Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 15:29   #181
Ja sam općenito protiv kvota.

Svaka kvota je deficit demokracije.
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:00   #182
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Ja sam općenito protiv kvota.

Svaka kvota je deficit demokracije.
Najveci deficit demokracije jest da se to implementira kao postotni racun i kao "dva vuka i ovca demokratski odlucuju sto je za veceru"

Demokracija nije to.

Kvote u demokraciji upravo omogucuju zastitu od takvog poimanja demokracije.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 16:13   #183
Garantiranih mjesta ne bi smjelo biti, nikome, ni po boji kože, ni po spolu, ni po seksualnoj orijentaciji, ni po boji očiju, ni po pripadnosti stranci, ni po pripadnosti ljevici ili desnici, pa tako ni po etničkoj pripadnosti, neka se svi izbore za svoje mjesto pod jednakim uvjetima.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 17:22   #184
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Garantiranih mjesta ne bi smjelo biti, nikome, ni po boji kože, ni po spolu, ni po seksualnoj orijentaciji, ni po boji očiju, ni po pripadnosti stranci, ni po pripadnosti ljevici ili desnici, pa tako ni po etničkoj pripadnosti, neka se svi izbore za svoje mjesto pod jednakim uvjetima.
konacno jedno zrelo razmisljanje. potpisujem. konacno je i ova tema usla u mainstream i mozda bi bilo najbolje da manjine same predloze ukidanje ovakvog nacina glasanja. time bi dobili velike simpatije vecinskog naroda i relaksirali odnose u drustvu te time otvorili sansu da i desnica oko nekih stvari bude razumnija i tolerantnija.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 18:12   #185
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
A jel smiju ući u restoran?

Mislim, kakve su ovo budalaštine, kao da pričamo o nekim manjinama iz svemira? Oni su 'normalni' građani ove države koji žive po 'normalnim' zakonima ove države. Kakve veze ima to jel' netko pripadnik mađarske manjine ako se glasa o zakonu o zaštiti prirode? Ili češke manjine pri uvođenju poreza na automobile starije od deset godina?
Oni su u Saboru zbog toga što se pretpostavlja da se zastupnici, lupam napamet, Stevo Culej i Željko Glasnović neće pretrgnuti u pisanju zakona o manjinskim pravima, pa je to manjincima osnovni posao. Ali to ne znači da ih ne bi smjelo zanimati stanje na cestama u državi u kojoj žive.

Btw, čisto hipotetski, bi li to značilo niti da zastupnici dijaspore ne smiju glasati o zakonima koji ih se ne tiču?
Ukoliko na istom papiru bude da se dijaspora izbacuje iz prava glasanja u državama gdje žive - potpisujem

dijaspora ako želi iskoristiti svoje pravo kao državljani Hrvatske - neka lijepo sjednu u auto, brod, avion, teleportiraju se... votever i dođu na glasačko mjesto u - Hrvatskoj.

Jednako za sve koji su van Hrvatske. I ovi kaj su dalje i ovi kaj su u susjednim državama
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 19:55   #186
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Najveci deficit demokracije jest da se to implementira kao postotni racun i kao "dva vuka i ovca demokratski odlucuju sto je za veceru"

Demokracija nije to.

Kvote u demokraciji upravo omogucuju zastitu od takvog poimanja demokracije.
Demokraciju pretpostavljaš sa zrelim ljudima, ne sa ovcama i vukovima.

Ako ćemo i gledati malo naciju, vidimo da je svega par vukova na tisuću ovaca, samo što ovce uglavnom glasuju za slatkorječive vukove.


Glede manjina, pa što su Hrvati ljudožderi? Pa osam zastupnika takozvanih
manjina podržavaju HDZ!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:07   #187
Po onome što se piše po fejsu, nekako imam osjećaj da sada referendum ima veću podršku nego prije tri godine.
Npr., onda sam viđao masu komentara u stilu "uuu Markić, neću joj potpisati ništa, nema veze što predlaže"...A sad su nekako više "Joj, kakvo je to vrijeme došlo da se moram složiti s Željkom Markić."
Utjecaj preslagivanja vlade i slučaja Marić?
The Great Duck is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:11   #188
plenki bez glasova onih koji su usli po posebnim uvjetima ne bi imao vecinu u hrvatskom parlamentu. i to nije dobro. bez obzira jeste li lijevo ili desno.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 20:13   #189
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Garantiranih mjesta ne bi smjelo biti, nikome, ni po boji kože, ni po spolu, ni po seksualnoj orijentaciji, ni po boji očiju, ni po pripadnosti stranci, ni po pripadnosti ljevici ili desnici, pa tako ni po etničkoj pripadnosti, neka se svi izbore za svoje mjesto pod jednakim uvjetima.
Ni po tome zastupaju li oni građane RH ili dijasporu.
Xenoborg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 08:28   #190
Quote:
Xenoborg kaže: Pogledaj post
Ni po tome zastupaju li oni građane RH ili dijasporu.
Što misliš pod pojmom "građani"?

