo
Psihički problemi Mislim da to nema veze sa tim, netko se jednostavno tako rodi. Ugl. mama mi je uvijek govorila da sam ko beba vrištala po cijele noći, a danju spavala
Tablete, treba izbjegavati jer stvaraju ovisnost, a nakon nekog vremena više uopće ne djeluju.

Zadnje uređivanje Merlina : 14.01.2009. at 21:49.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:47   #34
Quote:
mad max 04 kaže: Pogledaj post
Mozda je problem u prostoru gdje spavas??? Jesi razmislila o tome???? Tvoj problem mogu biti stetna zracenja a ona mogu izazvati i puno teza oboljenja.Probaj pronaci neku strucnu osobu koja ce ti pregledati prostor gdje zivis.
ma bio mi je i radiestezist, premjestila krevet - slabo poboljsanje. ne spavam niti drugdje dobro, a ne samo u svom krevetu tako da nije problem u zracenju nego u meni
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2009., 21:51   #35
Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Ja patim od nesanice od kad znam za sebe, tj. praktički od puberteta. Probala sam sve i svašta i jednostavno se na kraju pomirila sa tim da sam dugo budna, malo spavam i nosim se kako znam i umijem sa energijom koja mi ostane.
Ma i ja sam se vec navikla, samo sto osjecam posljedice u obliku stravicno slabog pamcenja i koncentracije... htjela bi to rijesiti jer je san jako bitan za funkcioniranje tijela i uma.
Evo bas na tvoju preporuku sam si kupila maticnjak pa cu pokusat s tim. ali najvise od svega bi htjela doci do uzroka...
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 00:35   #36
Quote:
sinkezg kaže: Pogledaj post
Točno!!! Nema smisla objašnjavati samu vježbu protiv nesanice jer prije toga treba prvo sinkronizirati polutke, baš kako si ti i spomenuo.

P.S. Sorry, tek sam sad vidio tvoj post.
Dobro, a kako bi vjezba isla, kad si sinhronizirao polutke? I imas mozda jos koju vjezbu za sinkronizaciju polutki van Silva metode i Tables of Chartres cathedral (da ne prevodim s engleskog)? U osnovi, iako je sinkronizacija relativno zahtijevna, nakon nekog vremena daje rezultate, pa me zanimaju eventualne druge metode.

Kao sto rekoh, ja cijeli zivot patim od nesanice, iako bi bolja definicija bila da tesko zaspim i tesko se budim. Glavni razlog je taj da kad legnem, onda mozak pocne razmisljati, mjesto da se opustam. Bit ce da sam "lezeci intelektualac".
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 10:40   #37
Quote:
anakonda kaže: Pogledaj post
Ma i ja sam se vec navikla, samo sto osjecam posljedice u obliku stravicno slabog pamcenja i koncentracije... htjela bi to rijesiti jer je san jako bitan za funkcioniranje tijela i uma.
Evo bas na tvoju preporuku sam si kupila maticnjak pa cu pokusat s tim. ali najvise od svega bi htjela doci do uzroka...





same here...pogubili su mi se podaci koje sam godinama zanla..nemam koncentraciju dulje od pet mnuta, pamtim ko muha..ali problem je što ljudi to ne shvaćaju pa često ispadam jako čudna..lako je kad netko ne spava dva dana pa ipak bude nervozan i umoran..ali ovo je prešlo u ekstrem..meni je rekord pet noći u kojima sam možda dva tri sata skupila, ali u ratama naravno
pa onda šestu noć popijem pola ili četvrt tablete da bar zaspim na dva sata..na taj način i održavam to da mi prestanu djelovati zbog navikavanja
meni je čini mi se stres i nerviranje uzrok, sve drugo sam čekirala
vježbam redovito, dakle iscrpim se, nema ležanja tokom dana, rano se ustajem, prmomijenila, krevet, madrac, jastuk, ma nema što nisam pokušavala, kolko sam ovaca izbrojala već bi mogla imati najveće stado na Svijetu

možda da probaš štitnjaču provjeriti ako nisi već
Lanali is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 11:02   #38
Quote:
Lanali kaže: Pogledaj post
meni je čini mi se stres i nerviranje uzrok, sve drugo sam čekirala
dragi Bog zna sto je uzrok kod mene. ne bi rekla da sam nervoznija od drugih ljudi, a pod stresom sam stvarno vrlo rijetko.

Quote:
Lanali kaže: Pogledaj post
vježbam redovito, dakle iscrpim se, nema ležanja tokom dana, rano se ustajem, prmomijenila, krevet, madrac, jastuk, ma nema što nisam pokušavala, kolko sam ovaca izbrojala već bi mogla imati najveće stado na Svijetu
i ja isto nis ne pomaze.

Quote:
Lanali kaže: Pogledaj post
možda da probaš štitnjaču provjeriti ako nisi već
jesam, sve je ok.
ja znam da je problem u meni, ali ne znam kako da dodem do uzroka
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 11:31   #39
Quote:
mad max 04 kaže: Pogledaj post
jako dobra konstatacija. Prvo ukloniti uzrok problema. Psihicki problemi se mogu rijesiti vizualizacijom,tehnikama disanja,meditacijama,yogom,joggingom,setnjom prirodom,biciklizmom...
kako rijesiti umrle roditelje? i sjecanje na njih
da odstranim dio mozga koji pamti godine bolesti i smrti i redovno se prisjeća istih...?ako mozes pomoci da to uklonim meditacijom i yogom, mislim da ces postat najpoznatiji covjek na svijetu

Quote:
Merlina kaže: Pogledaj post
Znam, niti meni valerijana a niti puno drugog nije pomagalo. Ugl. matičnjak znam kupiti na placu (na Dolcu kod stepenica na gornjoj etaži), ali i u biljnoj apoteci. Možeš piti tokom dana po malo (u početku bi bilo dobro i potrebno pola lite tokom dana), ali obavezno i navečer malo jaču koncentraciju od navedene na kutiji (ja poduplam) i istina je što se duže pije, akumulira se u oganizmu i bolje djeluje, može se kombinirati i sa gospinom travom.
hvala, probat cu piti caj od maticnjaka i gospine trave pa mozda barem malo olaksa usnivanje...:-)

ps. aktivin-H je isto sto i gospina trava, right?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2009., 11:56   #40
Quote:
NoWa kaže: Pogledaj post
kako rijesiti umrle roditelje? i sjecanje na njih
da odstranim dio mozga koji pamti godine bolesti i smrti i redovno se prisjeća istih...?
dali si probala potraziti strucnu pomoc?
anakonda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.