Jesu li svi državljani Hrvatske "građani" ili ne?

Jer Hrvat koji nema državljanstvo RH, nema pravo izaći na izbore.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 09:00   #191
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Što misliš pod pojmom "građani"?

Jesu li svi državljani Hrvatske "građani" ili ne?

Jer Hrvat koji nema državljanstvo RH, nema pravo izaći na izbore.
Ovo ti nije skroz točno. Točno je samo kod parlamentarnih izbora, ali ne i kod lokalnih i za EU parlament

https://gov.hr/moja-uprava/pravna-dr...anje-u-rh/1735
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 11:07   #192
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
Demokraciju pretpostavljaš sa zrelim ljudima, ne sa ovcama i vukovima.

Ako ćemo i gledati malo naciju, vidimo da je svega par vukova na tisuću ovaca, samo što ovce uglavnom glasuju za slatkorječive vukove.


Glede manjina, pa što su Hrvati ljudožderi? Pa osam zastupnika takozvanih
manjina podržavaju HDZ!
I najzreliji ljudi su vukovi kad su u vecini i kad treba ugnjetavati manjinu.

Ulazis preduboko u vuka i ovcu. Poanta je da se demokracija od vecine cesto shvaca kao mi smo vecina, vi sutite i trpite. To nije demokracija, zato i kazem da to nije postotni racun. A cesto je takva i onda nije nista bolja od bilo kojeg totalitarizma i ostalog sto je na zlu glasu.
lukarak is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:10   #193
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Garantiranih mjesta ne bi smjelo biti, nikome, ni po boji kože, ni po spolu, ni po seksualnoj orijentaciji, ni po boji očiju, ni po pripadnosti stranci, ni po pripadnosti ljevici ili desnici, pa tako ni po etničkoj pripadnosti, neka se svi izbore za svoje mjesto pod jednakim uvjetima.
Stvar je sto opcenito svi u zivotu ne pocinjemo s jednakim pozicijama, pa se ne mozemo natjecati pod jednakim uvjetima. Kazes nebi smio nitko imati garantirana mjesta ni po spolu, ali ako teoretski jednog spola na odredjenom teritoriju ima 20, 30 ili 50% manje onda to ne mogu biti nikako jednaki uvjeti.

Isto tako ni manjine ne mogu biti tretirane po jednakim uvjetima, jer vecinskog naroda u drzavi ima vise od 90%. A pretpostavljam da ti nikad nije palo na pamet glasati za nekog manjinca. A i pitanje je zasto bi ti i palo to na pamet...
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:32   #194
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Stvar je sto opcenito svi u zivotu ne pocinjemo s jednakim pozicijama, pa se ne mozemo natjecati pod jednakim uvjetima. Kazes nebi smio nitko imati garantirana mjesta ni po spolu, ali ako teoretski jednog spola na odredjenom teritoriju ima 20, 30 ili 50% manje onda to ne mogu biti nikako jednaki uvjeti.

Isto tako ni manjine ne mogu biti tretirane po jednakim uvjetima, jer vecinskog naroda u drzavi ima vise od 90%. A pretpostavljam da ti nikad nije palo na pamet glasati za nekog manjinca. A i pitanje je zasto bi ti i palo to na pamet...
Glasao bih za manjinca ako mi odgovara njegov program, nacionalnost uopće nije bitna.
Ako je njegov program fokusiran na nešto što me ne zanima onda naravno da neću glasati za njega, ali neću glasati ni za Hrvata. Zapravo je daleko više Hrvata za koje neću glasati nego manjinaca za koje neću glasati.

Kvote su podobnost po nekom obilježju, a to se ne uklapa u ono čemu težimo kao društvo, ili bismo trebali.

Manjinac je građanin, ima svoj program koji ima, pa neka ga testira među ostalim građanima, ako je dovoljno građana koji su se našli u tome podržat će ga i ulazi u parlament. Ako ne uđe, nije bilo dovoljno građana koji bi ga podržali, više sreće drugi put.

Zašto ne bi npr. moja opcija imala zagarantirano mjesto u saboru?
Zašto bi samo etnička pripadnost donosila garantirano mjesto?
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:21   #195
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
A jel smiju ući u restoran?

Mislim, kakve su ovo budalaštine, kao da pričamo o nekim manjinama iz svemira? Oni su 'normalni' građani ove države koji žive po 'normalnim' zakonima ove države. Kakve veze ima to jel' netko pripadnik mađarske manjine ako se glasa o zakonu o zaštiti prirode? Ili češke manjine pri uvođenju poreza na automobile starije od deset godina?
Oni su u Saboru zbog toga što se pretpostavlja da se zastupnici, lupam napamet, Stevo Culej i Željko Glasnović neće pretrgnuti u pisanju zakona o manjinskim pravima, pa je to manjincima osnovni posao. Ali to ne znači da ih ne bi smjelo zanimati stanje na cestama u državi u kojoj žive.

Btw, čisto hipotetski, bi li to značilo niti da zastupnici dijaspore ne smiju glasati o zakonima koji ih se ne tiču?
Tako je, zato i treba ukinuti sva manjinska mjesta u saboru. Mi smo svi skupa građani ove države i lijepo možemo svi skupa izaći na izbore i glasati po ISTIM pravilima.
hilderik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:26   #196
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
Tako je, zato i treba ukinuti sva manjinska mjesta u saboru. Mi smo svi skupa građani ove države i lijepo možemo svi skupa izaći na izbore i glasati po ISTIM pravilima.
S time se mora ukinuti i mjesta za dijasporu. Ali ostaje problem, za koju listu će glasati dio dijaspore koja nema hrvatsku adresu u dokumentima?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:51   #197
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
S time se mora ukinuti i mjesta za dijasporu. Ali ostaje problem, za koju listu će glasati dio dijaspore koja nema hrvatsku adresu u dokumentima?
Ako su državljani imaju pravo glasa, ali ne moraju imat garantirana mjesta. To se može riješiti nekako, npr. da dobiju mjesta razmjerno broju glasova. Ako ih izađe premalo na izbore neće imati niti jedno mjesto.
Kexx is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 16:10   #198
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ako su državljani imaju pravo glasa, ali ne moraju imat garantirana mjesta. To se može riješiti nekako, npr. da dobiju mjesta razmjerno broju glasova. Ako ih izađe premalo na izbore neće imati niti jedno mjesto.
Premalo u odnosu na koju brojku Apsolutnu ili relativnu u tome odnosu?

Mislim da bi se u tvojoj matematici mogao pojaviti slučaju da imaju duplo više mjesta nego sada
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 16:13   #199
Quote:
Kexx kaže: Pogledaj post
Ako su državljani imaju pravo glasa, ali ne moraju imat garantirana mjesta. To se može riješiti nekako, npr. da dobiju mjesta razmjerno broju glasova. Ako ih izađe premalo na izbore neće imati niti jedno mjesto.
Ali s time bi stvorio znači možda paran broj. Ako se dobro sjećam su imali na zadnjim izborima liste dijaspore oko 21.000 glasača ali bi mogao broj pošteno narasti kada se uvede glasanje putem pošte i interneta(e-građanin).
Po meni bi se to jedino moglo uvesti u smislu da se dijaspori daje mjesta po brojem glasaca na zadnjim izborima. Ili da se kaže da dijaspora nemoze imati paran broj zastupnika, znači za sljedeće dobiju jednog pa nek se dokažu. Većina dijaspore ima adresu u Hrvatskoj i s time glasa za neku izbornu jedinicu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 16:14   #200
Nema tu puno mudrosti cijela Hrvatska jedna izborna jedinica i svaciji glas jednako vrijedi.

Ili se glasa po izbornim jedinicama i ako nisi prijavljen u ni jednoj nemas pravo glasa.
__________________
Ignore :ecobarbarus,koka36,Mc Ozy,McAucliffe,cave troll,guzica3,judolino,kiss me,kumek,Stipe23,swap,twistdrum,ViktorViktorija,Ša bović Adis,Xenoborg,manchild,Sforza Aspang,Darcuese,PETIT-BEURRE
marko-m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:45.